Polecane posty

XTRO    1544

Ja resztki zamówiłem tydzień temu w pon. 

fosforan 3600, saletrzak 2900, siarczan potasu 4500 ceny brutto 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276
22 minuty temu, mirro napisał:

Coś chyba jednak nie pojszło. Choć kukurydzę miał tam w tym roku zajebistą. 

pewnie zrezygnował przez ceny nawozów. Dobrze zarobił na kuku ,rok przeczeka , a za rok znowu Ci zabierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz7604    238
14 minut temu, Tomasz0611 napisał:

Sól potasowa używana w Polsce pochodzi głównie z Białorusi, dalej domyśl się sam, bo to nie temat o polityce ;) 

Będziemy wpuszczać emigrantów z Białorusi pod warunkiem, że każdy przyniesie worek soli

Edytowano przez lukasz7604
  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
driver24    770

Po świętach nadrabiam zaległości w temacie na forum. 

Jedno pytanie, gdzie jest..moderator, bo jeden z uczestników forum jedzie ostro z propaganda po bandzie. Czy to forum rządowe? Bo tego juz się czytać, a właściwie oglądać nie da. 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artur1910    6
22 minuty temu, czareczek85 napisał:

Zajechałem w wigilę z czystej ciekawości spytać o cenę nawozów. I tu moje zaskoczenie. Pani mówi że to wszystko sprzedane i nie poda ceny...ale mówi dowie się Pan pp nowym roku... jak dka mnie spekulacja. Miejscowość Zawady powiat Białostocki 

20211224_101733.jpg

W Poświętnym co mieli,to jeszcze w wigilię sprzedawali w starych cenach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
1 minutę temu, krzysztofsb napisał:

ten chelmski z tego co widze to rozpuszczony UFF z Dani

też tak mi się coś wydaje, ale nie jestem pewien, znalazłem jego ogłoszenia już ponad rok temu z tym mocznikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cezar81    66
2 minuty temu, Murphys napisał:

To lepiej i tak ten uff sypać, taniej wyjdzie

dokładnie i coraz poważniej sie nad tym zastanawiam czy nie kupić i po mrozie rozsiać siewnikiem do wapna, a mam w miarę nawet precyzyjny 

 

Edytowano przez Cezar81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk3802    200

Całe święta czytałem co piszecie ale teraz tylko napiszę w mojej okolicy małe składy nie sprzedają i ceny nie mają, większe zamknięte są ale dzwoniłem do przedstawicieli to m.in w baywie saletra po 4200 netto ale zakaz sprzedaży dopiero po trzech królach. I osobiste zdanie i może nie dostanę bana za to ale to zmowa a bardziej naszych politycznych opiekunów po to by po nowym roku jak tarcze wprowadzili antyinflacyjna to tu łaskawie opuszcza cenę na 3000 i chłopki poleca i kupią bo już cena spadła.

  • Like 2
  • Haha 3

Jeśli nie zgadzasz się z postem bądź komentarzem powyżej, wciśnij F13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6409
33 minuty temu, rocknrollnik1 napisał:

a za rok znowu Ci zabierze.

Teraz już umowa na 10 lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

 

Niech ci sieją a TY siej saletrę po 4200zł i więcej 😂 dalej pisz że wszyscy tacy sami i nic od nich nie zależy

Saletra drożała jesienią ale w miąrę powoli a teraz jebnięcie 1,5tys na tonie to nie jest normalne

gdzieś około lutego skoczy kolejne 2 tys i wtedy też będzie dla niektórych ok i zachwyt jak to państwowe spółki przynoszą gigantyczny zysk 😂

Edytowano przez racyl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Ja mam kupiona po 1,5 na 2 lata do przodu, a jak zmniejsze dawke do i na 3 lata starczy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8523
1 minutę temu, Ursus932 napisał:

może który pojedzie do Turcji po nawozy

Ceny podobne ,a może nawet wyższe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 minuty temu, witejus napisał:

Ceny podobne ,a może nawet wyższe.

Ale @racyl może chętnie kupi 🤭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
15 minut temu, racyl napisał:

 

Niech ci sieją a TY siej saletrę po 4200zł i więcej 😂 dalej pisz że wszyscy tacy sami i nic od nich nie zależy

Saletra drożała jesienią ale w miąrę powoli a teraz jebnięcie 1,5tys na tonie to nie jest normalne

gdzieś około lutego skoczy kolejne 2 tys i wtedy też będzie dla niektórych ok i zachwyt jak to państwowe spółki przynoszą gigantyczny zysk 😂

No gdzieś muszą sobie odbić te wymuszone spadki cen paliw o 20 gr na litrze (że niby akcyzę i podatek obniżyli) to z kogo zedrzeć jak nie z rolnika xd 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariusz2903    1288

Napiszcie które płody rolne w ostatnim czasie zdrożały o 200 - 300 - 400 % bo nie słyszałem nic takiego a co do nawozów kto kupił taniej latem to powinien rozłożyć to na 2 sezony po mniejszych dawkach bo jednorazowo sypnąć azot po 10 zł za kg to za duże ryzyko . Cena na sól potasową i Polidap powyżej 2500 zł , tak jak i inne NPK i azot pow. 2500 zł ich stosowanie w polu staje się nie uzasadnione ekonomicznie i pisanie o cenach nawozów po 4500 zł nie ma sensu .

Edytowano przez Mariusz2903

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2134

Jak płody mialy zdrozec z powodu drogiego nawozu? Jak nawet jeszcze nie urosly? :D Pomyliles przyczyne ze skutkiem :D

Edytowano przez mds212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krzysiukov    96
2 minuty temu, Mariusz2903 napisał:

Napiszcie które płody rolne w ostatnim czasie zdrożały o 200 - 300 - 400 % bo nie słyszałem nic takiego a co do nawozów kto kupił taniej latem to powinien rozłożyć to na 2 sezony po mniejszych dawkach bo jednorazowo sypnąć azot po 10 zł za kg to za duże ryzyko . Cena na sól potasową i Polidap powyżej 2500 zł , tak jak i inne NPK i azot pow. 2500 zł ich stosowanie w polu staje się nie uzasadnione ekonomicznie i pisanie o cenach nawozów po 4500 zł nie ma sensu .

No nie ma sensu, rok temu jakby ktoś tak powiedział że będą po 4500 zł to by go wyśmiali i powiedzieli że ćpa dobry towar xd Ale niestety takie są realia i od tego teraz nie uciekniemy ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

przestań mariusz gadać głupoty !.

według ciebie mamy sypać 250kg saletry z podziałem na dwie dawki ? 😂 co ci urośnie na takiej ilości saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Neveragain
      Jakie będą ceny kukurydzy mokrej i suchej w sezonie 2024? W jakich cenach sprzedajecie kukurydzę w Waszych regionach? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach kukurydzy, ceny rosną.
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj