zenmaniek

KPO: Działanie 5. Wymiana pokryć dachowych

Polecane posty

Celownik07    666
Dnia 26.11.2023 o 20:03, karino25 napisał:

wg regulaminu z poprzedniego naboru to pb2 i pb5  były wymienione jako załączniki do wniosku (   4) kopię zgłoszenia budowy lub wykonywania innych robót budowalnych....), ale wg regulaminu na ten nabór 2023 to już agencja nie chce.

oo słuszne spostrzeżenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marco82    35
Dnia 23.11.2023 o 08:28, Celownik07 napisał:

i chyba pozwolenie na budowe? Bo takie rzeczy to już nie na zgłoszenie idzie🤔

A odrazu pozwolenia, na moim terenie stoi garaż i mogę robić co mi się podoba😁Kto tam będzie widział czy on jedno czy dwu spadowy metraż z satelity ten sam, a papier wszystko przyjmie😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolo02    0

Mam uzupełnić wniosek o płatność o oświadczenie o poprawnie wykonanych pracach związanych z wymianą pokrycia dachowego.Jest jakieś gotowe oświadczenie czy trzeba samemu coś napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
geo2    20

wniosek poczatek wrzesnia, wyplata w zeszlym tygodniu, bez poprawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
7 godzin temu, Kolo02 napisał:

Mam uzupełnić wniosek o płatność o oświadczenie o poprawnie wykonanych pracach związanych z wymianą pokrycia dachowego.Jest jakieś gotowe oświadczenie czy trzeba samemu coś napisać?

W instrukcji do wniosku o wypłatę. Jeśli dwa budynki to trzeba rozbić metraż 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.11.2023 o 18:28, mysza103 napisał:

Jak nic nie trzeba zmieniać w konstrukcji dachu , czy powymieniać np krokwie czy inne rzeczy na skutek np zgnicia , to położenie samej blachy to 2 dni 500 metrów położą spokojnie , a zdjąć stary eternit to przecież można samemu , potem więcej czasu zejdzie jak ktoś myśli robić jakieś podbitki , czy orynnowanie , niż położenie samej blachy 

 Z tym zdejmowaniem samemu to się tak nie chwal, bo to nielegalne. Jeśli cię nikt nie podśpiewa to będzie ok, A jak zdejmiesz ,to jaki problem wciągnąć nową blachę?

 

52 minuty temu, Pitraszek napisał:

W instrukcji do wniosku o wypłatę. Jeśli dwa budynki to trzeba rozbić metraż 

Ja nie rozbijałem i przeszło

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
19 minut temu, zmechanizowany napisał:

 Z tym zdejmowaniem samemu to się tak nie chwal, bo to nielegalne. Jeśli cię nikt nie podśpiewa to będzie ok, A jak zdejmiesz ,to jaki problem wciągnąć nową blachę?

Jak mam do tego uprawnienia to niby co w tym jest nielegalnego , co do wciągnięcia blachy , to przecież nie pisałem że samemu nie wciągnę , tylko pisałem że zajęło by to że 2 dni , bez orynnowania czy jakichś podbitek 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, Pitraszek napisał:

W instrukcji do wniosku o wypłatę. Jeśli dwa budynki to trzeba rozbić metraż 

 

6 minut temu, mysza103 napisał:

Jak mam do tego uprawnienia to niby co w tym jest nielegalnego , co do wciągnięcia blachy , to przecież nie pisałem że samemu nie wciągnę , tylko pisałem że zajęło by to że 2 dni , bez orynnowania czy jakichś podbitek 

Jeśli masz papier ,to spoko.

Edytowano przez zmechanizowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8

Ma ktoś z was blachę na stodole drewnianej bez filcu ? Stoję przed dylematem czy w drewnianej zakładać bez czy z filcem . Jakieś doświadczenia ze stodoła drewniana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam murowaną ibez filcu,tylko tam gdzie mam pryzmy ze zbożem, dałem membranę na łaty, ale puki co,nic się nie skrapla,nawet tam gdzie nie ma membrany. Wrota są z desek więc cyrkulacja powietrza jest,no i żadnego żywca tam nie ma,tylko zboże i słoma i śrutownik z mieszalnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
goraj555    8
zmechanizowany napisał:

Ja mam murowaną ibez filcu,tylko tam gdzie mam pryzmy ze zbożem, dałem membranę na łaty, ale puki co,nic się nie skrapla,nawet tam gdzie nie ma membrany. Wrota są z desek więc cyrkulacja powietrza jest,no i żadnego żywca tam nie ma,tylko zboże i słoma i śrutownik z mieszalnikiem.

No u mnie stodola drewniana jest taka , że między dechami na ścianach są szpary także powietrze dochodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    666

https://www.gov.pl/web/arimr/kpo-dofinansowanie-wymiany-dachow-z-azbestu--nabor-startuje-15-grudnia

Cytat

Ułatwieniem ma też być zniesienie obowiązku dołączenia do dokumentów kopii zgłoszenia budowy lub wykonania innych robót budowlanych, zezwoleń lub innych decyzji. Teraz zainteresowany wsparciem będzie musiał oświadczyć, że dopełni niezbędnych formalności związanych z realizowaną inwestycją we właściwym miejscowo starostwie powiatowym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63
escobar123 napisał:

dofinansowanie tylko na wymiane eternitu? czy dachowka przejdzie

ceramiczna nie, ale betonowo azbestowa tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    666
Dnia 1.12.2023 o 16:50, goraj555 napisał:

Ma ktoś z was blachę na stodole drewnianej bez filcu ? Stoję przed dylematem czy w drewnianej zakładać bez czy z filcem . Jakieś doświadczenia ze stodoła drewniana ?

jakies przemyslenia? mam podobnie i fachman doradza zeby wziac z filcem a szczerze nie chce robic kosztów (za filc chyba +10zl/m u mnie) bo tez mam dobrze przewiewna stodołe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5395

Alucynk. 11lat na stodole przerobionej na magazyn zboża, murowana,konstrukcja dachu drewniana. Nie skrapla się. Sąsiad tez tak ma a na garażu dla auta kolorowa blacha i już problem


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3530

A czy te 10 zł , to taki majątek, nie lepiej spać spokojnie , to jest na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek04    9

Witam. 

Chciałbym wymienić dach na dwóch budynkach i każdy znajduje się na innej działce,  mogę złożyć na jednym wniosku obydwa budynki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Maniek04 napisał:

Witam. 

Chciałbym wymienić dach na dwóch budynkach i każdy znajduje się na innej działce,  mogę złożyć na jednym wniosku obydwa budynki?

Raczej tak ,tylko bedziesz miał więcej załączników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7241

Widziałem na FB Radziu. Dzięki. 

Ciekawe czy to nie ta bibułka co u Ciebie na garażu 😉


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    666

po forach na FB widze duze zainteresowanie nowym naborem a mała pula przeznaczona (250mln starczy na ok 19k wniosków), trzeba chyba budzik nastawic na północ jak ci od Rolnictwa 4.0.

 

Pytanie: w planie sytuacyjnym dawaliście mape działki:

- odrecznie narysowaną

- wycinek z geoportalu

- mape zasadnicza

- inna mape?

Sprawdzaja oni pozniej jakos granice po swojemu czy biora tylko to co w planie sytuacyjnym umieszczone?

@vat mozna Priv?

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez rolnik22
      Czy już coś wiadomo jak będą wyglądały nabory na PROW 2014-20? Na jakich zasadach będą przyjmowane wnioski o dofinansowanie z UE? Co z Młodym Rolnikiem i Rentami Strukturalnymi na kolejne lata?
    • Przez odrion
      Panowie i być może Panie. 
      W temacie nowych dopłat wszystko już jest jasne. Wystarczy przejrzeć 1200 stron WPR. To wszystko jest dostępne i każdy może sobie sprawdzić. Mi też nie chce się pisać za dużo bo po pierwsze każdy ma inną sytuację a po drugie zaraz to zginie w tym temacie. Proponuję założyć nowy temat o dopłatach i tam chętnie odpowiem na pytania. 
      Ale jedna rzecz warto tutaj napisać. DkR7 która wprowadza wymóg 3 roślin od 10ha na 2023 jest zawieszona, więc mamy tak nietypowy rok że można siać i 100% 1 rosliny. 
      Dla przypomnienia DKR to coś co jest obowiązkowe i w kolejnych latach (od 2024 ) bez spełnienia wszystkich DKR będzie zero dopłat. 
      Na 2023 zawieszono DKR 7 i 8, a więc zmianowanie, dywersyfikacje oraz tzw. ugorowanie. Wymagana jest pokrywa roślinna na 80% GO. 
      Zróżnicowana struktura upraw to ekoschemat i to dość nisko wyceniany (ok 300 zl). Ten ekoschemat to porażka, bo jare i ozime to 1 roślina, rzepak i zboża są w 1 grupie i nie mogą przekroczyć 65%. Dodatkowo wymóg bobowatych. Zresztą tutaj wyciąg z WPR dotyczący tego ekoschematu. Ekoschemat to jest coś dodatkowego i nie ma wpływu na pozostałe dopłaty.  DKR muszą być spełnione a ekoschemat może być spełniony. 
      Podsumowując na 2023 większość tragicznych ograniczeń jest zawieszona.

    • Przez Kowalsky30
      Kontynuacja tematu
       
    • Przez karolr2
      Witam chcę założyć nowy temat poświecony modernizacji małych gospodarstw na terenach południowowschodniej części Polski.Słuchałem dzisiaj ministra Kalemby i podobno sie szykuje jakaś dla nas pomoc.Jeśli ktoś coś wie to proszę niech się wypowie w tym temacie. Z tego co wiem ja to ma być pomoc dla gospodarstw o wielkości średniej wojewódzkiej ilości posiadanych ha
    • Przez Lebioda
      Witam. Jak sadzicie czy na nabor KPO. Rolnictwo 4.0 bedzie mozna kupic opryskiwacz z nawigacja? 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj