danielhaker

Ceny nowych ciągników 2022

Polecane posty

4 minuty temu, odrion napisał:

Która generację masz valtry? Co się stało z tymi cięgnami że były do wymiany po 3.5 tys godzin? Chodzi o te ramiona co zaznaczylem? 

Screenshot_20221111_231417_Chrome.jpg

Tak o to mi chodzi. Generacja T 4.  Po prostu wydzierały się tuleje i robił się duże luzy. Valtra to poprawiła na jabka i nie ma problemu a w MF nadal są tuleje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
24 minuty temu, PrzemekFarmer napisał:

Tak o to mi chodzi. Generacja T 4.  Po prostu wydzierały się tuleje i robił się duże luzy. Valtra to poprawiła na jabka i nie ma problemu a w MF nadal są tuleje.

Dzięki!  Muszę jutro sprawdzić jak to wygląda w mojej T174. Producenci poprawiają nawet w ramach tej samej generacji. Dobrym przykładem w valtrze jest to ze dodali smarowanie do błotników skrętnych. Było z tym dużo problemów przed zmiana. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
43 minuty temu, PrzemekFarmer napisał:

Tak o to mi chodzi. Generacja T 4.  Po prostu wydzierały się tuleje i robił się duże luzy. Valtra to poprawiła na jabka i nie ma problemu a w MF nadal są tuleje.

U mnie w 6130M też jest problem z ramionami podnonika, a dokładniej ze złym pasowaniem na wielowypustach(frezach). Już po 100 mth pojawił się odczuwalny luz,a serwis twierdzi, że wszystko jest w normie. Ale z tego co zauważyłem jest to powszechny problem w JD: 

Na razie luz jest jeszcze niewielki, ale za 5000 mth pewnie będzie taki jak na filmie. Tylko mnie dziwi, że w starych Renault co mają już po 30 lat nie ma żadnego luzu, a w JD już po 100 godzinach jest luz. To musi być wina zbyt luźnego pasowania, albo celowo zaprojektowany luz, żeby wymienić całe ramie po kilku tysiącach godzin. Ma ktoś taki luz u siebie w JD?

 

Edytowano przez sylwek23111

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
2 godziny temu, Damian1p napisał:

Akurat tutaj są klasyczne zegary z wyświetlaczem scalonym, a fotel pneumatyczny z amort w 2 strony, taki jest wystarczający w 100%

A jak to jest z tym power boostem tutaj niby 180 km max a z Pb na 210 km jest to wiarygodne czy to tylko pic na wodę ?13.thumb.JPG.2ffdf7d213ceae6cbe7195549e0064c1.JPG

Ja osobiście nawet wolę zegary tradycyjne. Co do boosta to nie jestem pewny, bo np valtra ma boost dostępny na zakresie C, powyżej 7km/h. Czytałem w ostatnim profi test MF 8s to też jest podobnie. Ale w 8s jest silnik 7.4l (taki jak w valtrze od modelu 174 /175). Pytanie jak jest do silnika 6.6l, czy też jest tak dostępny boost czy tylko jak maja inne marki tj powyżej 20km/h i z WOM. Musisz dopytać dilera. Ja w vatrze mam jeszcze sigma power i ta opcja dodaje ekstra KM przy pracy z walkiem, ale to jest coś dodatkowego poza boostem. Nie wiem czy to działa łącznie. W każdym razie, w związku z tym że pracuje w polu zawsze na zakresie C I powyżej 8km/h to T174 w trybie eko mam 190km i 900nm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Konger    2

Co do zetora to już tak nie fantazjujcie, że takie tandetne, sam miałem trzy nowe zetory, dwie forterry i jedną proxime i zero problemów, wiadomo że to nie np case którego też mam, ale takiemu nh chociaż to niby to samo też brakuje do case czy steyra wystarczy siąść do kabiny, wydaje mi się, że nh i zetor to podobna półka, wiadomo że komfort nie porównywalny ale i cena jest inna bo napewno crystal nie kosztuje tyle co nh t7 nie wspominając o pumie 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
5 godzin temu, simpleNICKpl napisał:

t7.275 plm albo te nowe t7.300 plm wyceniał ktoś? ewentualnie optum/puma albo valtra q ?

ooptuma na nowym wnętrzu wyceniałem teraz wsm rozstrzał 750-800 co dołożysz mowa juz o naviga itp bo to "standard"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76

Ceny masakryczne mi zostały maszyny uprawowe do wymiany ale to w przyszłym roku i nic nie kupuje nowego wiecej bo masakra...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Ile teraz NH T6.180 DC na szerokich oponach z miękka osią i TUZem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Za 450netto może byś wyrwał,na zwykłej hydraulice i bez monitora

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9
Dnia 14.11.2022 o 18:30, Konger napisał:

Co do zetora to już tak nie fantazjujcie, że takie tandetne, sam miałem trzy nowe zetory, dwie forterry i jedną proxime i zero problemów, wiadomo że to nie np case którego też mam, ale takiemu nh chociaż to niby to samo też brakuje do case czy steyra wystarczy siąść do kabiny, wydaje mi się, że nh i zetor to podobna półka, wiadomo że komfort nie porównywalny ale i cena jest inna bo napewno crystal nie kosztuje tyle co nh t7 nie wspominając o pumie 

Nie porównuj konia do osła, zetor to padaka 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Confused 1

,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proximaplus    11
19 godzin temu, Peron napisał:

Ile teraz NH T6.180 DC na szerokich oponach z miękka osią i TUZem?

Jakieś 450 netto powinno na chwilę obecną styknąć 

2 godziny temu, kamil18fmr napisał:

T7 165S Tuz+ośka na skrzyni RC - 440 netto O.o chyba kogoś porąbało...

Perkoz ma ostatnią sztukę bodajże za 420 netto a od nowego roku po 450 🤣


Jeżeli nie zainwestujesz to nie będziesz miał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vodz    331

Miałem wynajetego jd 6155m to mogę powiedzieć że traktor "przehejpowany" jak to mówią młodzi ludzie. Robotę zrobił, ale ma kilka minusów. A jak wygląda spalanie w odpowiedniku ze stajni MF? Bo ten jd trochę w guberze latał i w orce ibisem xxls w 4 skibach rozkreconym na 2 metry w orce zimowej wyszło prawie 17l/mth obroty silnika na jakich pracował to +/- 1600.

Jeśli MF tańszy i zadatkowany 40k no to jednak MF bym wziął (a przez zadatek to zdecydowanie mf)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
6 godzin temu, vodz napisał:

Miałem wynajetego jd 6155m to mogę powiedzieć że traktor "przehejpowany" jak to mówią młodzi ludzie. Robotę zrobił, ale ma kilka minusów. A jak wygląda spalanie w odpowiedniku ze stajni MF? Bo ten jd trochę w guberze latał i w orce ibisem xxls w 4 skibach rozkreconym na 2 metry w orce zimowej wyszło prawie 17l/mth obroty silnika na jakich pracował to +/- 1600.

Jeśli MF tańszy i zadatkowany 40k no to jednak MF bym wziął (a przez zadatek to zdecydowanie mf)

Bo w JD to R jest prawdziwym ciągnikiem. Ale niestety kosztuje pewnie z 50-80% więcej niż porównywalne CNH, MF, Valtra. Jeżeli przyjmiemy ze ciągnik z tej 2 grupy kosztuje 600k, to JD R będzie kosztować 800-900, a Fendt 900-1000k. Czy warto dopłacać, niech sobie kazdy sam odpowie.

Fendt przynajmniej nie udaje jak JD z seria M. Jd z seria M stosuje trick,  że oferuje ciągnik słabiej wyposażony niż konkurencja CNH/MF/Valtra za trochę więcej I liczy że to wystarczy żeby ludzie go kupili. Jak pokazują statystyki sprzedaży nie do końca ludzie się nabierają na ten marketing, chociaż i tak mnie dziwi liczba sprzedanych modeli M. 

 

17l na mth czy na ha? Bo tej klasy ciągnik w ciężkiej pracy powinien spalać te 40l na h. Wszystko zależy jaka maszynę ma zaczepiona z tyłu tj. jakiej szerokości. I z tego wychodzi spalanie na ha. Valtra t174 w ciężkiej orce w mokrych warunkach spali w takim pługu 15l/ha. W normalnych warunkach można zejść do nawet 12l/ha. 

Ja akurat mam wyrobione zdanie o JD M, ale może z ciekawości podzielisz się minusami, które zauważyłeś podczas pracy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
3 godziny temu, odrion napisał:

Valtra t174 w ciężkiej orce w mokrych warunkach spali w takim pługu 15l/ha. W normalnych warunkach można zejść do nawet 12l/ha. 

Trochę nie w temacie ale co jest nie tak z moim oraniem bo mój nowy Arion 450 125 KM z pługiem 4x40 prędkość 8,5 km/h obroty 1650 spalił 21-22 litrów na hektar w cięższej mokrej ziemi a na tej samej ziemi pożyczyłem wcześniej Axiona 850 250 KM 5x50 11-12 km/h to spalił 16-17 litrów na hektar. Mam tu na myśli co jest nie tak z oraniem 450-tką. u znanego Youtubera Arion 440 z 4x40 pali 14 litrów na ha.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Bo teraz moc podają nie w koniach mechanicznych, tylko w wałachach mechanicznych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096
15 minut temu, Darek8787 napisał:

Trochę nie w temacie ale co jest nie tak z moim oraniem bo mój nowy Arion 450 125 KM z pługiem 4x40 prędkość 8,5 km/h obroty 1650 spalił 21-22 litrów na hektar w cięższej mokrej ziemi a na tej samej ziemi pożyczyłem wcześniej Axiona 850 250 KM 5x50 11-12 km/h to spalił 16-17 litrów na hektar. Mam tu na myśli co jest nie tak z oraniem 450-tką. u znanego Youtubera Arion 440 z 4x40 pali 14 litrów na ha.

Ustawienie pługa lub sam pług. Ja swoim jd 6100rc w 3 obrotowej agromasz wychodzi 14-16l/ha, ojciec z wujem jak próbowali orać i kombinować wyszło im 23l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53
22 minuty temu, Darek8787 napisał:

Trochę nie w temacie ale co jest nie tak z moim oraniem bo mój nowy Arion 450 125 KM z pługiem 4x40 prędkość 8,5 km/h obroty 1650 spalił 21-22 litrów na hektar w cięższej mokrej ziemi a na tej samej ziemi pożyczyłem wcześniej Axiona 850 250 KM 5x50 11-12 km/h to spalił 16-17 litrów na hektar. Mam tu na myśli co jest nie tak z oraniem 450-tką. u znanego Youtubera Arion 440 z 4x40 pali 14 litrów na ha.

Axion pierwszej gen.na silniku jd czy nowszy na fpt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87
20 minut temu, thomek napisał:

Axion pierwszej gen.na silniku jd czy nowszy na fpt?

nówka sztuka FPT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odrion    199
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:
1 godzinę temu, Darek8787 napisał:

Trochę nie w temacie ale co jest nie tak z moim oraniem bo mój nowy Arion 450 125 KM z pługiem 4x40 prędkość 8,5 km/h obroty 1650 spalił 21-22 litrów na hektar w cięższej mokrej ziemi a na tej samej ziemi pożyczyłem wcześniej Axiona 850 250 KM 5x50 11-12 km/h to spalił 16-17 litrów na hektar. Mam tu na myśli co jest nie tak z oraniem 450-tką. u znanego Youtubera Arion 440 z 4x40 pali 14 litrów na ha.

Ustawienie pługa lub sam pług. Ja swoim jd 6100rc w 3 obrotowej agromasz wychodzi 14-16l/ha, ojciec z wujem jak próbowali orać i kombinować wyszło im 23l/ha

Ustawienie ma znaczenie. Jaka głębokość że wychodzi te 21-22litrow? Mi się wydaje, że ciagniki, które mają zapas mocy potrafią być bardzo oszczędne. Maszyna też powinna być dobrze dobrana. Moim zdaniem pług 4 x40 w ciężkich warunkach to może być za dużo dla 125KM. Dla valtry (190KM /9.2t wagi) 4x45 w bardzo ciężkich warunkach było w sam raz dla prędkości 10km/h. Ale valtra to nie jest dobry ciągnik do porównania, bo z racji bardzo dużego momentu ja większość prac wykonuje 1350-1400 obrotów. Sam silnik lubi niskie obroty bo generuje je z 7.4l, a dodatkowo tryb eco jeszcze to zbija o 20%. W każdym razie rzeczywiście ponad 20l w orce to dziwna sprawa, chyba że głębokość 30+. Może miałeś  caly czas poślizg 20%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2096

@odrion czytałeś że zrozumieniem? Ja czy ojciec/wujas????

oni stara szkoła trzymali 2000+ a ja orze na 1600, pod zboża 22, buraki/rzepak 25-30 zależnie od działki 

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darek8787    87

nie mam radaru poślizgu ale faktycznie trochę większą powierzchnię komputer wyliczył niż była. głębokość około 25 cm. to jest pług 3+1 jakby odjąć jedną skibę to wyjdzie na jedno pomimo dłuższego czasu orki czy mniej spali na ha?

Edytowano przez Darek8787

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damian00
      Witam
      Kupię Ursus c362
      Może ktoś ma do sprzedania?
    • Przez mate2132
      Witam 
      Jaki polecacie kombajn na 100 ha? Cena do 200tys, i co myślicie o nh tx 66 bo takiego mam na oku. Jak z dostępem do części i awaryjnością
    • Przez mlodyrolnik21
      Czy ktoś wie jakie są cenyny kosiarek dyskowych 3m firm vicon, krone, pottinger i class
    • Przez rolnikursus
      Zakładam nowy temat o cenach przyczep rolniczych bo chciałem zobaczyć ile kosztuje nowa Pronarka a tu nie ma takiego tematu jest dotyczący Uni, Metal Techu ale pozostałych marek nie ma.
       
      Wiec tak przyczepa Pronar T635/2 6ton z wyposażeniem plandeka, koło zapasowe, podest jest do sprzedania za 33 tyś brutto, moim zdaniem to bardzo tanio
       
      sorki za błąd w tytule ale dopiero teraz zobaczyłem i nie wiem jak to zmienić
    • Przez Morela15
      Czy wyceniał ktoś pługi? Jakie marki polecacie? Których nie polecacie? Chodzi mi głównie o 4 lub 5 skib.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj