odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ws71    1858
3 godziny temu, Mario5 napisał:

Mam zostawiony ugór i nim pozostanie moje pytanie czy mogę go co jakiś czas pobronować aby ziele nie rosło albo opryskać? Jak to jest bo kiedyś było pisane że nie można ruszać wcale.

Lepiej na takim ugorze zasiać jakąś roślinę strukturotworcza i przeznaczyć na zielony nawóz 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    120

Jakie  masz rosliny na mysli? Mo uslugodawca w rzepaku w strip tilu na dzialce  1 ,64 ha zrobil MIJAKA na 3 siewniki czyli ok 0,3 ha co z tym zrobic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1858
3 godziny temu, slavik80 napisał:

Jakie  masz rosliny na mysli? Mo uslugodawca w rzepaku w strip tilu na dzialce  1 ,64 ha zrobil MIJAKA na 3 siewniki czyli ok 0,3 ha co z tym zrobic?

Łubin, facelie to tak na szybko jeżeli w płodozmianie występuje rzepak 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7704

Jak to w oko wpada kto czyta, ile to rolnicy dostają kasy i protestują .

Miliony na kontach rolników. Za co producenci otrzymują pieniądze?

Ile pieniędzy wypłacono w ramach tzw. pomocy suszowej?

Miliardy w ramach płatności bezpośrednich i obszarowych, w tym ekoschematów

Miliony są już na kontach rolników uprawiających kukurydzę W pierwszym, tygodniu kwietnia 2024 r. wypłata środków finansowych dla producentów uprawiających kukurydzę była jest niemal na finiszu. Jak poinformowała ARiMR, na konta rolników przekazano już ponad 670 mln zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fabio    79
6 minut temu, galan99 napisał:

Jak to w oko wpada kto czyta, ile to rolnicy dostają kasy i protestują .

Miliony na kontach rolników. Za co producenci otrzymują pieniądze?

Ile pieniędzy wypłacono w ramach tzw. pomocy suszowej?

Miliardy w ramach płatności bezpośrednich i obszarowych, w tym ekoschematów

Miliony są już na kontach rolników uprawiających kukurydzę W pierwszym, tygodniu kwietnia 2024 r. wypłata środków finansowych dla producentów uprawiających kukurydzę była jest niemal na finiszu. Jak poinformowała ARiMR, na konta rolników przekazano już ponad 670 mln zł.

niech mi kto wytlumaczy dlaczego do kuku do hektara a do zboza do tony pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1858

No to nasi definitywnie wyjaśnili pierwszy problem ugorowanie jako płatny ekoschemat 536 / ha zł jednak nie wiecej jak 4% gruntów rolnych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    105

A z czym to się łączy to nie napisali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysiek277    916

Jak dobrze myślę to kolega pyta o dywersyfikację upraw, a ty mówisz o zróżnicowana struktura upraw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman    58

to są stare zasady, u góry masz "płatności do roku 2022"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotka    14

Pytanie mam. Czy można ugotować pole na eko schematy i czy do ugoru będzie dopłatą w ekoschematach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1875
25 minut temu, Kotka napisał:

Pytanie mam. Czy można ugotować pole na eko schematy i czy do ugoru będzie dopłatą w ekoschematach

Tak 500zl/ha ale to nie lepiej oddać krowiarzowi za 4000?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8599
Napisano (edytowany)

Do ugoru 500 do ha?to pocałujta w d*pę wójta z taką dopłatą.

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Stach123    215

500 za ekoschemat , do tego podstawy 750 i jak by nie limit 4 % to by było  na 5 i 6 klasach jedyne mądre rozwiązanie na trudne czasy 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniekc360    122

Wadą jest rozsiewanie chwastów. Raz rozmnożysz i problem na lata. 

1 godzinę temu, Mateusz1q napisał:

Tak 500zl/ha ale to nie lepiej oddać krowiarzowi za 4000?

Nie każdy ma tak bogatych krowiarzy. U nas jest koło 1000zł.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cheesburger    80
7 godzin temu, maniekc360 napisał:

 

Nie każdy ma tak bogatych krowiarzy. U nas jest koło 1000zł.

Gdzie tak tanio? Jakie woj? 1000+doplaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    690

Taka sytuacja w rodzinie. Jakiś czas temu umarł mąż siostry, siostrze doszło 50 lat więc poszła na rentę, ziemię w swojej miejscowości wydzierżawiła tamtejszym ludziom a u nas czyli w swojej rodzinnej wsi nasza mama wzięła to w dzierżawę. Pytanie czy teraz ja nie mający żadnych praw do tej ziemi mogę składać na to o dopłaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1858

@thor1984Możesz, agencja w to nie wynika kto jest właścicielem,byle tylko nikt więcej nie zgłosił tych działek 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrian3210    14

Panowie a ktoś z was kto dostał już rzesztę dopłat w tym za ekoschematy miał jakąś kontrolę? Bo z tego co widziałem we wniosku u siebie to większość działek mam zatwierdzonych, zostały tylko dwa Tuzy i dwie działki na których były realizowane ekoschematy. Pieniędzy dalej nie ma i tak się zastanawiam. Co roku reszta była na przełomie luty/marzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    861
12 godzin temu, maniekc360 napisał:

Wadą jest rozsiewanie chwastów. Raz rozmnożysz i problem na lata. 

Nie każdy ma tak bogatych krowiarzy. U nas jest koło 1000zł.

Ale możesz 2 lub 3 razy przejechać np talerzówka albo oprysk glifo i nie ma problemów z chwastami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj