Polecane posty

Badwolf    326

Ja dziś dopiero odebrałem zaksan 33.5 zamówiony końcem września... Już trochę się zaczynała nerwowka, bo tyle się słyszy o nieuczciwych pośrednikach. Na szczęście było jak dogadane. Zamówiłem dziś kizerytu trochę w bb po 1820/t i to już wszystko z nawozow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Nie powinno być żadnego, ale żadnego mieszania w cenach, jakieś wyrównania, o czym mowa paranoja. Takie coś rodzi tylko patologie, sterowanie odgórne cenami mieliśmy już w naszej historii. Najlepiej ceny środków produkcji wyreguluje rynek, czyli popyt i podaż, czy nam się to podoba czy nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GABBER85    1306

a ja nic nie kupuje narazie i nie wiem jakie ceny, bede robil zdjecia gnoju rozrzuconego i przyoranego  w ciagu 12h  i wysyłał do ARIMR , nowe dopłaty umożliwiają taki skok technologiczny


>>>>>> 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon1    242

Też jestem na vacie i od jutra wszystkie środki do produkcji zwolnione z VAT będę kupował na paragon mniej papierologii będzie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2144
9 godzin temu, galan99 napisał:

Moim zdaniem po 20 marca stanieje nawóz .

 

Bo wtedy to nawet przy wschodniej granicy najwyższy czas na azot i mus siać, co nie?

Dziś brak korekty w cenniku, saletra 34N po 2990 netto


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wicherek    4060
1 godzinę temu, dzidzia202 napisał:

Panowie jak ci co mają nawóz po taniości a my mamy kupić teraz drogo to może dla tych co musieli sprzedać płody rolne w żniwa to teraz jakieś wyrównanie z cenami. Bo ci co trzymają to ile drożej sprzedadzą jak my w żniwa. 

Czemu mamy być stratni

Ty jesteś prawdziwa dzidzia  !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris91    2996

To od jutra bum na składach się zacznie 🙊🙊🙊🙊🙊🙊

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
28 minut temu, bizon1 napisał:

Też jestem na vacie i od jutra wszystkie środki do produkcji zwolnione z VAT będę kupował na paragon mniej papierologii będzie

Dokładnie , też tak mam zamiar robić , bo po co puste faktury zanosić do księgowego , skoro nic nie tracąc można to kupić na paragon i mieć spokój z papierami

 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Nakupią i będzie taniał nawóz bo jak wszyscy zakupią za lutego to za marca będzie taniej TAK CZY NIE .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nie. ponieważ przez inflacje koszty produkcji rosną i zakłady taniej nie wyprodukuja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
4 minuty temu, kris91 napisał:

To od jutra bum na składach się zacznie 🙊🙊🙊🙊🙊🙊

Może i się zacznie , tylko co z tego , jak jeszcze przed świętami można było kupić w cenie brutto taniej niż teraz jest cena netto . A znając życie to za tydzień cena netto , będzie większa niż obecnie jest cena brutto , ale chłop i tak się będzie cieszył , bo mu wcisnęli kit że nawóz potaniał 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3898
18 minut temu, Neveragain napisał:

Yara 7 20 30         2500 brutto  10 ton

Gdzie taka cena? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bercik92    2201
2 minuty temu, galan99 napisał:

Pszenica tanieje i nawozy potanieją bez nerwów poczekamy jeszcze zobaczymy .

podobno w ciągu najbliższych 2 lat gaz ma byćdalej drogi

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Peron    369

To jest glifosat i stosuje się w polu. W sadownictwie stosuje się glifosad.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Maniek101 napisał:

Dziś wszystkie opryski w pewnym sklepie internetowym około 8% w górę

Pewnie w Sieradzu 😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolAnonim    70

dzwoniłem o wapno to koleś mi powiedział że obniżke vatu nic nie da bo nawozy i wapno 10 procent do góry i rolnik zapłaci za to i tak, czyli zasponsorujemy handlarzy firmy bo to im się należy zarobek. Tak to przynajmniej zabrzmiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

to było do przewidzenia.  Ktoś mi kiedyś powiedział-"lepszy mały handelek niż duży szpadelek".

Czemu ja go nie posłuchałem ???😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
1 godzinę temu, soltys48 napisał:

 

Screenshot_20220131-215521.png

Masz rację chodziło mi oczywiście o glifosat , ale słownik mi tak wpisał i nie wychwycilem tego błędu , a co do ceny co wystawiłeś to trochę oderwany od rzeczywistości . U mnie w sklepach 1000 zł nie przekracza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj