rolnikelektryksdhh

Bizon na 6 hektarów

Polecane posty

plati    105

Nie opłaca się za bardzo. Ja mam 20ha i gdyby ktoś mi przyjechał, wtedy kiedy by mi to odpowiadało to nawet bym się nie zastanawiał tylko bym sprzedał. 

 

Przed każdym sezonem trzeba dołożyć (1000-2000 ) plus paliwo. 

Jak kupisz to pewnie też będziesz musiał na start dołożyć. 

 

Jeśli ma CI kto kości to bym się nie zastanawiał. Sąsiadowi kosilem ale kupił sobie swojego bizona na 7ha. Kosil 2 sezony i najmuje znowu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciemniak    6

Jak bym szukał coś mniejszego.Jakiś New Holland 1520,czy Class nieduzy
Jesteś niezależny,kiedy chcesz to Wyjeźdżasz w pole
Jak Kupisz coś ogarniętego to lejesz tylko paliwo i wymieniasz oleje.
Coś niedużego łatwiej garażować .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel770    7

Ja pracuje w  Norwegi i szukałem małego kombajnu dla siebie, udało mi się sprowadzić CLASSA DOMINATORA 38 to jest mały kombaj. Mam 10ha pracował bez awarii pierwszy rok ,dodatkowo skosiłem  30ha. Polecam taki kombaj na małe gospodarstwo, pod warunkiem że się kupi pewną maszynę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Badwolf    329

Ja bym nie polecał.  Ceny za usługę potaniały (może to tylko u mnie?). Na taki areał nie opłaci Ci się moim zdaniem. Naprawy i wymiany olejów, plus weź pod uwagę że musisz mieć gaśnice z aktualnym przeglądem w razie wypadku... I inne koszta. Na te parę ha to szkoda Twojego czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwek23111    330

Wg mnie to zależy od ceny. W mojej okolicy cena jest praktycznie stała od 10 lat i wynosi ok 340 zł z sieczkarnią na godzinę i tyle czasu trwa koszenie jednego hektara. Przy takiej cenie jak ktoś ma mniej niż 20 ha to sie nie opłaca mieć własnego kombajnu. Inaczej by sprawa wyglądała jak by cena wynsiła 450 albo 500 zł za ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
samtech84    102

Warto kupić, najważniejsze, że kosisz kiedy chcesz. Przy koszeniu 6ha na rok to bizon będzie służył wiecznie. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4271
Napisano (edytowany)

Temat też już był wałkowany nie raz. Jest jak z każdym tematem - znajdą się tacy, że piszą że nie warto i tacy, że warto. Jakby patrzeć tylko z ekonomicznego punktu widzenia, to się kompletnie nie opłaca. Ja kupiłem na 15ha bizona, ale dlatego, że jest problem u mnie z usługami. Duży komabjn nie przyjedzie, bo mu się nie opłaca, mały kombajn przyjedzie, ale jak u siebie skosi i tak wiecznie jest się w d*pie. Jednego roku obiezdzilem chyba 13 osób w najbliższej okolicy i każdy odmówił. Po tym sezonie się wk***m i kupiłem od znajomego bizona. Bizon okazał się wrakiem, do którego tylko dokładam i niczym się nie odwdzięcza. Mimo wszystko swój kombajn, to swój - wyjeżdżam kiedy chce. Gdyby był w lepszym stanie to byłbym zdecydowanie na tak.

Podsumowując - jeśli miałbyś dostęp bezproblemowo do usług - kupno kombajnu jest kompletnie bez sensu. Jeśli jest problem z usługami, to moim zdaniem warto. Ale to już sam musisz sobie przekalkulować.

Edytowano przez daron64
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wiem czy akurat Bizona ale ogólnie zawsze lepiej mieć swoje maszyny. Gdyby patrzeć tylko na aspekt ekonomiczny to w każdym gospodarstwie znajdą się graty których zakup się nie opłaca. Mam Dominatora 80 użytkuje go 2dni w roku bo sytuacja była jak z usługami u kolegi wyżej. Spokój nerwowy bezcenny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Risto    62

Jak cena ludzka a kombajn od pierwszego właściciela w idealnym stanie wręcz i garażowany to warto uważam Bizona, pomimo, że taka maszyna to od 50ha. minimum. Ale jak miał kilku właścicieli lub jest wypracowany, nie poszanowany, garażowany, to kupno tak dużego kombajnu i to krajowego wiąże się z katastrofą finansową i zdrowotną, bo co wyjazd może być awaria, nie wspominając ile to to pali. Jak bym miał wybierać to wolał bym używany zachodni zadbany z kosą 2,7-3m ,bo jest mniejszy i lepszy komfort pracy, garażowania czy po drodze poruszania i spali mniej a robotę zrobi. 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6727

Oczywiście ze się opłaca co swój to swój 😛 mam nawet do sprzedania eleganckiego bizona 

634C97C8-0111-4A10-8F93-77163E5C9E2D.jpeg

3CDF352A-AC28-4455-98DA-7BD0E2DC4BD2.jpeg

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marecki2922    518
Napisano (edytowany)

Koszt usługi to około 1800- 2000 tyś , koszt zakupu małego zachodniego w dobrym stanie minimum15 tyś  do tego musisz doliczyć koszty paliwa i serwisu przed sezonem 

 

Edytowano przez Marecki2922
  • Like 1

Kupię rozsiewacz do wapna o ładowności 5 ton i więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6727

Ale może jeszcze sąsiadowi trochę wykosic i zarobi na paliwo dla siebie 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powinno się postawić pytanie czy kombajn ma kosić tylko 6 ha w swoim gospodarstwie czy tych hektarów do skoszenia będzie więcej uwzględniając lokalny rynek usług i  dostępność do kombajnu .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6727
12 godzin temu, rolnikelektryksdhh napisał:

Czy opłaca się kupować kombajn na 6 hektarów? ktoś z Was ma? konkretnie to byłby bizon z056

Jakbys chciał więcej szczegółów dotyczących bizona to zapraszam na pw 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JanKrzysztof    1975

Jak nie będziesz miał u kogo kosić na usługach to odpuść temat. Przy 6 ha pewnie nie masz super magazynów i kto będzie ziarno zwalał? Jeżeli naprawdę nie masz wyjścia, bo nie ma kto przyjechać do Ciebie skosić w sensownym czasie to kup. Kolejne kwestie czy masz gdzie garażować ten kombajn i jak stoisz z kasą. Jeżeli posiadasz pełne konto w banku to kupuj, ale jeżeli zakup kombajnu miałby zachwiać Twoją sytuacją finansową to naprawdę przemyśl sprawę, bo utrzymanie kombajnu potrafi naprawdę sporo kosztować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Kolejna sprawa jest umiejętność użytkowania kombajnu. Wbrew pozorom nie wystarczy tylko wsiąść i jechać. 

Pytanie czy posiadasz taka wiedzę? 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1052    206

Polskie rolnictwo ma się jednak bardzo dobrze i jest fest dochodowe jak na 6ha kupuje się kombajn...

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej78    588
53 minuty temu, JD1052 napisał:

Polskie rolnictwo ma się jednak bardzo dobrze i jest fest dochodowe jak na 6ha kupuje się kombajn...

Kto się nie rozwija ten się uwstecznia !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bergman31    643

Jak ma być kombajn tylko na 6ha, to może Zagon Z020? Cena niska, konstrukcja prosta: nie ma silnika i skrzyni biegów, więc za dużo elementów popsuć się nie może. Wydajność, może niewielka ale w 2-3 dni skosi te 6ha. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki7745    241

skoro autor tematu posiada kase to jak najbardziej niech kupuje ale moim zdaniem nie pchałbym sie w bizona poszukaj na spokojnie jakiegoś zachodniego i na te hektary spokojnie wystarczy a obsługa takiego kombajnu nie kosztuje majątek pod warunkiem nabycia w miare zadbanego kombajnu znajomy kupił 8 lat temu dojcza chłodzonego powietrzem kosa 2,70 obkasza swoje 10 ha do tego u brata około 10 i sąsiadom jak chcą pare ha do tej pory kilka łożysk pasków troche towotu i tyle plus ropa ani jedne zniwa nie stał z awarią na polu ,przegląd przed sezonem i wjo kosisz kiedy chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer1111    20

Dokładnie jak juz kupić to zachodniego tylko  żeby nie był wrak. Polecam fahrm1000 ,48sezon (u mnie 14) i maszyna śmiga na ok 15ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bizonek
      bizon
    • Przez Audi213
      Czy ktoś może przerabiał wózek od Bizona, tak żeby heder ze stołem stabilnie na nim stał i dało się nim jechać?
    • Przez kingway
      Witam , czy ma ktoś instrukcję naprawy silnika SW 400 i 6CT107 taką od A do Z gdzie jest wszystko pokazane jak i co zrobić aby było dobrze ? Czy wql coś takiego istnieje ? Jeśli tak to gdzie to mogę dostać ?  
    • Przez kingway
      Witam , mam pytanie , gdzie mogę znaleść cześci do bizona rekorda niebieskiego , chodzi mi o półoś nowego typu . Mile widziane jakieś namiary , wiem , że zwolnice do Bizona rekorda pasują także od BSa niebieskiego , także może być i BS . Może ktoś wie gdzie taki stoi po spaleniu czy ogólnie ktoś takie coś rozkręca na części  
    • Przez Ukson
      Czy cała woda wyleci z chlodnicy i bloku przez kranik w chlodnicy w bizonie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj