odrion

Dopłaty bezpośrednie na nowych zasadach- 2023

Polecane posty

Bogdan_ja    2995
Napisano (edytowany)

chodzi o to ze ma nie zostać w plonie głównym czyli ma być przyorana/talerzowa , wprowadzona jako materia ...taki jest jeden z celu między plonu 🤷‍♂️

gość na filmiku wyraźnie to tłumaczy i tak było w efa 🤷‍♂️

Tu nie ma nic nowego 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TryTony0    7
2 minuty temu, Bogdan_ja napisał:

chodzi o to ze ma nie zostać w plonie głównym czyli ma być przyorana/talerzowa , wprowadzona jako materia ...taki jest jeden z celu między plonu 🤷‍♂️

gość na filmiku wyraźnie to tłumaczy i tak było w efa 🤷‍♂️

Tu nie ma nic nowego 

To może tak. Dowiemy się tego dopiero za rok jak wywali błąd we wniosku to złożycie na inną roślinę. Na dzień dzisiejszy nie wiemy co będzie za rok w przepisach więc lepiej nie gdybać bo w uj spamu robicie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113

W sumie to logiczne.

Tylko problem jest z urzędnikami z ARiMR. Ale jeśli mówisz, że ten temat już był przerabiany przy EFA, to wychodzi, że powinno być ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995

wytyczne są takie jak pisałem ...To nie urzędnicy arimr wprowadzają w błąd tylko część doradców i rolników rozpowszechnia swoje widzimisię ..🤷‍♂️

oczywiście wytyczne na dziś są takie ...🤷‍♂️

co się może zmienić 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RoRo    5

Zabralem sie za wniosek dzisiaj i mam problem, Dziala u was dzisiaj ewniosek normalnie dzisiaj? Ja zalogowac sie umiem normalnie ale nie umiem nic zrobic. np wybrac '' wniosek o przyznanie platnosci 2023" lub po wybraniu robocze caly czas kreci ladowanie danych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Jak rano sprawdzałem to było identycznie zalogować się można alę ciągle mieli nie można wybrać nowego czy wejść do wersji roboczej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pane    77
28 minut temu, Roki212 napisał:

Jak rano sprawdzałem to było identycznie zalogować się można alę ciągle mieli nie można wybrać nowego czy wejść do wersji roboczej 

mam tak samo. Dziady jedne powinny jakiś komunikat przynajmniej puścić, że problemy są....

Straciłem czas na kolejne próby logowania... Ktoś powinien za to zapłacić... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
Napisano (edytowany)

No tak , nie idzie wejść we wniosek i robocze, może w niedzielę i komputery mają wolne

Edytowano przez witejus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828
Napisano (edytowany)

Też w planie było dziś ogarnąć wniosek dla kilku osób z rodzinki skoro dzień wolny ale właśnie wyszło jak wyszło... ciągle jakieś problemy mają i brak jakiegokolwiek info 🤦

Edytowano przez Roki212
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian12345    45

można użyć międzyplonu ozimego jako ekoschematu i do zmniejszenia obszarów nieprodukcyjnych z 4 do 3% ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
31 minut temu, damian12345 napisał:

można użyć międzyplonu ozimego jako ekoschematu i do zmniejszenia obszarów nieprodukcyjnych z 4 do 3% ?

To od następnego roku , ale u mnie będzie po prostu poplon ścierniskowy , to co się wysypie z grochu , lub na innych polach z rzepaku, postoi 8 tygodni i się końcem września zasieje pszenicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, damian12345 napisał:

można użyć międzyplonu ozimego jako ekoschematu i do zmniejszenia obszarów nieprodukcyjnych z 4 do 3% ?

Nie nie można ...płatny ekoschemat nie wchodzi do tego  ... Ale wypełnia  obowiązek okrywy .

miododajne jako płatny  ekoschemat tyz się nie wliczają do tego ...

 

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

Ten cały międzyplon ozimy to spełniają np samosiewy pszenicy ozimej po zbiorze i np dorzucone trochę rzepaku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113
7 godzin temu, Bogdan_ja napisał:

Nie nie można ...płatny ekoschemat nie wchodzi do tego  ... Ale wypełnia  obowiązek okrywy .

miododajne jako płatny  ekoschemat tyz się nie wliczają do tego ...

 

Na jakiej podstawie taki wniosek? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dami8    26

Teść zlikwidowal  w kwietniu  sad wiśniowy. Zostały tylko korzenie do wyrwania  i raczej w tym roku nie bedzie nic uprawiał. Prawdopodobnie będzie sadził las w bliżej nieokreślonej  przyszłości. Co mam zaznaczyć w wniosku w tym roku? Grunty ugorowane?  Z góry dziękuję za  informację 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysonzi1    7
8 godzin temu, Maniek101 napisał:

Ten cały międzyplon ozimy to spełniają np samosiewy pszenicy ozimej po zbiorze i np dorzucone trochę rzepaku ?

Raczej tak. Też myślałem tak zrobić, z tym że plus gorczyca i mamy 2 gatunki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bortys2001    42

Integrowana produkcja. Według przepisów płatność przysługuje do uprawy wedlug metodyki danej rośliny oraz do takiej samej ilości TUZ. We wniosku jednak nigdzie nie ma opcji zaznaczenia niczego przy Tuzie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    2995
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, Karagana napisał:

Na jakiej podstawie taki wniosek? 

na podstawie szkolenia i wytycznych ...🤷‍♂️

między plon zimowy płatny jako ekoschemat wypełnia gaec 6 ale nie gaec8 ....To samo miododajne  deklarowane jako ekoschemat ...

można to wstawić/deklarować  ale pow.zaliczona do gaec 8 nie będzie płatna jako ekoschemat .🤷‍♂️

IMG_20230515_095730.png

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175

Po złożeniu wniosku z płatnościami do zwierząt można później dodawać kolejne zwierzęta?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Można, tylko że te 30 dni pod doplate liczone jest wszystkim od dodania ostatniego

Edytowano przez Pafnucy12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karagana    113

@Bogdan_ja 

Miododajne wynikają z rozporządzenia w sprawie ekoschematów, tu sprawa jasna. 

§ 3. Płatności do obszarów z roślinami miododajnymi są przyznawane:

1) do powierzchni gruntów ornych, z wyłączeniem powierzchni obszarów nieprodukcyjnych będących gruntami ugorowanymi z roślinami miododajnymi, o których mowa w przepisach wydanych na podstawie art. 55 ust. 1 ustawy z dnia 8 lutego 2023 r. o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023–2027, zwanej dalej „ustawą”;

Ale skąd odniesienie do międzyplonów?

W przepisach nie ma żadnego wyłączenia. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrp88    175
2 minuty temu, Pafnucy12 napisał:

Można, tylko że te 30 dni pod doplate liczone jest wszystkim od dodania ostatniego

Właśnie doradca powiedział, że teraz każdy zwierz na swoje 30 dni od dnia dodania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pierwsze słyszę.

Raczej się myli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
Napisano (edytowany)
3 godziny temu, bortys2001 napisał:

Integrowana produkcja. Według przepisów płatność przysługuje do uprawy wedlug metodyki danej rośliny oraz do takiej samej ilości TUZ. We wniosku jednak nigdzie nie ma opcji zaznaczenia niczego przy Tuzie? 

na Naturze 2000 nic nie dostaniesz na tuzy przy integrowanej.

Edytowano przez rocknrollnik1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niewiadomski    35
1 godzinę temu, Pafnucy12 napisał:

Pierwsze słyszę.

Raczej się myli

Nie myli. W tym roku weszła taka drobna zmiana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mllodyyy
      Witam mam takie pytanie czy ktoś się orientuje jaki jest przelicznik według którego ARIMR przelicza moc ciągników, chodzi mi głównie o to że mam 35 ha i zastanawiam się czy agencja przyzna mi ciagnik o mocy 110 KM a jak nie to ile musiał bym mieć ha żeby taki ciagnik mi przysługiwał, i czy dzierżawa jak nie jest zapisana notarialnie tylko jest umowa na piśmie między rolnikiem a właścicielem działki to tez będzie się zaliczać do wielkości gospodarstwa?? czy musi być raczej dzierżawa spisana notarialnie ??
    • Przez blacha
      Ostatnio kilku moich znajomych hodowców trzody chlewnej zaczęło się uskarżać na problemy z ARiMR odnośnie systemu wymienionego w temacie.
       
      Problem ich spowodowany jest tym iż w agencji ich stada są kilkukrotnie większe niż stan faktyczny, jak się okazało wynika to z tego, że zakupywali zwierzęta z innych hodowli(głównie jako remont stada podstawowego) , dokonywali zgłoszenia zakupu ze stada nr xxxxxxxxxx i przerejestrowania pod ich numer gospodarstwa. Po okresie użytkowania sprzedawali wyżej wymienione zwierzęta pod swoim numerem gospodarstwa do legalnie działającego rzeźnika, który dokonywał zgłoszenia zakupu(kiedyś z początku funkcjonowania systemu wyglądało to tak u nas, że fakt zakupu, sprzedaży zgłaszały obie strony transakcji, ale ARiMR zażądała kategorycznie zgłoszenia tylko od zakupującego, bo robił się bałagan). No i wracając do sedna sprawy, teraz nawet po kilku latach od sprzedaży okazało się, że te zakupione i sprzedane zwierzęta figurują dalej w ich gospodarstwie(powodując nadwyżki średnio 20 - 40 sztuk) i agencja chce wyjaśnień. Sami zainteresowani rolnicy zgłosili się do agencji w celu wyprostowania sprawy, niewiele załatwili, bo jak się okazało wg pracowników biura powiatowego zwierzęta zakupione z innych gospodarstw, zarejestrowane we własnym gospodarstwie, użytkowane przez X czasu powinni sprzedać z numerem gospodarstwa z którego zostały one zakupione czyli numerem gospodarstwa xxxxxxxxx.
       
      Wiem problem nietypowy i wg mnie dziwny, wynikający wg mnie z niekompetencji pracowników agencji, bałaganu w niej samej i nieścisłości przepisów, bo wg mnie jeśli zgłaszam przerejestrowanie zwierzęcia na moje gospodarstwo to sprzedaję je ze swoim numerem, podobnie jak to wygląda w przypadku bydła i wtedy ja w pierwszej kolejności odpowiadam za to jeśli np w mięsie wykryte zostaną jakieś substancje niedozwolone. Prosiłbym jednak jakiegoś kompetentnego agrofotowicza o odpowiedź, tym bardziej, że pomimo tego, że ja jeszcze nie dostałem wezwania w tej sprawie to wiem, że problem też mnie dotyczy.
    • Przez wojtek161
      mam pytanie czy trzeba podać cały sprzęt który się posiada czy też te maszyny co się chce kupić za młodego rolnika (56250zł) a za reszte chce kupić c360 i niewiem czy ją wpisać na wniosku że planuje kupić (napewno ją kupię) bo z własnych pieniędzy to ciężko chyba ze wziąśc kredyt i potem tymi pięniędzmi go spłacić co wybrac pomocy?
    • Przez katopo
      Komuś działa System teleinformatyczny ARiMR do składania wniosków o dopłaty bezpośrednie?
    • Przez green
      Witam
       
      Interesuje mnie jak wielu z Was spotkało się z czymś takim jak odmowa płatności obszarowych i/lub rolnośrodowiskowych do danej działki z uwagi na tzw. "MODYFIKACJĘ DO HISTORII TUZ"?
       
      Oznacza to nieuwzględnienie przez ARiMR do płatności działki z zadeklarowanym TUZ z takiego powodu, że w ciągu 5 poprzednich lat, któryś z wcześniejszych użytkowników zadeklarował na niej np. ugór, albo uprawy rolnicze (np. łąka, tyle że motylkowatych traktowana jako uprawa).
       
      Trwały Użytek Zielony jest zdefiniowany w przepisach unijnych (rozporządzenie 1120/2009):
      "grunty zajęte pod uprawę traw lub innych pasz z roślin zielonych naturalnych (samosiewnych) lub powstałych w wyniku działalności rolniczej (wysiewanych) niepodlegające płodozmianowi w gospodarstwie przez okres pięciu lat lub dłużej" .
       
      Istnieje Orzecznictwo Wojewódzkich Sądów Administracyjnych, wyraźnie mówiące, że żeby odmówić płatności do działki, na której jest użytek zielony, Agencja powinna mieć dowody, że działka była częścią stosowanego w gospodarstwie systemu płodozmianu, a nie tylko, że w którymś roku ją np. jednorazowo ugorowano.
       
      Z mojej praktyki wynika jednak, że większość Biur Powiatowych ARiMR "leci po całości": jakiekolwiek inne niż TUZ zadeklarowanie danej działki, albo nawet jej fragmentu, w ciągu poprzednich 5 lat powoduje, że dla nich był na niej stosowany płodozmian.
       
      W chwili obecnej jest w toku kilka spraw dotyczących tego problemu. Poszukuję rolników, którym również "obcięto" płatności do zadeklarowanych użytków zielonych, gdyż rzekomo nie były to użytki TRWAŁE.
       
      Jeśli zetknęliście się z tym w przeszłości, Wasz przypadek może pomóc zmienić niekorzystną dla rolników interpretację stosowaną przez ARiMR. Jeśli taki problem pojawił się teraz być może z kolei ja będę mógł pomóc ruszyć sprawę.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj