Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
jahooo    9260

Putin nie może sobie pozwolić na otwarte starcie z Turcją, bo to ostatni kraj w regionie, który nie jest w pełni wrogo nastawiony do Rosji. Dlatego postanowił zmienić zdanie i wznowić umowę, o czym poinformowało dziś rosyjskie ministerstwo obrony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037
Dnia 1.11.2022 o 10:31, GRZES1545 napisał:

Z tego co wiem to KRUS nie wlicz składek ZUS,  na odwrót tak. Mój dziadek mimo emerytalnego wieku pomagał do końca, zanudził by się z Baką w domu jak powiadał 🙆‍♂️

Już nie dają radę u mnie niestety.

Mój bierze emeryturę z KRUS pełna a ZUS dokłada osobno zupełnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599
3 godziny temu, jahooo napisał:

dodatkowe ubezpieczenie w KRUS dotyczy tylko częsci składki zdrowotnej, ale nie emerytalnej

@galan99 Jak tam ceny na zboże w SKierbieszowie ? Mam potrzebę coś wywieźć trochę

Znałeś Bogdana Bratkiewicza ?

Cena pszenicy 1600 zł brutto kos.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2037
46 minut temu, ursusek1614 napisał:

Jen...ć ruska i ukraińców pasożytów na naszym garnuszku. 

Podobno zwolnili jakiegoś dyrektora z MHR z Krakowa bo nabrał zboża z Ukrainy i zrobili badania i wyszla cała tablica Mendelejewa. Info od osoby z tej firmy .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25688

 

1 godzinę temu, KarolaKarotka napisał:

to nie wiem co tak kibicujesz na spadki

Kolega realnie ocenia sytuację.

Według mnie nie ma realnych przesłanek do wzrostów. 

Bombardowanie Kijowa i niedawne zerwanie korytarza dobitnie świadczą że ewentualne wzrosty to tylko chwilowy skok notowań, który nie przełoży się na wzrosty w głębi kraju.  Porty mogą chwilowo reagować.

Do tego ewentualny lekki wzrost cen np na południu czy wschodzie skutecznie ostudzi koszt transportu.

W maju twierdziłem że cena na zboże będzie w żniwa i do świąt. Nadal tak twierdzę. 

Zapytacie czemu? Bo tak😁

Jestem zdania że po nowym roku będą negocjacje pokojowe. 

Niby plony kuku bardzo niskie i tej cena się trzyma, a dlaczego nie ciągnie za sobą notowań pszenicy?

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

och ten zły Putin specjalnie wybrał ten termin na zagranie giełdami bo wiedział że polscy rolnicy pójdą na groby i sprzedać nie zdążą ;)

skoro ceny nie ma to może chociaż parametry ...

pszenica wilg (14,5) gluten (26) gęstość (76) białko (12,5)
pr 01 13,2 28,6 76,1 14,7
pr 02 12,8 29,8 76,0 15,5
pr 03 13,0 29,6 76,5 15,5
pr 04 12,9 28,9 76,0 15,0
pr 05 13,0 28,4 76,0 14,8
pr 06 13,2 27,9 78,0 14,7
pr 07 13,0 28,1 77,8 14,7
pr 08 12,5 29,0 77,2 14,5
średnia 13,0 28,8 76,7 14,9

gęstość d*py nie urywa bo u nas był problem z wodą

Edytowano przez KarolaKarotka
  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25688

No faktycznie fatalna gęstość🤣

Cena jest. We wrześniu sprzedałem po 1370 netto, na dziś  jak pytałem1400 netto. Paszówka moja miała gęstość zawrotne 68.🤦‍♂️

 

A i Putin jest sprawcą nadwyżki ponad tysiąc złotych w porcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KarolaKarotka    547

jak chcesz pchać pszenicę na port z białkiem 14 to na styku gęstości 76 masz stresa bo próba próbie nie równa i jak się nie załapie to auto mogą Ci cofnąć i będzie kłopot, zamiast zarobić dołożysz do transportu lub wezmą za bezcen, nie mówiąc o tym że niektóre firmy życzą sobie aby gęstość było minimum 77, i teraz masz pszenicę z białkiem powyżej 15 i jednak ta gęstość d*py nie urywa ...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Moim zdaniem na wiosnę wojna może jeszcze się nasilić. Nie po to Putin ściąga do wojska 300 tysięcy ludzi by za chwilę ich zdemobilizować. To dla Rosji jest sprawa honoru, bo na razie to dostali po ryju i w zasadzie na każdym froncie ponieśli porażkę. Świat widzi, że żadna z nich potęga wojskowa, NATO się rozszerza, kraje środkowoazjatyckie wstają z kolan, stracili fantastyczny rynek zbytu surowców, uzależnili się jeszcze bardziej od Chin a budżet jest w fatalnym stanie. Jeśli Rosja wycofa się z Ukrainy to będzie kompromitacja jakiej dawno nie widzieliśmy i to będzie koniec Putina, on to wie i jedyne co może teraz zrobić to w końcu coś wygrać. Zajęcie tych 4 obwodów, które już uznali za swoje to będzie dla Putina plan minimum by wyjść z twarzą i zachować władzę a to oznacza kontynuację zaciekłej wojny i pewnie wzrost cen pszenicy. Ale to będzie marzec, może luty, nie wcześniej. Tak mi się przynajmniej wydaje.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989
2 godziny temu, Damianek20 napisał:

Już nie dają radę u mnie niestety.

Mój bierze emeryturę z KRUS pełna a ZUS dokłada osobno zupełnie 

To fajnie, musiał mieć ciągłość 30 albo 25 lat składek KRUS, tesciowa miała  ciągłości 17lat składek i dlatego KRUS nie chciał wypłacić emerytury,  byla też  kilkanaście  lat zatrudniona w ZUS

2 godziny temu, Damianek20 napisał:

Jen...ć ruska i ukraińców pasożytów na naszym garnuszku. 

Podobno zwolnili jakiegoś dyrektora z MHR z Krakowa bo nabrał zboża z Ukrainy i zrobili badania i wyszla cała tablica Mendelejewa. Info od osoby z tej firmy .

Dobrze...teraz ciekawe co z tym ziarnem zrobią. 

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4087
53 minuty temu, Agrest napisał:

A zapytam @Wicherek prawda że już sprzedałeś pszenicę i nie czekasz na 2000zł????

Nie sprzedałem i nie wiem na ile czekam ale czekam

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6MaaJsTeR9    439
2 godziny temu, oregano napisał:

Moim zdaniem na wiosnę wojna może jeszcze się nasilić. Nie po to Putin ściąga do wojska 300 tysięcy ludzi by za chwilę ich zdemobilizować. To dla Rosji jest sprawa honoru, bo na razie to dostali po ryju i w zasadzie na każdym froncie ponieśli porażkę. Świat widzi, że żadna z nich potęga wojskowa, NATO się rozszerza, kraje środkowoazjatyckie wstają z kolan, stracili fantastyczny rynek zbytu surowców, uzależnili się jeszcze bardziej od Chin a budżet jest w fatalnym stanie. Jeśli Rosja wycofa się z Ukrainy to będzie kompromitacja jakiej dawno nie widzieliśmy i to będzie koniec Putina, on to wie i jedyne co może teraz zrobić to w końcu coś wygrać. Zajęcie tych 4 obwodów, które już uznali za swoje to będzie dla Putina plan minimum by wyjść z twarzą i zachować władzę a to oznacza kontynuację zaciekłej wojny i pewnie wzrost cen pszenicy. Ale to będzie marzec, może luty, nie wcześniej. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Też wydaje mi się że wojna dopiero się rozkręci  Azjaci raczej nie pozwolą by jankeski wzieli sobie ukraine 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nawet w większości upaincom już nie zależy kto tam będzie .

a biznes będzie trwał i trwać musi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828
2 godziny temu, oregano napisał:

Moim zdaniem na wiosnę wojna może jeszcze się nasilić. Nie po to Putin ściąga do wojska 300 tysięcy ludzi by za chwilę ich zdemobilizować. To dla Rosji jest sprawa honoru, bo na razie to dostali po ryju i w zasadzie na każdym froncie ponieśli porażkę. Świat widzi, że żadna z nich potęga wojskowa, NATO się rozszerza, kraje środkowoazjatyckie wstają z kolan, stracili fantastyczny rynek zbytu surowców, uzależnili się jeszcze bardziej od Chin a budżet jest w fatalnym stanie. Jeśli Rosja wycofa się z Ukrainy to będzie kompromitacja jakiej dawno nie widzieliśmy i to będzie koniec Putina, on to wie i jedyne co może teraz zrobić to w końcu coś wygrać. Zajęcie tych 4 obwodów, które już uznali za swoje to będzie dla Putina plan minimum by wyjść z twarzą i zachować władzę a to oznacza kontynuację zaciekłej wojny i pewnie wzrost cen pszenicy. Ale to będzie marzec, może luty, nie wcześniej. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Budżet w fatalnym stanie przy liczonej baryłce ok 46$ a na łapkę obecnie dostają ok 70$? i biją wszelkie rekordy sprzedaży nie do Chin tylko do Indii, żeby było jeszcze śmieszniej to Indie stały się jednym z większych eksporterów ropy na świecie, to znaczy jaki stracili fantastyczny rynek zbytu surowców te 300 mln ludzi wobec 1mld, wiekszość analityków liczy ten konflikt na lata, i nie zaciekłej a raczej w obecnym kształcie, przypominam że obecna cena pszenicy dużej mierze zależy od rosyjskiego cła na wywóz pszenicy[ teraz wyobraź sobie co się by wydarzyło gdyby znieśli cło, cena tony pszenicy w rosyjskim porcie bez cła to obecnie ok 220$] Ciekawe jest to że na obecnej kilkudniowej zwyżce podpisali kontrakt na 4,5mln t pszenicy do Iranu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
1 godzinę temu, ws71 napisał:

i biją wszelkie rekordy sprzedaży nie do Chin tylko do Indii,

z tym biciem rekordów sprzedazy to  rosja zalicza spadki sprzedaż , moze przez wysokie ceny ma rekordowe wplywy ale powoli te wplywy będą słabnąć za niedługo  wejdzie  w zycie w europie zakaz importu ropy z rosji .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Okrężnymi drogami i tak będzie płynąć i ruski sprzeda połowę mniej a kasy zarobi więcej , tak samo jak z gazem mniej sprzedają a wpływy mają sporo większe , 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948

Powoli im się te rekordowe zyski ze sprzedaży ropy i gazu kurczą. Owszem Indie i Chiny zbierają trochę nadwyżek, ale wszystkiego nie są w stanie zabrać. Unijne sankcje na ruską ropę wchodzą dopiero od grudnia i dopiero wtedy tak naprawdę zobaczymy ile będą w stanie tej ropy sprzedać na inne rynki. Tutaj sprawa nie jest taka oczywista, bo nie da się z dnia na dzień zbudować rurociągów, ropę trzeba transportować statkami i tutaj znowu jest problem bo koszta transportu ostro poszły do góry (sankcje, ubezpieczenia itd). Ostatecznie Rosja sprzeda swoją ropę, bo nawet USA chcą by ta ropa trafiała na rynek, ale Rosja nie zarobi na niej za dużo - i taki jest główny cel sankcji. Nikt nie chce, by zaprzestali wydobycia bo to oznaczałoby spadek podaży na świecie, którego nie da się ot tak zastąpić a to by znowu oznaczało gigantyczne koszta dla wszystkich, którzy importują ropę. Mają wydobywać ropę i sprzedawać, ale po kosztach.

Inna sprawa to koszta wojny, te są gigantyczne. Nie chcę tutaj przytaczać żadnych danych bo duży jest rozrzut w szacunkach (wiosną mówiło się nawet o kilkudziesięciu miliardach dolarów miesięcznie a teraz gdy armia się rozbudowała?), ale oczywiste jest, że większość z tego co zarabiają na ropie i gazie idzie na wojnę, więc budżet na inne wydatki jest po prostu w rozsypce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    858

Jak podaje „NYT”, wzrost rosyjskiego eksportu to głównie efekt wysokich cen ropy i gazu; choć rosyjska ropa jest sprzedawana o ponad 20 dol. za baryłkę taniej, wystarczyło to, by złagodzić skutki sankcji i recesję rosyjskiej gospodarki. 

Zakup rosyjskiej ropy sprawiły m.in., że wartość wymiany handlowej Rosji z Indiami jest obecnie ponad 3-krotnie większa od średniej z ostatnich pięciu lat (wartość eksportu z Rosji wzrosła o 430 proc., choć import zmniejszył się o 19 proc.). Handel z Rosją – zarówno eksport, jak i import – zwiększyły też m.in. Turcja – o 198 proc. i Chiny – o 64 proc.

więc kacapy radzą sobie jakoś.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj