superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

Gość   
Gość

No nie jest to miarodajne, bo nie wiesz ile było. Podajesz średnie 20, one biorą 15/20. Zależy od zboża, teren itp.

Każdy jakiś dojazd i przestój gdy maszyna stoi i pyrka zaniża spalanie.

Wychodzi że w samej robocie łyknie ponad 20 u Ciebie i to lekko 😉

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9265

U mnie Mercator palił na 1ha 16-17 z sieczkarnią i wydawało się sporo. MF-a jeszcze nie podliczałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3638

Panowie która pompka będzie lepsza do ropy? Która bardziej wydajna?

Gibana:    https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-reczna-oleju-do-beczki-pompka-tlokowa-do-oleju-CID628-IDx62NM.html

Czy z korbką:   https://www.olx.pl/d/oferta/pompa-reczna-oleju-do-beczki-pompka-na-korbe-CID628-IDz3TpP.html

Edytowano przez tytanowyJanusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271

Mam coś w stylu tej drugiej - ma już chyba z 5lat - całkiem spoko, tylko trochę się trzeba nakręcić. Nie mam żadnego porównania co do wydajności. Jak Ci mocno potrzebne, to przypoknij się po weekendzie to wezmę bańkę przepompuje i dam Ci znać ile czasu to zajmuje 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco512    1011
4 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

Nie lepiej zrobić pompkę z silnika pralki i pompy z c330?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Desperado    4192
43 minuty temu, tytanowyJanusz napisał:

Jasiu, ta na korbkę.

Edytowano przez Desperado

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tytanowyJanusz    3638

te chińskie, najtańsze niby do 60L/min, a znalazłem z Yato i podane tam jest bardziej realne 21L/min. dzięki chłopaki już wiem co kupić 🍻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
50 minut temu, tytanowyJanusz napisał:

To ma być mobilne i bez zasilania elektrycznego 

Nie świruj. Kupisz do stówki przecież elektryczną 12V. I daje dobrze.

Tempo lania jak na stacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6465    12428
1 minutę temu, Bukat82 napisał:

Nie świruj. Kupisz do stówki przecież elektryczną 12V. I daje dobrze.

Tempo lania jak na stacji.

Zapodaj linka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Takie cuś bardzo podobne. Żonka kupiła w sklepie motoryzacyjnym. Około 6/7 dych dała. 3 lata się sprawuje git. Ta z linku słabsza widzę.

 

 

https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-do-spuszczania-paliwa-wody-12v-38mm-6765076765?utm_feed=128c5dac-5203-4dcf-863c-36bb5e566de7&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_narzedzia_pla_pmax&ev_campaign_id=17996380314&gclid=EAIaIQobChMIkIq0qLTF-QIVJ41oCR19RgaBEAQYBSABEgK9F_D_BwE

7 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

Panowie która pompka będzie lepsza do ropy? Która bardziej wydajna?

Gibana: 

Gibana dobra do beczki oleju.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    791
Bukat82 napisał:

https://allegro.pl/oferta/pompa-pompka-do-spuszczania-paliwa-wody-12v-38mm-6765076765?utm_feed=128c5dac-5203-4dcf-863c-36bb5e566de7&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_mtrzcj_narzedzia_pla_pmax&ev_campaign_id=17996380314&gclid=EAIaIQobChMIkIq0qLTF-QIVJ41oCR19RgaBEAQYBSABEgK9F_D_BwE

w ubiegłym roku kupiłem identyczna tej samej firmy, to z beczki do wiadra pompowała ładnie tylko długo, ale z bańki 20l która stała na ziemi to miała problemy z podniesieniem ON, w gruncie rzeczy z bańki 20l do ciągnika przepompowała z 5l, nie wiem chyba się zmęczyła ilością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28762
2 godziny temu, Bukat82 napisał:

Tak jak @Grzechooo pisze, ta pompka jest fajna jak gdzieś po płaskim pompujesz, przy bańce na ziemi i laniu do np. c360 wydajność spada, i to bardzo dużo spada

Wystarczy bańkę na błotnik postawić i już jest lepiej. 

No i ta wydajność to raczej tak ok. 10l/min jak pod górkę ma

Ale wytrzymywać wytrzymuje, kilkaset litrów przepompowała i jest ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8534
10 godzin temu, tytanowyJanusz napisał:

To ma być mobilne i bez zasilania elektrycznego 

W polu, z furmanki na furmankę chcesz przelewać paliwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj