Polecane posty

jan88    555
4 godziny temu, rocknrollnik1 napisał:

wg mnie nie połowę, a ok 200 % zysku. Wynika to z tego ,że założymy  nakład na tonę zboża  ok 350 zł (minimum) ,a więc sprzedając po 700 zarobili 350. Sprzedając w grudniu lub ostatnio po 1400 zarobiliby 350 x 3 a więc 1050 na czysto na tonie. Wiem- koszty magazynowania itd, ale to znikome koszta przy takiej różnicy cen.

wreszcie ktoś mądrze napisał jak się liczy zysk na przechowywaniu

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19780
7 minut temu, miwigos napisał:

Masz takie ziemie OK , synowi odradzaj pozostanie na gospodarstwie , ja bym tak zrobił

Mi też odradzali, zostałem i nie narzekam 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3624
ws71 napisał:

Polifoska nowa dostawa cena ok 5 tys, sprzedający jeszcze dokładnie nie wiedział szczegółów

i teraz co tu zrobić... sprzedać pszenice prosto z pola i kupić polifoske za 5tys czy ... 🤯🤷

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696

Miałeś w grudniu zaraz po mnie kupić?😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9948
8 godzin temu, Andpol napisał:

a jak to uprawiać i ile zostanie?

Ponoć jak z rzepaku. Z tym że facet z którym gadałem sieje około 300 ha i wszystko wozi do Niemiec, w Polsce sprzedaż nie opłacalna wg niego. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szu15000    231

Polifoska z dzisiaj 4100, bardzo duże ilości rozeszły się w kilka godzin, to chyba ludzie chcą inwestować w następny sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
31 minut temu, jan88 napisał:

wreszcie ktoś mądrze napisał jak się liczy zysk na przechowywaniu

 

Zysk na przechowaniu liczymy jako średnią z co najmniej 5 lat to robi obraz a nie jednorazowy sukces Przechowuję już od ponad 20 lat i średnia wychodzi ponad 25 % na + nie liczę obecnego roku bo jeszcze wszystko leży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7599

Oj tam z blokowaniem dróg tylko sygnał dla rządu że na wozy nie są za drogie wiec można jeszcze podnosić i będzie akceptacja rolnika .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Napisano (edytowany)

Kurde myślę że tą polifoskę , którą kupiłem pod dopłaty mi dostarczą , FV wystawiona , ale towar ma być dopiero po żniwach jak zapłacę za towar , bo było brane na termin . Skoro npk tak drożeje to różnie może być , ale choćby nawet nie przywieżli  to kasę się skasuję z dopłat z nawozów za darmo i się posieję bez npk 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz1995    111
10 minut temu, Szu15000 napisał:

Polifoska z dzisiaj 4100, bardzo duże ilości rozeszły się w kilka godzin, to chyba ludzie chcą inwestować w następny sezon?

Może pod dopłaty raczej 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885

To może być jeszcze ostatni moment na kupno nawozów. Przyszły rok nie jeden zobaczy dopłaty to i chęci odejdą do inwestycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25696
4 minuty temu, lukasz1995 napisał:

Może pod dopłaty raczej 😜

Pod dopłaty sprzedaż była do 15 maja 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463

Teraz może tylko rozwożą , ten towar który sprzedali przed 15 maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
39 minut temu, Szu15000 napisał:

Polifoska z dzisiaj 4100, bardzo duże ilości rozeszły się w kilka godzin, to chyba ludzie chcą inwestować w następny sezon?

 

12 minut temu, Szu15000 napisał:

mowa o nowym towarze, dostawa czerwiec...

Coś chyba kręcisz , bo skoro mowa o nowym towarze z dostawą na czerwiec , to czemu wcześniej piszesz że duże ilości rozeszły się w kilka godzin , jak przecież mamy jeszcze maj , to jakim cudem mogli wysprzedać duże ilości nawozu którego jeszcze nie mają , . Przecież żeby mogli sprzedać i wystawić FV to muszą mieć ten nawóz na stanie , czyż nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490
1 godzinę temu, sylwek23111 napisał:

Jak się rozsypie dawkę 50 kg/ha to wypadnie jedna granula na 10 roślin:)

to się dokupi drugie tyle i będzie 100kg a to już coś tam jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AdamKutno    167

Dziś złożony wniosek nawozowy. Szybko, bez kolejek. Wg mnie ludzie kupią saletrę nawet i po 5 tysięcy, bo bez azotu nie ma nawet o czym gadać. Ale nie wierzę, że NPK-i w cenie 4-5 tysięcy będą szły jak świeże bułeczki. Po prostu sporo rolników (dobrych rolników) zasieje bez nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4159
Napisano (edytowany)
29 minut temu, mysza103 napisał:

 

Coś chyba kręcisz , bo skoro mowa o nowym towarze z dostawą na czerwiec , to czemu wcześniej piszesz że duże ilości rozeszły się w kilka godzin , jak przecież mamy jeszcze maj , to jakim cudem mogli wysprzedać duże ilości nawozu którego jeszcze nie mają , . Przecież żeby mogli sprzedać i wystawić FV to muszą mieć ten nawóz na stanie , czyż nie ?

Na twoim przykładzie,widać że niekoniecznie, więc skąd że to zdziwienie?   :P Coś pan machlczysz jak GS-y z nawozami.   😂

1 godzinę temu, mysza103 napisał:

Kurde myślę że tą polifoskę , którą kupiłem pod dopłaty mi dostarczą , FV wystawiona , ale towar ma być dopiero po żniwach

 

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, Szu15000 napisał:

mysza, Ty tak poważnie? chyba nie masz pojęcia o czym mówisz

Nie wiem co masz na myśli, ale na pewno nikt ci nie wypisze FV teraz na nawóz który skład nie ma na stanie i ten nawóz nie jest zaksięgowany

@Desperado A widzisz w moim przypadku jest trochę inaczej niż to przedstawiłeś , bo mi FV wypisali na podstawie nawozu , który mieli na składzie ( chciałem polifoski 8 , ale nie mieli na stanie , to wziąłem polifoskę 6) a że nie miałem wolnych funduszy , a oni bali się dać nawóz na dłuższy termin bez kasy , to umówiliśmy się że ten nawóz będzie leżał u nich do czasu aż zrobię przelew i wówczas ten nawóz mi przywiozą , ale powtarzam jeszcze raz FV mam na nawóz , który był na magazynie w czasie pisania Fv i który jest obecnie na tym magazynie nadal . Więc chyba jest różnica wypisać fv na towar który jest na stanie , a wypisacfv na towar który dopiero będzie na stanie , takie coś to pierwszy krok żeby US i inne służby się tym zainteresowały , że jakieś machlojki się dzieją 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4159
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, mysza103 napisał:

 

@Desperado A widzisz w moim przypadku jest trochę inaczej niż to przedstawiłeś , bo mi FV wypisali na podstawie nawozu , który mieli na składzie ( chciałem polifoski 8 , ale nie mieli na stanie , to wziąłem polifoskę 6) a że nie miałem wolnych funduszy , a oni bali się dać nawóz na dłuższy termin bez kasy , to umówiliśmy się że ten nawóz będzie leżał u nich do czasu aż zrobię przelew i wówczas ten nawóz mi przywiozą , ale powtarzam jeszcze raz FV mam na nawóz , który był na magazynie w czasie pisania Fv i który jest obecnie na tym magazynie nadal . Więc chyba jest różnica wypisać fv na towar który jest na stanie , a wypisacfv na towar który dopiero będzie na stanie , takie coś to pierwszy krok żeby US i inne służby się tym zainteresowały , że jakieś machlojki się dzieją 

Więc wyjaśnij mi dlaczego się obawiasz że ten towar na który jest już wystawiona faktura, może nie być ci dostarczony, cenę chyba też masz zagwarantowaną, zwłaszcza pod te dopłaty?  :P  czyli co, drugi raz sprzedadzą już raz sprzedany nawóz?   :P

3 godziny temu, mysza103 napisał:

Kurde myślę że tą polifoskę , którą kupiłem pod dopłaty mi dostarczą , FV wystawiona , ale towar ma być dopiero po żniwach jak zapłacę za towar , bo było brane na termin . Skoro npk tak drożeje to różnie może być , ale choćby nawet nie przywieżli  to kasę się skasuję z dopłat z nawozów za darmo i się posieję bez npk 

 

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2463
8 godzin temu, Desperado napisał:

Więc wyjaśnij mi dlaczego się obawiasz że ten towar na który jest już wystawiona faktura, może nie być ci dostarczony, cenę chyba też masz zagwarantowaną, zwłaszcza pod te dopłaty?  :P  czyli co, drugi raz sprzedadzą już raz sprzedany nawóz?   :P

 

Widzisz może napisałem to z przekąsem , ale przypomina mi się jak parę miesięcy temu ludzie tu pisali , jak składy ich zrobiły w ciula , bo pobrali nawóz po cenie niskiej a jak później skoczyła cena bardzo do góry , to nie chcieli im tego nawozu wydać , bo niby sprzedali go komuś innemu i na obecną chwilę nie przywiozą bo nie mają , sam tu kilku osobom doradzałem żeby do sądu to zgłosić bo sprawa jest wygrana, bo byli ludzie że za nawóz zapłacili a nawozu nie dostali , u mnie to na razie złotówki nie zapłaciłem , a cenę na FV mam na 3900 zł/ tona  , i tak jak mówię nie obawiam się że mi nie przywiozą , bo to dosyć duży skład i takich wałków raczej nie robią , a napisałem to we wcześniejszym poście raczej tak z ciekawości , czy ktoś zareaguje i napisze że muszą towar dostarczyć skoro jest na ten towar wypisana FV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4159
Napisano (edytowany)

Składy mogły robić ludzi w bambusa jak obiecali coś na "gębę" lub coś wpłacili albo i nie, ale bez faktury, jak jest już wystawiona faktura na ten towar, nawet na termin, to chyba jasne że jest wpisana cena i termin do zapłaty jakiś musi być też wpisany.

Normalnie też nie wierzę że ktoś wystawi fakturę na towar którego nie ma, a jak ma i się zapłaci zaraz, to się go zabiera z placu i tyle

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj