Polecane posty

Jasio88    75

A co zrobić nie mam kredytu nawozy prawie kupione chemia też, materiał siewny zapłacony, trzymać i sprzedać przy kolejnych wzrostach

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
1 godzinę temu, ws71 napisał:

Jak nie byli zbytnio pazerni to tak, jednak u nas te 1450 to wydawało się za mało i teraz mają dużą zagwozdkę co robić

Tu nie można tez gadać o pazerności. Każde gospodarstwo inaczej działa. Jeden sprzedaje w listopadzie bo musi mieć na zobowiązania, drugi sprzedaje bo tak mu sie podoba, a trzeci jeszcze coś innego.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    328
Jasio88 napisał:

A co zrobić nie mam kredytu nawozy prawie kupione chemia też, materiał siewny zapłacony, trzymać i sprzedać przy kolejnych wzrostach

mam podobna sytuację co ty, nie mam żadnych zobowiązań terminowych ani długów, nawozy kupione w lipcu po starej cenie więc sprzedałem 2 dni temu i mam spokój Zagwozdkę mają ci co bank na nich patrzy z góry

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

zauważście żę od ubiegłego roku cena przewozu wewnątrz kraju sporo wzrosła a do tego brak kierowców , taki przewóz z południa kraju na północ zajmuje troche czasu o ile takie firmy z kilkoma tirami sobie jezdzą to firmy które mają po kilkanascie samochodów sprzedają część aut  bo nie ma kierowców .             Ile według was kosztuje taki kurs ze zbożem 500 km ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To zależy od relacji, czy są powroty i ilość ładunków wystawionych na danej trasie

80-100 zł/t powinno się liczyć, ale znajdzie się i taki co wyceni 120 netto

  • Thanks 1

Kupie zboże, płatność w dniu załadunku 

Wycena tylko we wiadomości prywatnej po podaniu kodu pocztowego.

Sprzedam wapno z transportem KUJAWIT, RADKOWIT (standard, Premium) / granulowane POLCALC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nunu85    499

wpisz w google: barchart matiff milling wheat futures. będzie kilka linków do wyboru, pierwszy po mojemu najlepszy


Chociaż ten link kolego wyżej też fajny i czytelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
2 godziny temu, DamianRolnikSkup napisał:

To zależy od relacji, czy są powroty i ilość ładunków wystawionych na danej trasie

80-100 zł/t powinno się liczyć, ale znajdzie się i taki co wyceni 120 netto

Za 80 zł z południa Polski na północ to nie wiem czy się ktoś znajdzie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    328

w piątek tydzień temu dzwonilem do kolesia co ma tiry w celu załadunku pszenicy na odległość 20km w jedną stronę to krzykną mi cenę 700zl brutto za kurs, gdzie 2 lata temu taki sam kurs kosztowal 350zl brutto


piszę o transporcie 29ton dokładnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

Co wy myślicie że będą za darmo wozić powinien 1000 zł powiedzieć darmocha się skończyła i kombajny tez Powinny  kosztować za usługę minimum 700 zł za 1 ha .

Edytowano przez galan99
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
4 minuty temu, Piffpaff napisał:

w piątek tydzień temu dzwonilem do kolesia co ma tiry w celu załadunku pszenicy na odległość 20km w jedną stronę to krzykną mi cenę 700zl brutto za kurs, gdzie 2 lata temu taki sam kurs kosztowal 350zl brutto

 

piszę o transporcie 29ton dokładnie

 

Może 200 km , a nie 20 . U mnie gdzieś za 180-200 km w obie strony 1000zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842

@galan99 zapomniałeś o tym że nie każdy wie co to jest ,,amortyzacja". Przecież kombajn czy co kolwiek to koszt spalonego paliwa...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75
5 minut temu, mysza103 napisał:

Może 200 km , a nie 20 . U mnie gdzieś za 180-200 km w obie strony 1000zł 

Czasem transport 20km zajmuje 8 godzin ... z załadunkiem i rozładunkiem to taka dniówka.

Sam koszt kierowcy to z 250-300 zł z nowym ładem...

Edytowano przez mtz55
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Nikt poważny za transport 20 km nie zapłaciłby 700zł . Lepiej zawieść samemu , bo 20 km to można powiedzieć że rzut beretem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pronar82a    179

Czyli u kogo i jaka cena,  bo 20 do góry nic nie mówi


Chłop ze wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Sąsiad zapłacił 700 zł na rękę za kurs z kukurydzą mokrą - 24 t, odległość około 35 km w listopadzie 2021, auto kierowcy, fakt trochę czasu stał w kolejce. Transport firmowy wychodził 20 zł netto od tony. W tamtym roku za 12-15 zł było na podobną odległość. Jak prywatnie pytałem to do 40 km 350-500 zł za kurs.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj