superfarmer02

Ceny usług 2022

Polecane posty

6465    12380

Mi taki sprzęt nie potrzebny na co dzień żebym go kupował. A jak mam jakąś robotę to zamawiam usługę. A że u nas takie stawki to piszę. W końcu to temat ceny usług. Możecie i brać po 600zl/h nikt nie broni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek026    76

U nas sprzętu nie ma albo stan muzealny i wolą trzymać pod szopą żeby sobie zrobić było czym bo jak pójdzie w usługi zaraz remontować trzeba, nie ma komu kosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
Dnia 12.06.2022 o 18:32, martinezo napisał:

mam takie zlecenie aby dachówkę na paletach podać na dach, chcwilę będzie trwało zanim ją z palety rozładują, więc chyba raczej tyle co za pracę z łyżką nie mogę zaśpiewać??

180 zł/godzina tak jak normalna praca. 

Dnia 14.06.2022 o 09:17, kuba9449 napisał:

W zeszłym roku teleskopówka w mojej okolicy kosztowała 120-150 za godzinę.

U mnie też tyle kosztowały  w zeszłym roku. teraz 170-200. Za podawanie palet na strop albo dachówkę biorę 180 zł plus czas dojazdu. Za załadunki 200 zł/godzina. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Prasowanie siana belki 130 , po 15zł/szt, belki zrobione są bardzo ładnie i równo owinięte siatką. Czasem jak patrzę na takie ulepy co na widłach się rozlatują to i za 5 zł bym nie chciał. W życie na kiszoknkę jak dobrze pamiętam z rotorem 18zł/belka 130cm. Cena netto koparko ładowarki u mnie 150 netto przy spychaniu- równaniu, przy kopaniu 120zł.  Rozmawiałem 2 dni temu ze znajomym co ma usługi koszenia  i ma kilka kombajnów to cena wyjściowa 600zł netto/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1120

To u nas wcześniej za hektar wychodziło gdzieś 500/540 zł bo hektar meczyli 1.15h lub 1.30h ( 360 ponad za godzinę pracy)

W tym roku aż strach pomyśleć jak ropa dwa razy droższa prawie . Brak konkurencji bo dwa kombajny w miejscowości co robi usługi. A małych jest kilka ale to u siebie tylko kosi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BusteR    16

Koszenie brutto wyszło mi na poziomie 600z/ha. Na usługi jadę za 500zł/godzina, bo działki małe i więcej jest czasami kręcenia jak koszenia. Jeżeli nie będą chcieli, to nie będę narzekał. Po żniwach szybki serwis i czyszczenie i do stodoły. 
 

Jeżeli cena nie będzie odpowiadała, to  niech sami sobie kosą koszą, albo kupią kombajn i zobaczą jak to jest.

Edytowano przez BusteR
  • Like 3

Uczmy się na błędach i ich nie powtarzajmy. Sprzedam Simsona S51 stan dobry brak dokumentów kontakt na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

No mam kolegę który też robi usługę koszenia to w tym roku będzie brał 450 za godzinę , a w godzinę robi około 1,20ha 

I w taki sposób ceny usług w mojej okolicy są niskie 

Ja planuję brać 450-500za hektar 

Właściwie to najlepiej by było brać wartość 500 kg zboża które się kosi , 


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

@kizak jak się da to co będę frajerowal 😜

Tak naprawdę to mam tylko jednego klienta co ma 90 bel w roku i teraz swoich tylko tyle  


Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
13 godzin temu, mikcom20 napisał:

jakie stawki za owijanie balotów owijarką samozaładowczą ? folia klienta.

W tym roku po 10zł za bele 120cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
1 godzinę temu, dzarjan8111 napisał:

Dopomóżcię radą kamraci. Ile za prasowanie Sipma 276/1 + zetor 100KM. Bele 150 wiązane sznurkiem . 

 jak za 120   20 zł ,to tu pewnie do 30,tu z 50 procent więcej materialu wejdzie,plus za sznurek ,tak myślę. kurna ten sznurek to tylko prasy dobija .

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzarjan8111    271

Pewnie masz racje ale jak się nie ma co się lubi .... tyle dobrego ze owija na dwa . Ja za prasowanie Slomy brałem w tamtym roku 15 za szt 😟 a tu widze ze mam cennik z lat 90😬

1 godzinę temu, jarecki napisał:

a ile  na godzine bel  zrobisz ? sznurek 3 zł na bele .

Zależy ale daje ile prasa zdąży przetrawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvba    7

Ja 20 zł za belke 120cm kasuje. Prasa pasówka, skromnie dodam, że belki ładne wychodzą jak dla mnie 😅 Uczciwa cena, mniej/ więcej kasujecie w tym roku?

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol2306    12

Cześć

Ile brać za usługę koszenia John Deere 2054 heder 4,8m w woj świętokrzyskim??.

Liczyć za godz czy ha?

Co niektórzy w okolicy twierdzą że za 700zl/ha nawet nie wyjeżdżają z garażu. 

Jak to u was wygląda?

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    517

Szczerze to za 700 to na pewno bym nie miał gdzie jechać , ale 60 km dalej w ubiegłym roku brali po 500 więc w tym roku realna cena 700 

Edytowano przez Marecki2922

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

tak twierdzą nie raz. a potem nie gadaj nikomu po ile Ci kosilem. i najwieksze krzykacze o podwyżce mają luźne żniwa🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
1 godzinę temu, karol2306 napisał:

Co niektórzy w okolicy twierdzą że za 700zl/ha nawet nie wyjeżdżają z garażu. 

WYJADĄ, WYJADĄ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj