Polecane posty

galan99    7587

Przecie Unia zamroziła ceny gazu , po jaki h*j to robiła pomyślał ,by cena gazu  dla przemysłu nie miała wpływu . Przeznaczone na ten cel ogromne sumy .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

@marcinguru To masz lepszą cenę może nie wiem od czego to zależy jeśli mówimy o tych samych ilościach, mi mówiła że mocznik bez inh dostępny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    465

A jak tak samo , ciśnie mnie by reszte azotu zamówić by już spokój mieć bo głowa mnie boli i denerwuje się . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286

Suszowe złożyłem dziś , dzięki za podpowiedzi , pytałem o ten eternit i można samemu zmieniać pokrycie na blachę , decyzję na dniach mają wysyłać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
4 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Suszowe złożyłem dziś , dzięki za podpowiedzi , pytałem o ten eternit i można samemu zmieniać pokrycie na blachę , decyzję na dniach mają wysyłać .

A kiedy na ten dach składałeś że już decyzję będą wydawać ? I gdzie dzwoniłeś w tej sprawie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1286
15 minut temu, Damianek20 napisał:

A kiedy na ten dach składałeś że już decyzję będą wydawać ? I gdzie dzwoniłeś w tej sprawie ?

Pisałem przecież że byłem w ARMR i facet się pytał co z dopłatami do eternitu , pracownik mu odpowiedział że decyzję na dniach mają wydawać . Ja spytałem czy musi być firma i faktury , otrzymałem odpowiedź że nie czyli można samemu to robić , tylko kto ten stary eternit odbierze ? .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
6 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Pisałem przecież że byłem w ARMR i facet się pytał co z dopłatami do eternitu , pracownik mu odpowiedział że decyzję na dniach mają wydawać . Ja spytałem czy musi być firma i faktury , otrzymałem odpowiedź że nie czyli można samemu to robić , tylko kto ten stary eternit odbierze ? .

Do gminy zgłosić niektórzy tu radzili. A czy do wypłaty kasy nie trzeba właśnie mieć zaświadczenia że zutylizowany ternit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213

Ja już dwa lata temu blachę kupiłem i jakoś nie robiłem a teraz jeszcze pieniądze mają dać,też złożyłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
15 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Pisałem przecież że byłem w ARMR i facet się pytał co z dopłatami do eternitu , pracownik mu odpowiedział że decyzję na dniach mają wydawać . Ja spytałem czy musi być firma i faktury , otrzymałem odpowiedź że nie czyli można samemu to robić , tylko kto ten stary eternit odbierze ? .

Jak składałeś wniosek to przecież brałeś zaświadczenie z gminy że oni to odbiorą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Wlkp saletra 34N 3700-3800/t do negocjacji przy ilościach calosamochodowych. W grudniu będą delikatnie podnosić ceny, bo ryczaltowcy będza kupować bez Vatu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
9 minut temu, GRZES1545 napisał:

Do gminy zgłosić niektórzy tu radzili. A czy do wypłaty kasy nie trzeba właśnie mieć zaświadczenia że zutylizowany ternit?

Gdzie czytałem artykuł jak pisali o tym że musi być zaświadczenie że uprawnione osoby zdjęły go. Ale co artykuł to różnie o tym było i o fv na blachę żeby była imienna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3213
1 minutę temu, Damianek20 napisał:

Jak składałeś wniosek to przecież brałeś zaświadczenie z gminy że oni to odbiorą 

Ja nie to przez internet dało się tylko złożyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1829
8 minut temu, GRZES1545 napisał:

Do gminy zgłosić niektórzy tu radzili

Pewnie że do gminy, kiedyś chodzili i spisywali ile jest tego na dachu. Więc zapewne jak zniknie bez powiadomienia to potem może ktoś się upomnieć co się z nim stało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024
Przed chwilą, driver24 napisał:

Wlkp saletra 34N 3700-3800/t do negocjacji przy ilościach calosamochodowych. W grudniu będą delikatnie podnosić ceny, bo ryczaltowcy będza kupować bez Vatu. 

Bez tego podniosą bo minimalna w górę a ze swojego zarobku nie dołożą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alandil    270

Ceny pomalutku rosną bo zostały zaakceptowane, ludzie kupują. A pytanie handlarza o cenę nie ma sensu, zawsze powie że będzie drożeć. Ludziom wmawiano, że towaru nie będzie i ci ze słabszymi nerwami zostali zapakowani w N po 5000zl i wyżej.

Jak już kurz opadł i wiadomo było że reszta tej ceny nie zaakceptuje, to zaczęło taniec. Jak tylko ponownie pojawił się ruch w biznesie to ceny stop i delikatnie w górę i obserwujemy.

Identyczna sytuacja była na węglu, to samo mamy na paliwie. Morawiecki podczas ataku najbardziej śmiercionośnej choroby tego świata, gdzieś tam został podsłuchany jak mówił, że trzeba topić prywatę i pompować budżet państwa każdym możliwym sposobem. Jak na moje oko dokładnie to widzimy. 

Ta informacja z powrotem VAT dziwnie zbiegła się w czasie z w sumie dość intensywnie spadającymi cenami, przypadek? 

Cena ropy i dolara ma się nijak do tego co widzimy na stacjach, a nawet tego vatu tam nie ma. Orlen ogłasza kosmiczne zyski. Świnie przy korycie pewnie same przecierają oczy ze zdumienia, że tak gładko to poszło....

  • Like 12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
2 godziny temu, galan99 napisał:

Przecie Unia zamroziła ceny gazu , po jaki h*j to robiła pomyślał ,by cena gazu  dla przemysłu nie miała wpływu . Przeznaczone na ten cel ogromne sumy .

Już wcześniej żeś pisał że będzie taniutko bo unia da kupę kasy na nawozy , ceny gazu i innych rzeczy zamrozi , i faktycznie zamroziła ale coś na kwotę koło 200 euro , i jeśli by gaz drożał ponad tą kwotę to można to zastosować że cena nie skoczy ponad 200euro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
3 godziny temu, strzechu napisał:

Będzie drożało bo gaz już jest po niemalże 150euro/MWh, jeszcze dwa tygodnie temu był po około 120euro . Jak przyjdzie mroźna zima w Europie to tanio nie będzie...

Co Ty wiesz, w nogach śpisz...
Na świecie ceny mocznika mocno w dół to i do nas przyjdzie import. https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/rynki-rolne/nawozy/29139-u-nas-nawozy-drozeja-a-na-calym-swiecie-ceny-ida-w-dol
Wzrost ceny o 50zł przy 3500-4000 to żadna dla mnie różnica w cenie a jedynie straszak na chłopa, żeby kupował bo będzie drożej. I bardzo dobrze, niech Azoty pozbywają sie drogich nawozów z magazynów to zrobi się miejsce na tańsze. 
Poza tym jest nie rozstrzygnięta kwestia pozwolenia na eksport do UE nawozów z Rosji. Obstawiam, że dostaną na to zgodę. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

https://youtu.be/NF0nY3fUeiw Oglądać od 16 minuty. Limit gazowy to 275 euro, wtedy będzie zamrożona cena gazu. To mega wysoko cena. Nie ma żadnej gwarancji o obniżce cen gazu, zamrożenie ceny gazu to takie mydlenie oczu. Nie mogą ustawić niskiej ceny gazu bo w zimę żaden tankowiec by nie przypłynął do Europy...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5

RSM32 po krystalizacji sam wróci do pierwotnego stanu po zatankowaniu do opryskiwacza z mausera pompa powierzchniowa do wody?jeśli nie to jak go rozmieszac?

 

Edytowano przez marcinguru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7587
19 minut temu, Marl napisał:

https://youtu.be/NF0nY3fUeiw Oglądać od 16 minuty. Limit gazowy to 275 euro, wtedy będzie zamrożona cena gazu. To mega wysoko cena. Nie ma żadnej gwarancji o obniżce cen gazu, zamrożenie ceny gazu to takie mydlenie oczu. Nie mogą ustawić niskiej ceny gazu bo w zimę żaden tankowiec by nie przypłynął do Europy...

Słyszałeś że Niemcy podpisali umowę gazową z katarem na 15 lat sami dla siebie umowa zacznie obowiązywać od roku 2026 . Mają gdzieś Ruski gaz .

Niemcy we własną gospodarkę mają wpompować w zakłady przemysłowe aż 70 % pomocy to jak to , nazwać nie socjalem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paszkamax    16
25 minut temu, marcinguru napisał:

RSM32 po krystalizacji sam wróci do pierwotnego stanu po zatankowaniu do opryskiwacza z mausera pompa powierzchniowa do wody?jeśli nie to jak go rozmieszac?

jak chcesz go wymieszać to włóż koniec wylotu do mauzera  na jakiś czas to się wymiesza albo samą pompę zanurzeniową i będzie to samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jk1976    67
23 godziny temu, pawelxx napisał:

 

Edytowano przez Jk1976

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj