Polecane posty

galan99    7594

Chciwość jest zgubna i to bardzo , tylko nie liczą że inflacja cały czas rośnie wszelkie opłaty rosną każdy wiem ile .

Wedle roku 2019 a obecnego , każdy jest biedniejszy . Nie poruszam  roku 2020 bo to Rok Covidowy czas przemian na gorsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    476

Tak czytam i czytam . Ktoś może pamięta te czasy co ta hiperinflacja u nas była ? Ja nie bo za młody . Cena tak pójdą do góry i co potem ? Tak jak kiedyś ze na kartki będzie ? Ja mam tylko tyle z nawozów kupione co npk , wapno i trochę azotu na jesień w rzepaku . Dalej nie wiem , po trochu ile będę mógł to tyle kupię . Narazie i tak nic azotu na wiosnę nie mam a o ceny to nie pytam nawet . 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

To co można było kupić za 100 zł w roku 2019 a teraz obecnym to niech każdy se odpowie ile teraz jest bogatszy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293

zamówiona kreda z kornicy granulowana pod pszenice i rzepak. Postanowione. 0.5 tony polifoski to 4.5 tony kredy. Chociaż ph troche sobie podbuduje. Nie mam ochoty płacić takich pieniedzy za npk.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
4 godziny temu, galan99 napisał:

Gaz i paliwa tanieją i będą tanieć  , tankuję gaz do samochodu , 2,99 zł . Tylko takie pierdolenie w Polsce że gaz drożeje .

 

?????  Gaz tanieje????? Chyba LPG który jest pochodną przy rafinacji ropy naftowej..... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3050
1 godzinę temu, SawekBraczyk napisał:

Tak czytam i czytam . Ktoś może pamięta te czasy co ta hiperinflacja u nas była ? Ja nie bo za młody . Cena tak pójdą do góry i co potem ? Tak jak kiedyś ze na kartki będzie ? Ja mam tylko tyle z nawozów kupione co npk , wapno i trochę azotu na jesień w rzepaku . Dalej nie wiem , po trochu ile będę mógł to tyle kupię . Narazie i tak nic azotu na wiosnę nie mam a o ceny to nie pytam nawet . 

ja dobrze pamietam 0juz dorosly bylem -terapia szokowa-balcerowicz jeszcze zyje.. 

taki skok do zimnej wody bez rozgrzewki. jeden dostanie paralizu,drugi drgawek a ci "tluszciejsi" wyplyna i beda dobrze zyc..

kaczystan to parodia prl-u wiec bedzie podobnie jak wtedy- kazdy bedzie milionerem, ja juz bylem czego wam nie-zycze...

  • Like 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
3 godziny temu, rolnik039 napisał:

Jakie 2 tys złapie każdy magazynuje ta cena podbije może do 1600 max i będzie spadać albo się utrzymywać zapomnij o 2000 za tonę człowieku 

no to sprzedawaj bo po 1630 jest obecnie 

7 godzin temu, Agrest napisał:

 

Ewidentnie grasz na zwyżki od czasu gdy zakupiłeś nawozy🤭

 

Ja gram na zniżki pomimo że mam najdroższe npki po max 2630 i azot po max 2700. 

 

A ja dysponując podobną wiedzą jak zielonypokój twierdzę że to rusko germański sabotaż.

Tera łunia da kolejne 50mln ojro kary dziennie🤣

1500 to blisko 2000???

Weź nie żartuj.  Nadal brakuje 33,33%. 

Zwyżka musiała by pobić dwukrotnie inflację.

Jestem wyjątkowym pesymistą w tej kwestii. 

 

jakie 1500? obecnie u mnie 1630 brutto wiec już bliżej jak dalej do 2000

Edytowano przez jan88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436

Ja z takim pytaniem czy w waszych regionach ziemią drożeje tanieje czy cena stabilna 

Jestem ciekaw jak GUS wylicz cenę ziemi w 2023 bo wiadomo wszystko drożeje inflacja itd a co z ziemią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Dla mnie prawie 5k za nawozy to stanowczo za dużo.nie dam tyle.jak stanieją to pogłowie dam.jak na razie pod korzeń nic.

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3223
6 minut temu, damianos95 napisał:

Ja z takim pytaniem czy w waszych regionach ziemią drożeje tanieje czy cena stabilna 

Jestem ciekaw jak GUS wylicz cenę ziemi w 2023 bo wiadomo wszystko drożeje inflacja itd a co z ziemią 

raczej stabilna,ziemie i las sprzedaje się raz,są oszołomy co chcą niewiadomo ile ale do transakcji nie dochodzi, wiadomo jak na olx można sprzedać i sprzedawać.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2100

U mnie poszło w zniwa 5ha plus 1ha laki za 500 tysiecy. Przez droge mam tam ziemie i u mnie jest 5-6 klasa, kuku na kiszonke ma 1.5 metra, wiec tego…..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
2 godziny temu, miwigos napisał:

Na dobrej ziemi kupią napewno bo się wróci

I tu caly problem , dobra ziemia praktycznie  zawsze odda koszty a na slabych to loteria pogodowa. Koszę trochę po okolicy a u nas od 3 do 6 klasy to niektorym dziwię się ze mieszają tą ziemię i to dzierzawy 15km dojazdu....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2100

Mam sąsiada co ma 20 lat dzierzawe na 6 klasie, mloci tam max 3 tony zyta, od 20 lat wozi obornik 15 km w jedna stronę ciagnik 160km i 2x autosan 4.5 twierdzi ze nie płaci nic bo to od wuja ale mowię chłopie koszty transportu tego obornika przewyższają zysk- a on na to- słomę ma z tego do krów i kiedyś tą ziemie doprawi🤣🤣🤣🤣🤣

No nic- pozostaje życzyć mu wytrwałości

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianos95    436
21 minut temu, Strongman napisał:

raczej stabilna,ziemie i las sprzedaje się raz,są oszołomy co chcą niewiadomo ile ale do transakcji nie dochodzi, wiadomo jak na olx można sprzedać i sprzedawać.

Też jestem tego zdania że sprzedaje się raz nie chodzi mi o oszołomów co chcą 90-100tys za 5 klasę a raczej tak normalnie co się dzieje z cena ziemi 

Najszybciej zdecydują się na sprzedaż ci co dostali w spadku i nie wiedzą co z tym zrobić wtedy zazwyczaj obie strony są zadowolone 

1 minutę temu, przemek28_28 napisał:

Mam sąsiada co ma 20 lat dzierzawe na 6 klasie, mloci tam max 3 tony zyta, od 20 lat wozi obornik 15 km w jedna stronę ciagnik 160km i 2x autosan 4.5 twierdzi ze nie płaci nic bo to od wuja ale mowię chłopie koszty transportu tego obornika przewyższają zysk- a on na to- słomę ma z tego do krów i kiedyś tą ziemie doprawi🤣🤣🤣🤣🤣

No nic- pozostaje życzyć mu wytrwałości

To zależy u nas jeden gospodarz wziol działkę 5klasa śmiali się że właściciel dał bo już mało co tam zbierał i tak było on po 3 latach obornik nawozy wapno wywozil 6ton zboża co było rewelacja bo właściciel z 2ha kosił zbiornik z czubem bizona zo56

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2100
9 minut temu, damianos95 napisał:

 

To zależy u nas jeden gospodarz wziol działkę 5klasa śmiali się że właściciel dał bo już mało co tam zbierał i tak było on po 3 latach obornik nawozy wapno wywozil 6ton zboża co było rewelacja bo właściciel z 2ha kosił zbiornik z czubem bizona zo56

No….. masz racje….

Ale on ma to 20 lat a nie 3….

czytaj ze zrozumiem to nie jest trudne. A w bajki po 6 ton z 5 klasy nie wierze, No chyba że pada co 10-14 dni po 20 litrow…..

mam 5 klasę i wiem co się dzieje po 3-4 tygodniach bez deszczu przy temperaturze 20-25 stopni a w temp 35 w tydzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594
2 godziny temu, youn81 napisał:

?????  Gaz tanieje????? Chyba LPG który jest pochodną przy rafinacji ropy naftowej..... 

Przecie to ten sam gaz co w butli gazowej normalny gaz i tanieje .

Taki przelicznik jak pszenica była po 850 zł a NPK - Poli 6 w cenie 180 zł niech będzie że 200 zł to można było kupić 400 kg i zostało 50 zł .

Obecnie pszenica kosztuje 1600 zł a NPK - poli 6 w cenie 500 zł ile można kupić 300 kg i zostaje 100 zł . 100 kg mniej można kupić a gdzie pozostałe opłaty wiec co jest  biedniej .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek87    345
22 godziny temu, jan88 napisał:

ciekawe do jakiej ceny dojdzie saletra 5 tyś jest chyba pewne ale co dalej ?

Mysle ze problemem moze byc dostępnosc a nie cena , czas pokaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
2 minuty temu, galan99 napisał:

Przecie to ten sam gaz co w butli gazowej normalny gaz i tanieje

Nie to nie ten gaz co w butli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj