Polecane posty

margoo78    535

Kolejny sezon jeszcze się jakoś ślizgniemy z nawozami. Za rok będzie ciężko a kolejnego roku w moim rolnictwie może już nie być. Taka smutna prawda🙁

  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1279
3 godziny temu, hardkor113 napisał:

Nawet saletra staniała 250zl na tonie

nie może to być , hehe. Myślałem, że nawozy mogą tylko w górę iść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    498
1 godzinę temu, margoo78 napisał:

Kolejny sezon jeszcze się jakoś ślizgniemy z nawozami. Za rok będzie ciężko a kolejnego roku w moim rolnictwie może już nie być. Taka smutna prawda🙁

Dlaczego może już nie być ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spontan88    24
Dnia 8.09.2022 o 21:25, Strongman napisał:

W tym roku miał umrzeć ktoś ważny według przepowiedni i królowa umarła a myślałem ze putina załatwią.

 

IMG_20220910_063925.jpg

  • Thanks 2
  • Haha 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
margoo78    535
SawekBraczyk napisał:

1 godzinę temu, margoo78 napisał:

Kolejny sezon jeszcze się jakoś ślizgniemy z nawozami. Za rok będzie ciężko a kolejnego roku w moim rolnictwie może już nie być. Taka smutna prawda🙁

Dlaczego może już nie być ? 

Bo nie wiem, czy finansowo dam radę to udźwignąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, VonVegans napisał:

 

 

Kurła wyngiel 4700

 

Gdzie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej1988    293
Mariusz2903 napisał:

Każdy się rzucił na wapna bo myśli że zmniejszenie nawożenia przy wapnowaniu spowoduje zwyżkę plonu - iluzja .

jak ktoś ma słabe pH to po co walić npk jak i tak słabo będzie pobierany. Trochę takie od dupy strony

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toooomaszewski    505
3 godziny temu, VonVegans napisał:

Kurła wyngiel 4700

 

W środę przywiezione z bogdanki 3 tony groszku po niecałe 1300zł/t. Zapisałem się tydzień temu w poniedziałek, po tygodniu telefon, że w środę awizo na odbiór. Aktualnie zapisów brak bo już rozpisane na cały wrzesień. Możliwe że pod koniec września znowu coś ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271
42 minuty temu, toooomaszewski napisał:

Groszek, nie ekogroszek. Chyba wyraźnie napisałem. Orzech był po 1600 zł/t.

To prawda , znajomy ma odbior we wtorek groszku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    285
Dnia 9.09.2022 o 22:53, yacenty napisał:

nie znam

 

wejdź na stronę kopalni, kiedyś widziałem. teraz po prostu dzwonię i mówię poproszę wapno z magnezem 4 fury

 

nie ma na stronie kopalni. Strasznie nie intuicyjna ta ich strona. Dodatkowo trzeba przez dystrybutora zamawiać nie ma możliwości samemu odebrać. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koniu    842
17 godzin temu, SawekBraczyk napisał:

A jak zwiększy się PH to i pobieranie składników i finalnie plon jak dobrze wszystko spasuje . 

Tylko jak nie ma pozostałych składników w glebie bo zostały juz wydojone to takie oszukiwanie samego siebie tym wapnowaniem. W tym roku i u mnie w okolicy nie jeden przerzucił sie z npk na wapno twierdąc że co roku sie coś sypie npk to teraz trzeba bardziej ,,odblokować" tych składników, nie wspomne o tym że w mojej okokicy plony były bardzo dobre, więc z pola sporo składników wyjechało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    498

To już badanie gleby potrzebne czy jest coś czy nie ma . Mi wyszło ze ani jednego i drugiego nie ma wiec i wapno i npk poszło . Tylko po rzepaku bez npk jest . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thomek    53

5-10 ton na hektar granulatu musisz zastosować.Taniej wychodzi polifoska po 5tys.tona

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248
Dnia 9.09.2022 o 22:46, kibix napisał:

nie potrzebuje podwyższyć terenu tylko ph...

 

już to gdzieś słyszałem, każde wapno ma swoje zastosowanie


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj