Polecane posty

Marek123456    66
5 godzin temu, jahooo napisał:

może zależy, jaka ta "paszowa" - w każdym razie po tyle poszła wczoraj

waga się zgadzała? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

I co panu robić z tą pszenicą i kuku bo już zgłupiałem, kasa nie potrzebna na razie i nie wiem co robić!? W tej chwili u mnie w okolicy za jakościową może 1650 netto by wzioł , mam 250 ton tego i tego. Boje się żebym jak w zeszłym roku nie przecholował bo czekałem do połowy czerwca i straciłem parę tysięcy.

Osobiście czekam do końca maja, sądzę że jest to jeszcze bezpieczny termin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
2 godziny temu, Zdzinio napisał:

I co panu robić z tą pszenicą i kuku bo już zgłupiałem, kasa nie potrzebna na razie i nie wiem co robić!? W tej chwili u mnie w okolicy za jakościową może 1650 netto by wzioł , mam 250 ton tego i tego. Boje się żebym jak w zeszłym roku nie przecholował bo czekałem do połowy czerwca i straciłem parę tysięcy.

widzisz ja też przecholowałem w zeszłym roku ale uparłem się ze nie sprzedam za 900 zł bo tyle mi dawali w czerwcu i mam tą pszenicę do dziś 

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325
1 godzinę temu, jan88 napisał:

widzisz ja też przecholowałem w zeszłym roku ale uparłem się ze nie sprzedam za 900 zł bo tyle mi dawali w czerwcu i mam tą pszenicę do dziś 

Tylko ja nie mam miejsca na przechowanie 1500 ton zboża bo jak dobrze pójdzie to w tym roku około 1000 będzie bo krowy przejadły prawie 60 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4061
6 godzin temu, galan99 napisał:

To mają problem za darmo sprzedadzą w żniwa .

Mają dużo a magazynu nie mają

Stodoły nie ma by sypać  dziwna sprawa .

 

Nie słuchają mądrych ludzi  ! a potem płaczą ze bieda

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U mnie doszło kilka ha w tym roku i będę miał problem przetrzymać samą pszenicę no ale pewnie usypie 2,5m w górę i jakoś wejdzie. Ciąglę myślę gdzie zmieścić 40 ton rzepaku i 20 jęczmienia. Ogarniam jakieś stare budynki z niepewnymi dachami ale to jest duże ryzyko. Na przyszły rok albo silosy albo jakiś magazyn za xxx.xxx kasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
21 godzin temu, MatiRol92 napisał:

pewnie zależy od przedstawiciela i rejonu

Nic, a Ty?

Dwie trawy na próbę po parę hektarów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
8 godzin temu, Zdzinio napisał:

Tylko ja nie mam miejsca na przechowanie 1500 ton zboża bo jak dobrze pójdzie to w tym roku około 1000 będzie bo krowy przejadły prawie 60 ha

to buduj silosy albo halę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
1 godzinę temu, gustaww napisał:

U mnie doszło kilka ha w tym roku i będę miał problem przetrzymać samą pszenicę no ale pewnie usypie 2,5m w górę i jakoś wejdzie. Ciąglę myślę gdzie zmieścić 40 ton rzepaku i 20 jęczmienia. Ogarniam jakieś stare budynki z niepewnymi dachami ale to jest duże ryzyko. Na przyszły rok albo silosy albo jakiś magazyn za xxx.xxx kasy.

Tyle masz ziarna , rzepaku i kasy braknie na magazyn płaski , dziwne ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25624

A myślisz że za ile magazyn postawisz?

A pieniądze na wznowienie produkcji, życie, remonty?

24x12 murowany pewnie 300tys braknie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
22 godziny temu, Wichura123 napisał:

Sami specjaliści od finansjery ...

Stany Zjednoczone gotowe wesprzeć Polskę w pomocy uchodźcom

Jeśli Polska będzie sobie życzyć dodatkowego wsparcia na cele humanitarne, podejdziemy do tego bardzo poważnie — oświadczył w piątek rzecznik Pentagonu John Kirby. Odpowiedział w ten sposób na list kongresmenów, którzy domagają się m.in. postawienia w Polsce szpitali polowych dla ukraińskich żołnierzy i uchodźców.

Dla Ukraińca .

500 + 300 + , i renty dla ludzi , szpitale za darmo ,OC na samochody , szkoły dla dzieci inne rzeczy dużo wymieniać . Skarp Państwa przekroczony czterokrotnie .

Inflacja na 30 % jest .

To się przekonasz na jesieni jaki będzie pierdolnięcie w gospodarce Polski .

Ceny wystrzelą same siebie w kosmos .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Jak gospodarka pierdolnie to tak będzie saletra po 2 tyś wszystko możliwe .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam jeden magazyn 6mx 18mx2m i będzie pełny pszenicy. Na zimę pasuje schować kilka sprzętów z elektroniką więc garaże też potrzebne. Nie jest tak łatwo jak Ci się wydaje, co roku dochodzi kilka ha więc pomyśl że za coś trzeba kupić tą ziemię ( nie wszystko ale część). Jest w zamyśle budowa hali ale muszę minimum rok poczekać bo nie wyrobię finansowo a ja nie z tych co nie sypią i nie pryskają  i plonów też po 10 ton z ha nie mam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    436

co roku dochodzi kilka hektarow, hmmm ciekawe stwierdzenie, to gdzie Ty mieszkasz że możesz dobrać co roku trochę ziemi, bo u nas w opolskim to od kilku dobrych lat nie idzie nic wziąć. chyba że Ty z takich co podbijają stawki dzierżaw albo wykupują na chamca wszystko co się da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624
12 godzin temu, jan88 napisał:

widzisz ja też przecholowałem w zeszłym roku ale uparłem się ze nie sprzedam za 900 zł bo tyle mi dawali w czerwcu i mam tą pszenicę do dziś 

Pszenicę , czy otręby z niej 😁😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziutek92    43
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Jak gospodarka pierdolnie to tak będzie saletra po 2 tyś wszystko możliwe .

 

Jak gospodarka …. To i my wszyscy ….

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
3 godziny temu, gustaww napisał:

U mnie doszło kilka ha w tym roku i będę miał problem przetrzymać samą pszenicę no ale pewnie usypie 2,5m w górę i jakoś wejdzie. Ciąglę myślę gdzie zmieścić 40 ton rzepaku i 20 jęczmienia. Ogarniam jakieś stare budynki z niepewnymi dachami ale to jest duże ryzyko. Na przyszły rok albo silosy albo jakiś magazyn za xxx.xxx kasy.

Do ilu procent wilgotności przechowujesz rzepak tak aby nic jemu się nie stało i jak długo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
2 godziny temu, galan99 napisał:

Stany Zjednoczone gotowe wesprzeć Polskę w pomocy uchodźcom

Jeśli Polska będzie sobie życzyć dodatkowego wsparcia na cele humanitarne, podejdziemy do tego bardzo poważnie — oświadczył w piątek rzecznik Pentagonu John Kirby. Odpowiedział w ten sposób na list kongresmenów, którzy domagają się m.in. postawienia w Polsce szpitali polowych dla ukraińskich żołnierzy i uchodźców.

Dla Ukraińca .

500 + 300 + , i renty dla ludzi , szpitale za darmo ,OC na samochody , szkoły dla dzieci inne rzeczy dużo wymieniać . Skarp Państwa przekroczony czterokrotnie .

Inflacja na 30 % jest .

To się przekonasz na jesieni jaki będzie pierdolnięcie w gospodarce Polski .

Ceny wystrzelą same siebie w kosmos .

Nie wolno nic mówić na Ukraińców po połowa z tego forum pewnie za nimi 🕵️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Tak dokładnie my wszyscy .

Gimbusy gówno wiedzą co było za Balcerka rozkwit gospodarki a teraz dobry kierunek jest by było to samo .

Inflacja , stopy % zrobią rozpierduchę .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

po ile macie kontrakty na zniwach?

czy nikt i tutaj nawet nie bierze tego pod uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Magikk    12

Ciotka pojechała do pracy do Niemiec i mówi, że brak oleju i mąki, ciężko jest to kupić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj