Polecane posty

Mss    0
32 minuty temu, smertin napisał:

Ktoś tu jeszcze podaje ceny nawozów czy to raczej kółko rozancowo-filozoficzne?

Polifoska 6 dziś, górny Śląsk mały lokalny sklep 4900 brutto

Tydzień temu kupowałem po 4400 i też górny Śląsk. A saletra w jakiej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jan88    555
40 minut temu, smertin napisał:

Ktoś tu jeszcze podaje ceny nawozów czy to raczej kółko rozancowo-filozoficzne?

Polifoska 6 dziś, górny Śląsk mały lokalny sklep 4900 brutto

raczej kółko :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Dziś gaz 270E. Ciekawe czy zakłady będą produkować po takiej cenie czy postój będzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101
38 minut temu, krilan06 napisał:

Coś mi się zdaje że saletra naprawdę będzie po 8 tyś na wiosnę 

To szybciutko ekologia wejdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975
1 godzinę temu, krilan06 napisał:

Coś mi się zdaje że saletra naprawdę będzie po 8 tyś na wiosnę 

A niektórzy już podpisali umowy na buraki po 40 bądź 45euro na przyszły sezon.  🙈

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Łódzkie , saletra 4600🤨

Dokupić czy nie 🤔 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
theta    147
Dnia 19.08.2022 o 20:45, theta napisał:

gaz  na giełdzie 250 EUR  

290 EUR w tym tygodniu , jak tak dalej pódzie to podwyżka się szykuje w azotach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2101
5 minut temu, JanKrzysztof napisał:

A niektórzy już podpisali umowy na buraki po 40 bądź 45euro na przyszły sezon.  🙈

Przy cenie saletry na poziomie 4600 a bedzie sporo więcej to robią się zagrożone wszystkie uprawy poza straczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2437
42 minuty temu, adam1984 napisał:

Wypłacają te dotacje? Ktoś dostał w ostatnim czasie?

Dostałem ostatnio, opłacało się kupić azot pod przyszły sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1490

obstawiam ze do końca września jeszcze będzie produkcja szła, potem będą stawać zakłady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1289
1 godzinę temu, przemek28_28 napisał:

Przy cenie saletry na poziomie 4600 a bedzie sporo więcej to robią się zagrożone wszystkie uprawy poza straczkami

Na strączkowych nie zrobisz plonu jedynie płodozmian no i przerwa w nawożeniu aczkolwiek coś PK powinno się dać , choć by 100 kg na ha albo wcale .

U mnie już orzą pod rzepak widać drogie nawozy nie takie straszne .

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7594

Zeszłym roku  gaz kosztował jak była produkcja 500 czy 600  .

A teraz po 290 to dany nawóz tyle kosztuje coś to śmierdzi z tym gazem .

Największe „zamieszanie” zaczęło się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. To był istny rollercoaster. 23 grudnia rolnicy zaczęli nas informować o znacznych podwyżkach cen nawozów. Cena saletry amonowej nagle wzrosła z 2600 zł/t netto do ponad 4 tys. zł, a mocznik do nawet 5500 zł/t netto. „Zagotowało” się na formach internetowych i w mediach społecznościowych. Rolnicy przekazywali sobie nieliczne cenniki i informowali, że sprzedaż w większości firm dystrybucyjnych jest wstrzymana.

- Opłacalność produkcji nawozów, zwłaszcza azotowych została ograniczona przez zmiany cen gazu, które tylko w ciągu ostatniego roku wzrosły aż o 600 proc. Ta sytuacja mocno obciążyła wytwórców nawozów i część z nich wstrzymała produkcję. ANWIL, jako jedna z nielicznych firm, utrzymał ciągłość produkcji i zapewnił dostępność tego ważnego dla branży rolniczej produktu na rynku. Obecnie ceny gazu mają już 90-procentowy udział w kosztach produkcji nawozów azotowych. Porównując ceny z grudnia tego roku z analogicznym okresem w 2020 roku, gaz podrożał ponad 7-krotnie (grudzień 2020 – ok. 72,15 zł za MWh vs. grudzień 2021 ok. 531,51 zł za MWh*). Negatywne trendy widać nie tylko na polskim rynku. Decyzje podejmowane przez zagraniczne koncerny chemiczne wyraźnie pokazują, że kwestia drożejących cen gazu w taryfach dla odbiorców przemysłowych jest problemem ogólnoświatowym. Zmagają się z nim praktycznie wszyscy przedsiębiorcy, wykorzystujący ten surowiec w produkcji. W ANWILU aktualnie trwa wcześniej zaplanowany postój technologiczny jednej z linii produkcyjnych nawozów. Spółka podejmuje wszelkie działania i starania, aby minimalizować wpływ sytuacji makroekonomicznej na klientów docelowych – podał wówczas Anwil.

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1829

Chory jesteś czy niespełna rozumu? Gaz w marcu w piku notowań kosztował 200, później spadł do 70-80 wcześniej normalna cena było 20-30 teraz już od dłuższego czasu utrzymuje się na poziomie 250 i w górę. Albo nie masz rodziny na utrzymaniu i nie wiesz co to znaczy dla produkcji rolniczen albo coś z tobą nie tak galan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suffeks    209
15 minut temu, Mariusz2903 napisał:

Na strączkowych nie zrobisz plonu jedynie płodozmian no i przerwa w nawożeniu aczkolwiek coś PK powinno się dać , choć by 100 kg na ha albo wcale .

U mnie już orzą pod rzepak widać drogie nawozy nie takie straszne .

mów za siebie ja mam ciągle 3.5-4t soi bez N, w tym roku będzie rekord jak ze wszystkim ścieżki mam 650 opony i już ich nie widać a to stare zdjęcie 

20220728_193716.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No to dokupiłem mocznika po 5200zł tona , palety  

Plus saletrzak i pulmix kupiony wiosną i chyba starczy na przyszły sezon 😉

Edytowano przez Dziad932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EmilPlayP    58

Ma może ktoś tutaj kontakt do osób co wożą pomiot/kurzak z północnego Mazowsza? Handlarz chyba leci w kulki i nici z zamówionych 100T, mam npk z zeszłego roku ale wolałbym zostawić sobie na wiosnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
adam1984 napisał:

Wypłacają te dotacje? Ktoś dostał w ostatnim czasie?

Ja dostałem "nawozówkę". Można sprawdzić poprzez wyszukiwarkę " udzielonej pomocy de miniminis" na stronie ministerstwa rolnictwa. Wpisujesz swój pesel i jest napisane kiedy decyzja została wydana,jest kwota pomocy.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzemik61    35
1 godzinę temu, galan99 napisał:

Zeszłym roku  gaz kosztował jak była produkcja 500 czy 600  .

A teraz po 290 to dany nawóz tyle kosztuje coś to śmierdzi z tym gazem .

Bo To 500 czy 600 to jest w złotych za MWh w PGNiG 

A cena 290 jest w euro na MWh na giełdzie w Holandii czyli 290*4,75= 1375 złotych !!!

Teraz ci się powinno zagdzać 😉 

Nic nie śmierdzi liczby nie kłamią, gaz jest 3 razy droższy niż średnio jesienią zeszłego roku, podwyżki nawóz są nieuniknione do póki cena gazu nie zacznie spadać 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj