Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

Chłoporobotnik    1964
1 minutę temu, hubertb napisał:

obsiać 3ha siewnikiem konnym to jest dla mnie gościu mordęga. 

Sieją tak i im idzie, znajomy dopóki nie zaczął siać kukurydzy to konnym obsiewał 4,5ha, bezproblemowo. Najpierw C-330 z dwukołówką i zawoził zboże a potem z siewnikiem. Teraz mniej obsiewa, tak z 2,5ha bo kukurydzy trochę. Z kilometr ode mnie gość 4ha co roku obsiewa konnym, trochę pszenżyta, pszenicy, owsa i jęczmienia. Większość tych gospodarzy jest już faktycznie 50+ ale paru młodszych też jeszcze sieje, kolega 2 lata młodszy ode mnie konnym 3,5ha obsiewa.

DANDYS    1943
TheraRolnik napisał:

1 minutę temu, DANDYS napisał:

po wiele?

Średnia cena z tych 8ha wychodzi około 48tys za hektar

o to dużo,

hubertb    2154

Podtrzymuję radę o samobiczowaniu. 

Wiadomość z agroFakt.pl

Chłoporobotnik    1964

Większego bata na siebie mogę ukręcić kobietę do domu sprowadzając niż tak się "bawiąc". 

• Haha 1

Andpol    681

Konny dobry siewnik tylko ma małą skrzynie zasypową i trzeba przerabiać. U mnie z jednego robili 1i1/2 a nawet 2 w1 a teraz prawie wszyscy zachodnimi używkami sieją ja jeszcze pozostałem przy poznaniaku a od konnego też zaczynałem.

TheraRolnik    3211
4 minuty temu, DANDYS napisał:

o to dużo,

Niestety, takie ceny na Kujawach 

PRIMO    5866
21 minut temu, bratrolnika napisał:

teraz boom na zwijarki, to robię jedną po drugiej,

Czas na zmianę zdjęcia profilowego. 😁

• Haha 1

DANDYS    1943
Bananek napisał:

DANDYS napisał:

Bananek napisał:

szymon09875 napisał:

@Bananek albo inni z północnego wschodu, coś z Wlkp potrzebujesz ?? Środa/czwartek jadę na Litwę to mogę coś podrzucić.

Kiełbasy od sołtysa. 😉

to mi też,

Nie ma już. Ja zabieram wszystko. 😉

ot pasibrzuch

TheraRolnik napisał:

4 minuty temu, DANDYS napisał:

o to dużo,

Niestety, takie ceny na Kujawach 

gdzie te czasy po 12tys szła ziemia 3kl , też jest u mnie 6ha za 240tys ale baba nie chce się zgodzić...

galan99    5155
19 minut temu, DANDYS napisał:

ot pasibrzuch

gdzie te czasy po 12tys szła ziemia 3kl , też jest u mnie 6ha za 240tys ale baba nie chce się zgodzić...

Jak będzie żarcia na świecie brakować to ziemia będzie po 200 tyś za 1 ha .

DANDYS    1943

jak mi opowiadał sołtys że sprzedał 6.5ha 3klasy , za 75tys to aż nie wierzyłem, teraz obszarowiec kosi tam 9ton pszenicy 🙂

TheraRolnik    3211
1 minutę temu, galan99 napisał:

Jak będzie żarcia na świecie brakować to ziemia będzie po 200 tyś za 1 ha .

W okolicach Inowrocławia 1-3 klasa ponad 100tys ha 

• Like 1

Belaruss820    888

Jprdl, kto wymyslil silniki kuboty. Niby dojscie do filtra paliwa lux,ale zeby go wykręcić to masakra bo nie ma dobrego podejścia ale jakos sie udalo odkrecić. Czyżby jednak to bylo winowajcą?🤔 niepotrzebnie 5l dolalem,tak by bylo mniej do spuszczania,czy lepiej nie spuszczac teraz? Filtr to chyba wymieniany dawno bo produkcja 01.29.19r

20220524_133242.jpg

20220524_133126.jpg

Bananek    13741
DANDYS napisał:

ot pasibrzuch

Ty Ty.... Ty DANDYSie Ty.

TheraRolnik    3211
1 minutę temu, Bananek napisał:

Lusterko nad kibolem założone ? Czy szukasz ręką 🙊🙊

• Haha 1

DANDYS    1943
Belaruss820 napisał:

Jprdl, kto wymyslil silniki kuboty. Niby dojscie do filtra paliwa lux,ale zeby go wykręcić to masakra bo nie ma dobrego podejścia ale jakos sie udalo odkrecić. Czyżby jednak to bylo winowajcą?🤔 niepotrzebnie 5l dolalem,tak by bylo mniej do spuszczania,czy lepiej nie spuszczac teraz? Filtr to chyba wymieniany dawno bo produkcja 01.29.19r

20220524_133242.jpg

20220524_133126.jpg

syf spuszczaj, zrób raz a porządnie a się odwdzięczy

• Like 1

bratrolnika    22970
40 minut temu, galan99 napisał:

Będzie mniej pracy nie będzie narzekania .

Kasjerzy zaczynają się bać. Nowy pomysł Żabki udał się aż za bardzo .

Bezobsługowe Żabki okazały się być o wiele popularniejsze w Polsce, niż sądzili sceptycy, którzy na pojawienie się pierwszych lokali bezobsługowych reagowali, kręcąc wymownie nosami. Jak się okazuje, firma dotarła już do kilkudziesięciu tysięcy klientów, stale powracających do Żappek. Niestety, oznaczać to może złe wieści dla kasjerek i kasjerów.

nie wydaje mi się, u żony w bierdonce ciągły deficyt pracowników, przyjmują nawet ludzi na zlecenie, na wykładanie towaru, 25zł/h płacą

Łolek    4862
2 godziny temu, jahooo napisał:

I jeszcze pewnie przyszli, żeby ich wyciągnąc ??

Sami kombinowali ale to jakieś 400m od moich budynków to ich zczailem 

galan99    5155
5 minut temu, bratrolnika napisał:

nie wydaje mi się, u żony w bierdonce ciągły deficyt pracowników, przyjmują nawet ludzi na zlecenie, na wykładanie towaru, 25zł/h płacą

O kasjerów .

Bananek    13741
TheraRolnik napisał:

1 minutę temu, Bananek napisał:

Lusterko nad kibolem założone ? Czy szukasz ręką 🙊🙊

Co?

HF86    5868
55 minut temu, galan99 napisał:

Będzie mniej pracy nie będzie narzekania .

Kasjerzy zaczynają się bać. Nowy pomysł Żabki udał się aż za bardzo .

Bezobsługowe Żabki okazały się być o wiele popularniejsze w Polsce, niż sądzili sceptycy, którzy na pojawienie się pierwszych lokali bezobsługowych reagowali, kręcąc wymownie nosami. Jak się okazuje, firma dotarła już do kilkudziesięciu tysięcy klientów, stale powracających do Żappek. Niestety, oznaczać to może złe wieści dla kasjerek i kasjerów.

oto chodzi żeby mały handelek pogrzebać do reszty. zakaz handlu na każdym kroku pod pretekstem dobra kasjerki by w niedzielę na mszę poszła, a tu molochy bez kasjerki, ale z osobą która pomaga w zakupach. 

I w dodatku wszystko przez kartę i każda transakcja zapisana. będzie czarno na białym kto zarabia legalnie 3 a wydaje 6😂

• Thanks 1

galan99    5155

Kontrola człowieka zaplanowana został już dawno teraz tylko wprowadzają a ludzie jak te barany są nie świadome tego .

witejus    5353
31 minut temu, TheraRolnik napisał:

W okolicach Inowrocławia 1-3 klasa ponad 100tys ha 

okolice Krakowa też

Chłoporobotnik    1964
6 minut temu, galan99 napisał:

Kontrola człowieka zaplanowana został już dawno teraz tylko wprowadzają a ludzie jak te barany są nie świadome tego .

I co Ci ta świadomość da? Możesz się nie dostosowywać i być wykluczonym ale i tak nic nie zmienisz.

DANDYS    1943
galan99 napisał:

świadome są jak TVN chcą wyłączyć 🤣

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Rozmawiamy o ciekawych ofertach używanego sprzętu rolniczego na allegro, ale również i na innych serwisach typu olx czy sprzedajemy.

Wymieniamy się opiniami na temat ofert, jak i sprzedających.

Kontynuujemy temat:

• Przez Jakub766
      Cześć, Chciałem się dowiedzieć czy inni krowiarze tak jak ja nie mają nic wolnego? Ile pracowaliście najdłużej bez urlopu. Ja już 3 lata bez nawet dnia wolnego
    • Przez Vitalii111
      Dzięki oprogramowaniu znalezienie odpowiedniego narzędzia będzie szybkie i łatwe. Pomoże również w przeprowadzeniu szybkiej inwentaryzacji bez konieczności zatrzymywania prac na miejscu. Szczegóły tutaj: https://eqman.co/pl/
    • Przez Natalia9876
      Witam, chciałabym się zapytać co większość użytkowników myśli na temat prowadzenia 2 gospodarstw rolnych? Gdyż moje gospodarstwo jest sporawe i to głównie kukurydza i zboża a w sezonie letnim warzywa które głównie są przez lipiec i sierpień. Mój chłopak ma przejąć gospodarstwo, które składa się z hodowli krów z których jest ponad 200 jak nie więcej. No i wiadomo ma też ziemię na trawy , kukurydzę czy tam zboża i to też jest bardziej praca sezonowa. Mieszkamy od siebie z 12 km. Moje pytanie brzmi następująco czy jest możliwe aby prowadzić 2 gospodarstwa o tak różnej działalności i jakoś połączyć ze sobą te prace aby oba te gospodarstwa prowadzić i je rozwijać? Bo na prawdę chcemy założyć wspólnie rodzinę i jakoś pracować na obu gospodarstwach swoich rodziców i nie dokonywać wyborów typu że jedno gospodarstwo zostawić a skupić się tylko i wyłącznie na drugim bo to też pogorszyło by naszą relację z rodzicami a tego nie chcemy
    • Przez DionizyZlotopolski
      Witam mam takie pytanko. Mianowicie Tata pojachal kupić bele sianokiszonki wiec nie był na swoim polu i urwał tam linie telefoniczna. Ciągnik ma 2.50 wysokości linia była na wysokości właśnie nie wiem jakiej. No ale dobrazachaczyl urwał. I teraz telekomunikacja che go obarczac kosztami Coś około 8 tys pln. 
      Ci  z telekomunikacji mówili że może wisieć na 2.40 i  ze to nasza wina ze jest Tata zachaczyl. 
      Mówiłem żeby się z Prawnikiem skontaktował Nie ma mnie w domu to nie wiem dokładnie jak to dokładnie jest załatwiane. 
      Ale czy ktoś z was był już w takiej sytuacji? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj