superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

gregory81    157
5 godzin temu, Grzechooo napisał:

toś się obejrzał ze żmijką w połowie żniw...

Bez obrazy pierda czyszczenie:) że polowa żniw. U nas w sobotę niecierpliwi wjechali i stwierdzili że mokre. A po sobotnim deszczu to jeszcze sobie z trzy dni poczekają. Może zależy jaki rejon. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1154
20 godzin temu, Krzak napisał:

Czy przyczepę z jedną osią czyli dwukolke można ciągnąć z samą kat B?

oczywiście że można
lekką, czyli nie przekraczającą DMC 750 lub ciężarową, o ile masa zestawu nie przekracza 3.5t, tylko w kwicie pojazdu musisz mieć wklepaną odpowiednią masę przyczepyDowód rejestracyjny pojazdu wzór 2018 - RDP - Portal gov.pl

Dnia 24.07.2022 o 15:22, Narko napisał:

izydor6280 Nie ma sensu zakladac detek?

przy założeniu że się uszczelni i będzie trzymać ciśnienie to oczywiście że nie ma sensu zakładać dętki


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380
Dnia 24.07.2022 o 10:10, PRIMO napisał:

400tki się wycierają, 2 znajomych ma to obie już spawane łaty bo przetarte, jak chcesz lely to serie 500 i nowsze lub McHale  

21 godzin temu, szwagier24 napisał:

nie posiada ktoś wałka wom zbędnego takiego max 60 cm, chętnie odkupię

ja kupuje albo używki w dobrej kasie albo najtańsze nowe, jak się krzyżak rozleci to naprawiam, a w agromie wszytkie części do takich mam w dobrych cenach  


Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789
gregory81 napisał:

Bez obrazy pierda czyszczenie:) że polowa żniw. U nas w sobotę niecierpliwi wjechali i stwierdzili że mokre. A po sobotnim deszczu to jeszcze sobie z trzy dni poczekają. Może zależy jaki rejon.

To weź dzisiaj zamów żmijka do zapakowania silosu wysokości 10m i dopiero wtedy kończ żniwa.

KlimekPL napisał:

Podzwonilem trochę to faktycznie sie spoznilem z tym poszukiwaniem, ale to dlatego że stawiałem silos używkę i nie byłem pewien ile bedzie mial wysokosci. Dostawca deklarował 8,5 metra a ma finalnie 10 bo nie uwzględnił dachu. Sam silos został postawiony w zeszłym tygodniu i od tego czasu zacząłem szukać żmijki. 

Za skośną 14m 200mm jeden życzył sobie 26tys. A z kolei w innej firmie 11m pionowa 140mm kosztuje 9500. Ceny brutto i już z pełnym wyposażeniem, czyli skręcić i sypać zboże.

Jeszcze mam propozycję na używany podajnik kubełkowy pionowy za 11000 i ta opcja chyba wydaje się najsensowniejsza. Ale kurcze mimo wszystko i tak najbardziej wolałbym skośną żmije albo jakąś dmuchawę ssąco tłoczącą z myślą właśnie o sztywnych przyczepach ale to już kosmiczne pieniądze.

 

podajnik kubełkowy będzie najbardziej wydajny jak fajny trafisz to i 30t/h, w żmijka skośną tak dużą to bym nie szedł bo to raz że ciężkie dwa że zajmuje dużo miejsca, a i tak, tak dużej żmijki pod sztywną przyczepę nie podstawisz. Lepiej przekombinuj albo kubełka albo pionową i do tego jak będziesz chciał że sztywnej paki coś nasypać jakąś małą, krótką żmijke za ok 2tys.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279
5 godzin temu, izydor6280 napisał:

o ile masa zestawu nie przekracza 3.5t

możesz busem dmc 3,5t ciągnąć jeszcze lekką przyczepkę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110
15 godzin temu, Grzechooo napisał:

niestety nie, ogólnie najlepiej by było jakby cały kosz był wpuszczony w ziemię, wtedy podjechał wykiprował i odjechał. A tak kosz ma tylko 3m³ a to niewiele, ale lepiej jak bez. Nie miałem możliwości wpuszczania w ziemię bo miałem podajnik za krótki.

Ja mam możliwość ale tu dochodzi odwodnienie, dziura, bagno... A nie mam tego nie wiadomo ile i chyba zrobię sobie taki, że będę przejeżdżać obok silosów, za tylną burtą mi się klapnie na dół kosz zasypowy i jechane, wtedy albo krótka żmijka zgarniająca albo kubełek faktycznie do ziemi. 

Kolejna opcja to taka że kubełek poprostu do ziemi i cofać do małego kosza takiego jak w żmijce i kipować z okienka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bonex157    0
23 godziny temu, Bonex157 napisał:

Poszukuje używanego  ekranu maski do mf 235/235 

Ktoś  coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

https://www.olx.pl/d/oferta/ursus-c-360-ciagnik-szczudlowy-szkolkarski-specjalistyczny-CID757-IDQ6T2a.html fajny 🙃 zetor miał takie przedłużki ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
10 minut temu, PRIMO napisał:

Cza było Zetora kupić 

 

Do nich tanie części 🤭🤭

🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
35 minut temu, PRIMO napisał:

A tu jeszcze droższe.

W Mizarze zawsze jest drogo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

A wczoraj gdzieś widziałem 7011 za 26k, w stanie mocno średnim z wyglądu, z opisem "odpala"...jakby ktoś chciał kończyć przygodę z rolnictwem, to dobra pora - wszystko chodzi za kosmiczne pieniadze

Screenshot_2022-07-27-10-16-24-164_com.opera.browser.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Chodzi czy tylko jest po tyle wystawiane - oto jest pytanie. Cenić można, ale czy znajdzie się zainteresowany. 

Znajomy w zeszłym roku kupił zetorka 7011 też w stanie mocno średnim, z turem trzysekcyjnym Hydrametu za 26 tysi. Trochę niedomaga ale robotę robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4258

Zelma wrzucał filmik jaka była reakcja rynku na cenę jego Zetora. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759
2 godziny temu, PRIMO napisał:

A nie da się przełącznika od kierunków od Seicento tam wsadzić???😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28759

Przemek, nie łam się, znam takich gości, co jak im zginął wsteczny w transicie to tak nim zaczęli jeździć żeby nie musieć cofać, dwa lata dawali radę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200
4 godziny temu, ZeTuR_7011 napisał:

Kiedyś na FB go widziałem.

 

123.png

 taki ,jak na bruzdzie machnie się ,to  już na jednym siodle się nie siedzi😐

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj