Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Chłoporobotnik    4886
1 minutę temu, hubertb napisał:

obsiać 3ha siewnikiem konnym to jest dla mnie gościu mordęga. 

Sieją tak i im idzie, znajomy dopóki nie zaczął siać kukurydzy to konnym obsiewał 4,5ha, bezproblemowo. Najpierw C-330 z dwukołówką i zawoził zboże a potem z siewnikiem. Teraz mniej obsiewa, tak z 2,5ha bo kukurydzy trochę. Z kilometr ode mnie gość 4ha co roku obsiewa konnym, trochę pszenżyta, pszenicy, owsa i jęczmienia. Większość tych gospodarzy jest już faktycznie 50+ ale paru młodszych też jeszcze sieje, kolega 2 lata młodszy ode mnie konnym 3,5ha obsiewa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
TheraRolnik napisał:

1 minutę temu, DANDYS napisał:

po wiele?

Średnia cena z tych 8ha wychodzi około 48tys za hektar

o to dużo,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    949

Konny dobry siewnik tylko ma małą skrzynie zasypową i trzeba przerabiać. U mnie z jednego robili 1i1/2 a nawet 2 w1 a teraz prawie wszyscy zachodnimi używkami sieją ja jeszcze pozostałem przy poznaniaku a od konnego też zaczynałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
21 minut temu, bratrolnika napisał:

teraz boom na zwijarki, to robię jedną po drugiej,

Czas na zmianę zdjęcia profilowego. 😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
Bananek napisał:

DANDYS napisał:

Bananek napisał:

szymon09875 napisał:

@Bananek albo inni z północnego wschodu, coś z Wlkp potrzebujesz ?? Środa/czwartek jadę na Litwę to mogę coś podrzucić.

Kiełbasy od sołtysa. 😉

to mi też,

Nie ma już. Ja zabieram wszystko. 😉

ot pasibrzuch


TheraRolnik napisał:

4 minuty temu, DANDYS napisał:

o to dużo,

Niestety, takie ceny na Kujawach 

gdzie te czasy po 12tys szła ziemia 3kl , też jest u mnie 6ha za 240tys ale baba nie chce się zgodzić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
19 minut temu, DANDYS napisał:

ot pasibrzuch

 

gdzie te czasy po 12tys szła ziemia 3kl , też jest u mnie 6ha za 240tys ale baba nie chce się zgodzić...

 

Jak będzie żarcia na świecie brakować to ziemia będzie po 200 tyś za 1 ha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

jak mi opowiadał sołtys że sprzedał 6.5ha 3klasy , za 75tys to aż nie wierzyłem, teraz obszarowiec kosi tam 9ton pszenicy 🙂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 minutę temu, galan99 napisał:

Jak będzie żarcia na świecie brakować to ziemia będzie po 200 tyś za 1 ha .

W okolicach Inowrocławia 1-3 klasa ponad 100tys ha 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaruss820    1558

Jprdl, kto wymyslil silniki kuboty. Niby dojscie do filtra paliwa lux,ale zeby go wykręcić to masakra bo nie ma dobrego podejścia ale jakos sie udalo odkrecić. Czyżby jednak to bylo winowajcą?🤔 niepotrzebnie 5l dolalem,tak by bylo mniej do spuszczania,czy lepiej nie spuszczac teraz? Filtr to chyba wymieniany dawno bo produkcja 01.29.19r

20220524_133242.jpg

20220524_133126.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16863
DANDYS napisał:

ot pasibrzuch

Ty Ty.... Ty DANDYSie Ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
1 minutę temu, Bananek napisał:

Ty Ty.... Ty DANDYSie Ty.

Lusterko nad kibolem założone ? Czy szukasz ręką 🙊🙊

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
Belaruss820 napisał:

Jprdl, kto wymyslil silniki kuboty. Niby dojscie do filtra paliwa lux,ale zeby go wykręcić to masakra bo nie ma dobrego podejścia ale jakos sie udalo odkrecić. Czyżby jednak to bylo winowajcą?🤔 niepotrzebnie 5l dolalem,tak by bylo mniej do spuszczania,czy lepiej nie spuszczac teraz? Filtr to chyba wymieniany dawno bo produkcja 01.29.19r

20220524_133242.jpg

20220524_133126.jpg

syf spuszczaj, zrób raz a porządnie a się odwdzięczy

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28758
40 minut temu, galan99 napisał:

Będzie mniej pracy nie będzie narzekania .

Kasjerzy zaczynają się bać. Nowy pomysł Żabki udał się aż za bardzo .

Bezobsługowe Żabki okazały się być o wiele popularniejsze w Polsce, niż sądzili sceptycy, którzy na pojawienie się pierwszych lokali bezobsługowych reagowali, kręcąc wymownie nosami. Jak się okazuje, firma dotarła już do kilkudziesięciu tysięcy klientów, stale powracających do Żappek. Niestety, oznaczać to może złe wieści dla kasjerek i kasjerów.

 

nie wydaje mi się, u żony w bierdonce ciągły deficyt pracowników, przyjmują nawet ludzi na zlecenie, na wykładanie towaru, 25zł/h płacą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12924
2 godziny temu, jahooo napisał:

I jeszcze pewnie przyszli, żeby ich wyciągnąc ??

Sami kombinowali ale to jakieś 400m od moich budynków to ich zczailem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583
5 minut temu, bratrolnika napisał:

nie wydaje mi się, u żony w bierdonce ciągły deficyt pracowników, przyjmują nawet ludzi na zlecenie, na wykładanie towaru, 25zł/h płacą

O kasjerów .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16863
TheraRolnik napisał:

1 minutę temu, Bananek napisał:

Ty Ty.... Ty DANDYSie Ty.

Lusterko nad kibolem założone ? Czy szukasz ręką 🙊🙊

Co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
55 minut temu, galan99 napisał:

Będzie mniej pracy nie będzie narzekania .

Kasjerzy zaczynają się bać. Nowy pomysł Żabki udał się aż za bardzo .

Bezobsługowe Żabki okazały się być o wiele popularniejsze w Polsce, niż sądzili sceptycy, którzy na pojawienie się pierwszych lokali bezobsługowych reagowali, kręcąc wymownie nosami. Jak się okazuje, firma dotarła już do kilkudziesięciu tysięcy klientów, stale powracających do Żappek. Niestety, oznaczać to może złe wieści dla kasjerek i kasjerów.

 

oto chodzi żeby mały handelek pogrzebać do reszty. zakaz handlu na każdym kroku pod pretekstem dobra kasjerki by w niedzielę na mszę poszła, a tu molochy bez kasjerki, ale z osobą która pomaga w zakupach. 

I w dodatku wszystko przez kartę i każda transakcja zapisana. będzie czarno na białym kto zarabia legalnie 3 a wydaje 6😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7583

Kontrola człowieka zaplanowana został już dawno teraz tylko wprowadzają a ludzie jak te barany są nie świadome tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
31 minut temu, TheraRolnik napisał:

W okolicach Inowrocławia 1-3 klasa ponad 100tys ha 

okolice Krakowa też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chłoporobotnik    4886
6 minut temu, galan99 napisał:

Kontrola człowieka zaplanowana został już dawno teraz tylko wprowadzają a ludzie jak te barany są nie świadome tego .

I co Ci ta świadomość da? Możesz się nie dostosowywać i być wykluczonym ale i tak nic nie zmienisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229
galan99 napisał:

Kontrola człowieka zaplanowana został już dawno teraz tylko wprowadzają a ludzie jak te barany są nie świadome tego .

świadome są jak TVN chcą wyłączyć 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez konteno
      O pogodzie ,opadach i odnotowanych temperaturach w różnych częściach kraju i nie tylko w rozpoczętym 2024 roku. 
    • Przez superfarmer02
      Zapraszam na kolejny rok wstawiania ursusów za 50tys i zetorow za 100tyś+🙈😂
    • Przez Ruslanek
      macie czas na czytanie, lubicie czytać?
      ja przyznam, że czekam z niecierpliwością na kilka pozycji z tego artykułu: http://xiegarnia.pl/artykuly/najciekawsze-ksiazki-2015-roku/
      ostatnio czytałem najnowszą Terakowską, mocna jest
    • Przez Andre1992
      Witam. Mam do was pytanie . Mama chce mi przepisać 30 arów ziemi rolnej . Chcę na niej postawić dom siedlisko. Brak możliwości przekształcenia działki na budowlana . Według gminy można zrobić tam siedlisko . Teraz mam taki problem jaki musiał bym zrobić kurs rolnika aby mieć zrobić siedlisko ?
    • Przez Bialy8011
      Siema Panie i Panowie. Macie jakiś sposób na to by się plecy nie pociły no i siedzisko 😁 np. się siedzi cały dzień w kombajnie albo traktorze to jest masakra. Niestety foteli nie mam wentylowanych, myślałem o jakiejś skórze owczej, koraliki mnie jakoś odrzucają.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj