superfarmer02

Ceny usług 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość

mi jak totalnie się rozsypie to chiba ostatnia belarka będzie. 

pryzma usługowo, a i bel pewnie więcej jak 200 sianokiszonka, sianko i słoma razem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki2000    12

U nas z prasowaniem też się zarzekali, że za mniej jak 25zł się nie opłaca jechać, a sianokiszonki i siano 150cm robili pasówkami po 18zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Jak dla mnie to jest jakieś nieporozumienie, żeby robić słomę siano i sianokiszonkę w tej samej cenie. Słoma idzie bardzo lekko, , siano już się gorzej prasuje, a sianokiszonka mimo, że bez noży to trzeba mieć 50% mocniejszy ciągnik, żeby z podobną wydajnosćią pracować. Dlatego w tamtym roku brałem za bela średnicę +2 zł jeśli to była słoma i +3zł za siano(120x120 14 zł i 15zł) W tym wychodzi mi 23 i 24 zł. A wiem że niektórzy biorą po 25 i nieważne jaka bela.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

w mojej okolicy to chyba tylko ja zostałem z dobrą prasą.Reszta albo sprzedała, albo ma grata , którym nie opłaca się wyjeżdżać.


Leszy napisał:

Wynajmowanie prasy to już jest chyba margines. Dawniej sporo ludzie na tym zarobiło, ale teraz każdy kto potrzebuje to jakąś ma. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raven18    162

Ja 200 belek (120x135) i nie mam prasy ale jeśli cena będzie za wysoka to kupię choćby i sipmę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
53 minuty temu, raven18 napisał:

Ja 200 belek (120x135) i nie mam prasy ale jeśli cena będzie za wysoka to kupię choćby i sipmę 

Mogę sprzedać. Mało używana... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12380

O prasa Pafnucego to maszyna lux. Ona to jak po wystawowa. Takiej to i podlaskie bogole by się nie powstydzili.

 

On ją sprzedaje tylko dlatego że mu kolorem do traktora nie pasuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Norman    137

Ja tylko ewentualnie jednemu sąsiadowi jak będzie chciał (co roku mu coś prasowalem) myślałem powiedzieć za 120-130 cm18 zł/szt. Prasa pasowa z moją siatką, za 180 cm 28- 30 zł/szt. j.w.. Kosić tylko swoje będę. W tamtym sezonie 120 cm- 11-12 zł/szt. 180 cm 19 zł tu był zadowolony bo objętościowo 2 i 1/3 - 120 cm wchodzi a tylko kilka zł drożej, z reguły 7-11 balotów z ha.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

Ponawiam pytanie - ile brać za godz prasowania małą kostką? Usługa koszenia ile u Was kosztuje? Żniwa się zaczęły to może coś wiadomo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

U mnie za kostkę na wsi w tym roku liczą od sztuki 1,5zł. Za kosiarkę licze 200zł od hektara. Są tacy co liczą od godziny 200zł. Co do kombajnu to słyszałem 500 zł godzina.


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ile obecnie za ha koszenia łąki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
7 godzin temu, Axd529 napisał:

U mnie za kostkę na wsi w tym roku liczą od sztuki 1,5zł. Za kosiarkę licze 200zł od hektara. Są tacy co liczą od godziny 200zł. Co do kombajnu to słyszałem 500 zł godzina.

Ale godzina jakim kombajnem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarki16    4
1 godzinę temu, Pafnucy napisał:

Ile obecnie za ha koszenia łąki? 

Moim zdaniem spokojnie można wołać 200 zł /ha i nie ważne jakimi kosiarkami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117
krilan06 napisał:

7 godzin temu, Axd529 napisał:

U mnie za kostkę na wsi w tym roku liczą od sztuki 1,5zł. Za kosiarkę licze 200zł od hektara. Są tacy co liczą od godziny 200zł. Co do kombajnu to słyszałem 500 zł godzina.

Ale godzina jakim kombajnem?

Kombajn Z056


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15388

No tak moze być

Gość mówił ze po 500 za h będzie brał clasem 3m to jakieś 1.20  hektar.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8980
3 godziny temu, Rolnik1973 napisał:

No tak moze być

Gość mówił ze po 500 za h będzie brał clasem 3m to jakieś 1.20  hektar.

Kurła jak ja bym tyle powiedział we wsi...😵🙆‍♂️ wykosze u siebie i pierniczę zarobki bo ludziska nie płacili na czas u jeszcze człowiek nie raz upominać się musiał, a w tym roku to dopiero będzie Sajgon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benio1967    154

fahr 1300 ,heder 480 cm koszącej,tamten rok 400 zł godzina a w tym roku 450 za godzinę  bez różnicy czy z sieczkarnią czy bez.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
6 godzin temu, tarki16 napisał:

Moim zdaniem spokojnie można wołać 200 zł /ha i nie ważne jakimi kosiarkami. 

jak przyjedzie amator bebnową 1,65 m . to tak , znajomy kosił to wyszło około 100 zł za ha , zestaw kosiarek 5,5 m łąki zadbane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19713

Gdzie Ty był tyle czasu?

7 minut temu, benio1967 napisał:

fahr 1300 ,heder 480 cm koszącej,tamten rok 400 zł godzina a w tym roku 450 za godzinę  bez różnicy czy z sieczkarnią czy bez.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429
Dnia 27.06.2022 o 23:42, Axd529 napisał:

U mnie za kostkę na wsi w tym roku liczą od sztuki 1,5zł. Za kosiarkę licze 200zł od hektara. Są tacy co liczą od godziny 200zł. Co do kombajnu to słyszałem 500 zł godzina.

Dzisiaj prasowałem małą kostką jeden kawałek 45min. W tym czasie zrobiłem ok 250 kostek. Wg tego przelicznika wychodzi 375zł. Raczej będę brał 250 zł za godzinę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

U mnie w okolicy 1zł od małego bela to już ze 3-5 lat temu wołali. Tylko że u mnie są małe kawałki maksymalnie 1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krilan06    2429

To ile w tym roku życzą sobie właściciele poczciwych bizonów za godzinę koszenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj