Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

Ruskie tak obiecują jak niemcy i wiadomo jak się to skończy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tom134    0

Młyn w Małopolsce 1450 pszenica zakontraktowali z Ukrainy i nie ma kto kupić 🙁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2139

jak młyn kupuje tańsza pszenicę ze wschodu to źle ale jak rolnicy kupowali tańszy nawóz że wschodu zamiast droższego krajowego to było dobrze?

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

I mają rację. ile się można o towar prosić. 

znajomy drobiarz też zamówił to dostawcy oczka przetarli ze zdziwieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7697

Na ile tej pszenicy  wystarczy że tak oczka przetarli na chwilę i będą prosić po dalej bo tej pszenicy nie ma za dużo na świecie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toorano    184

ukraińskie ŚOR są niedobre, ale pryskane nimi zboża i rzepak już są OK !

  • Like 4
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1858
1 godzinę temu, marks50 napisał:

Każdy się martwi o rolnika co zrobi z tegorocznym zbożem , gdzie zmagazynuje ale nikt nie martwi się co zrobią handlarze z tym zbożem :) . Nawet spekulanci ciągle grający na spadki mówią otwarcie że będzie tylko drożej a na tym forum martwią się o rolników co zrobią ze zbożem ,jak sprzedadzą drożej to będą się martwić co rolnicy będą robiąc z tymi pieniędzmi :) , nie mają swojego życia , nie mają pieniędzy , nie maja zboża to chociaż podniecają się że inni maja głowę na karku . Dziś wpadła mi informacja że ruskie "obiecują " wyeksportować 50 mln ton zbóż . Prawda to azaliż ?

Standardowa  rosyjska ilość zboża przeznaczonego na eksport ok 45 mln t, tylko nigdy nie udało się sprzedać całości, zawsze 4-5mln t zostawało z braku chętnych, jeden podpis[Putina, lub jego następcy] o zaniechaniu działań wojennych i wracamy do ceny 1200 zł netto, sami Rosjanie mogą mieć jeszcze więcej bo mln t wywieźli z Ukrainy, drugi wariant to ceny idą pow 2tys t i poszczególne kraje zamykają swój eksport i są praktycznie ceny urzędowe na zboże[coś na kształt rynku obecnie w Rosji]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
3 godziny temu, Marekk91 napisał:

Też mam 1 samochód pszenicy, może trochę więcej, chyba będzie gazowanie i niech dalej leży. Przeżywacie tam te ceny, a ja dzisiaj miałem kolejny telefon od handlarza z mazowieckiego, firma na 'J' rozreklamowana na igrit, to wiedział już jakie ceny będą na żniwa, i uwaga, w NASTĘPNYM roku 😂

Jarecki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek2201    51

w czwartek sprzedałem ostatnie 25t po 1700 netto młyn Koszęcin. narazie obawiam się że takiej ceny długo nie będzie a musiałem na żniwa opróżnić magazyn

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2042

🤣 widzę panika się zaczyna robić. Ciekawie będzie w żniwa i po . 

Choć w żniwa i do października może być cena względna żeby zachęcić do zakupu nawozów a później zjazd w dół. Trzeba się zastanowić czy nie sprzedać trochę wrzesień -październik żeby zminimalizować ryzyko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielursus3p    5231
1 godzinę temu, Marekk91 napisał:

Dokładnie

Ze wschodu polski targaja mocno zboże. Często widuje po 4 scanie jadą od Lublina w kierunku stolicy. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3992
3 godziny temu, toorano napisał:

ukraińskie ŚOR są niedobre, ale pryskane nimi zboża i rzepak już są OK !

Standart obowiązujący w  Eurokołchozie. Pasza podawana kurczakom w Brazylii też jest bee ale mięso jak najbardziej ok. Podobnie soja czy inne rośliny pryskane ch... wie czym. Podstawowym warunkiem musi być tylko to, że importerem musi być jakaś zachodnioeuropejska firma - francuska, duńska, holenderska a najlepiej jak jest niemiecka. Najgorsze że w Polsce są jeszcze idioci co wierzą, że każde państwo członkowskie w eurokołchozie ma równe prawa.

  • Like 6
  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Mircze cena pszenicy od 1550 do 1680 zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    890
35 minut temu, Krzysztof81 napisał:

Standart obowiązujący w  Eurokołchozie. Pasza podawana kurczakom w Brazylii też jest bee ale mięso jak najbardziej ok. Podobnie soja czy inne rośliny pryskane ch... wie czym. Podstawowym warunkiem musi być tylko to, że importerem musi być jakaś zachodnioeuropejska firma - francuska, duńska, holenderska a najlepiej jak jest niemiecka. Najgorsze że w Polsce są jeszcze idioci co wierzą, że każde państwo członkowskie w eurokołchozie ma równe prawa.

 

Ja uważam że w końcu skończy się tak jak Pan hektar tu opowiada

https://youtu.be/53Mh4kqzHM8

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    33

Pszenica UA jest chroniona sor które na terenie UE sa wycofane z użytku.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
danielursus3p napisał:

3 godziny temu, Marekk91 napisał:

Też mam 1 samochód pszenicy, może trochę więcej, chyba będzie gazowanie i niech dalej leży. Przeżywacie tam te ceny, a ja dzisiaj miałem kolejny telefon od handlarza z mazowieckiego, firma na 'J' rozreklamowana na igrit, to wiedział już jakie ceny będą na żniwa, i uwaga, w NASTĘPNYM roku 😂

Jarecki? 

To zdradź co ów Jarecki że szklanej kuli wywróżył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marekk91    3

A więc uwaga uwaga, w żniwa cena od 1000 do 1200 zł max, a kolejny rok cena NA PEWNO nie będzie większa niż w tym roku i jest to pewne 😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118

To po co kupuje, na jego miejscu bym poczekał do żniw, przecież taniej będzie 😂

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    989
1 godzinę temu, mano napisał:

Mircze cena pszenicy od 1550 do 1680 zł brutto

  Biny ma  zapchane to  zaczyna grymasić   wcześniej brał co szło i aż takiej rozbieżności cenowej nie było  , a teraz szuka w d*pie raków , ale kto bogatemu zabroni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mano    258

Kolego, może masz rację, nie wiem, ale ja nazwiskami nie operowałem tylko od trzech skupów podałem minimalną i maksymalną cenę.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1384

a jak sie mają kontrakty na żniwa do jego urojeń o tysiącu, bajkopisarzy ci dostatek

  • Like 1

>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Szary12
      Witam mam problem z pszenicą.
      2 Marca dostała 1 Dawke RSM 32% ok 150l ze względu na mocno rozkrzewioną, ale teraz placami robi sie blada według mnie przez ciepłe dni a nocami dochodzi do 2,3 stopni ktoś też ma taki problem ? 
       
    • Przez 3kusy3
      Witam proszę o kilka podpowiedzi zdjęcia poniżej. Co jej brak liczę na jakieś propozycje czym ja wspomóc?Dodam że żadnych oprysków jeszcze niestosowalem po tym ochlodzeniu bedziepryskana na chwasty puma to dobra decyzja? 


    • Przez Krystian12351
      witam mam pytanie odnośnie łączenia zabiegów w zbożach ozimych a mianowicie czy można połączyć t1,skracanie i nawożenie mikroelementami?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj