Polecane posty

PRIMO    8062
4 godziny temu, Bugii napisał:

No i gdzie sa experci z forum ze w zime gaz  bedzie taniec i nawozy stanieja????:D

Jeszcze zima się nie skończyła więc jeszcze wszystko możliwe. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    960
2 godziny temu, tytanowyJanusz napisał:

partia musi zadbać o jak największy zasięg jej propagandy

I każdy b.musiał płacić abonament kto nie płacił bo te 100zł. to tylko inwestycja zwróci się im b.szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bugii    689

To ze siano jest ze starego roku to nie znaczy ze bedzie w tym roku jak nie dostanie nawozow. To samo z qq po 5 tys za ha mozna przy obecnych kosztach nie znalesc jelenia ktory odda 1 ha qq za tone mocznika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbyszek3939    967

Ruski na surowcach stoi  jego zawsze będzie stać  kupić co będzie chciał  a jeśli nawet miał by przetrwać jakiś kryzys to prędzej sobie  poradzi niż ta demokratyczna  Europa  ✌️  z tą bandą w Brukseli 

13 minut temu, Kas_nowa napisał:

Tak się kończy gdy robi się "interesy" z USA. W Europie mamy dzięki temu tylko wrogów i będziemy płacić teraz frycowe. Putin turla się ze śmiechu a UE ma sraczkę. Co by było gdyby gaz i ropa nie docierała przez kilka miesięcy? Bankructwo całej UE a Ci się cieszą, że jakieś sankcje na Ruska nałożyli. 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kibix    284

Coraz ciekawiej się robi. Gaz na rynku kontraktowych na początku tygodnia zaliczył mocny wzrost i wygląda na to że zakłady uaktualniły ceny do tej nowej ceny. Tylko że od wtorku cena spadła grubo ponad 10% ( na styczniowy kontrakt 17%). 

Druga sprawa że ceny nawozów PK podążały za N. Sól potasowa od nowego roku po 3 tys? 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

niech unia i kaczafi leci pokazać dekrety unijne i rozporządzenia dla Putina. I że dają mu embargo na wszystko, ale on niech da gazu, ropy i węgla bez limitu, a mu się zapłaci świeżo drukowanymi eurami i zlotowkami 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    168

Może to być tak że magazyny są pełne nawozu bo mało osób zdecydowało się na zakup po 2800 tak więc robimy cenę 4500 i te 2800 wygląda jak okazja życia i po tej cenie będzie szedł jak ciepłe bułeczki 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7610
38 minut temu, Ulman napisał:

A jakie rozwiązanie ty widzisz w tej sytuacji? Co radzisz robić? 

Dla siebie widzę tak czekam do samego końca co będzie , widać że 98 % do końca stycznia kupi nawozy .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5586

A z czego to wnioskujesz? Czemu nie mogą mieć takiej genialnej taktyki jak ty?

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7610

Wielkanoc dopiero 17 kwietnia zima może potrzyma do końca marca wiec czasu jeszcze trocha zostało gram w Rosyjską ruletkę .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ORZMO    49

Z tego nagłego wzrostu ceny saletry wynika, że Grupa Azoty nie ma kontraktów długoterminowych tylko kupuje gaz na rynku spot. I chyba zostali ubrani na samym szczycie. Mocznik notowany na giełdach trzyma cenę od 15 listopada. We Francji saletra na dzisiaj 774EUR i od października zdrożała tylko 20 EUR.

Edytowano przez ORZMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Ja nie wytrzymałe i też kupiłem, tyle że sześciopaka żeby lepiej mi się oglądało ten cyrk izagrywki hurtowników, bo tu oni robią teraz życiowe biznesy i nie mam ochoty w tym pomagać swoim frajerstwem, spokojnie czekam do wiosny. Przynajmniej wiem do kogo już nie pójdę po nawozy.

  • Like 2
  • Confused 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5586
20 minut temu, robo1980 napisał:

Też dziś pytałem o azotowe to nigdzie nie sprzedają a place załadowane po brzegi. TKA

To że mają na placu nie oznacza że kupili ten towar. 

Edytowano przez Ulman

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620
5 minut temu, ORZMO napisał:

Z tego nagłego wzrostu ceny saletry wynika, że Grupa Azoty nie ma kontraktów długoterminowych tylko kupuje gaz na rynku spot. I chyba zostali ubrani na samym szczycie. Mocznik notowany na giełdach trzyma cenę od 15 listopada.

Może i tak być, rok temu był tani gaz to nie podpisali droższego kontraktu , a teraz zonk. Tym bardziej powinni zaprzestać produkcji w takim szczycie to bezsensu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek_1221    2

Mi udało się jeszcze ,okazyjnie ' kupić dziś po 3000 zł za salmag i 3200 saletra . Ale tylko kilka ton , z resztą  czekam do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5586
3 minuty temu, Dastan napisał:

Ja nie wytrzymałe i też kupiłem, tyle że sześciopaka żeby lepiej mi się oglądało ten cyrk izagrywki hurtowników, bo tu oni robią teraz życiowe biznesy i nie mam ochoty w tym pomagać swoim frajerstwem, spokojnie czekam do wiosny. Przynajmniej wiem do kogo już nie pójdę po nawozy.

Wszyscy hurtownicy w kraju się zmówili? 


Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dastan    620

Nie, mój w ogóle nie zamawia i bardzo dobrze. A nie dziwi Ci fakt, że w jeden dzień u wszystkich zdrożało o 1500zł nawet to co mieli na placach? Wątpię czy choć jeden z nich kupił po te 4400 co wystawił Anwil. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mirro    6431
9 minut temu, Ulman napisał:

To że mają na placu nie oznacza że kupili ten towar. 

Bo nie mają faktur. A nie mają, bo ktoś im celowo nie dosłał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stach12    911

nawóz podrożał bo za chwile pewnie zatrzymają produkcje  i ta saletra po 4600 to będzie na  kartki w styczniu

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ulman    5586

Przeszło mi przez myśl że dali tak zaporowe warunki by celowo zatrzymać produkcję bo inaczej mogłoby zabraknąć gazu do ogrzewania chałup ich elektoratu. 

  • Like 2
  • Haha 1

Kazdy problem ma rozwiązanie. Jeśli nie ma rozwiązania nie ma i problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marl    443

Coś było "na rzeczy" bo wielu "youtuberow" zrobilo dodatkowe zapasy nawozow w okresie poprzednich 2 tygodniu. Było kilka filmów o tym :) no cóż, u mnie na świętokrzyskiej wielu małych rolników już nawozu nie posieje na wiosne :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez aaimk
      Jakie będą ceny pszenicy w 2024 roku?
      każdy z nas zadaje sobie to pytanie. Rok 2023 w głównej mierze opierał się na spadkach cen ziarna.  Aktualna cena pszenicy nie jest już tak wysoka a same notowania cen ziarna nie napawają optymizmem. Rolnicy i handlowcy mają w magazynach jeszcze duże zapasy pszenicy paszowej i konsumpcyjnej którą chcieli by sprzedać po najwyższej cenie.  
      Jakie jest Wasze zdanie? Sprzedawać pszenice po obecnych cenach czy czekać na podwyżki? a może pszenica będzie tylko tanieć? 
      zapraszam do merytorycznej dyskusji, podwajając propozycje cenowe lub transakcyjne dopiszcie jakie są warunki sprzedaży, jakość pszenicy i miejsce z którego pochodzi oferta.
       
      Jest to kontynuacja tematu: 
       
    • Przez Bartek933
      Ceny nawozów utrzymują się nadal na bardzo wysokim poziomie. Cena i dostępność nawozu sprawia trudności z zaplanowaniem zakupów. Ciężko przewidzieć czy ceny będą spadać czy nieoczekiwanie będziemy obserwować ich wzrost
       
      Jak myślicie? czy ceny będą spadać? jaki nawóz najlepiej kupić? 
      Proszę o podawanie cen, miejsca zakupu i wolumenu ton dla której sprzedający zaoferował tą cenę 
      Temat jest kontynuacją: 
       
    • Przez yacenty
      Jakie są ceny rzepaku w sezonie 2023? Jaka może być cena rzepaku po żniwach 2023? Jaka jest opłacalność produkcji rzepaku? Zapraszamy do dyksuji.
    • Przez DanielFarmer
      Jakie są u was ceny mleka? Jak płacą poszczególne mleczarnie? Podawajcie ceny i parametry w swoich regionach. Uważacie, że nadchodzący rok 2024 będzie dla nas lepszy czy gorszy?
       
      Czas zacząć narzekania w nowym temacie 🙂
    • Przez Boles
      Witam,
      Temat odnośnie projektu dopłat do zbóż, który być uruchomiony.
      Dopłata ma być do pszenicy, żyta, jęczmienia, pszenżyta lub mieszanek zbożowych,
      czy owies też będzie się kwalifikował ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj