danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

lobudek    88

Orientuje się ktoś o aktualnych cenach ciągników  80-90km. Szukam prostego sprzętu. New Holland Td5.85,  Deutz fahr 5095.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
7 minut temu, farmerr96 napisał:

tak stała stopa

Wiesz ze przy takich warunkach zapłacisz w sumie 2 x cena ciagnika? Blokować sobie 10% na 10 lat to oferta dla samobójców. Już lepiej wziąć coś w banku na zmiennej stopie, bo takie oprocentowanie jak obecnie długo nie powinno się utrzymać. Zresztą jak ktoś na prawdę nie musi to lepiej nie kupować ciagnika na kredyt w obecnym czasie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Branie teraz na stałej stopie kredyt to konkurs w poszukiwania jeleni. Bardzo duże szanse, że obecne stopy już wiele nie wzrosną bo już są bardzo wysokie. Za rok dwa powinny spadać ale nie ma tu nic pewnego. Najlepiej popytaj w bankach na zmiennej stopie procentowej i taki co nie chcą prowizji za nadpłatę. 

Dużo większe szanse masz, ze stracisz biorąc kredyt na stałej stopie niż na zmiennej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konger    2
16 godzin temu, ZieleńMati napisał:

Witam. Jak myślicie co jest lepszym wyborem Belarus 820 czy Basak 2075?

Belarus 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

A te nowe Belarusy można rejestrować w Polsce? Bo podobno ileś tysiecy jest zarejestrowanych bezprawnie(niespełniały norm emisji spalin) i teoretycznie powinny zostać ze złomowane...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan0077    1

Orientuje się ktoś w cenach JD w okolicach 130-140 km? Ewentualnie konkurencyjne ciągniki, chociaż wolałbym JD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Pewnie nie mniej jak 500 netto jak masz na myśli 6cyl. Trudno powiedzieć bo podwyżki są co chwila.. Jedyna opcja to jechać do dilera. Kolega zamówił rok temu ariona 610 to jak go odbierał w żniwa to cena poszła ok. 80 netto w górę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan0077    1

 Byłem dziś u dealera lokalnego.  JD 6100M (później podniesienie mocy przez zmianę mapy) w wersji bieda, czyli bez tls, bez amortyzacji kabiny, mechaniczne wyjścia, skrzynia power quad. Cena 329 netto. Drogo, tanio? Warto brać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Bez tls to chyba tylko do przestawiania przyczep na podwórku. Wiem że dosadnie ale naprawde jeśli ktoś ma kupować ciągnik bez amortyzacji osi niech to przemyśli 3 razy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan0077    1
12 minut temu, Mateusz1q napisał:

Bez tls to chyba tylko do przestawiania przyczep na podwórku. Wiem że dosadnie ale naprawde jeśli ktoś ma kupować ciągnik bez amortyzacji osi niech to przemyśli 3 razy

Może głupie pytanie, ale dotychczas miałem okazję pracować tylko na starych ciągnikach. Co takiego daje ten tls, że jest według ciebie aż tak konieczny? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Zrezygnowałbym z każdej innej opcji żeby mieć amortyzacje, całkiem inny ciągnik przy jeździe po ulicy jak i po polu przy szybszych pracach uprawowych, plecy podziękują. Jeśli nie jeździłeś to najlepiej na jakichś pokazach się przejechać albo u jakiegoś znajomego. Dzień do nocy ciągnik sztywny a z amortyzacja

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Niekoniecznie przy szybkich pracach. Przykładowo, jak się orze i do bruzdy wpadnie większa bryła, to na zwykłej osi nieprzyjemnie rwie przód ciągnika do góry, aż flakami robi, a z amortyzacją wiadomo lekko bujnie. Przy uprawie po orce czy talerzowanie z amortyzacją można powiedzieć, że ciągnik płynie po polu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
Dnia 28.09.2022 o 15:26, Bogdan0077 napisał:

 Byłem dziś u dealera lokalnego.  JD 6100M (później podniesienie mocy przez zmianę mapy) w wersji bieda, czyli bez tls, bez amortyzacji kabiny, mechaniczne wyjścia, skrzynia power quad. Cena 329 netto. Drogo, tanio? Warto brać? 

Czy tanio czy drogo to musisz sam sobie odpowiedzieć czy Cię stać. Bo jeszcze rok może dla lata temu jakbyś zapytał czy 330 netto za golasa 4cyl i 100koni to by każdy Ci powiedział, że w tanio jak za węgiel po 3k ;) 
Może zobacz co inne marki proponują? Czy musi być koniecznie JD? Może ten Claas. Oni mają silniki chyba NH jeżeli chodzi o 4 cyl a skrzynia to ta sama co w MF czyli francuska Gima. Jak dla mnie najlepsze połączenie silnik z NH i skrzynia dyna 4 lub dyna 6. 

Seria 400 ma silniki NH

Seria 500 już z JD. 
Obczaj sobie gościa na YT Przemek Martyniuk ok takiego claasa kręcił z ok 110 na 140. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolq1660    189

Panowie czysto teoretycznie beż dogryzek 😉valtra n134 versu w pełnym wyposażeniu czy fendt 514 vario w standardowym wyposażeniu dla wersji power+, różnica między ciągnikami ok.100tys (drożej fendt😎)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zacx18    39
lolq1660 napisał:

Panowie czysto teoretycznie beż dogryzek 😉valtra n134 versu w pełnym wyposażeniu czy fendt 514 vario w standardowym wyposażeniu dla wersji power+, różnica między ciągnikami ok.100tys (drożej fendt😎)

ile valtra ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan58    4
Dnia 28.09.2022 o 10:38, Bogdan0077 napisał:

Orientuje się ktoś w cenach JD w okolicach 130-140 km? Ewentualnie konkurencyjne ciągniki, chociaż wolałbym JD 

John 6120m, tls, amortyzacja kabiny, przedni tuz, tur603, opony przod  480,tył 560, pompa 114l, wzmocniony Podnosnik,panoramiczny dach, skrzynia power quad, zawory hydrauliczne mechaniczne, pneumatyka,390 netto

Edytowano przez Capitan58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan0077    1
22 godziny temu, melon10641 napisał:

Czy tanio czy drogo to musisz sam sobie odpowiedzieć czy Cię stać. Bo jeszcze rok może dla lata temu jakbyś zapytał czy 330 netto za golasa 4cyl i 100koni to by każdy Ci powiedział, że w tanio jak za węgiel po 3k ;) 
Może zobacz co inne marki proponują? Czy musi być koniecznie JD? Może ten Claas. Oni mają silniki chyba NH jeżeli chodzi o 4 cyl a skrzynia to ta sama co w MF czyli francuska Gima. Jak dla mnie najlepsze połączenie silnik z NH i skrzynia dyna 4 lub dyna 6. 

Seria 400 ma silniki NH

Seria 500 już z JD. 
Obczaj sobie gościa na YT Przemek Martyniuk ok takiego claasa kręcił z ok 110 na 140. 

Nie koniecznie. Po prostu JD słyszałem, że wciąż trzyma poziom. A jak kupię ciągnik to go pewnie przez 20 lat nie zmienię. A jak ceny tych Claasow? 

Edytowano przez Bogdan0077

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Marcinrolnik12345kujawy
      Witam wszystkich, byłem wczoraj u handlarza oglądać sprowadzoną zza granicy ładowarkę, koszt kupna ok. 40tys. I tu mam problem, pytałem się go o umowe bo chce to zrobić legalnie to powiedział że ma takie "zaswiadczenie o własności maszyny z  pieczątką" od ostatniego własciciela z francji. Ładowarke potrzebuje na rok. Czy jak za rok sprzedam komuś ją na umowe kupna-sprzedaży i pójdę rozliczyć sie z urzędem skarbowym to czy nie bedę miał problemów? Wiem że temat może dla niektórych śmiesznie prosty ale ja to robie pierwszy raz i chce wiedzieć jak do tego podejsc. Nie posiadam gospodarstwa ani działalnosci. 
    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj