danielhaker

Sytuacja polityczna w Polsce okiem rolnika- 2022

Polecane posty

soltys48    19861
12 godzin temu, jacus napisał:

witek zrob sobie odwyk od kurwizjii...niedlugo sie okaze ze to tusk naklonil putina do zatakowania ukrainy.

A tak nie jest?

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062

przy tej operacji to nie przesadzili ze znieczuleniem ?? od jakiegos czasu odnosze wrazenie ze to nie chory kregoslup stal sie najwiekszym twoim problemem..


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5167
18 minut temu, soltys48 napisał:

A tak nie jest?

Weźcie już nie żartujecie, bo się połapać coraz trudniej kto z ironią piszę a kto nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Przemek ma rację. Nowak miał przygotować drogi na wjazd na białym koniu Tuska do Kijowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dlatego jest ta wojna. Putin bał się że Tusk odbije europejską cześć Rosji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8079
2 minuty temu, robert55555 napisał:

Przemek ma rację. Nowak miał przygotować drogi na wjazd na białym koniu Tuska do Kijowa.

Co ty bierzesz?😱

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5595
6 godzin temu, Ursus932bis napisał:

Nie wiem , ale znam wielu nie pisiorów co też są nastawieni negatywnie do putka 

Otóż to. Jest jeden przekaz dla całej lewicy. Czy to PO czy PISLD czy PSL. wszyscy wyznają jedynie słuszną prawdę - zróbmy sobie krzywdę byle ruskim zaszkodzić. 

5 godzin temu, PawelWlkp napisał:

Tam miejsca dużo. Tam kółka dyskusyjne na Facebooku zlikwidowali i uznali za organizację eksternistyczne  🙈🙈

Eksternistyczne? Nie używaj słów które cie przerastają 😂

1 godzinę temu, peugeot napisał:

Many13  to  kiedy proponujesz rozpocząć lll wojnę światową i z którego roku granice państw  należy przywrócić ?  

Pamiętaj że w  naturze nie było granic państwowych a lll wojna światowa miała by szansę do tego doprowadzić .

Najbardziej do wojny prze sekta PIS


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5167

Donald Zdobywca 😜 Tylko czy to też TVP by mu za złe miało? 

1 minutę temu, Ulman napisał:

Otóż to. Jest jeden przekaz dla całej lewicy. Czy to PO czy PISLD czy PSL. wszyscy wyznają jedynie słuszną prawdę - zróbmy sobie krzywdę byle ruskim zaszkodzić. 

Akurat uzależnianie się od ruskich surowców i brak dywersyfikacji to by było robienie sobie krzywdy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, PRIMO napisał:

Co ty bierzesz?😱

 

Jaki jest szczyt zmęczenia?
- Przyjść do domu, położyć się na łóżku i nie mieć siły zamknąć oczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8553
13 godzin temu, jacus napisał:

witek zrob sobie odwyk od kurwizjii...

ty też😆 skąd wiesz gdzie to szło? ,ja tego nie napisałem🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8079
4 minuty temu, robert55555 napisał:

Jaki jest szczyt zmęczenia?
- Przyjść do domu, położyć się na łóżku i nie mieć siły zamknąć oczu.

Ja tu widzę ale szczyt zidiocenia od nadmiaru tivi. 🤦‍♂️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621

11 maja

- 1943 roku :

We wsi Dermanka pow. Zdołbunów Ukraińcy zamordowali 2 Polaków: ojca lat 90 i syna lat 56, wdowców.

We wsi Rzeczki pow. Równe bulbowiec Wasyl Grabowskyj zastrzelił na oczach całej rodziny 31-letniego Antoniego Wojciechowskiego, pomimo błagań jego żony, Ukrainki, której był kumem. W tymże roku ten sam „ukraiński powstaniec” zamordował 22-letnią Sabinę Bronowicką z kolonii Wodnik, skąd uciekła po napadach i mordach dokonywanych przez Ukraińców upowców.

Jej ciało leżało przez dłuższy czas w lesie koło wsi (Siemaszko..., s. 695).

- 1944 roku:

We wsi Budomierz pow. Lubaczów Ukraińcy banderowcy zamordowali 7 Polaków.

W kol. Stepankowice pow. Hrubieszów policjanci ukraińscy zastrzelili pracującego na polu 26-letniego Polaka

- 1945 roku:

W kol. Kopytno pow. Biała Podlaska Ukraińcy upowcy zamordowali 1 Polaka.

We wsi Zarwanica pow. Złoczów Ukraińcy zamordowali 2 Polaków, w tym kobietę.

- 1946 roku:

We wsi Hoczew pow. Lesko Ukraińcy upowcy zamordowali 5 Polaków.

We wsi Nowy Dwór pow. Sokal zamordowali 2 Polaków.

W nocy z 11 na 12 maja

279429286_329688769299783_54608421223397

- 1943 roku:

W kol. Stanisławów pow. Włodzimierz Wołyński Ukraińcy upowcy uprowadzili 6 Polaków, których w lesie po torturach zamordowali.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@PRIMO 

Nie wyłapałeś ironii z wpisów jakie umieściłem.Kazdy ma prawo odbierać jak chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3062
19 minut temu, soltys48 napisał:

@jacusMasz rację. Nuda mi doskwiera a co za tym idzie głupie pomysły mam🤭

znam to z wlasnego doswiadczenia-3 miesiace lezalem. nawet ukryta prawde,dlaczego ja , zaczalem ogladac 🤣

8 minut temu, witejus napisał:

ty też😆 skąd wiesz gdzie to szło? ,ja tego nie napisałem🤣

https://www.facebook.com/OgladamWiadomosci


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8553

Ty mi tu nie mydlij oczu szajszbukiem ,sam się stosuj do swoich porad ,jacuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007

Panowie sytuacja w tym temacie jest tak gęsta że siekierą dym ciąć. Nawet biednego @robert55555 źle zrozumiano co zwykle lekkim i powabnym żartem wtrąca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PawelWlkp    726
38 minut temu, Ulman napisał:

Otóż to. Jest jeden przekaz dla całej lewicy. Czy to PO czy PISLD czy PSL. wszyscy wyznają jedynie słuszną prawdę - zróbmy sobie krzywdę byle ruskim zaszkodzić. 

Eksternistyczne? Nie używaj słów które cie przerastają 😂

Najbardziej do wojny prze sekta PIS

No tak mi słownik wykręca ten wyraz. Ale dobra będę redagował uważnie przed wysłaniem bo pokracznie wyszło. Przy czasie podeślę ci twój wpis z 5 błędami. Czyli ogólnie zgadzasz się z tym szurem z kotem w avatarze że wszyscy wkoło winni tylko nie rosja. No i że kurwizja kłamie, choć Polsat , TVN i wszyscy na zachodzie mają podobne zdanie. A prawdę mówi jedynie putin , cały zachód to spisek Żydów masonerii i ............       ........ , żeby zniszczyć rosje? No to faktycznie macie horyzonty szerokie😂😂😂

Przy granicy z bialorusia czy Ukraina mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2083

egzemplifikacja typowego wyborcy po 🤮; jeszcze się tym szczycą, to jest ich elita

głupota, chamstwo, patologia z psychicznymi odchyleniami; kim trzeba być żeby na to coś głosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6468
Napisano (edytowany)
5 godzin temu, nie napisał:

głupota, chamstwo, patologia z psychicznymi odchyleniami; kim trzeba być żeby na to coś głosować?

Zaręczam Ci, że jak ta Pani będzie startować w wyborach, to na nią nie zagłosuję. 😂

A tak z drugiej strony, to Pan Kaleta już nie ma nic lepszego do roboty niż promować takie zachowania? Przecież dla takich ludzi najlepsze jest zapomnienie i niewykazywanie zainteresowania w mediach ich osobą.

Edytowano przez mirro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
many13    621
Krwawa Niedziela Palmowa w Kryłowie

 W Kryłowie [w 1944 roku] nic się nie działo. Wojsko stało w szkole, Straż Graniczna była niemiecka i ludzie uciekali wszystko z wioski – opowiada Pan Stefan Konował i dodaje, że strażnicy w niemieckich mundurach pochodzili z Czechosłowacji, mówili po polsku i można się było z nimi porozumieć. – Niemcy nas ratowali przed Ukraińcami. I Niemcy mówili, żeby przychodzić na noc bliżej nich, bo oni nie dopuszczą tutaj do mordu. 

Dramat rozegrał się 25 marca 1945 w Niedzielę Palmową. Wczesnym rankiem Kryłów okrążył szczelnym pierścieniem, nieznany, uzbrojony oddział. Mieszkańcy, w tym sołtys, do którego zgłosiło się dowódco oddziału, myśleli, że to oddział sowiecki. Dopiero po czasie zorientowano się, że byli to Ukraińcy, przez mieszkańców zamiennie nazywani banderowcami lub bulbowcami.
– Jeden z bulbowców chodził z sołtysem i zamawiał furmanki, na obławę mieli jechać. I że żołnierze przyjdą na śniadanie. A to cywile, bulbowcy, bo mój sąsiad [Sołowiec/Sułowij – niewyraźnie – przyp. JM] jak przyszli zamawiać jego furmankę, temu żołnierzowi się płaszcz odchylił i on zobaczył spodnie cywilne. I jak oni wyszli, to on powiedział, że to nie są żołnierze tylko bulbowcy, i że ucieka. Sołtys przyleciał i się pyta czemu nie stawił się z furmanką. Dzieci powiedziały mu, że „taty nie ma”. A mieszkał z Ukraińce, w jednym budynku z Ukraińcem. To oni wzięli od Sułowija [Polaka – przyp. JM] konia jednego i od tego Ukraińca konia i Ukraińca za furmana. I ten furman też zginął tak samo jak i Polacy. Wszyscy byli w mundurach rosyjskich – opowiada Stefan Konował.

Do samego końca akcji sołtys był przekonany, że zbrojny oddział tworzyli żołnierze radzieccy, których w dobie tzw. wyzwolenia nie podejrzewał o złe zamiary, dlatego oprowadzając po polskich domostwach, bandytom z UPA nieświadomie organizował noclegi oraz furmanki.

W tym samym czasie uzbrojeni Ukraińcy otoczyli dom, w którym przeprowadziłem wywiad. W tamtym czasie pełnił funkcję posterunku milicji obywatelskiej, której w tamtym powiecie komendantem był zasłużony w walce z okupantem oraz UPA, były dowódca I Hrubieszowskiego Batalionu Batalionów Chłopskich Stanisław Basaj ps. „Ryś”.

W oparciu o relacje świadków i sterty archiwów od razu wyjaśniam: w 1945-1947, w tym na Podkarpaciu, MO walczące z UPA zasilali byli żołnierze BCh i AK oraz zwykli Polacy, którzy po prostu chcieli mieć dostęp do broni na wypadek ataku bandytów. Dodajmy jeszcze, że MO, a zatem byli żołnierze BCh i AK (także „Ryś”) najczęściej byli w ostrych konfliktach z NKWD i UB. W przypadku Kryłowa, zbrodnia UPA w Niedzielę Męki Pańskiej ’45 na Polakach została przeprowadzona za aprobatą NKWD i UB. Wniosek: formowali się w ramach MO, by bronić Polaków, w tym swoje rodziny. Czy nadal są tutaj idioci, którzy twierdzą, że MO (czyli byli żołnierze BCh, AK i zwykli Polacy) broniące polskich rodzin na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie przed bandami UPA to były komusze czerwone świnie?

krylow-obelisk.jpg

Wróćmy do Kryłowa.

– Sołtys poszedł do domu, a oni przyszli już tutaj. Milicjantów powiązali. Oni wiedzieli gdzie, była broń.Tu pod schodami była broń. Była stajnia, tam była zakopana broń. Oni mieli dane gdzie broń jest, ktoś doniósł. Broń zabrali i policjantów przyprowadzali i wiązali – opowiada Pan Konował. – W między czasie był „Ryś” u Baryluka [Franciszek Baryluk miał kwaterę obok posterunku milicji – przyp. JM] – dowódca partyzantki, on później był powiatowym komendantem w Hrubieszowie. I tam kwaterował, to kolega jego był, tam nocował i trzech, czterech w obstawie było milicjantów. I tych milicjantów zabrano od Baryluka i przyszli do „Rysia” jako dowódcy jednostki i proszą go, żeby on przyszedł na posterunek na obławę. „Ryś” w tym czasie przyszedł z tymi milicjantami i Baryluk stał za drzwiami i został, a żona przyszła i siostra i tutaj zginęli na posterunku. „Rysia” przyprowadzili i od razu skrępowali tutaj, bo ci już milicjanci byli powiązani wszyscy, w tamtym pokoju leżeli. I „Rysia” wzięli… Już furmanki podjechali pod posterunek, zaczęli wyprowadzać niektórych, ale 28 osób tutaj zabili w tym budynku – w tym pokoju, w tamtym pokoju i w sieniach tutaj – opowiada, by potem pokazać miejsca w pomieszczaniach, w których leżały ciała zamordowanych, w tym ciało przyszłego teścia – Aleksandra Pawliczuka.

Kilkanaście osób zostało wywiezionych z budynku i zamordowanych w lesie. Do dziś nie wiadomo, gdzie znajdują się ich ciała.
– Jeden tylko wrócił, Bardyga. Ostatni jechał furmanką i miał jednego bulbowca na wozie (…) i w dołhobyczowskim lesie Bardyga ten jechał ostatnią furmanką i zaczepił za drzewo, zajechał kołem za drzewo. I on mówi do niego: „złaź, nadnieź wóz i jedziem dalej”. I Bardyga jak zeskoczył z wozu tak w krzaki i poszedł – opowiada.

Spośród cywilów zamordowano m.in. żonę Baryluka, siostra Barylukowej, sołtysa, zastępca Sołtysa Tomasz Zieliński. Stefan Konował wspomina, że Ukraińcy mieli wywieźć ponad dwadzieścia osób. Dlaczego wśród pojmanych i zamordowanych było wielu cywilów?
– To była Palmowa Niedziela. Nie było tutaj księdza. Szli ludzie do Hrubieszowa do kościoła i taka wioska Romanów, pierwsza wioska za Kryłowem, tam łapali kto szedł… i młodzież szli i starsi, kto szedł to zatrzymywali i wszystko tu przyprowadzali.

Sąsiad był w bandzie

– Mój szawgier był zastępcą komendanta w milicji. My mieszkaliśmy na probostwie [ojciec Stefana Konowała był kościelnym; mieszkali tam po spaleniu domów przez Ukraińców – przyp. JM]. I ja jako młody chłopak, matka szykowała pierogi dla tych, co sołtys zamawiał, bo też u nas pozamawiał na probostwie… i matka: „mówi stań zobacz co tam się dzieje na posterunku”. I ja się ubrał i pod kościół, nie wiem czy leciałem czy szedłem. Wyszedłem do pierwszej bramy od kościoła i zrobiłem parę kroki, a z tej furmanki, co Bardyga jechał, co on ocalał, siedział Gienka Stankiewicza ojciec powiązany. I jego ojciec, ten Stankiewicz zeskoczył z wozu, chciał uciec pod kościół, tylko za bramy wleciał, a ten bulbowiec z automatu strzelał i zabił go. A ja tylko z bramy wyglądnął i w tył i z

Stefan Konował wspomina także wydarzenie z udziałem ukraińskiego sąsiada, Mikoły Kryłowskiego.
 Jak zabrali dwie kobiet. Taka Adelka Dąbrowska i Adelka Stankiewicz… I bulbowcy zabrali ich żywcem, ale jak bulbowcy tutaj ich a posterunek przyprowadzili i taki Mikołka głuchy był… Kryłowski, bulbowiec, był w bandzie. I ta właśnie Stankiewiczowa zwróciła się do niego, bo na jednym podwórku wychowane byli. I mówi: „Mikoła, tośmy się od maleńkiego bawiliśmy” – na co odpowiedział Ukrainiec: „Nic a nic nie poradzę”. – I zabrali ich ze sobą. Wywieźli. I zawieźli gdzieś nie wiem, na Zaburze czy gdzieś tędy pod Sokal… To wszystko było w tym dniu 25 marca 1945 roku. (…) Zamknęli tych dwie kobiet do piwnicy (…). Zamknęli ich do piwnicy i oni w tej piwnicy siedzieli – i nie wiedzieli czy to dzień czy to noc – posłyszeli, że po podwórzu ktoś chodzi i one zaczęli mocno krzyczeć (…). I ci co byli na podwórzu, to już było polskie wojsko (…) otworzyli drzwi, oni wyszli i tak ocaleli.

Kilka tygodni później, po pamiętnej Niedzieli Palmowej, Ukraińcy znów atakowali Kryłów. Na szczęście miejscowość była lepiej obstawiona przez MO z obawy przed napadem UPA. Pewnego dnia, gdy wartownik z wieży kościelnej dostrzegł formujące się bandy ukraińskie wokół Kryłowa, oddał strzał do jednego z Ukraińców, dzięki czemu atakują sotnia wycofała się z ataku.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertb    4007
34 minuty temu, many13 napisał:

Czy nadal są tutaj idioci, którzy twierdzą, że MO (czyli byli żołnierze BCh, AK i zwykli Polacy) broniące polskich rodzin na Podkarpaciu i Zamojszczyźnie przed bandami UPA to były komusze czerwone świnie?

 

Kto to napisał ? 

Funkcjonariuszem MO nie mógł zostać członek rodziny AKowca a nie dopiero sam AKowiec. Do tego oddziały milicji na Podkarpaciu mają za uszami podszywanie się pod "wyklętych". Temat batalionów chłopskich to już w ogóle super ci nie omal z musu zostali wcielani do LWP i MO, nikogo nie bronili raczej odławiali członków dawnej AK. 

Po akcji "wisła" problem na UPA na Podkarpaciu prawie nie istniał. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj