Polecane posty

mysza103    2464

Ktoś wyżej pisał że rsm 28+s 3060 chyba , a 32 - 3400 , więc prawdę mówiąc jedna obniżka i mamy to .

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9008
1 godzinę temu, jan88 napisał:

ciekawe tylko co dalej nas czeka czy te pomoce dla zakładów jeszcze obniża cenę nawozów ?

Martwił bym się bardziej gdyby obniżyły się ceny zbóż 🤔

Rsm 26 Adept 3600zł 🤦‍♂️

Edytowano przez GRZES1545

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralf3635    72

Saletra zaksan 3850 zl/t, zamówiona , ostatnie auto,  mnie juz nie dotyczy czy w górę czy w dół,  cały azot juz mam,płakał nie będę w jedną czy druga stronę,  rok temu 1600 bylo drogo.....cenny mogą iść w kazda stronę,  tak że zbożem jak i z nawozami 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464

@karola134No i proszę , jest pierwszy co wstawił cenę azotu z dwójką z przodu . W żniwa, bądz zaraz po żniwach  Agrolok mi proponował rsm 26 po 3100 - odmówiłem , potem trochę żałowałem , ale teraz widzę że wróciliśmy do stanu pierwotnego , a nawet lekko na plus

Edytowano przez mysza103
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    839

Pierd olenie o szopenie "mnie to nie dotyczy" jak poleci na 2k to będzie ciche zgrzytanie zębami, jak wróci na 5 to bedzie docinanie na forum. 

Ja mam wcześniej kupione po3k, ciut brak, ale uważam, że będzie taniej, zwłaszcza późniejszą wiosną.. chybaze nuklearek jakiś mały między czasie  nawet to już nie wiem 

 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
37 minut temu, suffeks napisał:

ceny gazu spadły poniżej 0

https://www.cnn.com/2022/10/26/energy/europe-natural-gas-prices-plunge/index.html

wiosną saletra będzie poniżej 2k

Takie spadki niestety nie dotyczą zwykłych zjadaczy chleba jak my , bo fajnie by było że zajezdżasz na stację paliw , a tu buch - cena poniżej zera . Swoją drogą gaz dzisiaj trochę do góry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7612

Unia podejmie decyzje dla wszystkich , jaka będzie cena na gaz i nawozy , ceny sztywne gazu i tak samo nawozu , nie zabraknie .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZELKOW    1296

ceny zbóż nie spadną, bo jeśli nawet by chcieli dopłacać do gazu żebyśmy brali, a gazu nie będzie to siłą rzeczy będzie drogi i to lada moment niech tylko zima uderzy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Palmusny    76
10 godzin temu, mysza103 napisał:

Nieprawda , jakieś parę zł by się dzisiaj czy miesiąc temu , lub dwa miesiące temu się znalazło , ale kupować nawóz po 5 tys , to cały czas pisałem że już lepiej kupić dopiero na bieżąco , bo niektórzy tutaj uwierzyli że nawozy będą po 7 - 9 tys , a na horyzoncie już był import , i w kraju ceny mocznika były po 4,5- 5 tys , więc to już dawało nadzieje że będzie tanieć , ewentualnie posieje się mocznik zdecydowanie tańszy niż krajowe azoty.

Teraz są obniżki , ale ja póki co się jeszcze na to nie rzucam, bo dla mnie nadal cena jest nie akceptowalna . Jak będzie 3 tys i poniżej to wówczas tak . Może to dlatego że jak do tej pory nigdy drożej za azot nie płaciłem jak 1100 zł , 

Jeszcze tylko dopiszę tyle , że z twojego postu wynika że jak by nie ta jałmużna , to gospodarkę musisz zwijać ?

nie poprostu nalozylo sie mase inwestycji w tym roku a z racji ze nie chcialem kredytow brac to troche $ uciekło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7612
16 minut temu, ZELKOW napisał:

ceny zbóż nie spadną, bo jeśli nawet by chcieli dopłacać do gazu żebyśmy brali, a gazu nie będzie to siłą rzeczy będzie drogi i to lada moment niech tylko zima uderzy

Gazu nie braknie i nie zabraknie tylko , Unia ustali cenę sztywną dla wszystkich członków , żeby i gaz miał skoczyć na x to i tak dopłaca i cena będzie sztywna . Tak samo nawozy .

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3056

wczoraj wradio ekspert mowil o tym spadku cen gazu do zera- ale twierdzil ze gaz dal klienta nie stanieje ale za to podrozeje minimalnie . przemysl energochlonny staje, uslugi padaja, 

ledwo to lat temu byla prawie  taka sama sytuacja- nawozy podrozaly dwukrotnie, potem cena runela ,police zbankrutowaly i powstala grupa azoty- tylko temu ze owczesny wazny minister byl z tarnowa.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2464
49 minut temu, galan99 napisał:

Gazu nie braknie i nie zabraknie tylko , Unia ustali cenę sztywną dla wszystkich członków , żeby i gaz miał skoczyć na x to i tak dopłaca i cena będzie sztywna . Tak samo nawozy .

Zależy też na jakim poziomie tą cenę sztywną ustalą ? Bo jak na wysokim poziomie że np. nie może być drożej niż np. 170-200 euro , no to to nie wiele nam daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288
35 minut temu, Palmusny napisał:

Pany gdzie sprawdzić decyzje wojwody o suszowym i ? 

aplikacje. gov. pl     susza 2022

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

pojawił się węgiel od samorządów po 2000  cena na wolnym rynku  spadła o połowe

pojawiła się zapowiedz stałej  ceny za nawóz , co tydzień kilka stówek taniej

  będzie tak z ziarnem  ?????????????????  pewnie tak tylko czy spadnie o połowe czy kilka stówek w tydzień

40 minut temu, Palmusny napisał:

Pany gdzie sprawdzić decyzje wojwody o suszowym i ? 

to jakiś nowy samorządowiec ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1886

Te spadki za gaz to były za przepłacone kontrakty. To samo było wcześniej z ropa ktoś kupił na górce i teraz oddał za darmo albo dopłacił żeby się pozbyć towaru. Jak już UE z rządami chcą ceny regulowane wprowadzić to dobrze się nie zapowiada. Wiadomo że widmo recesji zagląda wszystkim w oczy więc będą stałe opodatkowane ceny na socjal i suszowe na które tu większość składa wnioski. Dadzą parę tysi zapomogi a cenę nawozu będą trzymać. To takiego majątku narodowego mam bronić, który mnie kroi za nawozy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
jan88 napisał:

ceny z dziś ampol macro speed 17-32 4363 mocznik bez in. 4263 kizeryt 2143

Mocznik import? Jak tak to skąd?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj