Polecane posty

Uziu92    7975

jak nawodnienie masz i susza nie straszna to kasę robisz, bo zawsze coś urośnie, susza pociągnie na innych uprawach i płyniesz, teraz sobie wyobraźcie 18 rok i plony 2 tony z ha przy tych kosztach co są dziś, nawet na zero nie wyjdziesz i jak nie masz zasobu to płyniesz , albo kredyt i też płyniesz , bo z czego spłacać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Piszesz wcześniej że z pszenicy nie widzisz kasy , i gdy by nie borówka itd. , a teraz piszesz że koszty założenia plantacji borówki przez 4 lata zwróciły ci się w 80% , czyli na borówce jesteś jeszcze na minusie w ciągu 4 lat nawet nie wyszłeś na zero , to czemu piszesz że borówka ci przynosi dochód? Ja natomiast uprawiam samą pszenicę i rzepak , i też nie narzekam . Wcześniej były jeszcze trochę warzywa , ale od 2 lat tylko tyle co na własne potrzeby , bo nie ma komu robić , a przy zbożu i rzepaku to w 1 osobę można by sobie spokojnie 100 ha obrobić , 

Kasę odbiłem zainwestowaną w 80 % czyli kapitał wraca ten rok będzie już na plus . Założenie plantacji i dana plantacja nie owocuje od razu w 1 roku , dopiero 2 i tak stopniowo do 100 % .

Pszenicy tez robi się kapitał teraz tez nie mały a czy będzie zysk też nie wiadomo jaki będzie rok  jest wiele nie wiadomych .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
8 godzin temu, galan99 napisał:

Ten sezon dodał skrzydeł rolnikom cena na pszenicę , rzepak są mega dobre ale i koszta mega duże , jak cena nawozów .

Żeby przez tą pomoc bratnią zbyt nie podcięto skrzydeł bo będzie jak Dedal i Ikar .

Mega dobre ? 

W mojej okolicy tj na wschód od Lublina są średnie - dobre, widać też dużo plantacji gdzie z nakładami w tym roku było biedniej.

8 godzin temu, GRZES1545 napisał:

Ten sezon dopiero pokaże kto dostał skrzydeł a kto padnie, widzę po okolicy że ludzie kasy nie mają. Od Bambra chciałem gnojowicy pod kuku kupić to stwierdził że nie ma na sprzedanie bo nawozu nie kupuję. Dużo małych nawozów nie kupili i nie kupią, a w żniwa nie wiem czy na kombajn będą mieli bo wszystko drożeje. 

Z mojej perspektywy wygląda to tak z że nawozów nie pokupili lub kupili ułamek tego co w zeszłym sezonie ci którzy są wygodni to znaczy sprzedali zboże czy kukurydzę wręcz z pod kombajnu , nakładów jesiennych u nich nie widać , a wiosną było już za drogo by bulić na nawóz.

 

Ci co próbują coś wyciągnąć z gospodarki mniejszej czy większej plus do tego mieli odrobinę szczęścia i przetrzymując zboże do wiosny albo chociaż do Świąt Bożego Narodzenia stoją w miarę ok finansowo , a Ci którzy kupili azot jesienią jeszcze poniżej 2 tys a zboże sprzedali po 1400zl chodzą dziś po wsi jak Napoleon 😁😎😆

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

A jak chodzą po wsi Ci którzy jeszcze nie sprzedali zboża, a kupili nawóz na 2 sezony do przodu ?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2133

Maja 2 sezony spokoju. A ci co opchneli zboze po zniwach po 900 a nawoz kupili wiosna po 4k pewnie neizla kreske w banku juz maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Ile jest tych gospodarstw w Polsce ile to będzie % co maja na 2 sezony 2 % więcej jedzie na bieżąco .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

Wiadomo że jest mało takich ale na pewno są, chociażby agrest sporo nakupił nawozu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7588

Tak ale się dorobił nie na samym zbożu tylko na uprawach sadowniczych .

Mam kolegów co tylko zboża i rzepak i mają po 100 i 150 ha i nawóz kupowali po 3,5 i 4 koła wiec tak różowo nie jest .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4067

galan 99 im doradza, teraz mu uwierzyli ze najlepsza cena na pszenicę będzie w żniwa  !    Ha Ha Ha 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3877

Zobaczcie jak nas wszystkich dymają: W dniu inwazji kacapów na Ukraine ropa była po 99dol za baryłke a ON na stacjach po 5.6. Teraz ropa jest po 104 a ON po 7 pln. Gaz od grudnia potaniał o 30 % a o ile potaniały nawozy? Czemu nie zrobią spezedaży bezpośredniej prosto z zakładów azotowych? Mafia jak zwykle ma się dobrze. Przy dziesiejszej logistyce po ch*j mi jakiś Januszex co sprzedaje nawozy jak można by zamówić z dostawą prosto pod dom.Teraz złodzieje z PSL o tym mówią a jak byli przy korycie to nic nie robili.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lassie    127

Gdzie ten tańszy gaz widzisz ? podaj mi źródło bo ja na bankierach widzę chyba jakiś inny wykres ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
12 godzin temu, jan88 napisał:

A jak chodzą po wsi Ci którzy jeszcze nie sprzedali zboża, a kupili nawóz na 2 sezony do przodu ?

Nie wiem bo w realu w mojej okolicy takich nie ma.

 

Za to tutaj w temacie kilku takich znajdziesz 😆

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
52 minuty temu, lassie napisał:

Gdzie ten tańszy gaz widzisz ? podaj mi źródło bo ja na bankierach widzę chyba jakiś inny wykres ?

 

Screenshot_2022-04-18-09-15-46-61_40deb401b9ffe8e1df2f1cc5ba480b12.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522

Jak spłonie ,o ile spłonie kilkaset czy nawet kilka tys ha to nie będzie miało większego znaczenia.Dużo większe znaczenie będzie miała pogoda np susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Goodvaley ma 20 parę tys hektarów 200 kilometrów na południe od Lwowa jeśli się nie mylę i dopiero teraz zaczęli nawozy siać i uprawiać pola, bo w końcu mają paliwo. Produkcja świń odbywa się normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
22 minuty temu, mds212 napisał:

Płonac beda napewno tylko pyatnie ile %. Ukraina taka mala nie jest

Mało nie spłonie, jak będzie wszystko suche to wystarczy iskra i w kilka minut płoną chektary, jak ktoś  widział jak to szybko się rozprzestrzenia to wie o czym mówię. A tam jak polecą rakiety to w jednym miejscu palić się nie będzie, czy będzie komu to ugasić? Kolejna sprawa, zaminowane tereny o powierzchni równej Polsce, wczoraj 3 saperów zginęło.

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

Jak będą pola płonąć to saperzy nie będą potrzebni taki pożytek z pożaru będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie rusza zasiewow. ta wojna ma dużo wątków i korporacje też na tym chcą dużo ugrać. zarówno w Rosji, Ukrainie czy Białorusi. 

po wszystkim to będzie płonąć ale europejskie rolnictwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj