superfarmer02

Ceny usług 2022

Polecane posty

mf362    1120
8 godzin temu, Axd529 napisał:

To u mnie w zeszłym roku zapłaciłem za skoszenie bizonem z056 4,2 ha 2200zł. To w tym roku to strach się bać. U nas nikt od ha nie bierze tylko od godziny.

U mnie hektar wychodziło 540zl bo ponad godzinę schodziło . Ten rok to pewnie wyjdzie z 800 albo lepiej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

U mnie w tamtym roku wyszło 250zl ha. 🤣

Edytowano przez Nintendo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarek525    91

Ile brać za usługę koszenia kosiarką bijakową 175cm + ciągnik 70km ? Po ile u was chodzą takie usługi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
11 minut temu, soltys48 napisał:

Dla tego komu się robi tak. 

Jeśli mnie pamięć nie myli to i @Pafnucywięcej bierze 

Mniej. 17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

wczoraj słyszałem, że jeden gość w okolicy za prasowanie siana starą warfamą bierze 30 zł.

Znowu się oszukałem  ,bo za belę 120x 130 po krone comprimie biorę 25. 😄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Myślę że też trzeba rozróżnić czy jest dużo słomy i zrobię 50 balotów/h czy trzeba latać i szukać słomy i zrobię 30/h 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarki16    4
9 godzin temu, Czarek525 napisał:

Ile brać za usługę koszenia kosiarką bijakową 175cm + ciągnik 70km ? Po ile u was chodzą takie usługi ?

200zł / ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
1 godzinę temu, tarki16 napisał:

200zł / ha

to on tylko na paliwo zarobi. wedlug mnie nie ma co patrzec jaki sprzet tylko 300 lub 320 za hektar. ja biore po 320 i kosze talexem 2,8m i ciagnik 125km

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

to strasznie dużo te traktorki palić muszą. 

koparko-ładowarka 150 brutto ,kombajn 450 500  a kosiarka w trawie 320🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dla tych co za dużo za usługę proponuje swój kombajn, kosiarkę  kupić i robić usługę za połowę stawki  to sam się przerzucę. Później jeden z drugim się śmieje że jak by wszystko policzyć to najęcie usługi koszenia hektara go 100zł kosztuje i ma ręce w kieszeni. A ten co robi usługę często kredyt na maszyne musi spłacać, paliwo kupić, smary i części.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 godzinę temu, HF86 napisał:

to strasznie dużo te traktorki palić muszą. 

koparko-ładowarka 150 brutto ,kombajn 450 500  a kosiarka w trawie 320🤦‍♂️

Trawa a trawa 

Inne spalanie ma ciągnik w "trawce" w inne w trawie gdzie z obrotów schodzi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarki16    4
2 godziny temu, mateo105 napisał:

to on tylko na paliwo zarobi. wedlug mnie nie ma co patrzec jaki sprzet tylko 300 lub 320 za hektar. ja biore po 320 i kosze talexem 2,8m i ciagnik 125km

Kurde, to nieźle zarobisz jak pojedziesz na pole 30 ha na usługę. Dziwię się tylko ludziom, że są w stanie zapłacić wtedy prawie 10 tyś za skoszenie :D 

Wiesz, jak mam traktor 140 km i 6m kosiarki, to chyba logiczne, że nie wezmę 320 zł / ha, które skoszę w 20 min, tylko wezmę 180 - 200 zł biorąc wszystko pod uwage, paliwo, olej , eksploatację maszyny i mój cenny czas. Moim zdaniem 320 zł / ha to lekka przesada, ale skoro ludzie płacą, nic , tylko kosić :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

tam było pisane o mulczowaniu łąk i mysle ze te 320 zł to jest ok biorąc pod uweage ze w mulczowaniu głównie chodzi o ,, wyłudzenie '' dopłat .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limousine    38

Dokładnie. 

U nas koszenie trawy kosztuje 200-300 zl/ha w zależności od warunków. I nie ważne czy kosisz kosiarkami 9m czy kosą, płaci się za zrobiona robotę 


Produkcja bydła mięsnego + roślinna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120
1 godzinę temu, jarecki napisał:

tam było pisane o mulczowaniu łąk i mysle ze te 320 zł to jest ok biorąc pod uweage ze w mulczowaniu głównie chodzi o ,, wyłudzenie '' dopłat .

W okolicy jest duży mulczer 4.5 czy tam 5 m to pytałem się to jak ładna łąka / pole to hektar skosi w 20 min . Źle warunki od 40 do 50 min.

Rok temu od ha brał od 200 zł , w tym pewnie zaczyna od 300 zł w górę ( cena paliwa )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateo105    24
5 godzin temu, HF86 napisał:

to strasznie dużo te traktorki palić muszą. 

koparko-ładowarka 150 brutto ,kombajn 450 500  a kosiarka w trawie 320🤦‍♂️

A ty uwazazasz ze 300 tys na ciagnik i 20 na rozdrabniacz to za plotem znalazlem? 

3 godziny temu, tarki16 napisał:

Kurde, to nieźle zarobisz jak pojedziesz na pole 30 ha na usługę. Dziwię się tylko ludziom, że są w stanie zapłacić wtedy prawie 10 tyś za skoszenie :D 

Wiesz, jak mam traktor 140 km i 6m kosiarki, to chyba logiczne, że nie wezmę 320 zł / ha, które skoszę w 20 min, tylko wezmę 180 - 200 zł biorąc wszystko pod uwage, paliwo, olej , eksploatację maszyny i mój cenny czas. Moim zdaniem 320 zł / ha to lekka przesada, ale skoro ludzie płacą, nic , tylko kosić :)

Glupi teraz przyklad podales. Bo akurat u mnie takich klientow co maja po 30 ha w kawalku nie ma. Mam 1 co ma z 15 ale w 6 kawalkach. A tak to u tego hektar u tego gektar a u tamtego poltorek lub 2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

mogłeś i w loterii cowidowej albo w czipsikach. 

potingera jumbo po 400 wożą a Ty mówisz o kosiarce. 

jak masz chętnych to pogratulować. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

ja się koledze nie dziwię. Jak za drogo to niech kosą czy nożyczkami kosi. A jeszcze ile razy się trafi jakiś głaz ,czy beton ,o którym właściciel pola zawsze pamiętał ,a tym razem jakoś mu się " zapomniało".  

Ceny za usługi są wysokie, bo koszta są okrutne. Tego się nie przeskoczy. Trzeba się szanować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mysza103    2462
Dnia 1.07.2022 o 12:52, Matpol napisał:

pełny przyjedzie pełny wyjedzie

Nie interes takie coś , bo skąd wiesz czym on cię zatankuje , i może się na drugi dzień okazać że kombajn na środku pola staje z powodu ujowego paliwa , I do kogo wtedy pretensje , skoro się na taki układ zgodziłeś . Najlepiej samemu sobie tankować i w razie czego do nikogo nie masz pretensji ( poza dostawcą paliwa) a wiadomo że terażniejsze sprzęty są czułe na jakość paliwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dziś klienta miałem na koszenie, cena nie gra roli bo go stać. Najważniejsze to dobrze zrobić robotę, rok temu mu kosiłem pszenicę ponad 10t/h  bizon dał radę to i w tym roku przyszedł zmiany maszyny się nie spodziewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj