sumek666

Ochrona i nawożenie pszenicy 2022

Polecane posty

marcinguru    5

Pod pszenicę jarą lepiej dać kredę teraz i żeby leżała nie przykryta do wiosny czy lepiej dać przed siewem i bezpośrednio po tym przykryć ja?

Pod pszenicę jarą lepiej dać kredę teraz i żeby leżała nie przykryta do wiosny czy lepiej dać przed siewem i bezpośrednio po tym przykryć ja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25631

Wiadomo że teraz lepiej.

I jak warunki pozwalają to już bym siał pszenicę.

Edytowano przez Agrest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
28 minut temu, marcinguru napisał:

Pod pszenicę jarą lepiej dać kredę teraz i żeby leżała nie przykryta do wiosny czy lepiej dać przed siewem i bezpośrednio po tym przykryć ja?

Pod pszenicę jarą lepiej dać kredę teraz i żeby leżała nie przykryta do wiosny czy lepiej dać przed siewem i bezpośrednio po tym przykryć ja?

Ja już dałem, na słabsze dzierżawy po rzepaku również rozsialem po Świętach. Teraz ładnie się rozkłada i wnika od góry w profil gleby robiąc to co powinna.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5
13 minut temu, Agrest napisał:

Wiadomo że teraz lepiej.

I jak warunki pozwalają to już bym siał pszenicę.

Jeszcze nie mam ziarna.Mam pytać dopiero po 10.01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
3 godziny temu, Agrest napisał:

Wiadomo że teraz lepiej.

I jak warunki pozwalają to już bym siał pszenicę.

Też bym zasial ale u nas wcześniej jak w marcu nie wjedzie w pole 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3887

u nas dziś już rozsiewacze brykają w polu


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3527
5 godzin temu, Damian_B napisał:

Witam. Ile dać siarczanu amonu na pszenicę ? pH jest 7.6

 

Możesz całe nawożenie zrobić siarczanem amonu z takim PH, jesli wyjdzie taniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    466

Ja jeszcze poczekam do lutego . Wczoraj kombajnem jechałem przez wieś by oddać go na przegląd to ludzie patrzyli zdziwieni 😀😀 i przy okazji sąsiedzi kiwnęli ręką  😉 . Pszenica na 3 stycznia . Rgt Treffer po pszenicy siany . 

7EB87B82-9F0C-42E1-870B-A347ACB07475.jpeg

Edytowano przez SawekBraczyk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3616
5 godzin temu, yacenty napisał:

u nas dziś już rozsiewacze brykają w polu

Musi po cichu azotujecie te głodne jęczmienie 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

A była mowa że przez polityków za to odpowiedzialnych że dopłaty do materiału siewnego będą znacznie wyższe niż w roku ubiegłym , a wyszło ze jednak będą niższe . Faktycznie śmiech na sali

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613
28 minut temu, mysza103 napisał:

A była mowa że przez polityków za to odpowiedzialnych że dopłaty do materiału siewnego będą znacznie wyższe niż w roku ubiegłym , a wyszło ze jednak będą niższe . Faktycznie śmiech na sali

gdzie masz napisane ze bd niższe ?

https://serwisy.gazetaprawna.pl/rolnictwo/artykuly/8570450,doplaty-materialy-siewne-wzrosna.html

 

 

 

 

 

UE daje wytyczne odpowiedzialność ponosi rolnik

Norma mówi głownie o zmianowaniu i dywersyfikacji upraw. Gospodarstwa powyżej 10 ha gruntów ornych będą zobowiązane od 2024 r. do: − prowadzenia upraw na powierzchni co najmniej 40% gruntów ornych w taki sposób, aby na każdej działce rolnej, w porównaniu z rokiem poprzednim, była prowadzona inna uprawa w plonie głównym (wymóg w zakresie zmianowania upraw) − powyższy obowiązek będzie spełniony, jeśli po zbiorze plonu głównego wprowadzimy uprawę wtórną z innej grupy i utrzymamy ją przez co najmniej 8 tygodni, licząc od terminu siewu albo utrzymamy wsiewkę przez wspomniany okres, − na wszystkich gruntach ornych w gospodarstwie taka sama uprawa w plonie głównym nie może być prowadzona dłużej niż 3 lata, − jeśli będą uprawiane rośliny korzystnie wpływające na potencjał gleby, takie jak: bobowate, trawy zielone rośliny pastewne, mieszanki bobowatych drobnonasiennych z trawami albo uprawy wieloletnie lub grunty będą ugorowane, to powyższe normy nie obowiązują.


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roman176    4613

masz racje 9zł mniej 


Lewaki to ludzie silnie zaburzeni emocjonalnie. Ciągle są czymś PRZERAŻENI, gdyż sami to ciągle w wypowiedziach potwierdzają. Stąd tez u nich 100% emocji i 0% logiki i stąd też nie potrafią być skuteczni, bo nie potrafią podejmować racjonalnych działań w kryzysowych sytuacjach.

A jak chcesz lewaka totalnie rozmiękczyć i rozchwiać emocjonalnie, to pokazujesz biedne dzieci:

 

Prawica - charakteryzuje ją szacunek dla tradycji, autorytetów, religii, istniejącej hierarchii społecznej oraz wstrzemięźliwość przy dokonywaniu zmian w systemie społeczno-gospodarczym i politycznym. Poglądy prawicowe są przeciwstawiane lewicowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9244

Myślę, że po rynku nawozów, w 2023 roku przyjdzie kryzys w sprzedaży SOR i kwalifikowanych nasion

Edytowano przez jahooo
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez livebird
      Witam mam problem z jasnotą purpurową która zachwaściła mi strasznie pszenice ozimą na granicy pola 10-15 arów silnie zachwaszczonych tylko tym chwastem pytanie do was jakim śrdokiem porządnie ją zwlacze teraz i czy dam rady jeszcze teraz to zniszczyć (pszenica- pierwsze kolanko 2cm od węzła krzewienia). Pryskałem już Lancetem którego dałem chyba niską dawke bo miejscami chwasty nie wyglądają jakby siadły.
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Gość
      Przez Gość
      Witaj, dziś planuje zrobić zabieg T1 w pszenicy bez skracania. Planuje dać Mirage 450EC do tego siarczan magnezu, plonvit z zboża, Tytan i PLONVIT OPTY i powiedz mi czy nie za dużo odżywek ost padało z niedzieli na poniedziałek i czy dodać do tego jeszcze Duett Star 334 SE BASF ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj