misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

90210grzesiu    167

Te same świnie sprzedawałem z pełnych paśników jednego dnia do dwóch zakładów po 160 sztuk, to w jednym miały 79 wybicia, a w drugim gdzie była cena 20 gr większa miały 76. Cena czyni cuda...

  • Like 1
  • Thanks 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

To ile na żywą ? 

Mam jeszcze pytanie czy np dziś mogę zgłosić że urodziły się prosiaki 6 października a oznakowane dziś ? Czy będzie jakas nieterminowość ? 

Bo jak pamiętam można rejestrować 30dni wstecz ? Znajomy mi namotal w głowie i sam zgłupiałem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1295
konteno napisał:

https://czluchow.naszemiasto.pl/juz-nie-poldanor-i-prime-food-a-goodvalley-procz-zmiany/ar/c8-4613153

trochę mało ha względem innych lokalizacji a i większość dzierżaw z kowr na coraz mniej sprzyjających warunkach i coraz wyższych kosztach pracy i przetwórstwa to nie ma co sie dziwić

Teraz te dzierżawy z kowr to nie te zasady co 30lat temu, spółki brały ziemię za psi grosz a teraz rolnicy chcąc tą ziemię obrabiać to za darmo muszą robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

Będzie zmiana stawek za świadectwo, 42 zł za pierwszy kwadrans + 14 zł za każdy następny kwadrans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

to będzie jak z paliwem -jak by zdrożało z 5 na 6 zł to by było psioczenie,ale jak zdrożało na 8  to był taki szok że wszyscy czekają żeby chociaż do 7 spadło

tak się właśnie manipuluje ludżmi,zapłacą więcej i jeszcze są zadowoleni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
1 godzinę temu, adamn999 napisał:

Będzie zmiana stawek za świadectwo, 42 zł za pierwszy kwadrans + 14 zł za każdy następny kwadrans

Od kiedy ta zmiana i czy dla wszystkich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

na razie jest projekt rozporządzenia pewnie coś koło stycznia lutego wejdzie w życie


nie ma limitu sztuk pewnie będzie zależeć indywidualnie od weterynarza na ile czasu szacuje wystawianie takiego świadectwa


przynajmniej za jedną maciorę nie będziemy płacić 120 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2430

Nosz kuźwa jak teraz mają to odkręcić to potrzeba parę miesięcy a wtedy wprowadzili to po kryjomu w parę dni, że nawet lekarze weterynarii nie wiedzieli? 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

niedawno słyszałem ostrzezenie przed spizywaniem miesa wieprzowego od świń ,, czyszczonych ''  farmakologicznie szczególnie chodzilo o młodocianych , co stosujecie w swoich gospodarstwach którą metode  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827

@damianos95to raczej temat na Nowy Rok, pewne tylko jest że do 31.03.2023 muszą wypłacić ,inaczej kasa przepadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Też właśnie czytałem że do końca marca muszą kasę rozdać ale była też data że do końca listopada muszą coś zrobić ale nie pamiętam co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no oni dokładnie tak samo mówią ,muszą cos zrobić tylko jak zwykle nie wiedzą co

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cobra    17
7 godzin temu, Mateuszmq napisał:

Wczoraj załadowane auto, cena 9.0 za E średnia waga 128kg.

 

2 minuty temu, cobra napisał:

 

Dzis sprzedane 38 szt pow. Pkr po 8.9 swiadectwo 112 zl jak ma sie swin w gosp do 50 szt to wujek placil cos kolo 40 zl za swiadectwo

Edytowano przez cobra
Pomylka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bandzior11    44

Przegłosowali teraz senat i może ruszy do przodu. Pewnie będzie w grudniu składanie wniosków chyba że dopiero w styczniu cena żywa 6.7-6.8 + VAT 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj