Polecane posty

Strongman    3241

Bedzie tak mówią przepowiednie,czy susza czy te nawozy to nie wiem, ma być głód.

I co najciekawsze wszyscy niby tyle namłócili ale mi się wydaje ze niema zboża w tym roku.To wszystko to bajka poza pszenicą.

Edytowano przez Strongman
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4170
5 minut temu, Strongman napisał:

Bedzie tak mówią przepowiednie,czy susza czy te nawozy to nie wiem, ma być głód.

I co najciekawsze wszyscy niby tyle namłócili ale mi się wydaje ze niema zboża w tym roku.

A jak ma być, susza, gro nie dało nawozu nic, albo prawie nic, bo to było widać jak było zielone jeszcze, a chwalić to się można w necie.  A na drugi rok, to dopiero będą cyrki.

11 minut temu, jan88 napisał:

ciekawe do jakiej ceny dojdzie saletra 5 tyś jest chyba pewne ale co dalej ?

Za 4 większość nie kupi, tak kieszenie wydrenują przez zimę, chyba że zboże mocno podrożeje, a dalej to może drożeć ile chce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3241

Słomy co niemiara w tym roku ale ziarna brak,szczerze powiem ze przewalam te pole ale aż się nie chce jak ludzie sieją propagandę ze tyle namłócili ale plon taki słaby pszenżyta już z 20 lat takiego nie było słabego ,byli rozmaite susze i sypało a w tym roku bida najprawdziwsza.

Ale za to qq za***iście rojenie bo wczoraj miałem wyjazd i 40km od chałupy sam szczypior. Wiadomo łatwy hajs ale niektórzy mają od ci orta gówna w tamtych stronach i tez niema kolosalnych różnic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

jakie 4 jak od jutra taniej jak 4400 nie będzie , to co zerowa sprzedaż nawozów będzie teraz ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2107
7 godzin temu, yacenty napisał:

no i bardzo dobrze mi brakuje troszkę npk bo nie miałem kasy jak trzeba było kupować a jak kasę miałem to towar niedostępny

@yacenty chyba jako jeden z niewielu potrafisz się na tym forum przyznać że mogłeś kasy nie mieć. Tu wiekoszsc na 2 lata do przodu ma nakupione same byznesmeny.

Szacunek za prawdomówność. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Jednak obecna sytuacja z wykupywaniem nawozów po obsurdalnych cenach pokazuje, że rolnikom kasy akurat nie brakuje...wręcz chyba mają jej za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
przemek28_28 napisał:

7 godzin temu, yacenty napisał:

no i bardzo dobrze mi brakuje troszkę npk bo nie miałem kasy jak trzeba było kupować a jak kasę miałem to towar niedostępny

@yacenty chyba jako jeden z niewielu potrafisz się na tym forum przyznać że mogłeś kasy nie mieć. Tu wiekoszsc na 2 lata do przodu ma nakupione same byznesmeny.

Szacunek za prawdomówność. 

za dużo ludzi mnie zna bezpośrednio żeby pisać bzdury. choć są i tacy którzy lepiej wiedzą co mam i co robię niż ja sam i plota na mój temat takie historie ze rzygać się chce chwilami ale już przywykłem do tego. npk jest na 2023, n jest na 2023 i 24. pola zwapnowane przedwczoraj, więc kolejne wapnowanie w 2025 roku. jeszcze tylko muszę kizeryt kupić z 5 ton i będzie spokój.


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Kupiłem fosforan to z Kazachstanu opakowanie 900 kg :P , dziwnie tam na wschodzie pakują :D. Co do głodu to czy ja wiem, u nas też każdy krzyczy że dużo sypało, sam nie powiem bo tyle co w tym roku to jeszcze nie nakosiłem ale co przyniesie rok następny nie wiadomo ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208

Jakiś czas temu oglądałem filmik o rzekomych "teoriach spiskowych" które mówiły ze ma być głód i wielki kryzys gospodarczy... 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555

1 godzinę temu, Dastan napisał:

Jednak obecna sytuacja z wykupywaniem nawozów po obsurdalnych cenach pokazuje, że rolnikom kasy akurat nie brakuje...wręcz chyba mają jej za dużo.

absurdalne dopiero nadchodzą wiec Ci co kupują to właśnie robią wszystko by trochę zaoszczędzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    559

Lhr saletrzak od 3700-4100 zł brutto rsm 28 3900-4000zł brutto obdzwonione wszystkie składy cena na teraz i co tu robić kupować czy nie, nie na każdym składzie nawóz jest dostępny, dodam ze 40 % azotu mam i bym dokupił teraz kolejne 40% ?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3053

jaki glod ??? 

swin mniej niz za gomulki- miliony ton zboza chlebowego typu zyta a nawet pszenzyta zostanie. 

nie ma gazu i wegla-kurniki w zimie stana, albo ogranicza wstawienia-gdzie pojdzie pszenica i kukurydza ??

jesli ktos liczy na oplacalna cene zboz to niech sieje nawozy-ja sadze ze nie ma szans na zwrot kosztow..

byc moze blisko portow na polnocy cena bedzie dobra, dalej koszty transportu zjedza cene..

9 godzin temu, Desperado napisał:

No i potem mieści się na taczki u ciebie.

gdyby ktos nie wiedzial to kolejne wcielenie seana- ciagla zmiana kont swiadczy o problemach psychicznych. 

9 godzin temu, krilan06 napisał:

Takich tzn jakich?

ktos podaje 10 ton suchej kukurydzy- u nas na II-III klasie w ostatnich latach mokrej tyle nie da sie zebrac-brak opadow,albo raczej nie wtedy kiedy trzeba i ile trzeba.

8 ton pszenicy na piasku IV klasy to norma na af.............

9 godzin temu, yacenty napisał:

bez nawozu ile zdejmiesz? 3-4ton pszenicy?

na piasku tyle to i z nawozeniem i ochrona trudno bez pisania bajek uzyskac..

12 lat suchy , wody we wisle tyle ze na piechote przejdzie,lokalne rzeczki wysychaja,wody w studni jeden krag, jesli pada to ulewy ,sniegu brak..upaly po ponad 30 stopni.

wiec jak te 10 ton mozna uzyskac ?? wiecie ile opadow potrzeba na takie plony ??

owies bezluskowy 2 tony z ha

owies zwykly 3 tony. 

zyto 3 tony.

reszta na madach wislanych 4-5 ton, bez II dawki nawozu- na taka susze to nie bylo sensu dawac, za to prysniete dla proby workiem blu-en

z pelna ochrona , 200 kg polifoski, wapno, saletry 32-200 kg, piasek IVb-v ,siarczan magnezu i odzywka dolistnie.

jesli ktos ma obornik to inaczej wyglada ale u nas 30 lat temu zlikwidowali bydlo, 10 lat swinie .

ktos opowiada ze iles tam namlocil -gadam ze znajomym kombajnista to sie smieje.....

 

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oregano    948
9 godzin temu, Desperado napisał:

Za 4 większość nie kupi, tak kieszenie wydrenują przez zimę, chyba że zboże mocno podrożeje, a dalej to może drożeć ile chce.

4 tysiące za saletrę to dużo, ale trzeba patrzeć też na ceny płodów rolnych. Jak pszenica dojdzie do 2000 to i po 5tysięcy za saletrę mogę dać.

Rok temu było podobnie, krzyczeli tutaj, że po 2000 nie dadzą a wozili później po 3-4 tysiące.

1 godzinę temu, Dastan napisał:

Jednak obecna sytuacja z wykupywaniem nawozów po obsurdalnych cenach pokazuje, że rolnikom kasy akurat nie brakuje...wręcz chyba mają jej za dużo.

Nawóz dla rolnika to jak chleb dla wszystkich ludzi - zakup pierwszej potrzeby. Kto nie kupi azotu i nie ma oszczędności to za rok może ziemię wystawiać na sprzedaż.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

2tys za pszenice? Zapomnij, nie ma żadnych przesłanek aby ceny tak mocno wzrosły, chyba że zimą pół świata wymarznie. Zboża nie brakuje, panika z wojną dawno się skonczyła, Ukr zebrała dobre plony tak jak zresztą ogólnie na świecie, a że nawóz drogi to już problem rolników.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    959
21 minut temu, kubamako66 napisał:

Lhr saletrzak od 3700-4100 zł brutto rsm 28 3900-4000zł brutto obdzwonione wszystkie składy cena na teraz i co tu robić kupować czy nie, nie na każdym składzie nawóz jest dostępny, dodam ze 40 % azotu mam i bym dokupił teraz kolejne 40% ?  

Ponad 2-tyg temu za saletrzak płaciłem 3250 to 450 na tonie mam do przodu. Na 2023 rok N+S mam ale PK zero i zastanawiam się nad kupnem po tych cenach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
28 minut temu, oregano napisał:

Nawóz dla rolnika to jak chleb dla wszystkich ludzi - zakup pierwszej potrzeby. Kto nie kupi azotu i nie ma oszczędności to za rok może ziemię wystawiać na sprzedaż.

Nawet jak zakup tego azotu wyjdzie drożej niż ugorowanie? Co to za myślenie, zresztą decyzje za rolników podejmą zakłady azotowe czy sie opłąca produkować czy nie, surowiec jak każdy inny.  Najwyżej pójdziesz pakować paczki do Amazona jak wyjdzie korzystniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2695

Głód w Afryce czy na Bliskim wschodzie nie musi z automatu powodować dużego wzrostu ceny. To że będą głodni wcale nie znaczy że będzie ich stać zapłacić za zboże tyle ile sobie wymarzyli użytkownicy AF

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

do wiosny się pewnie dużo zmieni. 

ceny tak wystrzeliły że z drugiego końca świata opłaca się statek wysłać z cud granulkami. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2272
1 godzinę temu, Dastan napisał:

2tys za pszenice? Zapomnij, nie ma żadnych przesłanek aby ceny tak mocno wzrosły, chyba że zimą pół świata wymarznie. Zboża nie brakuje, panika z wojną dawno się skonczyła, Ukr zebrała dobre plony tak jak zresztą ogólnie na świecie, a że nawóz drogi to już problem rolników.

Może będzie może nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj