Polecane posty

kubi13    36

Nie produkują nawozów nie dlatego że gaz jest drogi tylko mają magazyny zasypane pod kurek takie jest moje zdanie…

Edytowano przez kubi13
  • Like 5
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2111
2 godziny temu, jan88 napisał:

w zeszłym sezonie nie było saletry po 6 tyś

ja już dawno wstrzymałem po co produkować lepiej jak zboże i rzepak leży na magazynie i nabiera wartości 

Masz racje. Dziś byłem na składzie to saletra bb4980 a mały worek 5200.  Ze zbożem też może być różnie, znajomy pracuje w firmie która trzymakurczaki, pewnie kilka milionów sztuk, kurniki ogrzewane są zimą gazem dostali pismo że gazu mogą nie mieć zimą, zarząd na chwile obecna podjął decyzje że zimą kurczaka na będą wstawiać to nie sądzisz że paszy w cały kraju albo całej łuni pójdzie mniej a co za tym zapotrzebowanie na zboże też może spaść?

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152

Saletra po 4000/t kupiona, ale w małym lokalnym składzie gdzie zawsze najdrożej było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5588
3 godziny temu, Desperado napisał:

Za komuny też bywały braki nawozów, ale przynajmniej cena była mała i stała w miejscu. Nie wiem od czego jest minister rolnictwa i czym się zajmuje, skoro nie zajmuje się sprawami zagrożonego bezpieczeństwa żywnościowego.

Nie martw się  - nikt nie wie czym sie zajmuje włącznie z nim samym. Dziś bałwan ogłosił że mamy 100 tys ton nawozów azotowych i jesteśmy bezpieczni. Problem w tym że to guzik znaczy bo zuzywamy rocznie 3 miliony ton ale tego prosty lud nie wie.

2 godziny temu, mysza103 napisał:

A niby kto stara się żeby jak najwięcej zboża wjechało z Ukrainy ? Toć to przecie dbanie o to żeby zboża nie zabrakło i bezpieczeństwo żywnościowe zapewnia , a że naszym kosztem , to, już inna bajka.

Nam nadzieję ze to żart.

2 godziny temu, JanKrzysztof napisał:

Polifoski też nie ma, a nierząd tłumaczy to jakąś awarią w Policach. To zaplanowany i sztucznie wywołany światowy kryzys żywnościowy. Gdyby nie ceny z kosmosu wieloskładnika i byłoby takie zainteresowanie nim jak w poprzednich latach to chłopy szarpałyby się o worki z Polifoską jak o karpia w Lidlu przed świętami.

Kryzys to wywołali nasi rządzący idioci do spółki z kretynami z UE.  Gdyby nie wprowadzali embarga i nie szarpali się z ruskimi to byłby potas, fosfor azot, gaz i węgiel. 

  • Like 2
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25761

Ta wiadomość zatrzęsła giełdą gazu. Od razu zaczęły ceny gazu pikować🤭🤭🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330
11 minut temu, Ulman napisał:

Nie martw się  - nikt nie wie czym sie zajmuje włącznie z nim samym. Dziś bałwan ogłosił że mamy 100 tys ton nawozów azotowych i jesteśmy bezpieczni. Problem w tym że to guzik znaczy bo zuzywamy rocznie 3 miliony ton ale tego prosty lud nie wie.

Nam nadzieję ze to żart.

Kryzys to wywołali nasi rządzący idioci do spółki z kretynami z UE.  Gdyby nie wprowadzali embarga i nie szarpali się z ruskimi to byłby potas, fosfor azot, gaz i węgiel. 

Wg mnie jak ktoś ma dobre gleby i zbiera 6-7t pszenicy to i tak jak kupi drogie nawozy to mu się zwróci. Z rzepakiem jest jeszcze lepsza sytuacja bo z plonem rzepaku wychodzi mniej składników niż z plonem zboża. Niektórzy po rzepaku nie dają wogóle NPK i maają bardzo dobre plony.

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Murphys    152
7 minut temu, sylwek23111 napisał:

Wg mnie jak ktoś ma dobre gleby i zbiera 6-7t pszenicy to i tak jak kupi drogie nawozy to mu się zwróci. Z rzepakiem jest jeszcze lepsza sytuacja bo z plonem rzepaku wychodzi mniej składników niż z plonem zboża. Niektórzy po rzepaku nie dają wogóle NPK i maają bardzo dobre plony.

Ja po kukurydzy nie dałem i też  b.dobrze wyszło. Poli 6 worek 5100

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
8 minut temu, sylwek23111 napisał:

 Niektórzy po rzepaku nie dają wogóle NPK i maają bardzo dobre plony.

Tyle  że  pod  rzepak  nawalili NPK oporowo  i  uważają  że  rzepak  nie  skonsumował  wszystkiego  i  zostało  na  kolejną  uprawę   to  po  pierwsze  a po drugie  po  rzepaku  zostaje  dobre  stanowisko  pod  zboże  więc  liczą  że  jakoś  to  będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Wczoraj pytałem Mazowieckie zachód

Saletra 4580

Saletrzak 4120

Mocznik 5300

Poli 8 4800 lub 5600

Inny skład

Canwil 4150

Mocznik import jakiś niby 4650 

Tarnogran 3300

Korn kali 3600

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezbarwny    1269

@JanKrzysztof, nie twierdzę, że pisałeś, że azotu nie kupisz, bo nie pisałeś. Byłem ciekaw, czy kupiłeś go na tyle by siać pszenicę, czy jednak żytko z dawką stu kilo saletry. 


You Shook Me All Night Long

M&M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pinochet    173
1 godzinę temu, yaroslaw napisał:

Bezpieczeństwo  żywnościowe  to  ostatnia rzecz  o  którą  w tym  wszystkim  chodzi   ,  przecież  na  Ukrainie  są  potężne gospodarstwa liczące  po  kilkaset  tysięcy hektarów  należące  do  obcego  kapitału   i ten  kapitał  chce  realizować  zyski  . są  też  ukraińscy  oligarchowie  często  powiązani  z  rasiją   którzy  też  chcą  wypchnąć  swoje zbiory  z  własnych pól  o  powierzchni  setek  tysięcy  hektarów    i  dlatego  póki co  kreml daje  przyzwolenie na  wywóz  zboża  bo  często chodzi  o  interes  ludzi dyskretnie  z  kremlem  powiązanych

Co Ty pi....? Przecież Amerykanie i Zachód wszystko robi w interesie chorujących i głodujących mieszkańców Afryki.

Edytowano przez pinochet
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mss    0
2 godziny temu, Sokol2 napisał:

u nas jest dostepna kazda ilość. polifoske 5 kupiłem pod oziminy mi starczy. Mam jeszcze proforme do dzisiaj do zapłaty na polifoske 6 ale chyba odpuszcze sobie  bo bede ten nawóz dopiero pod qq potrzebował a wydatkow peło... soli u nas brak, polidap 5600 saletra 4400, mocznik 5200, 

Gdzie dokładnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo6234    80
5 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

Ja nic nie mam kupione i nie wiem , co będzie to będzie . Może nic nie będzie . Ktoś tez został ? 

Ja nic nie kupiłem i nie mam zamiaru czekam, do lutego jeszcze ponad pół roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4658

Wstrzymują produkcję by podbić ceny na rynku. Tak pis dyma rolnika. Bo zakładami zarządzają pisowscy nominaci. Tak na marginesie GA było wśród podejrzanych o zatrucie Odry. Czyżby dlatego remoncik?

Edytowano przez hubertuss
  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Dziś odwiedzone 3 składy na 2 ch całkowity brak jakiegokolwiek nawozu. Na jednym końcówka saletry po 4680 końcówka soli po 4400 i do oporu kizerytu po 3000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yaroslaw    432
1 godzinę temu, pinochet napisał:

Co Ty pi....? Przecież Amerykanie i Zachód wszystko robi w interesie chorujących i głodujących mieszkańców Afryki.

A  to  przepraszam że nie wiedziałem  a  powinienem wiedzieć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3248
16 minut temu, hubertuss napisał:

Wstrzymują produkcję by podbić ceny na rynku. Tak pis dyma rolnika. Bo zakładami zarządzają pisowscy nominaci. Tak na marginesie GA było wśród podejrzanych o zatrucie Odry. Czyżby dlatego remoncik?

Ze te składy co maja nakupione to sprzedadzą.

 

https://www.anwil.pl/pl/dlamediow/informacje/Strony/ANWIL-czasowo-zatrzymuje-produkcję-nawozów-azotowych-–-powodem-gwałtowny-wzrost-cen-gazu-ziemnego-w-Europie--W-związku-z-be.aspx

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7621

Chyba kogoś potrąciło żeby kieseryt za 3000 zł sprzedawać.

Sprzedawać można tylko kto to kupuje w takich pieniądzach ? .

DADZĄ DOPŁATĘ  do nawozu 3 tyś na 1 ha .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj