Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

slawek74    12203
Karol6130 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/siatka-hodowlana-ocynk-zgrzewana-woliera-klatka-6-4x6-4mm-1m-CID628-IDsvNy1.html chyba z takiej siatki widziałem na 60cm wysokie i hutniczy ceownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7434
12 minut temu, sebe1033 napisał:

Komuś Chcesz zlecic czy sam Robić ? Ceny materiałów to dzwonisz lub Sam szacuj , Poszukaj wagi tego co chcesz w necie i cena ok 7-10 zł za kg , 

 

A co do tyłu albo wyżej niż boki i w pionie ale to też słabo się sprawdza bo w tamtym roku dwa zestawy odwoziły i jeden tak miał i cały czas się tył otwierał i zamykał tzn latał przy wyładunku . Drugi miał tył na tej samej wysokości ale ukośnie do tyłu to jak otwarty to nie dochodziła masa do tylnej burty tylko spadała 

Raczej sam. 

Tylko najgorszy tył, kłonice nie wiem czy robić czy kupić. 

Ale w sumie one nie potrzebne, wystarczyła by burta z wąsem u dołu żeby ją wsadzić w kłonica burty dolnej i wąs u góry żeby zawiesić burtę tylną

5 minut temu, slawek74 napisał:

Ceownik do dołu zasadzony na burtę? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397
13 minut temu, Karol6130 napisał:

Raczej sam. 

Tylko najgorszy tył, kłonice nie wiem czy robić czy kupić. 

Ale w sumie one nie potrzebne, wystarczyła by burta z wąsem u dołu żeby ją wsadzić w kłonica burty dolnej i wąs u góry żeby zawiesić burtę tylną

Jak sam to licz Sam 😉 ,cena z dwa miesiące temu to ok 7-10 zł /kg , a kłonice to sprzedają ? Najgorzej to pomierzyć no i tył , a czasu mało bardzo

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7434

To i tak dopiero na drugi rok. 

W tym roku musi starczyć to co jest 

Kiedyś kłonica do pronarki widziałem na olx 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A to spokojnie , Popatrz jak inni mają , gdybyś ukos Zrobił z tyłu to fajnie leci przy zwalaniu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4266
1 godzinę temu, sebe1033 napisał:

większa ilość znaczy transport wynajęty ze zbożem ?

Animar odemnie odbierał i pojechałem na wagę i kwity wypełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebe1033    397

A ja sam woziłem 🙃, ciekawe czy cena coś się ruszyła , do końca sierpnia pszenżyto było po 1200 zł , to postępy jakieś Masz , bo kiedyś coś wspomiałeś że z załadunkiem ciężko MAsz . A swoją drogą daleko latają po zboże magazynów doszło ale chyba zboża za mało , no i w Twoich stronach biednie ze skupem ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4266

Z odbiorem 1170 netto. No i moje, jak się okazało, nie było za suche, także na koniec cieszyłem się, że udało się sprzedać. 

Kiedyś już do niego sprzedawałem parę razy, ale któregoś roku bylo "jutro" i tak przez miesiąc nie przyjechał i na parę lat dałem sobie spokój że sprzedażą do niego. Teraz jak byłem to wydaje sie, że tak powiedziałbym - spoważniał, przynajmniej w gadce. 

A z odbiorem dalej jest lipa - tir nie wjedzie i nie załaduje. Także jestem skazany albo na nich (bo mają mniejsze auto z przyczepą), albo na ornete (ciągnik z przyczepami). 

Skupów jest kilka, ale większość trzeba samemu zawiezc. W żniwa i zaraz po zniwach ceny były u wszystkich podobne 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć wszystkim przodownikom pracy w najbardziej niedocenianym zawodzie świata.2* i lekka mgła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie sprzedałem bo mnie potencjalni klienci wku.....Miałem Piaggio X8 i sprzedałem a Suzuki zarejestrowałem i zostawiłem sobie.Najlepiej by pasowało niektórym żeby oddać za darmo.Motor bez kompletnie żadnego wkładu wsiadać i jechać a nasłuchałem się domorosłych fachowców co nie miara.Zazwyczaj wnioskowałem że byli to tacy co kiedyś komarkiem pomykali a teraz rumak dwu cylindrowy im się zamarzył i blyskali swym bez granicznym doświadczeniem w ustawianiu platynek.Dopiero może na wiosnę go będę sprzedawał bo muszę ochłonąć, może się ktoś rozsądny trafi.Traktorami łatwiej się z Saszą handluje niż motocyklami z naszymi znawcami.

Edytowano przez marcin19071980

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12950

No siemanko 🙋‍♂️

Ciężko się zebrać do pracy dzisiaj uufff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203

3* LLU jeszcze chwilę 🙋‍♂️😎


Karol6130 napisał:

To i tak dopiero na drugi rok. 

W tym roku musi starczyć to co jest 

Kiedyś kłonica do pronarki widziałem na olx 

o kątownik na burty mi chodziło ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16874
daron64 napisał:

Cieplo u Was   

A co Ty, przepraszam robisz w Trójmieście?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
Agrest napisał:

Dla Ciebie w sam raz 😁 mógłbyś i tydzień z krzków nie wyjeżdżać 🤭😜


Bananek napisał:

daron64 napisał:

Cieplo u Was   

A co Ty, przepraszam robisz w Trójmieście?

wr wszystkich trzech na raz 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRZES1545    8989

Siemka panowie, i Panie, 3⁰ LRA, słonko wyszło. Dziś ważny  dzień dla rolników, @Rolnik1973 z dziś biorą kurs euro do naliczania dopłat, a waluty w cenie🙆‍♂️

Edytowano przez GRZES1545
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez vincenty4
      Witam, ostatnio w trakcie wykopów przerwany zostały stare dreny. W związku z tym odtworzyłem je wykorzystaniem rury drenażowej. Niestety woda wydostaje się średnio intensywną strużką w miejscu połączenia.
      Czy macie może pomysł jak dobrze uszczelnić połączenie rury drenarskiej 100 i starego ceramicznego sączka? Rura wchodzi na sączek na wcisk, ale jako że woda przepława z rury do sączka (którego otwór ma mniejszą średnicę), to woda stale wycieka się przez miejsce połączenia.
      Dzwoniłem po różnych sklepach, fachowcach i propozycje były różne: Bostik H550/h77, Puder ex P795, silikon dekarski, szara taśma, a nawet glina. Sprawę komplikuje jednak fakt, że woda cały czas sączy się z połączenia.

      Nie liczę więc na idealnie uszczelnienie, ale chciałbym zminimalizować wyciek, bo wodę z działki i tak potem odrowadzę do rowu melioracyjnego. 
      Będę wdzięczny za sugestie 🙂


    • Przez valeTudo
      Jak w temacie Bylo juz o ciagnikach, dziewczynach, chlopakach,alko  itp... teraz pora pochwalic sie jak dbacie o kondycje jakie sporty uprawiacie, zaczynam
      -SW
      -treningi interwalowe
      -silownia
    • Przez Micpan
      Czy ktoś wie co to za błąd? 
      Nic w instrukcji nie mogę znaleźć o tym błędzie. 

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj