Polecane posty

Gość   
Gość
9 minut temu, Marl napisał:

Po ile u Was jest ULTRA 8 ? Bo widac trzeba zakupic jakieś dodatkowe zapasy. Bo w historii cen nawozu nigdy nie było tak, zeby nawozy wielkoskładnikowe były tańsze niż sam azot, fosfor czy potas...

 

to tylko kwestia czasu, w nich też jest azot to i one dostaną kopa cenowego

do soli potasowej nie trzeba gazu a jest też droga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723
11 minut temu, tracker napisał:

Poczytałem trochę starszych wpisów ... nawet w wigilię, 1 i 2 dzień świąt ... tu chyba nawet beczkowóz wody święconej nic nie da ...

Ceny nawozów nie są miłe ... we wrześniu zastosowałem tylko wapno węglanowe.

P i K sobie odpuszczam w tym roku, ale N trzeba będzie zastosować. Do lutego czy marca można poczekać, ale potem po ile będzie trzeba kupić. Jeszcze z 10 lat temu dawałem ok 70 kg N na ha i te około 5 t zbierałem. Po wymianie odmiany na nowszą już sypałem 100 kg, a w ostatnich latach około 120 kg. Gleby większość IVa i IVb, 2 ha III a i b, V i VI 1 ha, większość lekkie część ciężkie ilaste.

Akurat na jesienne zasiewy to jeszcze pk szło dostać w niezłych z perspektywy czasu pieniądzach, czy też w dobrych względem cen azotu. Według mnie błąd.

Nie dałeś w tym roku, pewnie nie dasz za rok bo o ile myślę że azot zejdzie z cen, tak pk poszybuje względem cen z września, co już się odbywa, choć nie tak spektakularnie jak cena azotu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na samym azocie niewiele urośnie, to tylko oszukiwanie samego siebie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7605

Zbiory z roku 2022 powiedzą sprawdzam jak będzie cena .

Tylko jak okaże się że cyny nie będzie jak na pszenicę tylko w granicach 850 zł i nie zapłaci truskawka i malina to wesoło nie będzie .

Wiosna zapoda przymrozki ceny nie dadzą na Porzeczki .

Edytowano przez galan99

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

jak ktoś dobrze dbał to i trochę pojedzie. miałem dzierżawę 9 lat od sąsiadów. wzięta pustynia ze składnikiem. 3 lata prostowanie, obornika i nawozów fest. potem plon w normie. sąsiad zmarł to jeszcze dwa lata szarpalem co moje na azocie. spadkobierca przejął zasiane trawami .deko mocznika sypie i 4ty rok praktycznie bez npk. ale już w tym roku było widać że już na rezerwie jedzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427
2 minuty temu, galan99 napisał:

Zbiory z roku 2022 powiedzą sprawdzam jak będzie cena .

A daj Wam Boże jak najlepszą.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723

Tylko chyba znikomy procent gleb w Polsce widzi obornik , a w "Twojej" dawce to może promil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427
5 minut temu, galan99 napisał:

Wiosna zapoda przymrozki ceny nie dadzą na Porzeczki .

No na przymrozki nic nie poradzisz. Ale jak zagłodzisz porzeczkę to też nic z tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jestem ciekaw pryz jakiej cenie nawozów chłopy wyjdą na drogi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

materiał organiczny zbierany z 30 hektarów, ląduje na 14stu. próchnica musi się zgadać. I albo pod płytką orke, albo agregat talerzowy to miesza. A nie z dumą młodych że po ramę obornik zaoral bo duży traktor zdola ciągnąć 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427
1 minutę temu, racyl napisał:

Jestem ciekaw pryz jakiej cenie nawozów chłopy wyjdą na drogi

Nie wyjdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723
7 minut temu, galan99 napisał:

 

Wiosna zapoda przymrozki ceny nie dadzą na Porzeczki .

Mój pęcherz podpowiada że to może być rok wysokich cen na owoce i zboża. Tylko to będzie dobre dla tych którzy je mieć będą.

Jeśli wróżby przepowiadaczy się sprawdzą i -30 zawita w lutym, plus ogólna chuśtawka -20  +10, to może być ciekawie i nerwowo na rynku.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojak1986    1885
9 minut temu, HF86 napisał:

jak ktoś dobrze dbał to i trochę pojedzie. miałem dzierżawę 9 lat od sąsiadów. wzięta pustynia ze składnikiem. 3 lata prostowanie, obornika i nawozów fest. potem plon w normie. sąsiad zmarł to jeszcze dwa lata szarpalem co moje na azocie. spadkobierca przejął zasiane trawami .deko mocznika sypie i 4ty rok praktycznie bez npk. ale już w tym roku było widać że już na rezerwie jedzie. 

Tylko jak mu oporowo obornika dałeś to jechał. Wszystko tańsze było teraz ciekawe czy słomę za darmo będą oddawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284
13 godzin temu, szczypka napisał:

@yacenty pytanie nie w temacie ile Tobie(firmie) robią podwyżki za prąd po nowym roku 

Dla taryf z grupy C można było popisać ofertę z zamrożoną ceną energii na 2 lata. 

13 godzin temu, masa24 napisał:

Jak na tamte lata ten sprzęt nie był taki rozpieprzony .  To tez nie było takie kolorowe te branie PGR. W mojej okolicy znam 4 przypadki gdzie osoby lub spółki braku PGR . 3 oddały po paru latach i skończyły z długami , jeden przepisywał ziemie i długi na dzieci jak kończyły 18 lat . Trochę odżyli jak Weszły dopłaty ale bogactwa nadal tam nie ma. Tamte 3 inne do dopłat nie dociagnely. Za to wszystkie 3 zostały przejęte przez gościa który był w dawnych latach ministrem przemysłu i ambasadorem na lubię wiec nie przypadkowa osoba . Gość wiedział ze będą dopłaty i przejął . Do tego miał lepsze warunki w momencie przejęcia niż te osoby które przejmowały po upadku PGR . Takie przejęcie po upadku to nie było takie hop siup . Trzeba było moe. Solidne zaplecze w razie gorszych lat a takie były bo niepłacenie za zboże to norma. Te osoby takiego zaplecza nie miały i skończy z długami 

Widzę że każdy mądry teraz. Tak naprawdę jak ktoś miał pecha i dzierżawe PGR skończył przed wstąpieniem Polski do UE i nie dostał żadnych dopłat to jedyne co mu zostało to garb na plecach. Jak ktoś miał na tyle szczęscia że umowa była dłuższa to i tak musiał się sądzić z ARIMR bo w umowach dzierżawy nic na temat dopłat nie było. ARIMR składał wniosek na siebie rolnik na siebie. Był konflikt w którym ARIMR sam był sędzią we własnej sprawie. Dopiero sądy powszechne klepały wyroki na korzyść rolnika ale trwało to minimum 2 lata. Dopiero później weszła zasada że dopłaty bierze uprawiający. Jak ktoś nie miał zaplecza finansowego albo trafił na nie uczciwego kontrahenta to w rok mógł wszystko stracić. Przypomnijcie sobie jaki wtedy to był dziki zachód. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723
2 minuty temu, racyl napisał:

Jestem ciekaw pryz jakiej cenie nawozów chłopy wyjdą na drogi

Liczysz że sól zbierać będą?😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443
HF86 napisał:

jak ktoś dobrze dbał to i trochę pojedzie. miałem dzierżawę 9 lat od sąsiadów. wzięta pustynia ze składnikiem. 3 lata prostowanie, obornika i nawozów fest. potem plon w normie. sąsiad zmarł to jeszcze dwa lata szarpalem co moje na azocie. spadkobierca przejął zasiane trawami .deko mocznika sypie i 4ty rok praktycznie bez npk. ale już w tym roku było widać że już na rezerwie jedzie. 

Jak tak dalej z cena nawozu będzie to jest duża szansa, że grunt znów trafi w Twoje ręce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888
dlugin napisał:

38 minut temu, yacenty napisał:

i tak jestem w szoku że jest wykaz, choć oceniam że ta ziemię powachamy za jakieś 3 lata

 

jest młodym rolnikiem albo ma hodowlę, razem, jeśli dobrze kojarzę można zdobyć 50 punktów.

 

Może szybciej ,na Łagiewnikach chyba trwało to 1,5 roku .Obecny dyrektor kowru też wygląda na to że jest bardziej otwarty na współpracę z rolnikami , tam wam jeszcze dojdzie po Nowym Roku następne tysiąc hekatrów które ma być przekazane w 2022 roku .Liczy się też czy jesteś zameldowany w gminie w tej co jest działka czy w sąsiedniej ,jak w sąsiedniej to punkty w dół ,ale walka jest o to żeby to zmienić .Tak samo jest walka o to żeby zmienić zapis żeby w przetargach ograniczonych gospodarstwo rodzinne jest liczone do 300ha ale zobaczmy co z tego wyjdzie 

absurd jest taki, że mam działkę obręb naszej gminy, później jest działka z którą granicze ale wg obrębów na mapie jest już w innej gminie. do tej co mam w tej chwili mam 1200m od domu, do tej którą chciałbym wydzierżawić 900m od domu ;) takie śmieszne rzeczy, grunt że nawóz zamówiony


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723
3 minuty temu, HF86 napisał:

materiał organiczny zbierany z 30 hektarów, ląduje na 14stu. próchnica musi się zgadać. I albo pod płytką orke, albo agregat talerzowy to miesza. A nie z dumą młodych że po ramę obornik zaoral bo duży traktor zdola ciągnąć 🤭

Okradasz ziemię dzierżawione 🤭

Zasada chyba im lepsza gleba tym płycie obornik. Bo to tlenu potrzebuje.

Na 6klasie można po ramę przykryć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6427
1 minutę temu, Agrest napisał:

Mój pęcherz podpowiada że to może być rok wysokich cen na owoce i zboża. Tylko to będzie dobre dla tych którzy je mieć będą.

No właśnie a nasze 25 hektarow porzeczki dopiero nasadzone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25723
2 minuty temu, mirro napisał:

No właśnie a nasze 25 hektarow porzeczki dopiero nasadzone.

A ja się miotam czy sądzić. Sadzonka na jesień będzie na zasadzie wymiany nasadzeń.

W perspektywie następnych 8-10lat chyba zboże może być lepszą alternatywą.

2 minuty temu, galan99 napisał:

Kwiecień powie sprawdzam .

W styczniu/lutym może już być pozamiatane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, jarecki napisał:

Racyl ja mam inne podejscie do rolnictwa i do patriotyzmu , kupuje to co mi odpowiada i nie patrze na kraj producenta jak większość rolników jak by był nawóz importowany tańszy to każy rozsądnie myslacy wybrał by tańszy produkt a teraz jak importu brak to by każdy chciał tanio kupić bo to firma państwowa to ma nie zarabiać , 

przy tych obecnych cenach to 100-200zł nie robi już różnicy między sprawdzonym a niewiadomym nawozem

to podejście zmieni się zapewne jak nawóz bardziej zdrożeje. to tylko kwestia czy będzie to 5-6tys czy więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3888

nawozu nie ma, od tygodnia przez Jamal nie płynie gaz. ale o tym póki co cisza


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, galan99 napisał:

Najwięcej na ulicę wychodzą ci co mają nabrane kredytów na maszyny czy zakupione pole .

Będą protesty tylko bliżej wiosny tak luty .

samych rolników prawdziwych jest może ze 3 procent, więc szału niebędzie. dawno rolnictwo zaorane. A to że z 3 procent poparcia to nie ma dla kogo się starać .po zniwach się ogłosi że chleb po 8 zł, bo pazerny rolnik i nawet za bramę ze strachu nie wyjedziesz bo sąsiedzi z nienawiścią będą patrzeć że przez rolników Tak drogo, i 500 na coraz mniej starcza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak pszenica 1400zł, gaz, prąd do góry  to i chleb musi być droższy automatycznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj