superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ZetorMisio    422

W nowych Belarusach są też całkiem fajne te odciągi bo mają otwory z zawleczka do przekładania i jest też kawałek gwintu do bezstopniowej regukacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12442
9 minut temu, szwagier24 napisał:

na śrube rzymską?

Wint jest z jednej strony a z drugiej jakiś boleć w tulei chodzi luźno. I nie działa to na zasadzie przyciągania do koła. Tylko odpychania. Wyjdę to zrobię zdjęcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafal4610    142

Jak już temat lamp poruszany. Co polecacie z ledów nie za drogiego? Fajnie jakby ciepła barwa była. Mam kwadratowe na 16 led i 2 są super, ciepła barwa, dużo światła. W zeszłym roku dokupiłem drugi komplet i lipa totalna. Biała barwa, mało światła i już pół lampy wody. Może jakieś mieszane rozproszone ze skupionym.  Po zmroku za dużo nie robie, ale czasem coś wypadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12442
51 minut temu, szwagier24 napisał:

dzięki, tak na oko ten otwór do regulacji jaką ma długość?

Nigdy nie skręciłem na maxa. Ale myślę że musi być dłuższy jak długość gwintu. Bo jak tu wkręcam gwint to z drugiej strony wychodzi ten bolec z tulei. Jak zakładam pług i ustawie go w osi ciągnika to skręcam tak żeby miał po 2cm luzu na obydwuch cięgnach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagier24    38
2 godziny temu, 6465 napisał:

Nigdy nie skręciłem na maxa. Ale myślę że musi być dłuższy jak długość gwintu. Bo jak tu wkręcam gwint to z drugiej strony wychodzi ten bolec z tulei. Jak zakładam pług i ustawie go w osi ciągnika to skręcam tak żeby miał po 2cm luzu na obydwuch cięgnach.

chodzi mi o ten otwór z którego wychodzi bolec, no bo od strony mostu musi być ,, płynna regulacja"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4274

Założyłem nowa śrubę od tego oczka rurki spustowej oleju, dałem nowe podkładki z gumowymi fartuchami, na gwint dałem teflon, powierzchnię wytarlem i delikatnie papierem poczyscilem, bardzo delikatnie dałem silikonu żeby wlazł w ewentualne wżery (ale tak naprawdę ino ino), docisnalem śrubę (przez ramię gdzieś pół metrowe), zalałem olej i zostawiłem. Teraz zamykałem klapy i wlazłem w zbiornik zajrzęc tam pod sionik. Pod śruba jest z kieliszek oleju wylany już (z 4h po zalaniu). Także chyba jednak miska.  W tym roku tego nie zaczepiam. Mam koszenia na dwa dni (jak się nie zepsuje) to będę obserwował i umyje go po pierwszym dniu. Jeszcze jak zaglądałem, to śruba od dołu wygląda na suchą, także (tyle ile ja widać), także to musi być albo miska, albo z góry oczka.

 

Jeszcze nowa awaria się pojawiła - wygląda na to, że zbiornik jest dziurawy gdzieś  w gorze. Zalałem gdzieś 140L i nie działo się nic. Dziś wlałem jeszcze 60 i za inną robotę się zabrałem. Coś koło kombajnu się zakręciłem, patrzę, a tam z tyłu sączy się ropa. No to dawaj spuszczać to co nalałem 🤦 też tego nie zaczepiam. Mam nadzieję, że się nie powiększy i że syfu do środka nie naleci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubamako66    567
3 godziny temu, astrahxenon napisał:

Szukam sztywnej przyczepy d 46 w promieniu 100km od Tarnowa ktoś coś ?

ja też szukam najlepiej lubelskie podkarpackie bo teraz transport drogi są tanie ale na drugim końcu polski 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
47 minut temu, kubamako66 napisał:

ja też szukam najlepiej lubelskie podkarpackie bo teraz transport drogi są tanie ale na drugim końcu polski 

Ja nie szukam za pół darmo ale ma być w miarę ładna 

Edytowano przez astrahxenon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12442
4 godziny temu, astrahxenon napisał:

Szukam sztywnej przyczepy d 46 w promieniu 100km od Tarnowa ktoś coś ?

Są dwie sztuki w podwójnych burtach między Sochaczewem a Warszawą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    186

Ciekawe czy po załadowaniu skręci na tych oponach? Chyba są większe niż 8,25-20...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1563
46 minut temu, wlamaj1 napisał:

Ciekawe czy po załadowaniu skręci na tych oponach? Chyba są większe niż 8,25-20...

Chyba to są setki,cos slabo widac ale.jakby 10.0 20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysztof81    3917

Jutro będe dzwonił. Wydaje się fajna. Wiadomo troche ogarnąć i koła nietypowe  ale pare kilo na nią wejdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12442

No na telefonie to ja słabo widzę. Chyba ma tył na ośkach to plus tylko mógł by być dyszel na resoze przy tej ładowności.

Ma swoją hydraulikę napędzaną wom to też wielką zaleta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
astrahxenon    137
13 godzin temu, 6465 napisał:

Są dwie sztuki w podwójnych burtach między Sochaczewem a Warszawą.

Jak cenią i jaki stan 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12442
2 minuty temu, astrahxenon napisał:

Jak cenią i jaki stan 

Będę jechał we wtorek do Warszawy to mogę okiem rzucić bo stoją dwie z tablicą sprzedam. Na olx ich nie widzę. Zabudowy w miarę nowe z plandeką. Ceny nie znam.

11 godzin temu, Krzysztof81 napisał:

Według opisu to jest na resorze. 

Pewnie większa od sołtysowej. Jutro będe dzwonił.

No to cena wydaje się atrakcyjna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28796
48 minut temu, 6465 napisał:

Będę jechał we wtorek do Warszawy to mogę okiem rzucić bo stoją dwie z tablicą sprzedam. Na olx ich nie widzę. Zabudowy w miarę nowe z plandeką. Ceny nie znam.

No to cena wydaje się atrakcyjna.

Były na olx, 14600, ale nie wiem czy za sztukę, czy za dwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj