superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Grzechooo    798

zna ktoś tego handlarza? a może ktoś oglądał ten sprzęt? https://www.olx.pl/d/oferta/renault-155-54-turbo-ciagnik-rolniczy-CID757-IDMJM0O.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian7k    110
7 minut temu, slawek74 napisał:

A co na sprzedaż?

MF 3050 ale jeszcze decyzji brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4307

Ani mnie z ciągnikiem nie pili, a i z kombajnem. Tyle, że ten mój bizon to  niewypał. Miał być spoko stan od znajomego, do ogarnięcia wygląd, a okazał się złom na kołach (i to jedno musiałem w tamtym roku kupić) i tak niespecjalnie chce mi się w nim babrać - tyle do zrobienia, że szkoda gadać. Kolejny sezon może przekosi, bo dużo nie będę miał zboża, ale dłużej bez poważniejszych inwestycji się już raczej nie ogarnie

 

44 minuty temu, Agrest napisał:

Ceny odjechały totalnie. A stare to chyba +50% jak nie więcej

 

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2526
daron64 napisał:

15 minut temu, soltys48 napisał:

W robocie kupili nowa myjkę. Na razie zakaz używania, bo instrukcji nie dosłali 😅 patrzę - jakaś taka firma z d*py, pierwsze słyszę. Patrzę na internet - w podstawie ponad 14k 🙃

 

A propos kombajnów - jaki, tak realnie, trzebaby mieć budżet, żeby myśleć nad oglądaniem małych dominatorów x6, x8?

co do dominatorow ja rozgladam sie za jakims to tak jak @soltys pisal za 76 86 to do 60tys mozna cos wybrac a 78 88 to od 80tys wzwyż jak cos sie trafia sprowadzonego z zachodu w miare to znika w ciagu kilku dni z ogłoszeń.

  • Thanks 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    32
Dnia 5.01.2022 o 11:35, Agrest napisał:

Patrz jaka perełka. I to w cenie nowego mistrala.  Tylko kto go napoi?

https://www.olx.pl/d/oferta/ciagnik-sadowniczy-john-deere-5080-gf-CID757-IDN97CH.html

Nie jest z tym spalaniem źle, tylko trzeba ta moc wykorzystywać. Tutaj bardziej bym się bał dokładanej kabiny. 

Dnia 5.01.2022 o 06:14, fergi99 napisał:

ogólnie w kwestii sadowników im mniej elektryki i elektro hydrauliki tym lepiej

To już kwestie indywidualne jak i w rolniczym ciągniku. Chociażby rewers elektrohydrauliczny, czy połówka w guziku to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
Grzechooo napisał:

zna ktoś tego handlarza? a może ktoś oglądał ten sprzęt? https://www.olx.pl/d/oferta/renault-155-54-turbo-ciagnik-rolniczy-CID757-IDMJM0O.html

Idzie czasami coś kupić ja mam od niego aresa, przez telefon to niewiele się dowiesz traktor od początku grudnia na olx

KaMel napisał:

To już kwestie indywidualne jak i w rolniczym ciągniku. Chociażby rewers elektrohydrauliczny, czy połówka w guziku to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązania

owszem połówka bo mocy czasem brakuje rewers to juz kwestia jak często będzie uzywany ale nie rozumiem po co komu w sadowników ehr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4307

Chyba będę sobie w wolnych chwilach rzeźbił te drzwi do warsztatu. Tylko  ponosi mnie fantazja odnośnie materiału. Futrynę mam coś jak na zdjęciu. Głębokość do załamania to 30mm. To tak sobie myślę profil 30x30. Żeby się dobrze spawalo to ścianka 3. No i na samą ramkę wyszło mi 20-30kg w zależności od zastrzałów. A to chyba troszkę dużo jak na takie drzwi małe. Chciałem z dwóch stron blachę, a w srodku ocieplić.

No i teraz tak.

- dać np na profil na zawiasy 50x30x3 (czy 30x30x3 to az za dużo?), a na resztę ramki z zastrzałami 30x30x2? Czy w ogóle całość z cieńszego (jakiego) profila? A może profil tylko na zawiasy, a reszta z np ceownika? Parę drzwi mam spawanych, ale to jedne takie duże, to z kątownika, ale wszystko z grubego materiału, drugie mniejsze też z kątownika. Tu też myślałem kątownik, ale przy profilu łatwiej docieplic i zamknąć blacha z drugiej strony (tak mi się wydaje)

- dawać w ogóle w środku poprzeczkę i skosy do niej, czy tylko jeden skos(ewentualnie X) i to nie z profila tylko z kątownika starczy?

- robić szybkę(podwójna), czy bez sensu, bo i tak nie zrobi się tego szczelnie i będzie cały czas parować i i tak mało co światła przez nią będzie wpadać?

Pytania jak to u mnie, ale nie spawalem do tej pory drzwi, a chciałem sobie tymi małymi zrobic przetarcie przed robieniem dużych bram, co mnie w tym roku czeka. W ogóle jak tak sobie z grubsza policzyłem to na sam materiał (przy założeniu, że byłoby z profili wszystko) to sama stał + docieplenie + blacha z dwóch stron to z 5stow. 🤨Teraz cięcie, czyszczenie, spawanie, czyszczenie, malowanie. Przy moim tempie prac trzeba liczyć, że cały dzień to mi minimum zejdzie, czyli powiedzmy kolejne 200zl. Strach myśleć ile bramy wyjdą.

gd1957_1.jpg

 

IMG_20220107_071726.png

IMG_20220107_071934.png

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26134
8 godzin temu, KaMel napisał:

Nie jest z tym spalaniem źle, tylko trzeba ta moc wykorzystywać. Tutaj bardziej bym się bał dokładanej kabiny. 

To już kwestie indywidualne jak i w rolniczym ciągniku. Chociażby rewers elektrohydrauliczny, czy połówka w guziku to bardzo wygodne i komfortowe rozwiązania

I chyba przez tą kabinę tylko jeszcze stoi. Ciekawe czy ktoś oszczędzał na kabinie, dołożył po czasie, czy ciągnik się poturlał i dołożyli tanią kabinę.

Bo zamówić full opcję I wówczas zaoszczędzić 10 czy 15tys na oryginalnej kabinie??? Bez sensu.

 

No właśnie u mnie nie wykorzystam tej mocy co będzie skutkowało sporym wzrostem kosztów 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KaMel    32
15 minut temu, Agrest napisał:

I chyba przez tą kabinę tylko jeszcze stoi. Ciekawe czy ktoś oszczędzał na kabinie, dołożył po czasie, czy ciągnik się poturlał i dołożyli tanią kabinę.

Bo zamówić full opcję I wówczas zaoszczędzić 10 czy 15tys na oryginalnej kabinie??? Bez sensu.

Różne ludzie maja podejście. Chociaż podejrzewam ze to dealer wziął na plac fajnie wyposażone cabrio. Postało kilka lat, brak zainteresowania i założyli tania kabinę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    26134

Ktoś pod tamtym moim postem pisał że on w spółdzielni ogrodniczej robił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4307
41 minut temu, bratrolnika napisał:

Powiem Ci, że przeszło mi to przez myśl jak ostatnio po jakimś Brico łaziłem. Patrzę, a tam kompletne drzwi z ościeżnica, klamka, zamkiem -500zl. Tyle, że to jest taka konstrukcja, że bałbym sie oprzec o nie, żeby się nie pogiely. Jakieś takie niby solidniejsze to już jednak sporo drożej. A i okazja do ćwiczeń by byla

Edytowano przez daron64

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    798
fergi99 napisał:

Idzie czasami coś kupić ja mam od niego aresa, przez telefon to niewiele się dowiesz traktor od początku grudnia na olx

Mam go w obserwowanych, nie mam kiedy się wybrać, liczę ze cena nie jest niska a maszyna leciwa dlatego miesiac stoi. Tańsze schodzą szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlamaj1    190

Te Twoje drzwi nie będą lekkie i trochę bałbym się je zamontować w takiej futrynie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12284
daron64 napisał:

41 minut temu, bratrolnika napisał:

Powiem Ci, że przeszło mi to przez myśl jak ostatnio po jakimś Brico łaziłem. Patrzę, a tam kompletne drzwi z ościeżnica, klamka, zamkiem -500zl. Tyle, że to jest taka konstrukcja, że bałbym sie oprzec o nie, żeby się nie pogiely. Jakieś takie niby solidniejsze to już jednak sporo drożej. A i okazja do ćwiczeń by byla

na drzwiach to ja bym nie ćwiczył jak by były jakieś nie wymiarowe to i owszem ale takie typowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1571
24 minuty temu, MF675ursus napisał:

Blacha na burty wykorzystana ze znaków drogowych :D

Ojciec kupil cyklop,klapa balastu byla z 3 znaków ostrzegawczych,ale po drodze spadla i nie dojechala do celu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fergi99    15
Grzechooo napisał:

fergi99 napisał:

Idzie czasami coś kupić ja mam od niego aresa, przez telefon to niewiele się dowiesz traktor od początku grudnia na olx

Mam go w obserwowanych, nie mam kiedy się wybrać, liczę ze cena nie jest niska a maszyna leciwa dlatego miesiac stoi. Tańsze schodzą szybciej.

Cena napewno do negocjacji lekko zaporowa ale euro drogie to niema co się dziwić miałem chęć ja obejrzeć ale juz miałem zadatkowanego fenota i odpuściłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4307
1 godzinę temu, wlamaj1 napisał:

Te Twoje drzwi nie będą lekkie i trochę bałbym się je zamontować w takiej futrynie...

No właśnie tak mi strasznie dużo wagowo wychodzi, dlatego pytam jakie użyć profile 

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

na drzwiach to ja bym nie ćwiczył jak by były jakieś nie wymiarowe to i owszem ale takie typowe

A czemu by nie? Każda okazja jest dobra żeby poćwiczyc.   Boje się, że jak zacznę oglądać gotowce, to będzie jak że wszystkim - troszkę droższe niż zrobienie samemu to będzie gówno i tak troszkę dołożyć to już lepsze, potem znowu troszkę jakby dołożyć to znowu lepsze i tak zaczynasz od drzwi za 500zl, a kończysz na takich za 2k

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9348
11 minut temu, daron64 napisał:

No właśnie tak mi strasznie dużo wagowo wychodzi, dlatego pytam jakie użyć profile 

A czemu by nie? Każda okazja jest dobra żeby poćwiczyc.   Boje się, że jak zacznę oglądać gotowce, to będzie jak że wszystkim - troszkę droższe niż zrobienie samemu to będzie gówno i tak troszkę dołożyć to już lepsze, potem znowu troszkę jakby dołożyć to znowu lepsze i tak zaczynasz od drzwi za 500zl, a kończysz na takich za 2k

powiem tak - zrób z desek w środku, obij blachą ocynkowaną, dwa długie  zawiasy i odciągi po wierzchu

to najtańsza opcja

https://siedem-wierzb.pl/drewniane-drzwi-garazowe-zrob-to-sam/

albo tak

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1126
1 godzinę temu, MF675ursus napisał:

Blacha na burty wykorzystana ze znaków drogowych :D

Przynajmniej burty nie zgniją , pytanie skąd te znaki czy zajumane czy odkupione stare zniszczone .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Heidi88
      No właśnie kochani to nie jest takie proste jak sami wiecie, ponieważ rolnik znacznie różni się swoim stylem życia od innych, a święta tuż tuż
       
      Wiadomo prezent musi być
      - praktyczny i w miarę użyteczny, ale i niebanalny, wyjątkowy i takie tam
       
      ednak wszystko co potrzebuje wydaje mi się że już ma <_<
       
      Ogólnie klasyczne prezenty takie jak perfumy, zegarki, wyjazdy odpadają
       
      To 29letni hodowca bydła którego całkowicie pochłania praca w gospodarstwie, więc czasu na spełnianie swoich zainteresowań niewiele, czasem widzę jak ogląda tvn turbo i najbardziej lubi legendy PRL-u nie wiem czy to powinna być dla mnie jakaś wskazówka :unsure:
       
      Więc podpowiedzcie mi co byście chcieli dostać od swojej kobiety, od razu zaznaczam że miły czas spędzony we dwoje, gdzie ona jest podana na tacy goła z kokardą na ciele odpada :blink:
       
      Aa i takie w miarę realne do spełnienia, czyli nie pisać o dodatkowych ha
    • Przez BASIADRESIK
      Dzień dobry, Wraz z innymi studentkami robimy projekt na studia odnośnie strony internetowej ze skupem produktów rolnych. Zastanawiamy się jakie cechy powinna mieć taka strona, jakie potrzeby są potencjalnych odbiorców, jak można taką stronę ulepszyć. Zapraszamy więc do wypełnienia anonimowej ankiety, nawet gdyby miała to być tylko odpowiedź na pytania zamknięte. Dziękujemy za poświęcony czas. https://forms.gle/f6QDHfAPFRz1Rt868
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj