danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

Palmusny    76
23 godziny temu, PRNH1 napisał:

Wyceniał może ktoś pume 150, elektrozawory tuz wom 

teraz nie starczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konger    2
Dnia 2.10.2022 o 20:07, robert1226 napisał:

Ja piszę o serii G , co najmniej u mnie bardzo ładnie przerzuca , zaś półbiegi wogule nie odczuwalne .

Może dlatego, że skrzynia w valtrze g to dyna 4 i dyna 6 z inną nazwą, ogólnie valtra g i 5s to ten sam traktor w innym opakowaniu i innymi opcjami. Coś jak case i steyr 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, shreck napisał:

Cześć

Wyceniał ktoś może ostatnio 160 KM? 

JD, CLAAS, MF, CASE?

Nh t7 210 z monitorem na skrzyni półautomatycznej 500 tys netto do negocjacji.

DF 6165 RC ful wypas z przystosowaniem do nawigacji to 470 tys netto do negocjacji.

DF 6185 RC też jak wyżej wyposażenie to 500 tys netto do oddania.

DF 6215 RC warrior to 570 tys netto.  

Steyr impuls 6175 cvt do oddania 500 tys netto. 

Valtra Q 225 z nawigacją RTK to koszt 800 tys netto do negocjacji.

Wszystkie maszyny oprócz Valtry są na placu do zabrania. Nowe zamówienia to ceny w górę.

DF ma najlepszy kredyt bo niby jest promocja i wychodzi 0 % na 5 lat.

https://www.deutz-fahr.com/pl-pl/promocje-oferty/promocje/11848-promocja-protect-deutz-fahr-ciagniki-150-230km

Edytowano przez PrzemekFarmer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

Rozmawiałem też z dealerem Claas to ostatnio sprzedał Ariona 630 CEBIS na kołach R42 itp. na bogato 500 netto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcino84    4

Orzedstawiciel chlapnąl za 630 490netto.  Pyt najtanszy arion 630 jakiego moge dostac? 490netto hehe trzeba zlozyc oferte 400netto  to biore hehe a nie to dowidzenia. Maja na caly rejon w claasie jakas pule do opuszczenia i moze dostac jeden albo 10  jak sie dobrze targuja.  

Edytowano przez marcino84

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marcino84 napisał:

Orzedstawiciel chlapnąl za 630 490netto.  Pyt najtanszy arion 630 jakiego moge dostac? 490netto hehe trzeba zlozyc oferte 400netto  to biore hehe a nie to dowidzenia. Maja na caly rejon w claasie jakas pule do opuszczenia i moze dostac jeden albo 10  jak sie dobrze targuja.  

Ogólnie jeśli teraz Claas kosztuje tyle samo co Case,MF, Valtra czy Deutz-Fahr to za 10 lat będzie tańszy i to znaczenie. Wiem bo sprzedawałem Ariona 430. 

Ogólnie teraz nie marka całkowicie decyduje o zakupie a jego kredytowanie chyba że za gotówkę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

cześć modeli nie jest produkowana bo jest brak części i producent musiał się skupić na najpopularniejszych modelach np. Arion 610 też nie można zamówić jest obecnie tylko 630 i 650 a w serii 400 jest 430, 450 i chyba 470 dostępny. z serią 500 to w ogóle lipa Axion też od 830 stki dopiero. troche się porobiło przez te półprzewodniki i ogólnie swiatowy chaos w produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68

wyjasni mi ktos fenomen Zetora, polowa produkcji sprzedaje sie w polsce, na zachodzie nikt tego nie chce a w polsce w czolowce sprzedazy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
3 godziny temu, emattti napisał:

wyjasni mi ktos fenomen Zetora, polowa produkcji sprzedaje sie w polsce, na zachodzie nikt tego nie chce a w polsce w czolowce sprzedazy :P

Bez przesady... Zetor ma niecałe 6% udziału w Polskim rynku i wynika to raczej z jego historycznej popularności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
3 godziny temu, emattti napisał:

wyjasni mi ktos fenomen Zetora, polowa produkcji sprzedaje sie w polsce, na zachodzie nikt tego nie chce a w polsce w czolowce sprzedazy :P

Również nie rozumiem. Nie wiem jak cenowo wychodzą mniejsze  modele, ale np. taki Crystal 170. Cenowo teraz trzeba dać ok 450k. Za tą cenę pewnie można dostać NH czy Valtre a różnica ogromna. Zetory przede wszystkim są tragicznie wygłuszone i taki Crystal nie ma podłokietnika ani joysticka. 

Myślę że ludzie nie porównują do ciągników zachodnich, idą do deleara I kupują nie wiedząc, że że podobne pieniądze można mieć ciągnik zachodni. Wolałbym już McCormica niż Zetora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emattti    68
1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

Bez przesady... Zetor ma niecałe 6% udziału w Polskim rynku i wynika to raczej z jego historycznej popularności.

chyba 8%, co nie zmienia faktu ze sa w czolowce sprzedazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89
4 godziny temu, odrion napisał:

Myślę że ludzie nie porównują do ciągników zachodnich, idą do deleara I kupują nie wiedząc, że że podobne pieniądze można mieć ciągnik zachodni.

Porównują i na dodatek wolą Zetora. Sam mam kolegę, który chce kupić Zetora Crystala za tyle co miałby T7 czy Pume na przyklad. Ma 100 ha do obrobienia. Młody chłopak a gada jak typowy Janusz że Zetor to prosty a "zachodnie" to się psują bo gdzieś tam dorabia w wolnym czasie jako traktorzysta w wielkiej gospodarce 1000 ha i tam jeździ NH i się często psuje. pewnie już z 15 tysięcy godzin ma ten NH to i się psuje. ale nie przetłumaczysz od 40 lat w rodzinie robią Zetorami. Dla odmiany do opryskiwacza się przymierza Horscha więc coś nie coś wie o technice rolniczej chyba :)

W Polsce z Zetorem jest trochę jak z Passatem/ Audi A4 w TDI. Pewna forma Religii w którą się wierzy bezgranicznie. Sam sprzedałem Zetora 7211 w opłakanym stanie w pieniądzach sprawnego dobrego ciągnika.

Edytowano przez Darek8787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3913

Tyle że w podobnych pieniądzach nic lepszego nie kupi jak audi a4. Skody, Seaty czy inne citroeny albo mazdy jakościowo nie mają podejścia a bmka czy Mercedes już są droższe. I te silniki 1.9 TDI są naprawdę pancerne. Tyle tego jeździ i nikt praktycznie nie narzeka. no chyba że ktoś nie dba to się sypie. A na każdej wsi jest po kilka sztuk takiego silnika. 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    89

Ja tego nie krytykowałem sam jeżdżę tylko VW/Audi  po prostu pisałem jak to jest w Polsce :) z tym że Audi faktycznie jest dobre a Zetor nowy taki średni.

Edytowano przez Darek8787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3913

Zetora opinia wzięła się stąd że to były proste ciągniki i te 10-20 a nawet i 30 lat temu każdy chciał taki prosty ciągnik bo byle jaki mechanik go naprawił. Jak ktoś przyprowadził coś zachodniego z polbiegami, rewersem elektrohydraulicznym itd i to się rozsypalo to stało później w krzakach bo nie było mechaników żeby naprawić i każdy omijał takie sprzęty szerokim łukiem. A do Zetora wystarczył przysłowiowy młotek i przecinak. U mnie na okolicy byl bum na zetory jakieś 10-15 lat temu jak jeszcze gospodarzyli rolnicy z pokolenia PRL. Jak młodzi zaczęli przejmować gospodarstwa to tylko nieliczni zakupili zetora. Nie wiem czy w gminie przez ostatnie 5 lat zostało zakupionych z 5 nowych zetorow 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRNH1    2

Puma 150,  tuz wom elektrozawory za 480 netto  jak myślicie dobra cena?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
1 godzinę temu, PRNH1 napisał:

Puma 150,  tuz wom elektrozawory za 480 netto  jak myślicie dobra cena?

Masakra w rok ponad 100 netto w górę ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj