Polecane posty

galan99    7556

Co do cen pszenicy zaczyna się robić dziwnie bo chcą regulować ceny w sklepach a jak to się przełoży na cenę pszenicy ? .

Ceny żywności będą regulowane? Poseł PiS: to mój autorski pomysł .

- Powiedzieliśmy: obniżymy VAT na podstawowe artykuły żywnościowe i czekamy na decyzję Komisji Europejskiej. Mam nadzieję, że ona wkrótce będzie i chcemy nawet wprowadzić ceny regulowane na podstawowe artykuły żywnościowe — stwierdził w studiu Polsat News poseł PiS Kazimierz Smoliński. Gdy jego słowa wywołały konsternację przedstawicieli opozycji powiedział, że "to jego autorski pomysł".

 Na podstawowe artykuły żywnościowe: chleb, cukier, mąka, na takie rzeczy.

Ceny regulowane to rozwiązanie znane z PRL

Ceny regulowane to ceny ustalane przez państwo w drodze urzędowej regulacji. W Polsce obowiązywały w czasach PRL. Dekretem z dnia 3 czerwca 1953 r. została powołana Państwowa Komisja Cen przy Radzie Ministrów. Do zakresu jej działania należało m.in. "prowadzenie prac związanych z ustaleniem cen poszczególnych artykułów i elementów składowych cen skupu". W 1983 r. komisję zastąpił Urząd Cen.

Edytowano przez galan99
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bennos    8
23 godziny temu, bennos napisał:

1300 podkarpackie

Jednak 1250 bo gość nie wie czy będzie taniec czy drożeć 😂😂 dobre usprawiedliwienie jedyny plus że kasa do ręki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Ceny pszenicy: Początek roku ze spadkami .

Sty 07, 2022

Spadki cen pszenicy mogliśmy obserować już w ostatnim tygodniu 2021 roku. Nowy rok również zaczyna się początkowo słabo. W górę idą natomiast ceny soi, kukurydzy oraz rzepaku.

W Polsce, podobnie jak w dużej części naszego globu ceny pszenicy są uzależnione od wielkości zbiorów w Chinach, co decyduje o skali zakupów „Państwa Środka” na rynkach światowych. Bardzo istotna jest też dalsza polityka Rosji dotycząca podatków eksportowych. W Europie wraz z nadejściem nowego roku mamy do czynienia z kolejnymi spadkami cen pszenicy, z kolei w Ameryce Północnej przez dłuższy czas możemy obserwować poziomy z przełomu roku.

W Ameryce Południowej rozpoczęły się właśnie zbiory soi, które wraz z oczekiwaniami dotyczącymi towarzyszącej im pogody, maja ogromny wpływ na cenę tego surowca.

Ceny pszenicy w najbliższym czasie będą uzależnione w dużej mierze od jakości surowca oraz wielkości popytu u największych importerów.

Na MATIF (Marché à Terme International de France) w ostatnim tygodniu 2021 roku notowania cen pszenicy spadły poniżej 280 euro, o ponad 13 euro.

W ocenie analityków trzy przeważające czynniki, czyli niewielka podaż w połączeniu ze stabilnym popytem oraz niezbyt duży popyt na surowiec na przemiał pozwolą na utrzymanie stosunkowo wysokiego poziomu cen pszenicy.

Na otwarciu tygodnia na europejskim rynku kontraktów terminowych pszenica z nowego miesiąca frontowego 2022 r. była wyceniana na 277,25 euro za tonę, jest to 13 euro mniej od notowań w ostatnim tygodniu 2021 roku. Podobnie kształtowały się w poniedziałek ceny na kontrakty majowe.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KrzysMis    4
2 godziny temu, margoo78 napisał:

Ponad 4 złote to chleb już pewnie od roku, chyba że mówisz o biedronce.

Chleb z lokalnej piekarni. W Biedronce nie ma chleba😁😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
1 godzinę temu, jarecki napisał:

🤦‍♂️🤦‍♂️ w niektórych piekarniach 10 %

koszt mąki to mniej jak 10% a teraz pomimo wzrostów cen mąki to będzie jeszcze mniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Promocja na zboże na druga tone - 50% taniej tak jak w znanym markecie. Juz od poniedziałku w calej Polsce do wyczerpania zapasów. Żyć nie umierać. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9205

Ostatnie wypowiedzi PiS to wprowadzenie cen regulowanyc na żywność

szkoda, że nie na nawozy

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rogas71    308

Bo nawozy nie są produktami pierwszej potrzeby żywności potrzebuje każdy a nawozy kilka tysięcy rolników

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

A ja wam powiem ciekawostkę w środę dzwonił kupiec z ofertą 1250 netto może dać ja mu że mniej jak 1400 nie sprzedam i dzś rano dzwoni czy aktualne i pare ton pszenicy sprzedane i kasa wypłacona , z rozmowy wynikło że nie mógł nigdzie kupić 

  • Like 2
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1265

Jeśli przyjąć, że 3800 za saletrę to rozsądna cena,  to gdzie/w jakiej cenie, granica rozsądku przy sprzedaży pszenicy? 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342
bizon1 napisał:

A ja wam powiem ciekawostkę w środę dzwonił kupiec z ofertą 1250 netto może dać ja mu że mniej jak 1400 nie sprzedam i dzś rano dzwoni czy aktualne i pare ton pszenicy sprzedane i kasa wypłacona , z rozmowy wynikło że nie mógł nigdzie kupić 

Rozmowa z poniedziałku, pytalem o cene, mowi koles ze staniało ale pyta o ilosc. Mowie ile mam a on na to: Panie czekaj pan bo bedzie drozej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
2 godziny temu, jahooo napisał:

Ostatnie wypowiedzi PiS to wprowadzenie cen regulowanyc na żywność

szkoda, że nie na nawozy

zeby zaraz nie wpowadzili cen na pszenice i inne surowce.albo jakies kontyngenty jak kiedys. jak w inny sposob moga nakazac trzymanie danej ceny w detalu jak surowiec bedzie w wysokiej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAN88    1755
2 godziny temu, pawelol111 napisał:

Rozmowa z poniedziałku, pytalem o cene, mowi koles ze staniało ale pyta o ilosc. Mowie ile mam a on na to: Panie czekaj pan bo bedzie drozej.

A co miał powiedzieć? Tak to będziesz towar trzymał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Znajomy wywizol po 1280 paszową i chyba. Dobrze zrobil. 1500 to zobaczymy niedługo ale za 2 tony...

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlugin    322
4 minuty temu, gomez181 napisał:

Znajomy wywizol po 1280 paszową i chyba. Dobrze zrobil. 1500 to zobaczymy niedługo ale za 2 tony...

Sprzedaj też będziesz miał problem z głowy ,od poniedziałku spadki maja być w skupach 😂😂😂

Edytowano przez dlugin
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Nie ma miękkiej gry. Spadło teraz i niestety teraz sprzedają Ci co muszą albo co im nerwy puściły. Trochę obsrany jestem ale czekam do lutego/marca. Mam konsumpcję 14.5 to może ktoś to kupi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ja też czekam na marzec kwiecień, młyny jadą na oparach, mieszalnie pasz też.

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Była przez chwilę 1350netto konsumpcja w moim rejonie (wschodnie zamojskie) i kto podpisał kontrakt ten wygrał. Reszta zaczęła wozić jak spadło. Teraz trzeba dalej czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7556

Za 1300 zł To paszową sprzedałem co miała 68 gęstości a teraz takiego h*ja dadzą taką cenę jak jakościowa to tak coś można jeszcze po marzyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj