yacenty

Ochrona i nawożenie pszenicy 2021

Polecane posty

shiftman    79

Czy mieszanina 0.2experta+1.5l tolurexu będzie w porządku ?


0.2 experta + 1.5l tolurexu będzie okej? Czy lepiej 0.25 dff i 0.3 experta ( wychodzi bacara)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
camo    103
3 godziny temu, warchest napisał:

mam pszenice linusa 11,5 ha faza 1 liść i jutro trafia sie okienko pogodowe czym opryskac od chwastów tak zebym nie poprawial na wiosne , 1 raz chce opryskac na jesieni bo zawsze sie pryskalo u nas na wiosne i teraz część pszenicy właśnie chce sprobowac na jesieni opryskać , wiec co polecicie zeby dobre było i tańsze niz na wosne pryskam bo na wiosne pryskalem axialem to 150 zł ha wychodziło 

Ja dwa lata temu pryskałem na jesień Sekatorem jak dobrze pamiętam i wiem że na wiosnę było idealnie czyste, na wiosnę w tym roku pryskałem zboża Axialem, to w sumie efekt marny ale nie było kompletnie warunków na oprysk, w tym roku mam Quelex i jak nie będzie dobrze to za rok jescze spróbuję Bacare lub Expert Met albo będę po taniości rozwiązywał sprawę. W przyszłym tyg zapowiada się dobre okienko na oprysk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mecha    110

Do środka komplet + tribe warto dodać adiuwant doglebowy, mimo że w pszenicy pojawia się 2 listek? Czy bez sensu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301
9 godzin temu, shiftman napisał:

Czy mieszanina 0.2experta+1.5l tolurexu będzie w porządku ?

 

0.2 experta + 1.5l tolurexu będzie okej? Czy lepiej 0.25 dff i 0.3 experta ( wychodzi bacara)

Miałem ten sam dylemat i do Bacary dorzucam tolurex 300g CTU, A co tam niechaj będzie, dam znać czy jebnie pszenicę czy nie 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
galan99    7628

CTU - jak się stosuje na pszenicę jak nie ma 3 listków to potrafi , przyhamować wzrost pryskana zeszłym roku pszenica na jednego listka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301
11 godzin temu, miwigos napisał:

Skąd masz takie dokładne dane chemikiem jesteś

Polecam Wam apke Vademecum,  zresztą nie wyobrażam siebie obecnie funkcjonowania bez niej. Mam pod ręką w każdej chwili wszystkie dane dot. Wszystkich środków i substancji. Koszt 60zl rocznie,  który odliczam od VAT

Screenshot_20211014-083649_copy_540x1080.png

Screenshot_20211014-083638_copy_540x1080.png

Screenshot_20211014-083630_copy_540x1080.png


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowciu    2
1 godzinę temu, Badek15 napisał:

panowi3 czy to prawda że dff może uszkadza korzonki roslin gdy są zbyt płytko posiane ?

Metrybuzyna tak, dff nie powinien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piffpaff    342

U was też pszenicę jakoś słabo rosną? sialem pierwsze pszenicę 23.09 i dopiero wychodzi 2 liść, pszenica siana 28.09 dopiero pierwszy liść się rozwija. wiem że zimno i tak rośliny nie rosną ale już dawno nie pamiętam takiej jesieni.Zawsze sialem między 20- 25.09 i przed zima miałem pewne 2 rozkrzewienia i przed kukurydza już zrobione chwasty a tu kukurydza do koszenia a pszenica ledwo rzadki widać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misio3p    2157

Taki rok, po coś te terminy siewu w książkach jednak są.

Na pocieszenie napiszę, że u mnie Bosporus siany 17.09 po łące ma nadal tylko 2 liście.


24.07.2008 - 24.07.2023 - 15 lat na AF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
Piffpaff napisał:

U was też pszenicę jakoś słabo rosną? sialem pierwsze pszenicę 23.09 i dopiero wychodzi 2 liść, pszenica siana 28.09 dopiero pierwszy liść się rozwija. wiem że zimno i tak rośliny nie rosną ale już dawno nie pamiętam takiej jesieni.Zawsze sialem między 20- 25.09 i przed zima miałem pewne 2 rozkrzewienia i przed kukurydza już zrobione chwasty a tu kukurydza do koszenia a pszenica ledwo rzadki widać

Na mojej pszenicy podobnie, gleba jest chłodna i nic na to się nie poradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Andpol    961

Zimno i sucho i jak posiana wiatr ziemię wysuszył wcale z ziemi nie chce wychodzić podobno listopad ma być ciepły to nadrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jasiuhonda    65

Panowie 350 sztuk na M2 będzie dobrze czy jeszcze zwiększyć obsadę? Będę siał część dzisiaj,resztę w przyszłym tygodniu  po kukurydzy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ravoj    1301

Jak listopad bedzie ciepły to wystarczy. Zasiej połowe pola 350 a druga 400 i na pewno na czymś ugrasz. Żałuję że tak nie zrobiłem bo u mnie Natula też jednym liściem świeci. 


Być jak Adam Cisowski. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    57
6 minut temu, yacenty napisał:

a co na to mówi etykieta?

O, 45 l. Ale jak się nie mylę  Ty dawałeś   Mocniejsza dawkę bo nie chciałeś ze by Ci coś zostało.

Jacku jakimi dyszami pryskasz?  Na etykiecie pisze ze średnio-kropliste ale czy płaskostumieniowe czy można dwustumieniowkami.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3893

Ja jestem leniwy i zarazem wygodny, wszystko pryskam dwustrumieniowymi eżektorami kompaktowymi (tzw krótki eżektor), jedynie na rsm przestawiam dysze. U mnie poszło 5l na 8ha, czyli wychodzi jakieś 0.63

 


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinguru    5
19 minut temu, yacenty napisał:

Ja jestem leniwy i zarazem wygodny, wszystko pryskam dwustrumieniowymi eżektorami kompaktowymi (tzw krótki eżektor), jedynie na rsm przestawiam dysze. U mnie poszło 5l na 8ha, czyli wychodzi jakieś 0.63

 

Czyli 5l/8,5ha można jechać śmiało?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drobny    216

Pszenica siana 23 września

po lewej Kariatyda z centrali 320 szt ZK 95% MTZ 44,5 ( wychodzi dopiero 2 liść)

po prawej Formacja C2 zaprawiałem Sedextra Power + Dr green Prime 350szt (wychodzi 3 liść )

psz.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal014d    142

Praktykował ktoś boxer 2l/ha+ legato 0.15l/ha? Jak to wychodzi ze skutecznoscia porównując popularny expert met 0.35kg+legato 0.15l? Jak z chabrem po boxerze bo to chyba pięta achilesowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez center
      Czym pryskacie pszenice na miotełkę i chwasty żeby było tanio i przelecieć raz ??
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
    • Przez DamianChuchro
      Czego to może być objawa. Zboże zaczyna żółknąć na końcach liści ? Za duża dawka oprysku dolistnego? Czy susza?

    • Przez sports2011
      Witam , mam pytanie pszenica od kolanka w górę idzie w bok zamiast wptost oraz kłosy są poskręcane . Nigdy nie miałem takiego przypadku i nie wiem czy to objaw choroby czy oprysk jakiś zaszkodził ?



    • Przez Siwecki97
      Witam, 
      Praktykował ktoś dużą ilość azotu w roztworze na nawożenie dolistne pszenicy po przekwitnieniu? Jeśli tak to jaka ona była i czy nie popaliło to flagowki oraz kłosa. Z góry dziękuję za odpowiedzi ☺️
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj