odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

A jeszcze można dodawać, czy tylko do 15 mają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiadomski    35
11 minut temu, Pafnucy12 napisał:

A jeszcze można dodawać, czy tylko do 15 mają?

Można dodawać, tylko sztuka musi być na świecie do 15 maja.

Kolegów Piotr i Ceres przepraszam , bo jeszcze doszło to i okazało się, że źle zinterpretowałem przepis bo chodzi mianowicie o to

 

346110180_117112504714810_1387194964353769572_n.jpg

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Niewiadomski napisał:

Można dodawać, tylko sztuka musi być na świecie do 15 maja.

Kolegów Piotr i Ceres przepraszam , bo jeszcze doszło to i okazało się, że źle zinterpretowałem przepis bo chodzi mianowicie o to

 

 

346110180_117112504714810_1387194964353769572_n.jpg

Czyli po staremu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, d4rek napisał:

wszystko jest tu macie liste https://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/gdzie-znajdziemy-liste-mikrobiologicznych-srodkow-ochrony-roslin,126830.html  w środę jadę do doradcy się dowiem, bo na łączyłem ekoschematów trochę i wole się upewnić 

mozesz nawet nie stosowac tego srodka, wazne zebys mial fakture na taka ilosc jaka zaleca producent na ha razy ilosc zalecanych zabiegów.

jezeli je laczyles juz w ewniosku i ci pozwoliło to masz wszystko legit. niełaczace sie ekoschematy po zaznaczeniu ktoregos automatycznie system nie pozwala zaznaczyc pozostalych na tej samej działce.

liczyles i faktycznie sie ci oplaca? ile % z tego zostanie w kieszeni liczac ze go uzyjesz (czyli doliczajac wode czas paliwo)

 

Edytowano przez Celownik07

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Unexpected    246

Ktos wie jak wyglada sprawa z wymogiem 80% przykrytej powierzchni na zimę, po kukurydzy na ziarno, z np wybranym eko schematej zostawionej słomy.  Da się to połaczyć jeżeli nie bedzie zboża ozimiego sianego? 

Słoma po kuku zostaje nie ruszana na zimę i robi okrywę, czy mozna ja potalerzować zgodnie z ekoschemstem i tak zostawić by ten wymóg 80% okrywy spełnić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494

Witam serdecznie,z ta kukurydza na kiszonke to sie nie zgodze ze nie ma doplaty za uproszczony system.Specjalisci na szkoleniach z ODR Minikowo twierdza ze doplata sie nalezy,tak samo pracownicy ARiMR.Zgadzam sie ze nie zostaje sloma ,ale tej slomy tam nie ma poniewaz jest to kukurydza na kiszonke, ale zostaja resztki pozniwne.Jesli Pani chce ekoschemat wymieszanie slomy to przy kukurydzy na kiszonke jest nieaktywny.A ekoschemt uproszczony jest aktywny przy kukurydzy na kiszonke.Jesli chodzi o poplony zimowe to ja kazdego informuje ze nie wolno do 15 lutego ruszac.Niestety jest bardzo duzo zmian jak sama Pani doskonale wie i nie wszyscy rolnicy rozumieja.Pozdrawiam 

Co wy na to? Były pracownik agencji co wypełnia wnioski. Zapytałem  o oproszczony system uprawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
5 godzin temu, Niewiadomski napisał:

Można dodawać, tylko sztuka musi być na świecie do 15 maja.

Kolegów Piotr i Ceres przepraszam , bo jeszcze doszło to i okazało się, że źle zinterpretowałem przepis bo chodzi mianowicie o to

 

 

346110180_117112504714810_1387194964353769572_n.jpg

Złożyłem wniosek 1.05 ze zwierzętami, więc termin 30 dni już biegnie. 15.05 urodziły się 3 sztuki, więc rozumiem, że ich dodać nie mogę bez wycofania wniosku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157

Jak to w końcu jest z tym ugorem z uprawa chodzi o te 4 procent. Np jak bedzie zadeklarowany lubin na nasiona. Czy dostanę płatność do strączkowych? Czy tylko PWD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
7 godzin temu, Celownik07 napisał:

mozesz nawet nie stosowac tego srodka, wazne zebys mial fakture na taka ilosc jaka zaleca producent na ha razy ilosc zalecanych zabiegów.

jezeli je laczyles juz w ewniosku i ci pozwoliło to masz wszystko legit. niełaczace sie ekoschematy po zaznaczeniu ktoregos automatycznie system nie pozwala zaznaczyc pozostalych na tej samej działce.

liczyles i faktycznie sie ci oplaca? ile % z tego zostanie w kieszeni liczac ze go uzyjesz (czyli doliczajac wode czas paliwo)

 

Łączyć pozwala tylko pkt nie wzrastają wiec cos chyba nie tak jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Panowie żeby zlikwidować TUZa muszę pytać o zgodę w ARiMR , jak to wygląda 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Możesz zlikwidować o ile nie jest cenny przyrodniczo nie musisz mieć zgody ale jak za dużo ludzi zlikwiduje to mogą np za rok kazać odtworzyć u nas mało realne by takie coś się zdaezylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3grosze    75
13 godzin temu, gregory81 napisał:

Jak to w końcu jest z tym ugorem z uprawa chodzi o te 4 procent. Np jak bedzie zadeklarowany lubin na nasiona. Czy dostanę płatność do strączkowych? Czy tylko PWD.

Dopłata do strączkowych wtedy nie przysługuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celownik07    665
11 godzin temu, d4rek napisał:

Łączyć pozwala tylko pkt nie wzrastają wiec cos chyba nie tak jest 

jakie to ekoschematy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
16 godzin temu, Pitraszek napisał:

Witam serdecznie,z ta kukurydza na kiszonke to sie nie zgodze ze nie ma doplaty za uproszczony system.Specjalisci na szkoleniach z ODR Minikowo twierdza ze doplata sie nalezy,tak samo pracownicy ARiMR.Zgadzam sie ze nie zostaje sloma ,ale tej slomy tam nie ma poniewaz jest to kukurydza na kiszonke, ale zostaja resztki pozniwne.Jesli Pani chce ekoschemat wymieszanie slomy to przy kukurydzy na kiszonke jest nieaktywny.A ekoschemt uproszczony jest aktywny przy kukurydzy na kiszonke.Jesli chodzi o poplony zimowe to ja kazdego informuje ze nie wolno do 15 lutego ruszac.Niestety jest bardzo duzo zmian jak sama Pani doskonale wie i nie wszyscy rolnicy rozumieja.Pozdrawiam 

Co wy na to? Były pracownik agencji co wypełnia wnioski. Zapytałem  o oproszczony system uprawy

Tylko że  p. Piotrowski z Minikowa twierdzi zgoła coś przeciwnego[14.04] , właśnie podpierając się interpretacją z ARiMR,normalnie cyrk[uproszczony ekoschemat przy kuku na kiszonke]

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
d4rek    67
1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

jakie to ekoschematy?

Wymieszanie słomy z glebą

* Zróżnicowana struktura upraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pitraszek    494
32 minuty temu, ws71 napisał:

Tylko że  p. Piotrowski z Minikowa twierdzi zgoła coś przeciwnego[14.04] , właśnie podpierając się interpretacją z ARiMR,normalnie cyrk[uproszczony ekoschemat przy kuku na kiszonke]

Z tego co widzę to doradcy piszą wnioski na pałę. Każdy inaczej😂 jeżeli przy kuku na kiszonkę nie będzie dozwolone to system pewnie zaraz wyłapie

1 godzinę temu, Celownik07 napisał:

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/ekoschemat-dobrostan-zwierzat

 

czy w tym ekoschemacie - bydlo na uwiezi  trzymane na ściółce trzeba robic jakies zdjecia geotagowane w oborze lub wysylac oswiadczenie? czy juz odeszli od tego pomyslu?

Miała być możliwość oświadczenie ale chyba jeszcze tego nie ma. Zdjęcia trzeba przesłać przez mobilna ARiMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, 3grosze napisał:

Dopłata do strączkowych wtedy nie przysługuje. 

Poproszę o sprecyzowanie tej informacji. 

Przecież nawet nie da rady zrobić ugoru na łubinie wąskolistnym na nasiona - system nawet nie wybierze takiego czegoś... 

Edytowano przez Ceres2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kierowiec    112
1 godzinę temu, Pitraszek napisał:

Miała być możliwość oświadczenie ale chyba jeszcze tego nie ma. Zdjęcia trzeba przesłać przez mobilna ARiMR

Orientuje się ktoś czy wystarczy zrobienie zdjęcia np 5 sztukom na raz czy każde zwierzę musi mieć zdjęcie indywidualne z widocznym nr kolczyka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113
Napisano (edytowany)

W rozporządzeniu w sprawie dobrostanu jest:

"które to zdjęcia dokumentują stosowanie ściółki w pomieszczeniu lub w budynku, w których są utrzymywane zwierzęta, zgodnie z wymogami, o których mowa w...."

Wynika z tego, że zwierząt w tym przypadku w ogóle nie musi być widać. 

Mogą być również oświadczenia. 

Paragraf 9

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 kwietnia 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków i szczegółowego trybu przyznawania i wypłaty pomocy finansowej w ramach schematów na rzecz dobrostanu zwierząt w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20230000797

Edytowano przez Karagana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malaczarna    1663
Przed chwilą, Karagana napisał:

W rozporządzeniu w sprawie dobrostanu jest:

"które to zdjęcia dokumentują stosowanie ściółki w pomieszczeniu lub w budynku, w których są utrzymywane zwierzęta, zgodnie z wymogami, o których mowa w...." 

Wynika z tego, że zwierząt w tym przypadku w ogóle nie musi być widać. 

Mogą być również oświadczenia. 

Paragraf 9

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 kwietnia 2023 r. w sprawie szczegółowych warunków i szczegółowego trybu przyznawania i wypłaty pomocy finansowej w ramach schematów na rzecz dobrostanu zwierząt w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20230000797

Mam strzelić foto rozscielonej słomy. Czy takiej skotlowanej po nocy z plackami krowimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

W meidzyplonie ozimym jest zapis ze mozna go zmulczowac po 15 listopada. Czy nop gorczyca na poplon bedzie mozna ztalerzowac na zime po 15 listopada? Czy mulczowanie polega tylko na zsieczkowaniu czesci nadziemnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113
3 minuty temu, malaczarna napisał:

Mam strzelić foto rozscielonej słomy. Czy takiej skotlowanej po nocy z plackami krowimi

Świeżuteńkiej. Bo jeszcze ci się czepną, że nie wymieniasz wystarczająco często. Lepiej zadbać o to, żeby jakiś charakterystyczny fragment wnętrza budynku się załapał. Na wypadek, jakby geotagowanie nie zadziałało precyzyjnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj