misio3p

Ceny trzody chlewnej 2022

Polecane posty

Y635    37

do mnie jutro albo w środę ma przyjechać po kabany cena 6,2+vat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pronto1984    46

Ziemniaki w kaliszu po 20 zl worek mlodych 15 kilo czyli 1.30 kg za tydzien pew ie 50 groszy .Swinie i ziem iaki to jeden wozek biedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRIPOL    44
14 godzin temu, krilan06 napisał:

Młode ziemniaki w sklepie 4,70; żywiec 6,00; o co biega?

żywiec też w sklepie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Mają być dalsze dopłaty do loch, mniejsza ilość do 150 loch i 700 zł takie info przyniósł kolego po spotkaniu z panującym.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
Napisano (edytowany)
25 minut temu, MARAKAM napisał:

Mają być dalsze dopłaty do loch, mniejsza ilość do 150 loch i 700 zł takie info przyniósł kolego po spotkaniu z panującym.

 

No a wiadomo coś więcej czy znowu do urodzeń czy na jakiej zasadzie.? 

Bo ostatnio słyszałem w tv że oni nie wiedzą ile loch jest w Polsce 

Edytowano przez damianos95

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
38 minut temu, MARAKAM napisał:

Mają być dalsze dopłaty do loch, mniejsza ilość do 150 loch i 700 zł takie info przyniósł kolego po spotkaniu z panującym.

 

700 zł do jednego prosiaka? 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MARAKAM    64

Widać humor dopisuje. Nic więcej o terminach nie wiadomo kiedyś to ogłoszą. Przecież z rejestrów ARiMR nie wynika liczba loch tylko liczba zwierząt, ale na podstawie urodzeń można by było wyliczyć mniej więcej liczbę loch w danym gospodarstwie i wszystko by było wiadomo. Ale przecież tam sami fachowcy ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
Napisano (edytowany)

Co z tego że wprowadzają dopłaty jak niedługo prosiaków  nie będzie miał kto kupować. Kolega ma 50 macior i się zastanawia kto to kupi (w sensie prosięta)

Edytowano przez krilan06

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

Sprzedawcy warchlaków twierdzili, że cena wzrośnie i ruch na warchlaka zrobi się w połowie maja, bo tuczarze mają mało zboża i chcą załapać z tuczem żniw. 

Natomiast tuczarze bez zobowiązań sprzedali zboże po 1400 zł i podłożyli se ręce pod d...ę. I jak w żniwa będzie cena wysoka, to też sprzedadzą, a ręce wyciągną na chwilę, żeby kasę przeliczyć. I ja popieram takich tuczarzy i sam chcialbym należeć do Bractwa Wolnotuczarzy, ale mi się zachciało UNII i muszę się jeszcze kopać z koniem...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109
Dnia 31.05.2022 o 16:52, Peron napisał:

Sprzedawcy warchlaków twierdzili, że cena wzrośnie i ruch na warchlaka zrobi się w połowie maja, bo tuczarze mają mało zboża i chcą załapać z tuczem żniw. 

Natomiast tuczarze bez zobowiązań sprzedali zboże po 1400 zł i podłożyli se ręce pod d...ę. I jak w żniwa będzie cena wysoka, to też sprzedadzą, a ręce wyciągną na chwilę, żeby kasę przeliczyć. I ja popieram takich tuczarzy i sam chcialbym należeć do Bractwa Wolnotuczarzy, ale mi się zachciało UNII i muszę się jeszcze kopać z koniem...

Jak pszenica w żniwa będzie się kręcić gdzieś 1400-1500 to wątpię żeby ktoś chciał kupić prosięta. U nas już jeden zakład robi umowy na tuczniki (koszty wyprodukowania tucznika plus 70 złotych ) taki niby nakładczy ale ogarniasz sobie wszystko sam nie interesuje ich od kogo prosiaki czy pasza. Pokazujesz im kwity jakie koszta i dostajesz plus 70 złotych . Kolega jeden rzut tak sprzedał i będzie dalej wstawiał jest zadowolony. Tylko dzisiaj za te 70 złotych co kupisz ??? Niby nic no ale zawsze coś .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Przy 1tysiaku sztuk to dalej bardzo fajne pieniądze w takim układzie. 

Rano sąsiad sprzedawał 3 sztuki do handlarza z powiatu chojnickiego, 6. 25 netto. Średnia waga 155 kg. Przerośnięte na maxa, ale miesiąc czekali na odbiór bo handlarz nie miał po co na nasz rewir przyjeżdżać. Tylko oni to hobbyści, ojciec z synem na etacie. Po co im te świnie to nie mam pojęcia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Navara1988    109
1 godzinę temu, Mateuszmq napisał:

@Navara1988 który zakład tak robi? Animex 8,5 za E aktualnie. Zaczynają dzwonić o tucznika... Tylko jakoś ceną nikt nie chce się wyrwać

Lokalny zakład biją 300-400 szt tygodniowo . Umowy podpisują tylko z rolnikami co mają najbliżej do nich. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koordynator    41

U mnie dalej 7,8 za E. A że muszę zluzować kojec i na razie tylko 10szt to wyjścia nie ma. Reszta niech czeka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamn999    271

ubiegły czwartek 8,3 ale na wybiciu i klasach chyba rżną na maksa, nie wiem co się porobiło w maju miałem dwie partie po około 35 sztuk pierwsza z początku maja poszła po 8 zł za E i na żywo wyszło 6.27 a ubiegły tydzień poszły po 8,3 a na żywo wyszło 6,29, jednym słowem świnie te same a mięsność i wybicie o 2% w dół🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7584

dziś powiadali że gotowe pół tusze sprowadzają po 8,50 zł .

Chiny stają się samo wystarczalne .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj