Bananek

Pogoda rolnicza i nie tylko 2022

Polecane posty

szczypka    826

a tak poważnie to po ile w tym roku będą brali wie ktoś?

Chłoporobotnik    1728
1 minutę temu, Desperado napisał:

Jaki powód że nie chcesz czeskiej sadzarki?

Nie ma jak kontrolować sadzenia i z mojej obserwacji u jednego gościa multum "mijaków". Wymienił na polską. 

Wiadomość z agroFakt.pl

radekz200    4013
1 minutę temu, szczypka napisał:

a tak poważnie to po ile w tym roku będą brali wie ktoś?

No trzeba będzie się zakręcić 😛😛

Desperado    239
Przed chwilą, Chłoporobotnik napisał:

Nie ma jak kontrolować sadzenia i z mojej obserwacji u jednego gościa multum "mijaków". Wymienił na polską. 

Bzdura, kontrola jest z ciągnika, czasem puści, ale tyle co nic.

jacor73    403
4 minuty temu, DANDYS napisał:

k**wa John Deere 6m Heder 330zl z sieczkarnia

New Holland Tc 5070 350zl za ha😛😂

Jak wiedzie rano na działkę i zjeżdża wieczorem, to może I tyle brać, aczkolwiek o godziwym zarobku to niema co myśleć. Ciekawe ile by wziął za koszenie na działce, szerokość półtorej kosy i długości 200 m, albo 150 metrów długo i 30 szeroko. Koszenia 20 minut dojazd 40, dlatego na tak małych pierdkach nikt na ha nie liczy tylko na godziny

Chłoporobotnik    1728
Napisano (edytowany)
1 minutę temu, Desperado napisał:

Bzdura, kontrola jest z ciągnika, czasem puści, ale tyle co nic.

Taka kontrola to żadna kontrola, ktoś a najlepiej dwóch musi jechać i sprawdzać, zrzucić albo dołożyć aby jak najmniej mijaków było i ręcznego dosadzania potem.

Edytowano przez Chłoporobotnik
  • Haha 1

DANDYS    1803

Dalsze kawałki biorę usługę jak mają czas, bliższe tniemy swoim

Desperado    239

Taka kontrola to żadna kontrola, ktoś musi jechać i sprawdzać, zrzucić albo dołożyć aby jak najmniej mijaków było i ręcznego dosadzania potem.

Mam taką sadzarkę już sam nie wiem od kiedy i nigdy nic nie dosadzałem.

Chłoporobotnik    1728
1 minutę temu, jacor73 napisał:

Jak wiedzie rano na działkę i zjeżdża wieczorem, to może I tyle brać, aczkolwiek o godziwym zarobku to niema co myśleć. Ciekawe ile by wziął za koszenie na działce, szerokość półtorej kosy i długości 200 m, albo 150 metrów długo i 30 szeroko. Koszenia 20 minut dojazd 40, dlatego na tak małych pierdkach nikt na ha nie liczy tylko na godziny

Bizon - pszenica 6,5t/ha, gęsta, słomy w uj, bez sieczkarni, kawałek 15x150m, pół godziny, 150zł w 2020, w 2021 kawałek 20x100m pszenicy na 6,9t, z sieczkarnią plus 10x100m mieszanki z sieczkarnią 40 minut. 

Uziu92    6446

Trochę się do pieca dołożyło 😄👍

received_535777644746622.jpeg

• Like 1

Chłoporobotnik    1728
Przed chwilą, Desperado napisał:

Mam taką sadzarkę już sam nie wiem od kiedy i nigdy nic nie dosadzałem.

Na końcach to po każdej trzeba dosadzić a po kubełkowej nawet jak jednego brakuje to motyczka i cyk. W zeszłym tygodniu jeszcze dosadzałem bo już na wierzchu są. Zawsze coś urośnie a po co pusta przestrzeń ma być.

Desperado    239

Bizon - pszenica 6,5t/ha, gęsta, słomy w uj, bez sieczkarni, kawałek 15x150m, pół godziny, 150zł w 2020, w 2021 kawałek 20x100m pszenicy na 6,9t, z sieczkarnią plus 10x100m mieszanki z sieczkarnią 40 minut. 

Nie dziw się, kosiłem takie działeczki, płotki warzywka drzewka uj wie co jeszcze, to schodzi tyle że hektar by normalnie machnął w tym czasie, a i dojazd z hederem po szosie, a idź pan w uj.

• Like 1

bratrolnika    22391
2 minuty temu, Uziu92 napisał:

Trochę się do pieca dołożyło 😄👍

received_535777644746622.jpeg

ile teraz biorą?? 

420Nm będzie rwało poduchy, u mnie w fiacie już nawet nie wymieniam, parę razy mocniej w pedał przyciśnie i poduszka pod skrzynią od nowa wyrwana...

Chłoporobotnik    1728
Przed chwilą, Desperado napisał:

Nie dziw się, kosiłem takie działeczki, płotki warzywka drzewka uj wie co jeszcze, to schodzi tyle że hektar by normalnie machnął w tym czasie, a i dojazd z hederem po szosie, a idź pan w uj.

Dla mnie lux było za KR i powtarzam to po raz setny, teraz w porównaniu z tym co było to ujnia z grzybnią. Stawka za godzinę i uj. 

Desperado    239
Napisano (edytowany)
8 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Na końcach to po każdej trzeba dosadzić a po kubełkowej nawet jak jednego brakuje to motyczka i cyk. W zeszłym tygodniu jeszcze dosadzałem bo już na wierzchu są. Zawsze coś urośnie a po co pusta przestrzeń ma być.

A co masz innego do roboty, 10-15 minut i podosadzane.

5 minut temu, Chłoporobotnik napisał:

Dla mnie lux było za KR i powtarzam to po raz setny, teraz w porównaniu z tym co było to ujnia z grzybnią. Stawka za godzinę i uj. 

SKR -om  to było na rękę, mało robić a nabić godzin, i to były inne czasy, paliwo części tanie.

Kupisz kubełkową, to i żenić się będzie trzeba, no ktoś z tyłu musi tam stać. :P

Edytowano przez Desperado

Uziu92    6446
5 minut temu, bratrolnika napisał:

ile teraz biorą?? 

420Nm będzie rwało poduchy, u mnie w fiacie już nawet nie wymieniam, parę razy mocniej w pedał przyciśnie i poduszka pod skrzynią od nowa wyrwana...

zalezy gdzie, w wawce chcą od 1100 netto wzwyż, ja płaciłem 700 akurat.

Bardziej się o dwumas boję i przeguby.

• Thanks 1

Chłoporobotnik    1728
Napisano (edytowany)
7 minut temu, Desperado napisał:

SKR -om  to było na rękę, mało robić a nabić godzin, i to były inne czasy, paliwo części tanie.

Oj u nas KR było długo, do 2018 robili. 

7 minut temu, Desperado napisał:

Kupisz kubełkową, to i żenić się będzie trzeba, no ktoś z tyłu musi tam stać. :P

Nie trzeba, jeszcze ma kto jeździć i żadnej baby nie trzeba.

Edytowano przez Chłoporobotnik

TheraRolnik    2883
23 minuty temu, witejus napisał:

może odchudzać się zacznij

Już 5kg zgubiłem przez rok 

Nawet nie wiem kiedy 🤔

Leszy    1242
2 minuty temu, Chłoporobotnik napisał:

i żadnej baby nie trzeba.

ach ten upór.... 

Chłoporobotnik    1728
6 minut temu, Leszy napisał:

ach ten upór.... 

Po co siebie i innych uszczęśliwiać na siłę i brać na siebie odpowiedzialność? Niech jest jak jest. 

Desperado    239

Nie trzeba, jeszcze ma kto jeździć i żadnej baby nie trzeba.

Ale wiesz jaki to balast taka kobita przy sobie na sadzarce w czasie suszy? nie myl z życiowym balastem.    :D

kris91    2357
TheraRolnik napisał:

Już 5kg zgubiłem przez rok  Nawet nie wiem kiedy 🤔

Piach z kieszeni wyleciał 😛

• Haha 1

TheraRolnik    2883
6 minut temu, kris91 napisał:

Piach z kieszeni wyleciał 😛

Mówisz ubrania żem wyprał i 5kg mniej od razu 🤔

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez superfarmer02
      Rozmawiamy o ciekawych ofertach używanego sprzętu rolniczego na allegro, ale również i na innych serwisach typu olx czy sprzedajemy.

Wymieniamy się opiniami na temat ofert, jak i sprzedających.

Kontynuujemy temat:

• Przez Dawid71
      Mam problem z sąsiadem. Sytuacja wygląda tak, że jakiś niecały rok temu, jeden pan wrócił po kilku latach mieszkania w mieście. Chyba mu tam jakiś biznes nie do końca wyszedł i wrócił w rodzinne strony. Ogólnie ciężko się z nim dogadać. Gość ma coś koło 30 na karku. Problem polega na tym, że chyba zapomniał jak wygląda życie na wsi. Jego dom stoi niedaleko mojego gospodarstwa, i z jakiegoś powodu zaczęło mu to moje gospodarstwo przeszkadzać. Zwraca  mi uwagę na zwykłe czynności, a to że hałasuje, a to że brzydko pachnie, że nie może spokojnie posiedzieć. Ostatnio zrobił grilla w sobotę i się czepiał, że jeżdżę taką polną drogą położoną obok jego działki i, że mu się kurzy. Było sucho to jak jeździłem traktorem jakiś pył się z ziemi podniósł, ale to tak zupełnie w granicach normy. Zaczął wygrażać się, że naśle na mnie kontrole, ja mu powiedziałem, że nic złego nie robię i że jak mu się nudzi to dopiero mogę mu zrobić życie ciekawsze. Gość się nie uspokaja. Jego działa jest otoczona z dwóch stron przez moje pole, mógłbym mu nawieźć trochę gnoju i zostawić na jakiś czas i zapytać czy chce dalej ze mną wojować. Czy jest coś o czym muszę pamiętać stosując taką strategię, czy mogę śmiało wywalać. Może macie jakieś doświadczenia z podobnymi sprawami, czy takie coś zadziała na miastowych? Myślę też o gnojowicy.
    • Przez akoque
      witam czy moge robić w polu bez prawa jazdy?
    • Przez Krzak
      witam. Co trzeba zrobić aby w powiadomieniach przychodziło gdy ktoś mnie zacytowal etc. Kiedyś tak było teraz nie ma tego 😕
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj