superfarmer02

Znalezione na allegro i nie tylko 2022

Polecane posty

Mecha    110
27 minut temu, przybyslawice5211 napisał:

A dzwoniłeś do Kalisza do zetora lub agrozeto lub tzm Kalisz mogą mieć taniej  

Mają stronę internetową i tam wszystko widać, też dzwoniłem i są tylko komplety w tej cenie co podałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
17 minut temu, jacek3773 napisał:

Nie udany silnik a ze 40 lat w polu robił ??? 

W tych modelach jest silnik A4.318 i był stosowany przez jakieś 5, może 7 lat. A np A4. 236 , lub A4. 248 był stosowany kilkadziesiąt lat. Już sam fakt, że MF zrezygnował z tego silnika tak szybko, o czymś świadczy. 


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9276

co znaczy "szybko zrezygnował" ?? te silniki były produkowane ponad 25 lat, a akurat 595 czy 698 to końcówka produkcji tej rodziny silników, dlatego tak krótko i zostały wyparte przed 4.236 i nowsze

4.318 i 4.270 to poprzednia generacja silników perkinsa produkowana od bodajże 1959 roku do prawie końca lat 70-tych, masę tych silników szło do napędu kutrów i łodzi rybackich, bo jak nie są przegrzane przez użytkownika, to sa prawie wieczne i dość ekonomiczne

fakt, że już trudno z częściami do tych silników, ale podstawowe da się dostać, raczej na remont kapitalny nie ma co liczyć, jak silnik w dobrym stanie, to jeszcze może się turlać kilkanaście lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igor10246    380

ja na początku też 4ki szukałem, ale on jest wielkości np 308-309, jak na 6tkę jest wyjątkowo zwinny a różnicę między 4ką nawet w turbo a 6tką czuć, bo 6tka ciągnie od samego dołu praktycznie równo

  • Like 1

Polak, perkusista, rolnik, mechanik amator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
conny    111
26 minut temu, jahooo napisał:

co znaczy "szybko zrezygnował" ?? te silniki były produkowane ponad 25 lat, a akurat 595 czy 698 to końcówka produkcji tej rodziny silników, dlatego tak krótko i zostały wyparte przed 4.236 i nowsze

4.318 i 4.270 to poprzednia generacja silników perkinsa produkowana od bodajże 1959 roku do prawie końca lat 70-tych, masę tych silników szło do napędu kutrów i łodzi rybackich, bo jak nie są przegrzane przez użytkownika, to sa prawie wieczne i dość ekonomiczne

fakt, że już trudno z częściami do tych silników, ale podstawowe da się dostać, raczej na remont kapitalny nie ma co liczyć, jak silnik w dobrym stanie, to jeszcze może się turlać kilkanaście lat

Już kiedyś pisałem, kolega robił kapitalny tego silnika (tuleje,tłoki ,panewki, uszczelniacze, zawory )dostępne.

Mocny silnik duża pojemność jak na 4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

https://www.olx.pl/d/oferta/sprzedam-ciagnik-ursus-c385-CID757-IDMU0n5.html ktoś do pisał literę "M" czy takie wychodzily ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf362    1121
6 godzin temu, igor10246 napisał:

ja na początku też 4ki szukałem, ale on jest wielkości np 308-309, jak na 6tkę jest wyjątkowo zwinny a różnicę między 4ką nawet w turbo a 6tką czuć, bo 6tka ciągnie od samego dołu praktycznie równo

I szóstki tak nie trzeba piłować w robocie a z 4 turbo nie lubi mulenia

Edytowano przez mf362

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbor    124

10200 za złom bez papiera. U nas 902 w lepszym stanie z bronami i plugiem tyle że też bez papiera poszła za 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Turok    82

może komuś rcw ,https://www.olx.pl/d/oferta/rozsiewacz-wapna-rcw3-rcw-3-CID757-IDJETJU.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145
damianbor napisał:

10200 za złom bez papiera. U nas 902 w lepszym stanie z bronami i plugiem tyle że też bez papiera poszła za 6

jaki czas temu ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez bobytempelton
      Witam, z racji że sezon na komunie w pełni chciałbym abyście podzielili się pomysłami na prezent na komunię dla chrześnika chrześnicy, czy po prostu dla 9 latka z okazji tego święta. Chciałbym abyście pisali przydatne rzeczy które zostaną im na długo, lub długo w pamięci , oklepane rzeczy typu rowerki zegarki itd raczej odpadają, a pieniądze wydadzą i tyle z nich będzie , zachęcam do wypowiedzi
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj