Polecane posty

Ulman    5588

Życzę ci tego kolego naprawdę szczerze ale nie wiem jakie masz do tego przesłanki. Najczęściej takie rozbuchanie wyobrażenia kończą się gigantycznym rozczarowaniem.

10 minut temu, GRZES1545 napisał:

Ten nawóz co wagonami na Ukrainę poszedł...po jaki ciul to robią. 

Bo są idiotami którzy wierzą że maja do spełnienie historyczną misję.

 A produkcja wstrzymana bo my już gazu nie mamy ale tego nie mogą wprost powiedzieć. 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2208
Nie mamy i nie będziemy mieć bo baltic pipe nie jest zakontraktowany na przyszły rok i będzie działał na około 25 % mocy niestety taka jest cena "wojny" 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2456
34 minuty temu, Janeczko napisał:

Lubelskie, Chełm Parczew, Lublin biała i okolice znacie ceny aktualne ? Myślę co by tanio dać pod korzeń 

Tanio w tych czasach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
11 godzin temu, soltys48 napisał:

wystarczy imię i nazwisko oraz gmina , żadnego peselu nie trzeba

Ja wpisuje tylko PESEL, bez innych dodatkowych  danych. tak jest szybciej. to wystarczy w tej wyszukiwarce :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, Ulman napisał:

Życzę ci tego kolego naprawdę szczerze ale nie wiem jakie masz do tego przesłanki. Najczęściej takie rozbuchanie wyobrażenia kończą się gigantycznym rozczarowaniem.

Bo są idiotami którzy wierzą że maja do spełnienie historyczną misję.

 A produkcja wstrzymana bo my już gazu nie mamy ale tego nie mogą wprost powiedzieć. 

mamy przecież ponad 100% 

z górką już się nauczyli lać 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2274
1 godzinę temu, PanPawel napisał:

Pasza czy konsumpcja? Oczywiście mówisz cenę netto? Bo taka zawsze podajesz. U mnie zjazd z 1400 brutto pasza na 1360. Azotowych na składzie brak. Nowe dostawy już pewnie coś pod 5k żyć nie umierać. Ale jeszcze za tanio te nawozy jak ludzie tak biorą. Żółkiewka (lubelskie)

Konsumpcja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janeczko    67
10 minut temu, krilan06 napisał:

Tanio w tych czasach?

Tak czy siak muszę coś dać bo zasobności w glebie nie pozwalają na przetrzymanie a posiać bez nawozu to trochę mi szkoda zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2110
1 godzinę temu, Andpol napisał:

Wczoraj 11 t przywieźli 3 t mają jeszcze dowieźć kupiony jakieś miesiąc temu i azotu na sezon starczy.

 

IMG_20220822_170307.jpg

Ja przykrylbym go szczelnie, i ze 3 psy uwziął albo chociaż z 1 wilka

24 minuty temu, jan88 napisał:

bo będzie po 2500 i nie wyśmiewaj sie z ludzi co też trzymają bo jeszcze dobrze na tym wyjdą 

będzie tylko drożej 

W zeszłym sezonie tez paru mędrców pisało że bedzie po 2500 a pozniej ucichli….

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mss    0
12 minut temu, Sokol2 napisał:

polifoska 6 4600, polifoska 5 4180

polifoska 6 4600, polifoska 5 4180

Teraz zapomnij że dostaniesz polifoskę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    370

Jutro prawdopodobnie nowe propozycje cen na azot. Saletra powyżej 5000, mocznik około 6000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
2 godziny temu, Norman napisał:

Odnośnie oszczędności na nawozach i uprawie słonecznika, też nie wszędzie rośnie, natomiast kukurydza obok jakoś daje radę. Nie moje uprawy. Ziemię mam obok to 5-6 kl. Akurat oram pod żyto bo obornik wjechał na pole już. Dopłaty brak

IMG_20220823_071006.jpg

IMG_20220823_070948.jpg

mam słonecznik posiany i na części pola bez żadnego nawożenia poszło. Różnica jest taka że jest niższy o 30cm. Widać że w miejscu gdzie nie ma słonecznika jest górka. Zapewne ph koło 4,5. kukurydza takie coś toleruje słonecznik niestety nie

Ciołki z arimru korkali policzyli jako nawóz npk z mikroelmentami. Brak słów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4212
7 minut temu, Peron napisał:

Jutro prawdopodobnie nowe propozycje cen na azot. Saletra powyżej 5000, mocznik około 6000.

Dosyć tego, tak się bawić nie będziemy, od jutra też podnoszę cennik na swoje produkty rolne, i to tak że nie będzie ich stać by to kupić.

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Andpol napisał:

Wczoraj 11 t przywieźli 3 t mają jeszcze dowieźć kupiony jakieś miesiąc temu i azotu na sezon starczy.

 

IMG_20220822_170307.jpg

Przypomnij po ile wtedy zamówiłeś ?

Edytowano przez Dziad932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamson330    48

Dzwoniłem do ARIMR Aleksandrów L.

Czas na wyplate doplaty nawozowej centrala ma do końca grudnia 2022. 

 

Dzwoniłem do ARIMR Aleksandrów L.

Czas na wyplate doplaty nawozowej centrala ma do końca grudnia 2022. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdzinio    325

Ja też sprawdziłem i decyzją z 27 lipca i zero a sąsiad z 17 lipca i też zero.

Tak się niektórzy tu wysilali żem głupi że już kupiłem nawozy a ja teraz sobie siedzę spokojnie i spoglądam na magazyn a inni w okolicy dostali białej i szukają nawozu. Na tą chwilę zarobiłem 100 tys i wątpię że w tym sezonie będzie taniej niż płaciłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    9015
1 godzinę temu, Valt144 napisał:

jaka cena rsm;u u Was?

Brak w mojej okolicy, podzwoniłem po składach to powiem tyle...szał i gorączka jak rok temu w Boże Narodzenie. Albo brak konkretnego nawozu albo rozpisane i sprzedane to co zostało na magazynach , a nowych dostaw nie widać i ceny nie znane😮

1 godzinę temu, adamson330 napisał:

Dzwoniłem do ARIMR Aleksandrów L.

Czas na wyplate doplaty nawozowej centrala ma do końca grudnia 2022. 

 

Dzwoniłem do ARIMR Aleksandrów L.

Czas na wyplate doplaty nawozowej centrala ma do końca grudnia 2022. 

 

Kurla jeszcze wam nie wypłacili a tu już pewnie piąta podwyżka na nawozy🙆‍♂️ 

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Albo brak, albo wstrzymują sprzedaż myśląc że jeszcze zdrożeje. Przecie wiadmo, że bez azotu nic nie urośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj