Polecane posty

Andpol    953

Ja też ciekaw jestem ile dostane i co w tym dziwnego?  Nawóz kupiony po 1 września ale za niecałe 2 tyś to pewnie

4 minuty temu, marcin19071980 napisał:

Nic nie powiem bo i tak nie mam na to wpływu.Ale ciągle tylko kiedy benda płacić  a jak by wogule dopłat nie było to co wted

grosze ale zawsze coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
2 godziny temu, youn81 napisał:

ostatnio było wprowadzone  od 1 września bo wtedy zaczęły drożeć nawozy, teraz jak w ogóle będą dopłaty  to pewnie będzie od wcześniejszego okresu  albo po 1 Wrzesina nawozy będą jeszcze droższe niż teraz i wtedy  CI co kupują teraz  nie dostaną tych nic nie wartych 500pln do ha   ale za to będą mili nawozy tańsze o 1tys pln na tonie  i wtedy kto bezie frajerem ?

https://www.pb.pl/gaz-drozeje-w-czerwcu-w-europie-najmocniej-od-9-miesiecy-1154717

 

 

 na dziś jest to już 150 za mhw 

 

https://pl.investing.com/commodities/ice-dutch-ttf-gas-c1-futures

Frajerem jest być pewnym ze nawozy nie potanieją, bądź nie podróżeja. Taka sama sytuacja była początkiem roku gdzie były kosmiczne ceny, kto poczekał kupił w marcu RSM po 2500. 

Tylko tyle ze masz na palcu, a czy wygrałeś czy przegrałeś nie wiesz 😉

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
youn81    96
13 minut temu, Tomek90 napisał:

Frajerem jest być pewnym ze nawozy nie potanieją, bądź nie podróżeja. Taka sama sytuacja była początkiem roku gdzie były kosmiczne ceny, kto poczekał kupił w marcu RSM po 2500. 

Tylko tyle ze masz na palcu, a czy wygrałeś czy przegrałeś nie wiesz 😉

każdy musi  sobie kalkulować sam  ,   pamiętaj  ze w marcu były sprzedawane nawozy które były produkowane jeszcze za czasów  bez tej całej ruskiej operacji specjalnej  na Ukrainie i wtedy nikt nie myślał o tym ze rusek będzie całkowicie chciał zakręcić gaz Europie na dzień dzisiejszy sytuacja na rynku gazu wygląda tak ze jego cena stabilizuje sie na bardzo wysokim poziomie  takim jak przełom listopada/grudnia co przełożyło się na cenę nawozów w styczniu, w marcu tez jeszcze nikt nie myślał o zimie   , ja jestem zdania ze jak ktoś ma możliwość to powinien przynajmniej częściowo  zabezpieczyć się w nawozy już w tym momencie 

Edytowano przez youn81
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kristaps    9
30 minut temu, zetorr6441 napisał:

Podlaskie bwm saletra z 3700 na 3240

Polifiska 6 - 4250 

Mocznik 3800

w jakiej firmie takie ceny?

 


,,Unia Europejska jest instrumentem Niemieckiej hegemonii w Europie.'' Margaret Thatcher

Nie pij za kierownicą. Stukniesz kogoś w zderzak i sobie rozlejesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7906
32 minuty temu, zetorr6441 napisał:

Podlaskie bwm saletra z 3700 na 3240

Polifiska 6 - 4250 

Mocznik 3800

Tanio jak barszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
39 minut temu, zetorr6441 napisał:

Podlaskie bwm saletra z 3700 na 3240

Polifiska 6 - 4250 

Mocznik 3800

Gdzie te ceny biorę wagon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kas_nowa    76
50 minut temu, marcin19071980 napisał:

Ku.., czekacie na te dopłaty jak byście na chleb nie mieli.Ludzie godności troche

Niektórzy wydali po 200-300 tyś zł na nawozy, więc nie ma się co dziwić, że czekają na trochę grosza. Nie każdy ma 10 hektarów i kupi dwie tony na cały rok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No ja też sporo wydałem ale do żebrania o dopłaty mi daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
58 minut temu, zbigniewPGR napisał:

Dopłat do nawozu nie będzie bo KPO wstrzymało fundusze unijne za naszą pisowską praworządność.

A jak będą , przeprosisz tutaj publicznie ? i przyznasz że piszesz na forum żeby tylko siać zamęt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
6 minut temu, Kas_nowa napisał:

Nie każdy ma 10 hektarów i kupi dwie tony na cały rok. 

No, no bez takich,ja kupuję 7 ton na rok😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4138
2 godziny temu, miwigos napisał:

Jak bym nie miał siać nawozów azotowych , to po co siać, chyba że żyto zasiać i nic więcej nie robić 2-3 tony w pierwszym roku by były

I więcej już w tym roku nie będzie na znacznej powierzchni pól suto zasianych drogimi nawozami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie jestem za Pisem  ani za inną partią ale skoro blokują kasiorkę to moim zdaniem zablokować przewóz towarów z UA  lub utrudniać na potęgę. Zgłodnieją to wypłacą, jak saletra spadnie do 3 tyś to sprzedaż ruszy pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1381
31 minut temu, marcin19071980 napisał:

No ja też sporo wydałem ale do żebrania o dopłaty mi daleko.

I co, wniosku o te żebry nie złożyłeś? Skoro tak Cię boli jak ktoś pyta o swoje pieniądze? Dobrze że jest to forum, bo gdzie by się niektórzy mogli ponapinać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
22 godziny temu, zbigniewPGR napisał:

Gdzie te pieniądze i kiedy będą za ten nawóz. Czy ja wiecznie mam wszystkich sponsorować. Sprzedałem zboże, pieniądze 60 dni. Dopłaty 2021 dostałem w czerwcu za 2022. Teraz 7% na lokacie to bym z odsetek mógł żyć i nie grzebać się w piachu i kurzu.

7 procent to nawet na inflację ci nie starczy a co dopiero żeby z tego żyć 😂😂😂

Zamówione auto pulanu po 3200


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1827
1 godzinę temu, zbigniewPGR napisał:

Dopłat do nawozu nie będzie bo KPO wstrzymało fundusze unijne za naszą pisowską praworządność.

Info od pracowników agencji ,wnioski leżą i nabierają wartości, na chwilę obecną nie ma jeszcze systemu informatycznego do  obsługi  tych wniosków, jeszcze takie małe sprostowanie,srodki na dopłaty miały pochodzić z krajowego budżetu więc co do tego ma Unia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
1 godzinę temu, artek27 napisał:

Z tego co slyszalem od pracownika ARiMR to koniec lipca maja byc wysylane decyzje a koniec sierpnia wyplacac kase a jak bedzie to sie okaze.

Jak w Siemiatyczach tak mówili to tak będzie😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2264
1 godzinę temu, Kas_nowa napisał:

Niektórzy wydali po 200-300 tyś zł na nawozy, więc nie ma się co dziwić, że czekają na trochę grosza. Nie każdy ma 10 hektarów i kupi dwie tony na cały rok. 

Skoro wydali 200-300 tyś na nawozy to mają proporcjonalnie więcej hektarów dochodu jak ten co ma 10ha i 2 tony kupił - w czym problem?? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
43 minuty temu, jajonasz napisał:

I co, wniosku o te żebry nie złożyłeś? Skoro tak Cię boli jak ktoś pyta o swoje pieniądze? Dobrze że jest to forum, bo gdzie by się niektórzy mogli ponapinać 

Złożyłem, ale planów z ewentualnym wsparciem nie wiąże.Na ten moment to są gruszki na sośnie.Mnie to kompletnie nie boli ale jak co do czego to wielu mówi niech sobie w du... wsadzą te dotacje a teraz wyglądają jak emeryt na listonosza.Z tym napinaniem to chyba pomyliłeś osoby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzeskw75    118
gomez181 napisał:

To na co oni czekaja? Masakra

Na przetarg na system informatyczny 😁, może się uda coś skubnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Nic nie czytacie nic nie wiecie co Unia szykuje jakie zakazy tylko myślenie będę sypał i pryskał a takiego h*ja poczytajcie nie jeden z torbami poleci .

Niestety, ale to co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe, staje się faktem. Kilka dni temu została uruchomiona w Komisji Europejskiej procedura wdrożenia prawa ograniczającego stosowania pestycydów, a już żądają całkowitego zakazu ich stosowania.

Wielkimi krokami zbliża się zakaz stosowania pestycydów, całkowity zakaz, nie tylko redukcja ich stosowania. Daliście palec, wzięli rękę. 

Kolejne starcie rolników z lobby proekologicznym wygrali ci drudzy. Nowe prawo o redukcji użycia środków ochrony roślin jest już procedowane. 

Wojna w Ukrainie nie zatrzymała lobby proekologicznego. Czy ktokolwiek jest w stanie ich zatrzymać?

Nawozy będą drogie i ograniczone w stosowaniu i pogoda plony  zredukuje i w tedy przeliczać .

Edytowano przez galan99
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
9 minut temu, galan99 napisał:

Czy ktokolwiek jest w stanie ich zatrzymać?

Jest , głód😂

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587

Covid i głód to zaplanowano i tak ma być żarcia ma być mniej i drogo .

Wojna to tylko przykrywka do cen nawozu i paliwa .

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj