Polecane posty

jan88    555
1 godzinę temu, Gromi napisał:

Dzisiaj zajrzałem do pszenicy, a tam rozkruszek 🙄🙄

Wezmą na konsumpcję czy teraz już tylko na pasze ? 🤔

wezmą na konsumpcję  tylko musisz mieć odpowiedniego odbiorcę który sobie sam zagazuje ;) 

Przed chwilą, mysza103 napisał:

No nie mów że 1200 netto na żniwa to zła cena ? Bo ja uważam że bardzo dobra , i jeśli by ktoś z bliskich słupów taką cenę zaproponował , to na 50% zbiorów pisze umowę

może nie taka zła ale czy najlepsza ?  przy obecnej sytuacji rynkowej wiele wskazuje że w przyszłym roku będzie o wiele lepsza cena niż 1200

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1016
3 godziny temu, Wicherek napisał:

źle słyszałeś , w starych oborach po PGR , przerobionych na magazyny zbożowe spokojnie zmieszczę pszenicę i rzepak z dwóch sezonów , w tej chwili 50 % wolnego miejsca posiadam 

A to już u Kapki w depozycie nie trzymasz? 😂


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2465

To by wychodziło na tą że wicherek dobrze robi gromadząc od kilku lat towar 

13 minut temu, jan88 napisał:

wezmą na konsumpcję  tylko musisz mieć odpowiedniego odbiorcę który sobie sam zagazuje ;) 

może nie taka zła ale czy najlepsza ?  przy obecnej sytuacji rynkowej wiele wskazuje że w przyszłym roku będzie o wiele lepsza cena niż 12

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Matif dobił do 268 cbot do 797 wiec coś jest drugi dzień z rzędu skoki. Ale jak tak dalej pójdzie to +20% widzę bo trzeci skok jest kluczowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4119
7 godzin temu, robercikj100 napisał:

A to już u Kapki w depozycie nie trzymasz? 😂

Mam swoje magazyny i nigdy w depozyt nie dawałem , jak mawiał Balcerowicz  " Nie ma darmowych obiadków " 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152

Jak miałaby być wojna za miedzą to lepiej niech ta pszenica spadnie do 1000 nawet. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co to by było. Konsekwencje gospodarcze dla nas będą ogromne. Cały dotychczasowy znany nam "nasz świat" wywrocilby się o 180 stopni.. A jakby wmieszałby się zachód tak już całkiem. Każdy zgromadził jakiś tam majątek, większy, mniejszy i w oka mgnieniu tego mogłoby by nie być. 

Edytowano przez damin1
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3538

Nadl nie rozumiem Twojego myślenia czemu lepiej 1000 ,masz dużo świni i potrzebujesz kupić

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
37 minut temu, damin1 napisał:

Jak miałaby być wojna za miedzą to lepiej niech ta pszenica spadnie do 1000 nawet. Nie chcę sobie nawet wyobrażać co to by było. Konsekwencje gospodarcze dla nas będą ogromne. Cały dotychczasowy znany nam "nasz świat" wywrocilby się o 180 stopni.. A jakby wmieszałby się zachód tak już całkiem. Każdy zgromadził jakiś tam majątek, większy, mniejszy i w oka mgnieniu tego mogłoby by nie być. 

Jesli miała by być wojna (która już trwa od wielu lat , tylko nie każdy ja dostrzega) to musimy porzucić wyobrażenia o II Wojnie Światowej , teraz wyglądałoby to zupełnie inaczej , pewnie nawet sobie tego nie zdołamy wyobrazić.

 

A poza tym jaka różnica 1000 czy 1500 jeśli mielibyśmy to stracić ?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231

Tak nawiasem na spadki cen do poziomu z lat poprzednich to ja bym nie liczył, trzeba się spodziewać raczej cen, które mamy obecnie lub i nawet większych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7475

O masz, nie wiedziałem bo i nie widziałem zboża. 

Tak to bym nawet nie mowil. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1783
2 godziny temu, pawlus224 napisał:

Jesli miała by być wojna (która już trwa od wielu lat , tylko nie każdy ja dostrzega) to musimy porzucić wyobrażenia o II Wojnie Światowej , teraz wyglądałoby to zupełnie inaczej , pewnie nawet sobie tego nie zdołamy wyobrazić.

 

A poza tym jaka różnica 1000 czy 1500 jeśli mielibyśmy to stracić ?

Też mi się wydaje że teraz wojna byłaby inna niż opowiadali dziadki

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
36 minut temu, Karol6130 napisał:

O masz, nie wiedziałem bo i nie widziałem zboża. 

Tak to bym nawet nie mowil. 

 

Daleko nie było. Nie czuję urazy. ;)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damin1    152
3 godziny temu, miwigos napisał:

Nadl nie rozumiem Twojego myślenia czemu lepiej 1000 ,masz dużo świni i potrzebujesz kupić

Nie rozumiesz co miałem na myśli. Jakby wojna przelala się na nasz kraj to co jednemu czy drugiemu dałaby pszenica i nawet po 2000. Wszystko by stanęło. Nie miałbyś nawozów, nie miałbyś środków ani paliwa a zapasy szybko by się skończyły i zamiast o polu myslalbys o ratowaniu siebie i rodziny. Zmierzam do tego że niektórzy tutaj czekają chyba tylko aby jednak ta Rosja uderzyła w Ukrainę i ceny zbóż wyskoczył do góry aby tylko sprzedać jak najdrozej ale nie myślą o konsekwencjach. 

  • Like 4
  • Thanks 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Już ja wolę sprzedać pszenicę bez wojny za 600 zł niż za 1500 z wojna "u bram" , to to dobrze mówisz @damin1.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Większość ma pojęcie na tematy polityczne takie jak ja, czyli tyle co media nam przekażą, a to jak tam jest na prawdę, jakie układy itp to tylko nieliczna grupka ludzi wie co rządzi tym światem. 

Mieszkam kilka kilometrów od granicy z ua... różne myśli już miewałem, ale utwierdzam się, że putin coś tam sobie powojuje dosyć daleko od naszej granicy, pokaże światu pazurki, swoje ugra i tyle będzie. Myślicie że na skoku tych cen przez wojnę to tylko nam zależy? Właśnie o to chodzi w tym całym zamieszaniu aby białe kołnierzyki mogły kieszenie napchać...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

ktoś mi mówił,albo tu wyczytałem,że to nie chodzi o żadne ziemie,czy inne wartości majątkowe tylko żeby Ukrainą rządzili ludzie z nadania Moskwy.Putin nie chce dać rządzić  oligarchom nie wspierającym go.

15 godzin temu, soltys48 napisał:

Żmija wysoko ustawiona jak sypie na przyczepę, wiatr resztę załatwia za nas

jak wysoko nad przyczepą wysyp ze żmijki?

Będę się szykował do sprzedaży i niby czysto ale zawsze jakaś szansa na robaka jest.Czy żmijka z sitem rurowym poradzi sobie z tym robactwem?

Doczyszczanie łubinu 2 sort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Z robactwem radzi se tabletka a nie sito, z sita wyleci i popier....doli zpowrotem w zboże a zdechła zostanie na miejscu

Edytowano przez sznajdik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839
1 godzinę temu, rocknrollnik1 napisał:

ktoś mi mówił,albo tu wyczytałem,że to nie chodzi o żadne ziemie,czy inne wartości majątkowe tylko żeby Ukrainą rządzili ludzie z nadania Moskwy.Putin nie chce dać rządzić  oligarchom nie wspierającym go.

jak wysoko nad przyczepą wysyp ze żmijki?

Będę się szykował do sprzedaży i niby czysto ale zawsze jakaś szansa na robaka jest.Czy żmijka z sitem rurowym poradzi sobie z tym robactwem?

Doczyszczanie łubinu 2 sort

No z tym putinem to też o to chodzi.

 

Separator taki jak np mam z pomu (z koszem i ze żmijką) pewnie odebrałby to robactwo bez problemu,  chociaż nigdy tego nie robilem.. jak będzie potrzeba to się zrobi, póki co po takich oględzinach wierzchnich nic tam nie widać robactwa, w połowie września miałem ruszoną kupe i tabletki wrzucone przy newralgicznej ścianie..

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
4 godziny temu, skywalker89 napisał:

 

Mieszkam kilka kilometrów od granicy z ua... różne myśli już miewałem, ale utwierdzam się, że putin coś tam sobie powojuje dosyć daleko od naszej granicy

No nie wiem, wywiad usa przepowiadał bombardowanie kijowa od przyszłego wtorku, tak że może być różnie xD 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmerna102    13

Dzisiaj Sprzedałem u Kozaka LSW tylko że w Mełgwii po 1200brutto. Kolejka była , widać że już ludzie zaczynają wątpić w droższy towar i powoli wywożą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj