Polecane posty

Gość   
Gość

pl mocznik 4100 dziś. 

jutro z tego- 8%.A przynajmniej mi tak zapowiedziano. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 minutę temu, HF86 napisał:

pl mocznik 4100 dziś. 

jutro z tego- 8%.A przynajmniej mi tak zapowiedziano. 

Ryczałtowcy zyskają ładnie od jutra 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

trochę oddechu. ryczaltowcow gola cały czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jutro będę negocjować mocnik od Putina. brutto 3800 jeszcze wat w dół i będzie 3500.może tak na n1 100 saletry, 100 mocnika i czekam co dalej się wydarzy 🤔

ta saletra z Węgier żeby jeszcze dojechała to by było jeszcze milej 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigmei    1868

Po inne lata  różne małe "firmy" sprowadzały saletrę z Litwy czy też Łotwy która była o  stówkę tańsza od naszego i ludziska  kupowali jak świeże bułeczki, teraz  stówka w tą czy tamtą już nie robi na nikim większego  wrażenia. 

Edytowano przez Pigmei
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

gdyby nie sprowadzaly to GA dawno by rogi urosły. z resztą mało to razy ruski w swoje worki sypali. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cieply90    18
4 godziny temu, galan99 napisał:

Moim zdaniem po 20 marca stanieje nawóz .

 

ja czekam do kwietnia wcześniejszych zakupów nie planuje najwyżej kupie 2-4 t z 10 i d.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slavik80    119

Agroters Hrubieszów 

Na dzień dzisiejszy 

Saletra 3050

Saletrosan 26 2970 

Ceny z VAT. 

Od jutra ma być taniej o VAT, jestem ryczałtowcem, więc jutro kupię saletrosan na rzepak. 

Saletre mam na n1kupiona w październiku po 2190 z VAT. 

Resztę raczej poczekam do kwietnia /Maja kiedy trzeba podać n2. 

Pamiętam ze kolega w 2017 lub 2018 roku kupował prosto ze składu i płacił taniej aniżeli ja we wrześniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ale macie ból d*py. nie macie innych problemów. inflacja jak głupia galopuje, skluceni z prawie każdym sąsiadem, A tu ból że ktoś watu nie odliczy, A drugi nie zapłaci. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8976
21 minut temu, FarmerDyzio napisał:

to czemu sam nie kupowałeś jak był po 2 tys ? Pewnie się śmiałeś i byłeś przekonany że na przedwiośniu kupisz taniej. Też uważam że to niesprawiedliwe obniżać teraz VAT na nawozy ( tak, sam kupiłem na jesieni )

Miałem inne inwestycje, mogłem kupić przed zniwami jak było  po 1250. Zawsze robiłem takie zakupy na koniec roku lub w styczniu, liczyłem że coś wzrośnie cena ale nie wiedziałem że  aż  tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7367

No ale przecież nikt nie mówił że cena netto nie wzrośnie 

Miasto już po tyłku dostało, zaraz przyjdzie kolej na wieś. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robercikj100    1010
1 godzinę temu, slavik80 napisał:

Agroters Hrubieszów 

Na dzień dzisiejszy 

Saletra 3050

Saletrosan 26 2970 

Ceny z VAT. 

Od jutra ma być taniej o VAT, jestem ryczałtowcem, więc jutro kupię saletrosan na rzepak. 

Saletre mam na n1kupiona w październiku po 2190 z VAT. 

Resztę raczej poczekam do kwietnia /Maja kiedy trzeba podać n2. 

Pamiętam ze kolega w 2017 lub 2018 roku kupował prosto ze składu i płacił taniej aniżeli ja we wrześniu. 

Czyli saletra bez VAT jakieś 2810 zł. To po tyle to kupiłem pod koniec grudnia bez żadnych "promocji" jak mnie ta firma zrobiła w uja i nie dostarczyła saletry zamówionej pod koniec sierpnia po 1500 zł. 

Jak dla mnie agro ters to najgorsze g..no jeśli chodzi o firmy rolnicze 😁


AndrzejRo vel Anetka1 vel AleksanderX vel AndrzejLewoc to forumowy transwestyta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Nie róbcie jak z tym vatem bo jeszcze ktoś wpadnie na pomysł dać fv z kwietnia zeszłego roku i prosić o zwrot do nawozu którego już nie ma bo przecież kto mu udowodni czy ten nawuz kupił na rok 21 a kto na 22 a co nie którzy tu pisali że azot na 3lata kupili. To co mają powiedzieć ci co fv mają z 2019 roku za azot a kupowali na uprawę w 2022 też dostaną zwrot. Szanujmy się chyba w tym chodzi żeby wyrównywać nasze szanse a nie pogłębiać zróżnicowanie społeczeństwa na wsi. I zamiast pomagać to my się tępimy na wzajem. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2255
3 godziny temu, galan99 napisał:

Tylko będą  jaja jak będą dotacja do nawozu AZOTOWEGO TYLKO .

Tak wierze że stanieją już nie mam nic do stracenia zostaje tylko poczekać niech będzie do końca marca . 

Ja widzę że tobie co obiecali to tobie zrobili, jak w tym kabarecie, tobie lepiej jest 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzidzia202    294

Panowie jak ci co mają nawóz po taniości a my mamy kupić teraz drogo to może dla tych co musieli sprzedać płody rolne w żniwa to teraz jakieś wyrównanie z cenami. Bo ci co trzymają to ile drożej sprzedadzą jak my w żniwa. 

Czemu mamy być stratni

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniekkkk    183

Czytając wasze wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu że wszelkiej maści dopłaty i dotacje to produkcja patologii i większych lub mniejszych cwaniaczków, dlatego zawsze będę twierdził że nie powinno być żadnych dopłat do niczego oczywiście w całej UE (jedne zasady dla wszystkich)

 

  • Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
26 minut temu, dzidzia202 napisał:

Nie róbcie jak z tym vatem bo jeszcze ktoś wpadnie na pomysł dać fv z kwietnia zeszłego roku i prosić o zwrot do nawozu którego już nie ma bo przecież kto mu udowodni czy ten nawuz kupił na rok 21 a kto na 22 a co nie którzy tu pisali że azot na 3lata kupili. To co mają powiedzieć ci co fv mają z 2019 roku za azot a kupowali na uprawę w 2022 też dostaną zwrot. Szanujmy się chyba w tym chodzi żeby wyrównywać nasze szanse a nie pogłębiać zróżnicowanie społeczeństwa na wsi. I zamiast pomagać to my się tępimy na wzajem. 

 

Ale czemu wyrównywać szansę z tym co kupił w 2019 na 3 lata? Podjął ryzyko zainwestował i ma teraz z tego profity a ty byś chciał wyrównywać szansę. Komunista jeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

Ale czemu wyrównywać szansę z tym co kupił w 2019 na 3 lata?

a czemu nie?

znaczy jak powiem ze nastepne trzy lata nie będę kupował to więcej mi dać , bo jak drożeć będzie to więcej strat poniose i mniej tych profitów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7367
4 minuty temu, Maniekkkk napisał:

Czytając wasze wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu że wszelkiej maści dopłaty i dotacje to produkcja patologii i większych lub mniejszych cwaniaczków, dlatego zawsze będę twierdził że nie powinno być żadnych dopłat do niczego oczywiście w całej UE (jedne zasady dla wszystkich)

 

Na dopłatach rolnik zarabia najmniej, nawet wcale, one są na wyżywienie handlowców 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, Mateusz1q napisał:

Ale czemu wyrównywać szansę z tym co kupił w 2019 na 3 lata?

a czemu nie?

znaczy jak powiem ze nastepne trzy lata nie będę kupował to więcej mi dać , bo jak drożeć będzie to więcej strat poniose i mniej tych profitów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2458
35 minut temu, dzidzia202 napisał:

Nie róbcie jak z tym vatem bo jeszcze ktoś wpadnie na pomysł dać fv z kwietnia zeszłego roku i prosić o zwrot do nawozu którego już nie ma bo przecież kto mu udowodni czy ten nawuz kupił na rok 21 a kto na 22 a co nie którzy tu pisali że azot na 3lata kupili. To co mają powiedzieć ci co fv mają z 2019 roku za azot a kupowali na uprawę w 2022 też dostaną zwrot. Szanujmy się chyba w tym chodzi żeby wyrównywać nasze szanse a nie pogłębiać zróżnicowanie społeczeństwa na wsi. I zamiast pomagać to my się tępimy na wzajem. 

 

Sprzedał ktoś w żniwa 25 ton pszenicy po 750 zł =18750 , żeby kupić sobie nawóz po 1400 starczy mu na ok 13 ton . Teraz ktoś sprzeda 25 pszenicy po 1400zł =35000zł i teraz kupi sobie za to ok 12 ton nawozu . Więc jak widzisz wcale dużej różnicy nie ma w ilości kupionego nawozu . I dalej twierdzisz że to jest wyrównywanie szans i jeden może kupić bez vatu a drugi już tego vatu nie może sobie odliczyć ?Ty się możesz cieszyć bo vatu będziesz miał ok. 240 zł a tamten pierwszy tylko mógłby sobie odliczyć ok 120zł 

A i chciałem jeszcze dopisać że mnie to nie dotyczy bo jestem na vat i mi to wszystko jedno , ale jeśli chodzi o ryczałtowców to co ty jesteś lepszy od tego co nawozy ma już kupione , że tobie mają vat obniżyć a drugiemu nie ? Jak już napisałeś szanujmy się 

Edytowano przez mysza103

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez bialy2005
      Narazie to ceny raczej beda z tendencja w dół jak to w styczniu. Pod koniec miesaca zacznie sie to rozkrecac ale jesli nie potwierdza sie wymarzniecia to bez szału
      Pszenżyto 550 z podwórka okolice łukowa lubelskie
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj