Polecane posty

JanKrzysztof    1975
26 minut temu, rocknrollnik1 napisał:

 

nie chcę się czepiać , ale...

No co Ci poradzę, że cennik i warunki są, a towaru nie ma jak za komuny. :D Pablo się czepiał, że nie wiadomo za ile by przywieźli itd., ale warunki EWENTUALNEJ sprzedaży są jasne. To państwowa firma więc raczej reguł się trzymają i nie ma ukrytych opłat jak w Januszexach.

  

13 minut temu, Damianek20 napisał:

Słyszałem w radiu dziwna rozmowę minister Moskwy i byłego ministra na tym stanowisku który jasno stwierdził że ona kłamie a zapasy gazu są na max 50 proc i jazda zacznie się dopiero jesienią wtedy ludzie zobaczą braki i kryzys. 

No ciekawie to zabrzmiało i może się okazać że saletra w tym roku za 3 tys to może być strzał w 10 jak jej zakup w ubiegłym w żniw .

Gdyby azoty miały tanieć, to nie kisiliby towaru... Jutro w Agrobiznesie Heniek będzie piał, że Agrochem oferuje najtańsze nawozy w Europie, tyle że nie można ich kupić. ;) 

Edytowano przez JanKrzysztof

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8985
25 minut temu, Tomek90 napisał:

W żniwa zawsze było tanio. 

Tyle że  w te żniwa tanio to za zboże, a reszta ? Oby się jeszcze nie okazało że zboża będziemy magazynować nie Tyle aby nie sprzedać za bezcen a dlatego że nie ma komu go kupić.

16 minut temu, Damianek20 napisał:

Słyszałem w radiu dziwna rozmowę minister Moskwy i byłego ministra na tym stanowisku który jasno stwierdził że ona kłamie a zapasy gazu są na max 50 proc i jazda zacznie się dopiero jesienią wtedy ludzie zobaczą braki i kryzys. 

No ciekawie to zabrzmiało i może się okazać że saletra w tym roku za 3 tys to może być strzał w 10 jak jej zakup w ubiegłym w żniw .

Noo, nawet tej saletry miało zbraknąć już tej wiosny I odziwo wszędzie była dostępna 🤔

28 minut temu, przemek28_28 napisał:

A gdzie tam. Teraz w mojej okolicy ktoś roznosi ulotki po 2500 za hektar dzierżawy bez względu na klase

Oddam choćby dziś🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianek20    2024

No trudno powiedzieć co oni planują. Zabraknąć może nie zabraknie a jaka będzie cena na wiosnę . O ile jeszcze uda się wszystko zebrać, rzepaki zaczynają lipnie wyglądać, zboża to samo a nawet po te 3 tys to nie mała kasa kupić nawóz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889
1 godzinę temu, GRZES1545 napisał:

Popatrz co w cenach pszenicy się dzieje🤦‍♂️ pszenica że wschodu już po 600zł do nas oferty spływają ponoć.

Ja dostałem ofertę za 300 zł, przekaż dalej... 

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janek54321    23

Kupiłem tydzień temu saletrę po 3600t data prod 6.06.2022, więc nowa dostawa tańsza. Myślę że ci co mają stare zapasy sprzedają po 3800-3900 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276
7 godzin temu, miwigos napisał:

2-3 tyg. obniżek na zboże i koniec swiata robicie

A kto tu o pszenicy mowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
VonVegans    1276

Już mówiłem ponad miesiąc temu że Putin wybierze się z misją humanitarna do Kaliningradu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, przemek28_28 napisał:

800kg saletry?????

Na ha?

Co w tym niesamowitego? Jak masz dobre klasy ziemi i zbierasz zawsze koło 4 t z ha rzepaku to warto tyle dać, choć nie ukrywam  ze w tym roku dałem mniej bo 2x 300kg i widać że za mało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
24 minuty temu, VonVegans napisał:

Już mówiłem ponad miesiąc temu że Putin wybierze się z misją humanitarna do Kaliningradu.

Suwałki teraz  będą sławne na cały świat już 2 kraje wkraczają do gry robi się cieplej a Putek patrzy na przesmyk .

Nawozy jak zwykle załadują rolnika w h*ja jak zwykle nawciskają kitu a rolnik  łyknie jak małpa kit .

 

Edytowano przez galan99
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7589
6 minut temu, FarmerDyzio napisał:

galan Ty się tutaj marnujesz.

Przesmyk suwalski na ustach świata. Dwa kraje wchodzą do gry .

Rosja coraz śmielej grozi krajom bałtyckim, w tym ostatnio Litwie i Estonii. To prawdziwy test dla NATO. – To kwestia być albo nie być tej organizacji – mówi Onetowi Bartosz Chmielewski z Ośrodka Studiów Wschodnich. W tle pojawia się tzw. przesmyk suwalski, niewielki obszar na terenie Polski, który natowskim planistom spędza sen z powiek.

Przesmyk suwalski. Dwa kraje wchodzą do gry

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2098
51 minut temu, gustaww napisał:

Co w tym niesamowitego? Jak masz dobre klasy ziemi i zbierasz zawsze koło 4 t z ha rzepaku to warto tyle dać, choć nie ukrywam  ze w tym roku dałem mniej bo 2x 300kg i widać że za mało. 

Nie wiem, nie siałem nigdy tyle co Ty. Ja daje około 600 kg ale do tego siarka i magnez i głodu nie widziałem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3889
43 minuty temu, galan99 napisał:

Suwałki teraz  będą sławne na cały świat już 2 kraje wkraczają do gry robi się cieplej a Putek patrzy na przesmyk .

Nawozy jak zwykle załadują rolnika w h*ja jak zwykle nawciskają kitu a rolnik  łyknie jak małpa kit .

 

Suwałki to centrum zadupia ale tak militarnie to teren ciężki do opanowania- góry, jęziora, rzeki, bagna, doliny. A tamtejsza  jednostka wojskowa to śmiech na sali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_1221    2
18 godzin temu, slavik80 napisał:

Stosujesz kolego od nich nawozy? Jak to Tobie to wychodzi? Mniejsze dawki dajesz czy poprostu plon jest lepszy.

Ja zwykle stosowałem fosforan ok 150kg/ ha amonu i sól potasową ok 200kg/ha pod oziminy - rzepak i pszenicę,teraz myślę dać 350-400kg polifoiski6 na ha , strasznie drogo to wychodzi.mysle nad obniżeniem do 200-250kg/ha.

Ekwiwalent polifoski6 w timac Agro co jest ? I jaki koszty na ha?

Jesienią kupiłem pod kukurydze ale wtedy cena była coś ponad 3200. Brałem na próbę żeby zobaczyć co to jest warte. Jesli chodzi o sam sklad to nie ma szalu i gdyby nie to że mam obornik to chyba bym odpuścił ten nawoz. Natomiast sama kuku na ta chwilę wygląda ładnie nawet bardzo ale nie ma większej różnicy między nawozeniem ich nawozem A tradycyjnie polidap. Zobaczymy co będzie w kolbie.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karat7    33
1 godzinę temu, gustaww napisał:

Co w tym niesamowitego? Jak masz dobre klasy ziemi i zbierasz zawsze koło 4 t z ha rzepaku to warto tyle dać, choć nie ukrywam  ze w tym roku dałem mniej bo 2x 300kg i widać że za mało. 

Zbieram 4-4,5 tony rzepaku na średnich glebach i nigdy nie przekraczałem 180-190kg/N na ha. Więc nie rozumiem  twojego nawożenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
9 godzin temu, przemek28_28 napisał:

A gdzie tam. Teraz w mojej okolicy ktoś roznosi ulotki po 2500 za hektar dzierżawy bez względu na klase

U mnie gościu dał 5ton pszenicy agencji za dzierżawę, takich to powinni wykluczać ze wszystkich dopłata i jeszcze obciązyc podatkami jak każdą firmę skoro tyle płacą. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3230
przemek28_28 napisał:

5 minut temu, tommy66692 napisał:

Myślę że skończą się głupie stawki za dzierżawę 

A gdzie tam. Teraz w mojej okolicy ktoś roznosi ulotki po 2500 za hektar dzierżawy bez względu na klase

dawaj go do mnie bardzo chętnie bym puścił

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zamawiał ktoś wapno z nordkalku standardcal? Podobno mocno do góry poszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez danielhaker
      Jak Waszym zdaniem będą się kształtować ceny paliw w 2024? Czy można liczyć na obiecywane w kampanii wyborczej spadki?
      Dziś wiodące koncerny zaktualizowały cenniki uwzględniając nowe stawki podatków i opłat, a więc olej napędowy drożeje o +5,3gr
      Najlepszego w Nowym Roku
       
      kontynuacja zeszłorocznego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj