danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

KamilK199    9
2 godziny temu, PRNH1 napisał:

Puma 150,  tuz wom elektrozawory za 480 netto  jak myślicie dobra cena?

Pewnie że tak teraz taka ponad 500


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lobudek    88

Wydaje mi się, że póki sprzęt rolniczy będzie na dotacje to tańsze nie będą.... a w związku z inflacją u nas jak i za granicą i osłabianiem złotówki względem euro/dolara to cały czas będą drożeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8

Ile byście wycenili używanego MF 5710  z 2020r kupionego u Polskiego dilera z przebiegiem 640mth.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sw_kamil    158

Jakie wyposażenie? Dyna 4 czy 6? Jaka hydraulika? tuz przedni? isobus? Jak dobrze wyposażony to bliżej 300, jak golas to 260-270 tyś netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1194
15 godzin temu, Bogdan0077 napisał:

Warto się wstrzymać z zakupem? Ma to szanse wszystko pospadać? Czy raczej będzie tylko drożej? 

Ma szansę w niektórych Markach staniec przez tańsze euro ale większość firm ma klepany stały kurs czyli zostaje mało firm,  ale do sedna suma sumarum nie spadnie nic nawet jak euro byłoby tanie bo inflacja czyli i wzrost cen ciagnikow przegoni kurs waluty . Odpowiedź na Twoje pytanie?  Nie stanieje . Trzeba się przygotowywać na 4 garowy ciągnik 110 120 km niezłej firmy na 500 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marb80    8
4 godziny temu, marb80 napisał:

Ile byście wycenili używanego MF 5710  z 2020r kupionego u Polskiego dilera z przebiegiem 640mth.

Dyna 4

Dołożony przedni Tuz z firmy tuzy.eu

Wyposażenie standardowe ( klima, pneumatyka 2 obwodowa, 2 pary wyjść hydraulicznych, rewers elektrohydrauliczny, koła przód 440, tył 520 R38)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11

Myślę że raczej maszyny nie stanieją, aczkolwiek najwyżej ceny mogą przestać rosnąć


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

Deutz Fahr 5DS podstawa 220 netto, na bezstopniówce 320 netto


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
20 godzin temu, marb80 napisał:

Dyna 4

Dołożony przedni Tuz z firmy tuzy.eu

Wyposażenie standardowe ( klima, pneumatyka 2 obwodowa, 2 pary wyjść hydraulicznych, rewers elektrohydrauliczny, koła przód 440, tył 520 R38)

nowy (M5709) bez tuza kosztuje 290 netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243
Dnia 8.11.2022 o 11:15, marb80 napisał:

Dyna 4

Dołożony przedni Tuz z firmy tuzy.eu

Wyposażenie standardowe ( klima, pneumatyka 2 obwodowa, 2 pary wyjść hydraulicznych, rewers elektrohydrauliczny, koła przód 440, tył 520 R38)

w lutym wrzucałem tu wycenę 5710 M Dyna 4 z fabrycznym ładowaczem, tuz z para hydrauliki, wydajniejsza pompa, autodrive, kabina pod ładowacz i jeszcze jakieś pierdy za około 260 tys netto.  wg mnie max 220

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1p    0

Witam stoję przed wyborem ciągnika 180km 

Mam ugadany mf 7s 180 za 510 netto na placu 

Skrzynia dyna 6, tuz wom ls, power beond miękka ośka, Koła 710 mitas w fajnym wyposazeniu fotel premium, tuz I hydr przednia na elektrozaworach i 2 pary tylne a drugie 2 pary na linkach, 2 alternatory, 5 lat mf conect 

Jest już zadatkowany tylko teraz zgadałem się z jd i wołają 540 netto za 6175m skrzynia AQ w podobnym wyposazeniu ale taki biedniejszy np hydraulika na linki ls bez power beond  mniejszymi kołami 650 ale treleborga tylko że on na zamówienie i nie wiadomo co to bedzie

Warto rozważać utratę zadatku i zmianę na jd ? 

Jakie macie opinie o tych ciągnikach 

Edytowano przez Damian1p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil0qwe    15
Dnia 7.11.2022 o 17:27, Bogdan0077 napisał:

Warto się wstrzymać z zakupem? Ma to szanse wszystko pospadać? Czy raczej będzie tylko drożej? 

Wątpię, jeśli miałoby stanieć to będzie perspektywa długich lat, na pewno nie za rok czy dwa i będzie się wiązać z dużym kryzysem gospodarczym, o ile taki nadejdzie, jak pszenica wróci do stawek 500zł/t a złotówka do normalnych wartości to stanieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
44 minuty temu, WojtekBuawski napisał:

Stanieją jak nie będzie przez 2 lata naborów na PROW

Oj nie wiem dopiero wczoraj rozmawiałem ze znajomym handlowcem z New Hollanda i powiedział że od żniw przyszło sporo klientów co na spontanie ciągnik wzięli bez PROW i kilka razy nawet za gotówkę :) sam jest w szoku, taka bieda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
2 godziny temu, Damian1p napisał:

Witam stoję przed wyborem ciągnika 180km 

Mam ugadany mf 7s 180 za 510 netto na placu 

Skrzynia dyna 6, tuz wom ls, power beond miękka ośka, Koła 710 mitas w fajnym wyposazeniu fotel premium, tuz I hydr przednia na elektrozaworach i 2 pary tylne a drugie 2 pary na linkach, 2 alternatory, 5 lat mf conect 

Jest już zadatkowany tylko teraz zgadałem się z jd i wołają 540 netto za 6175m skrzynia AQ w podobnym wyposazeniu ale taki biedniejszy np hydraulika na linki ls bez power beond  mniejszymi kołami 650 ale treleborga tylko że on na zamówienie i nie wiadomo co to bedzie

Warto rozważać utratę zadatku i zmianę na jd ? 

Jakie macie opinie o tych ciągnikach 

Z tego co piszesz, to JD niewiele droższy, ale wyposażenie ma biedniejsze, po za tym to jest M-ka a nie R-ka. (Za R-kę chyba znacznie droższa) Przy tej mocy przydały by się opony przy najmniej 650R42. Po za tym osiągi MF-a są o 10% lepsze tj. dopuszczalna masa, moc silnika. Nie słyszałem złych opinii o MF-ach. Opinia o niezniszczalnych JD wynika z udanych ciągnikach z przed 20 lat. Dużą zaliczkę dałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
4 godziny temu, Damian1p napisał:

Witam stoję przed wyborem ciągnika 180km 

Mam ugadany mf 7s 180 za 510 netto na placu 

Skrzynia dyna 6, tuz wom ls, power beond miękka ośka, Koła 710 mitas w fajnym wyposazeniu fotel premium, tuz I hydr przednia na elektrozaworach i 2 pary tylne a drugie 2 pary na linkach, 2 alternatory, 5 lat mf conect 

Jest już zadatkowany tylko teraz zgadałem się z jd i wołają 540 netto za 6175m skrzynia AQ w podobnym wyposazeniu ale taki biedniejszy np hydraulika na linki ls bez power beond  mniejszymi kołami 650 ale treleborga tylko że on na zamówienie i nie wiadomo co to bedzie

Warto rozważać utratę zadatku i zmianę na jd ? 

Jakie macie opinie o tych ciągnikach 

Nawet chwili bym się nie zastanawiał i bral MF nawet gdyby nie było straty na przepadku zadatku. Kabina i podłokietnik w MF to jest obecnie top. Nowoczesne, świetny joystick. Widzę że masz wyceniona wersję efficient . Koniecznie trzeba dobrać monitor datatronic. Jd w Mce ma podłokietnik bez monitora i joysticka i tymi guzikami pod oknem z poprzedniej epoki. MF mocniejszy, silnik aggco power sprawdzony. Nie ma co ulegać jakimś mitom że JD to jest premium.  Kupując MF masz obiektywnie lepszy ciągnik I pewnie ok 50 tys w kieszeni ( 30k na różnicy w cenie i zakładam 20k zadatku). Mam znajomego, który jest dilerem MF i w szczerych rozmowach chwali ta markę, Ci, których znam i mają MF tez są zadowoleni. Nie wiem czy znasz kanał wemberr na YT. Jego dobry kolega pracuję chyba w serwisie MF i też chwali. Dla mnie ten JD niczym się nie wyróżnia od konkurencji a nawet jest do tyłu z wyglądem kabiny. Zobaczysz że docenisz takie bajery jak elektrozawory, joystick, datatronik itp. W życiu bym teraz nie kupil nowego  ciągnika bez wielofunkcyjnego joysticka.  Co do kol to nie wiem czy 710 dla tej mocy to nie jest przesada. Do 200km wg mnie najlepsze są 650r42, ale jak masz takiego na placu to nie ma co wybrzydzać. Jednak w orce jak nie masz dobrego zachodniego pługa to te 710 zobaczysz w postaci niedorzuconej 1 skiby. 

 

Edit: Widzę że podałeś zadatek. To teraz różnica się robi 70 tys. Za taką kwotę możesz sobie MF tak doposażyć że głowa mała. Dorzuciłbym radar, ledy, wom 540eco, skrętne błotniki, ta 2 dźwignie krzyżowa,  łącznik hydrauliczny. Gdybyś chciał wydać te 70 tys to pewnie jeszcze na navi by Ci wystarczyło albo chociaż na przygotowanie pod navi. 

 

A jak już na placu jest i nic nie można zmienić to 70 tys na koncie to też fajna sprawa 😀

Edytowano przez odrion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor-7340    193
32 minuty temu, Damian1p napisał:

Opony w mf 710/70 r38 tylko ten mitas to nwm czy to dobry pomysł 40 tys zaliczki

Chcesz przepuścić 40k od tak 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian1p    0
7 godzin temu, odrion napisał:

Nawet chwili bym się nie zastanawiał i bral MF nawet gdyby nie było straty na przepadku zadatku. Kabina i podłokietnik w MF to jest obecnie top. Nowoczesne, świetny joystick. Widzę że masz wyceniona wersję efficient . Koniecznie trzeba dobrać monitor datatronic. Jd w Mce ma podłokietnik bez monitora i joysticka i tymi guzikami pod oknem z poprzedniej epoki. MF mocniejszy, silnik aggco power sprawdzony. Nie ma co ulegać jakimś mitom że JD to jest premium.  Kupując MF masz obiektywnie lepszy ciągnik I pewnie ok 50 tys w kieszeni ( 30k na różnicy w cenie i zakładam 20k zadatku). Mam znajomego, który jest dilerem MF i w szczerych rozmowach chwali ta markę, Ci, których znam i mają MF tez są zadowoleni. Nie wiem czy znasz kanał wemberr na YT. Jego dobry kolega pracuję chyba w serwisie MF i też chwali. Dla mnie ten JD niczym się nie wyróżnia od konkurencji a nawet jest do tyłu z wyglądem kabiny. Zobaczysz że docenisz takie bajery jak elektrozawory, joystick, datatronik itp. W życiu bym teraz nie kupil nowego  ciągnika bez wielofunkcyjnego joysticka.  Co do kol to nie wiem czy 710 dla tej mocy to nie jest przesada. Do 200km wg mnie najlepsze są 650r42, ale jak masz takiego na placu to nie ma co wybrzydzać. Jednak w orce jak nie masz dobrego zachodniego pługa to te 710 zobaczysz w postaci niedorzuconej 1 skiby. 

 

Edit: Widzę że podałeś zadatek. To teraz różnica się robi 70 tys. Za taką kwotę możesz sobie MF tak doposażyć że głowa mała. Dorzuciłbym radar, ledy, wom 540eco, skrętne błotniki, ta 2 dźwignie krzyżowa,  łącznik hydrauliczny. Gdybyś chciał wydać te 70 tys to pewnie jeszcze na navi by Ci wystarczyło albo chociaż na przygotowanie pod navi. 

 

A jak już na placu jest i nic nie można zmienić to 70 tys na koncie to też fajna sprawa 😀

Łącznik hydr tez jest w mf

O datatronic 5 pytałem sie to 11 tyś netto dopłaty 

Z isobusem i datatronikiem 16 tys netto 

Narazie byłby bez, a w przyszłości jeżeli było by mi go brak to można doposażyć 

Odrion o tej dźwigni piszesz ?

10 (1).JPG

Edytowano przez Damian1p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
12 godzin temu, Damian1p napisał:

Łącznik hydr tez jest w mf

O datatronic 5 pytałem sie to 11 tyś netto dopłaty 

Z isobusem i datatronikiem 16 tys netto 

Narazie byłby bez, a w przyszłości jeżeli było by mi go brak to można doposażyć 

Odrion o tej dźwigni piszesz ?

10 (1).JPG

Tak, chodziło mi o tą dźwignie z prawej strony. Fajnie się tym, pracuje, chociaż joystick w w nowych MF jest tak dobry że można się bez niego obyć. 

Szczerze radzę Ci dolozyc do datatronica i isobusa. Wiadomo że zawsze można dolozyc pozniej, ale z tym dokladanem to tak jest że jak się nie weźmie od razu, to potem się tego nie robi.  Nawet jak byś kiedyś sprzedawał ciągnik (np za 10 lat) to ciągnik będzie więcej wart z tymi opcjami bo to będzie podstawa. Dziś te 11 albo 16k to będą inne pieniądze za 2-3 lata. Przy takim wzroście cen, dziś wydajemy pieniądze, a za parę lat te wydane pieniądze wcale nie są tak duże jak się wydaje. Pogadaj z osobami które kupowały ciągnik 160km 3 lata temu za 300k netto. Idę o zakład że jeżeli ktoś nie wziął jakichś fajnych opcji wyposazenia, to teraz żałuje.  

Wiem że MF ma ten wyświetlacz na słupku ale datatronic jest super - jest wszystko pod ręką, parametry pracy widać, szybko się ustawia, jak kupujesz maszynę z ISO to oszczędzasz na monitorze do niej.  

Super wygląda ten podłokietnik. 

Fotel ma ruchomy zagłówek jak w NH? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.11.2022 o 19:33, Damian1p napisał:

Witam stoję przed wyborem ciągnika 180km 

Mam ugadany mf 7s 180 za 510 netto na placu 

Skrzynia dyna 6, tuz wom ls, power beond miękka ośka, Koła 710 mitas w fajnym wyposazeniu fotel premium, tuz I hydr przednia na elektrozaworach i 2 pary tylne a drugie 2 pary na linkach, 2 alternatory, 5 lat mf conect 

Jest już zadatkowany tylko teraz zgadałem się z jd i wołają 540 netto za 6175m skrzynia AQ w podobnym wyposazeniu ale taki biedniejszy np hydraulika na linki ls bez power beond  mniejszymi kołami 650 ale treleborga tylko że on na zamówienie i nie wiadomo co to bedzie

Warto rozważać utratę zadatku i zmianę na jd ? 

Jakie macie opinie o tych ciągnikach 

Witam. Kolega przy mnie dostał ofertę na Valtre T 195 active z isobus, koła 650/r42, 7,4 l silnik, skrzynia polautomat  tyle że placowy to 480 tys netto do oddania. Więc JD 6175 M nie jest w ogóle wart tych pieniędzy. W MF-ie nie podobają mi się jedynie te tulejki o małej średnicy co  wiszą na nich ciegna bo u mnie w Valtrze po mimo smarowanie musiałem wymienić po 3500 tys mth a w nowych modelach dali już jabłuszka a nie tuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
2 godziny temu, PrzemekFarmer napisał:

Witam. Kolega przy mnie dostał ofertę na Valtre T 195 active z isobus, koła 650/r42, 7,4 l silnik, skrzynia polautomat  tyle że placowy to 480 tys netto do oddania. Więc JD 6175 M nie jest w ogóle wart tych pieniędzy. W MF-ie nie podobają mi się jedynie te tulejki o małej średnicy co  wiszą na nich ciegna bo u mnie w Valtrze po mimo smarowanie musiałem wymienić po 3500 tys mth a w nowych modelach dali już jabłuszka a nie tuleje.

Która generację masz valtry? Co się stało z tymi cięgnami że były do wymiany po 3.5 tys godzin? Chodzi o te ramiona co zaznaczylem? 

Screenshot_20221111_231417_Chrome.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj