Polecane posty

Desperado    4279

Powtarzam, zimne kaloryfery zakończą z każdym rządem, nie tylko z tym.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4279

To takie coś co płynie w nim ogrzana woda między innymi, a w zdecydowanej większości węglem, którego może nie być i w dodatku po cenie z kosmosu, na której zarabiają spekulanci, których należałoby najlepiej rozstrzelać, przynajmniej kiedyś w innym systemie tak robiono. A że rząd nic w tym kierunku nie robi, więc komu może się oberwać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210
Dawid727 napisał:

Dzwoniła do mnie przedstawicielka z agrochemu Człuchów. Każdy z przedstawicieli dostał do sprzedaży po 24 tony polifoski 6, cena 3900, płatność tylko gotówką lub krótki termin, od 6 ton cena hurtowa. Powiedziałem że po tych cenach rolnicy nie kupią tych nawozów, to ona na to że jak azoty były drogie też mieli nie kupować a wszystko wymietli.

Dobrze ze u mnie jest sporo obornika... 😁🙃Szkoda ze wyrzucenie jak i wywiezienie tego trochę "kosztuje" no ale coś za coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
2 godziny temu, miwigos napisał:

Co to jest auto nawozu na jednego przedstawiciela, pójdzie jak swieże bułki, jeden rolnik to weźmie,

Jutro zadzwonię do przedstawiciela na mój region. Podpytam. Pod rzepak pójdzie obornik i gnojowica, a pod zboża się zobaczy... Z badań gleby wychodzi ze pH mam ok, fosforu aż nadto tylko z potasem i magnezem problem, czyli Korn kali się da na wiosnę i tyle. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1367
2 godziny temu, Dawid727 napisał:

Każdy z przedstawicieli dostał do sprzedaży po 24 tony polifoski 6, cena 3900

🤣🤣🤣

kosmos, jeden tir na gospodarstwo 80-100 ha


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9039
3 godziny temu, Agrest napisał:

Widzisz i tu już jest błąd. Gospodarka winna utrzymywać się z pieniędzy z niej pochodzącej, a nie  z drugiego etatu.

To jest chory układ

Tak bywało że z 5 ha kilku świnek i 3 krówek i konika gospodarka utrzymywała się bez dopłat...Co nam stworzyła przyszłość?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogdan_ja    3021
Napisano (edytowany)
12 godzin temu, stach12 napisał:

Bogdan_ja

 

no ale skąd to masz wiedzieć jak jesteś ryczałtowcem hahaha

Dziecko ja płacę i odbieram towar bo na rr mam kasę... takich walków nie robię że mam fakturę a towaru  nie ma i nie mam kasy aby opłacić coś co kupuje   ...nie wiem o takich cyrkach bo to domena tych  wydojonych 😜  co bioro na termin i tyle..... Robią jakis cyrk że coś niby kupili a nie zapłacili  i nie mają towaru .. cyrk i tyle.. 

Potem jeszcze pisze o tym na forum publicznie ze inni zwracają uwagę że to jest wałek 🤷‍♂️

To mi przypomina zakup kupy gnoju przez wydojonego vacika której nie ma.... 😁😁😁😁L

Jest tylko glejt a żadnej transakcji tak naprawdę nie było i nikt towaru nie wydał i żadnej zapłaty nie było .. 😁😁😁😁🤔

Tyz dokupiłem kilka ton po 4 tys /tona żeby limit wykorzystać i mieć nawóz po starej cenie.... Normalnie bym go już nie kupił po tej cenie i tyle Ale ja mam zapłacone i dostarczone i faktura poszła do agencji... legalnie, normalnie za pieniążki opłacona faktura a nie jakieś cyrki wirtualne.. 🤕

Edytowano przez Bogdan_ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Papkin    27

Ja już zakupiłem npk na jesień po 3500. Nie pod dopłaty. Pewnie ktoś powie że drogo. Ale w zeszłym roku po 2tysie, też się wydawało drogo a teraz jak za darmo. Pójdzie średnio 250kg/ha. 

Nie spodziewał bym się spadków cen na przyszły rok, prędzej 5,6 tys tona. Jeśli za rok będą takie ceny to dam 100kg/ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210

Nie było by takich cen na npk gdyby nie te embargo na zakup soli z Białorusi czy Rosji ale cóż "solidarni z ukraina"....🤷‍♂️

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Nie napuszczam ale Ukraina nam podziękuje tysiącami a może milionami ton zbóż i to będzie dobiciem rolnictwa .Embargo na nawozy to najprostsze bo Niemcy mają swoje złoża potasu a  spadek produkcji u nas jest im na rękę .Ale co tam będziemy urlopować a wyznacznikiem opłacalności jest poziom czynszów za dzierżawę gruntów a tu jest nadal pierdolec 

  • Like 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2210
Już podziękowała za naszą solidarność z 2014r blokując np transport kolejowy...
  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3553
1 godzinę temu, RU68 napisał:

Nie napuszczam ale Ukraina nam podziękuje tysiącami a może milionami ton zbóż i to będzie dobiciem rolnictwa .Embargo na nawozy to najprostsze bo Niemcy mają swoje złoża potasu a  spadek produkcji u nas jest im na rękę .Ale co tam będziemy urlopować a wyznacznikiem opłacalności jest poziom czynszów za dzierżawę gruntów a tu jest nadal pierdolec 

Co z tego że mająswoje złoża nawozu, kosztuje tyle co i u nas, jak będzie tańszy to przyjedzie do nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
machtomi    39
Desperado napisał:

Moim zdaniem Agencja nie powinna przyjmować faktur niezapłaconych później niż w dniu składania wniosku, z potwierdzeniem zapłaty bo to faktycznie pachnie wyłudzeniami i machlojkami, jednak teoretycznie wystawienie faktury wiąże się z jej zapłatą prędzej czy później, ale domysły i tak machlaczenia, zwłaszcza na długi termin, niestety mogą być.

Mnie prosili o potwierdzenie przelewu ( tak na zapas jak to określili).

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
58 minut temu, miwigos napisał:

Co z tego że mająswoje złoża nawozu, kosztuje tyle co i u nas, jak będzie tańszy to przyjedzie do nas

Chłopie budżet podatki wzrost gospodarczy się liczy a nie cena po ile kupisz twoje tony .Gdzieś maja to czy żyjemy czy zdechniemy (źle niema )ale dopiero jak zacniue żarcia brakować i magazyny będą puste to się zbudzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3553

Skoro tak jest to co sie martwisz że pszenica przyjedzie z ukrainy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7679

Trzeba pokłony do samej ziemi bić za taka pomoc w dopłatach do nawozów .

Wojciechowski: ceny nawozów rosną w całej UE, dopłaty dla rolników są tylko w Polsce .

Spośród krajów Unii Europejskiej tylko Polska zdecydowała się na pomoc rolnikom w sytuacji dużego wzrostu cen nawozów na rynku i na wprowadzenie dopłat – stwierdził podczas niedzielnego spotkania z rolnikami komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

 Ceny nawozów wzrosły w 27 krajach, we wszystkich. Natomiast tylko Polska wprowadziła pomoc dla rolników dotkniętych skutkami tej podwyżki – powiedział Wojciechowski w miejscowości Górno na Podkarpaciu.

Stwierdził, że przy drastycznym wzroście cen nawozów, największe konsekwencje ponoszą ci, którzy ich najwięcej zużywają.

Województwo podkarpackie ma najniższe zużycie nawozów, są województwa, które dwa razy więcej nawozów używają w przeliczniku na hektar, a plony na Podkarpaciu są wyższe i to we wszystkich produktach. W zbożu, ziemniakach, rzepaku. Jest z kogo brać wzór – powiedział Wojciechowski.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3553

Dać mu 10 ha na próbe i niech pokaże jak to sie robi, pitolić każdy może

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
32 minuty temu, galan99 napisał:

Trzeba pokłony do samej ziemi bić za taka pomoc w dopłatach do nawozów .

Wojciechowski: ceny nawozów rosną w całej UE, dopłaty dla rolników są tylko w Polsce .

Spośród krajów Unii Europejskiej tylko Polska zdecydowała się na pomoc rolnikom w sytuacji dużego wzrostu cen nawozów na rynku i na wprowadzenie dopłat – stwierdził podczas niedzielnego spotkania z rolnikami komisarz UE ds. rolnictwa Janusz Wojciechowski.

 Ceny nawozów wzrosły w 27 krajach, we wszystkich. Natomiast tylko Polska wprowadziła pomoc dla rolników dotkniętych skutkami tej podwyżki – powiedział Wojciechowski w miejscowości Górno na Podkarpaciu.

Stwierdził, że przy drastycznym wzroście cen nawozów, największe konsekwencje ponoszą ci, którzy ich najwięcej zużywają.

Województwo podkarpackie ma najniższe zużycie nawozów, są województwa, które dwa razy więcej nawozów używają w przeliczniku na hektar, a plony na Podkarpaciu są wyższe i to we wszystkich produktach. W zbożu, ziemniakach, rzepaku. Jest z kogo brać wzór – powiedział Wojciechowski.

 

Pozostali w EU (w większości dostają ponad 100eur w dopłatach do ha i to od lat  ) a co z ha powyżej 50- tam ekologia czy ten głos w wyborach wyjdzie za drogo ? Ale chociaż trzeba przyznać wszyscy do pierwszych 50ha dostaną  bo zawsze mogą to obciąć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7679

A jak odniesiecie się do danej wypowiedzi .

– Województwo podkarpackie ma najniższe zużycie nawozów, są województwa, które dwa razy więcej nawozów używają w przeliczniku na hektar, a plony na Podkarpaciu są wyższe i to we wszystkich produktach. W zbożu, ziemniakach, rzepaku. Jest z kogo brać wzór – powiedział Wojciechowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
2 godziny temu, miwigos napisał:

Skoro tak jest to co sie martwisz że pszenica przyjedzie z ukrainy

Myślę nad moimi pełnymi magazynami a nie nad krajowymi pustymi choć taka opcja jest najkorzystniejsza 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj